Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

REVIJA 112

Moderatorji: Oskar, BAČO, Gregor K.

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Odg: REVIJA 112

Objava Revija 112 » 24. junij 2009, 16:36

Za TadejaS:

O tem, ali bodo prihodnje številke Revije 112 dostopne na spletu in ce, v kaksni obliki, kolicini ... itd, se uredniski odbor se ni dokoncno odlocil. Glede na to, da smo zeleli z "nicelno stevilko" predstaviti koncept revije cim vecjemu krogu bralcev, smo celotno stevilko objavili na spletnem naslovu www.revija112.si. Trenutno lahko obljubim samo to, da boste bili tudi v prihodnje na spletnem naslovu Revije 112 bili obvesceni o vsebinah tekocih stevilk. Glede na domace tezave z "unicevalcem papirja" pa je lahko ena od resitev tudi ta, da tvoje drustvo naroci izvode za clane in imas potem stevilko varno shranjeno v enoti ali pa doma, seveda na mestu, ki je trenutno za "domacega unicevalca papirja" nedosegljivo :wink:

Lep pozdrav,
Primož Bajec
Revija 112

Objave: 37
Registriran: 8. junij 2009, 20:02

Nagradni natečaj za fotografijo meseca

Objava Revija 112 » 7. julij 2009, 19:41

Na elektronski naslov uredništva Revije 112 (urednistvo@revija112.si) smo prejeli kar nekaj vprašanj, povezanih s tematiko gasilskih fotografij oziroma nagradnega natečaja s katerim v vsaki številki objavljamo po izboru najboljšo fotografijo meseca in jo nagradimo. Za zdaj smo se v uredništvu odločili, da želimo na vaših fotografijah tematiko povezano z reševanjem. S tem smo mnenja, da avtorjem puščamo dovolj široko paleto možnosti sodelovanja, obenem pa ostajamo zvesti ideji, ki jo odseva Revija 112 – to pa je združevanje vseh segmentov zaščite in reševanja, ki se aktivirajo na klic v sili in številko 112. Med tematiko povezano z reševanjem uredništvo uvršča tudi fotografije z gasilskih tekmovanj, saj smo v zadnjem času prejeli tudi večje število takšnih fotografij. Pri izboru zmagovalne fotografije meseca smo k sodelovanju povabili tudi strokovnjaka s področja fotografije, ki bo v prihodnjih številkah Revije 112 fotografiranje obdelal z vseh strani – etike, zakonov in napotkov za dobro fotografijo. Za prihodnjo številko Revije 112 bomo zbirali vaše fotografije do 15. avgusta na elektronskem naslovu urednistvo@revija112.si s podatki o avtorju in naslovom fotografije.

Primož Bajec
urednik Revije 112
Revija 112

Objava Miran 70 » 1. avgust 2009, 10:01

Glede na to da sem po KOROŠKI raznosil po vseh društvih in Zvezah revijo 112,me zanima če mi bo posredovan podatek , koliko se jih je ali pa bo naročilo revijo 112.
Raznosil pa sem okoli 100 izvodov , z tem da sem jih še dal radioamaterjem, reševalni Koroške, skratka večini ki spada pod številko 112
Kjer je dim, je tudi ogenj.
˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘
Pozdravljena koroška,kjer koli si.
L.P.Miran 70
Uporabnikova podoba
Miran 70

Objave: 395
Registriran: 8. januar 2004, 20:34

Objava Oskar » 4. avgust 2009, 17:18

V nedeljo sem raznosil Revijo 112 : Lenart, Benedikt, Radenci, MS, in s pomočjo Colnariča še Križevci in Ljutomer.
Upamo na nekaj naročnikov.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava toma » 11. avgust 2009, 23:31

Miran 70 je napisal:Glede na to da sem po KOROŠKI raznosil po vseh društvih in Zvezah revijo 112,me zanima če mi bo posredovan podatek , koliko se jih je ali pa bo naročilo revijo 112.
Raznosil pa sem okoli 100 izvodov , z tem da sem jih še dal radioamaterjem, reševalni Koroške, skratka večini ki spada pod številko 112
Miran se zahvaljujem za revijo ,ko si mi jo poslal.Na hitro sem jo prelistal ,pravi posladek z branjem na čelu še pride ,je pa pohvalno ,da zajema zelo veliko tem z področja ,ki ga pokriva št.112 in to ne navadnih ampak tudi tem iz katerih se da kaj koristnega potegnit.Pohvalno ,da je v naši preljubi deželi zagledala luč sveta taka revija,zato sem preden jo naročim še prosil za nekaj pojasnil .Sama revija se mi zdi dosti kvalitetna ,upam pa lahko ,da se s časoma njene rubrike in kvaliteta nebodo spremenili.
Gasilec znanja ne proda , ampak ga podari.

NA POMOČ !
Uporabnikova podoba
toma

Objave: 481
Registriran: 9. februar 2007, 17:45

Objava Slipi » 17. avgust 2009, 22:06

Revija je v redu, samo po moji oceni obravnava v glavnem le gasiltvo, razen v začetku nekaj ostalih novic.
112 (pač kot izbrani naslov) ni le gasilstvo, ampak skupek vseh reševalnih služb, kar pomeni dokaj širok pojem in mora zajemati vse, ki spadajo recimo pod 112.
(reševalci, taborniki, CZ, enote reševalcev z reševalnimi psi, gorski reševalci, jamarji, potapljači ..........), kar se mora glede na naslov vpeti v objavljene članke.
Osnova je zelo dobro zastavljena in pohvalna, malce bo potrebno še dodelati enote in njihove naloge izven gasilstva :D
Teorija je že pol intervencije, praksa pa poskrbi za vse ostalo in še teorijo !!
Uporabnikova podoba
Slipi

Objave: 145
Registriran: 18. december 2002, 16:54

Objava Oskar » 18. avgust 2009, 15:56

Slipi , mislim da si revije nisi najbolj pozorno prebral. Že v uvodniku urednik govori o vseh prvih posredovalcih in o strategiji razvoja revije. Nato v številki 0 piše na stani 18 o potresu, torej CZ itd..Na stani 19 je govora o delavni nezgodi, torej NMP, na stani 34 članek nagovarje voznike in ne gasilce, na strani 38 je govora in še bo o ZIR, na strani 42 je govora o plinu , torej prva pomoč , NMP itd...
prihajajo pa članki o jamarjih , gorskih reševalcih in ne boš verjel celo o plicajih :D

skupaj ena tretjina revije. :wink:
Priloge
revija.jpg
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava himi » 21. avgust 2009, 20:54

Slipi je napisal: in mora zajemati vse, ki spadajo recimo pod 112.(reševalci, taborniki, CZ, enote reševalcev z reševalnimi psi, gorski reševalci, jamarji, potapljači ..........)

Tudi jaz sem imel priložnost revijo videti in jo tudi prebrati ( se že veselim septemberske številke) in mi je zelo všeč. Imam pa eno vprašanje, ker sem še mlad in malo časa pri gasilcih me zanima ob kakšni priložnosti oz. nesreči se aktivirajo taborniki. Za vsak odgovor se že v naprej najlepše zahvaljujem.
Kdor še ni bil v nevarnosti, ne pozna svojega poguma !!!

http://www.gasilcidvorjane.com
Uporabnikova podoba
himi

Objave: 474
Registriran: 8. maj 2005, 14:37

Objava Cepi » 22. avgust 2009, 9:12

Zveza tabornikov Slovenije in/ali Zveza Slovenskih skavtinj in skavto se aktivira (enota za postavitev začasnih bivališč), kadar je potrebno postaviti večje število začasnih bivališč (šotorov).
Cepi

Objave: 33
Registriran: 14. maj 2009, 12:36

Objava man 14.284 » 29. avgust 2009, 18:27

Če ni tajno me zanima koliko naročil je prispelo do sedaj in če bo dovolj da revija zares zaživi?

MI smo že naročli :wink:
Uporabnikova podoba
man 14.284

Objave: 1010
Registriran: 8. januar 2003, 23:25

Objava Milan Dubravac » 29. avgust 2009, 21:30

Revija bo po mojih informacijah zaživela.
Prva naklada bo med 1500 in 2000 izvodi.
V uredniškem odboru bodo predstavniki vseh služb prvih posredovalcev.
Pozivam vse prave gasilce, da se na revijo naročijo in pokažejo koliko jim pomeni operativa, stroka in znanje na tem področju.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objave: 1887
Registriran: 10. julij 2002, 11:54

Objava gasilec30 » 9. september 2009, 20:42

mene pa zanima če se že datum ko bi naj izšla revija in kdaj jo lahko pričakujemo v nabiralnikih?
hvala za odgovor
lep pozdrav
Uporabnikova podoba
gasilec30

Objave: 79
Registriran: 7. avgust 2007, 21:05

Objava Rok Ušen » 9. september 2009, 21:42

Glede na tematiko revije me zanima, ali za revijo vedo npr. reševalci?

Mogoče bi se lahko dogovorili za pasico tudi na forumu http://www.resevalci.org/forum

Sicer pa me še zanima, ali še položnice za naročnino ni bilo, ali sem jo že kje zgubil med reklamami? :oops:
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Objava Revija 112 » 10. september 2009, 10:16

Pozdravljeni vsi skupaj. Nova številka Revije 112 je v zaključni fazi priprav za tisk in bo predvidoma izšla 15. septembra, torej prihodnji teden. Tisti, ki ste jo naročili, jo boste prejeli po pošti. Zelo vrjetno istočasno kot položnico za plačilo naročnine. Revija 112 bo po številu strani enaka kot je bila promocijska številka pred poletnimi počitnicami. O tem kaj boste lahko prebirali pa zelo kmalu, ko vam bomo postregli z naslovnico in kazalom. Ob tem se ekipa zahvaljuje vsem, ki ste nam poslali fotografije za nagradno rubriko "Fotografija meseca". Naši fotografski mojstri so imeli težko delo in končna odločitev je padla šele v tem tednu. Seveda lahko Revijo 112 še vedno naročite z naročilnico, ki je bila objavljena v predpoletni številki ali pa z elektronsko naročilnico, ki jo najdete na spletni strani Revije 112 (www.revija112.si), kjer si lahko natisnete tudi papirnato varjanto naročilnice in nam jo pošljete.

Primož Bajec
glavni urednik Revije 112
Revija 112

naslovnica in kazalo - Revija 112 številka 1

Objava Revija 112 » 10. september 2009, 13:19

Tukaj imate za pokušino, kaj vam prinaša številka 1 Revije 112, ki bo izšla v prihodnjem tednu. Uredništvo vam želi prijetno branje.

Primož Bajec
glavni urednik Revije 112
Priloge
Revija 112-kazalo.pdf
(135.41 KiB) Prenešeno 67 krat
Revija 112

NazajNaprej

Nazaj na Gašenje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost