Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Stanovanjski požar v Radencih

Moderatorji: Oskar, BAČO, Gregor K.

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Odg: Stanovanjski požar v Radencih

Objava mundat » 13. december 2012, 20:36

pol pa smo spet pri problemu "to je moj požar"...
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Uporabnikova podoba
mundat

Objave: 812
Registriran: 29. september 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona

Objava Oskar » 13. december 2012, 22:14

Na to temo smo že veliko napisali in prav je , da se o tem pogovarjamo.
Ker dokaj dobro poznam gasilstvo tudi vem kako razna poveljstva in župani pa še kdo razmišljajo. Primerov, ko si društvo kupi nov avto bolj na pamet in po finančnih zmožnosti , ker pač imajo obletnico , je veeeliko. Kako bo pa potem avto služil svojemu namenu pa naj študirajo bogi gasillčki, ki se pripeljejo na razvit požar.
Primer 1: savinjska dolina, društvo 1 kategorije je na vrsti da po občinskem planu dobi naslednje leto avto. Star Tamič - perkinz je na koncu z močmi in ne more več prepeljat gasilcev na tekmovanje. Odločijo se za novi GV1 - orodni avto. Pa zakaj ne bi sedaj ko je prilika kupili vsaj GVV1 z 1000 litri vode ? vprašam predsednika: odgovor: veš , mi smo bolj športno društvo !
Za kozlat !!
primer 2. osrednja enota v občini slavi 130 letnico. Ker mora biti nekaj novega spraskajo denar za "špičalnik" , čeprav niti kombinirke nimajo !! halo ?? Pa potem ti še na osredni vaji naredijo z tem špičalnikom z 300 liti vode in 16 cev naredijo notranji napad v 3 štok.
Bil sem zraven in se križal , o ljubi bog , pomagaj jim seljačinam. :D [-o<
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Re: Stanovanjski požar v Radencih

Objava S.S. 112 » 13. december 2012, 22:31

ta problem "to je moj požar" bi se dalo lepo rešit če bi požrli ponos in takoj poklicali pomoč oz. "backup" bolje preventiva kakor kurativa... in to je mišljeno nasplošno ne glede na požar v radencah saj je takih primerov še zmeraj v naši preljubi domovini nažalost preveč... :?
Oskar je pa tako ali tako povedal prav to kar je bil moj namen... =D> =D> =D>
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
S.S. 112

Objave: 11
Registriran: 21. september 2012, 19:26
GE: PGD Gornja Radgona

Re: Stanovanjski požar v Radencih

Objava Maverik » 17. december 2012, 1:14

Oskar... sej veš, da z GVV-1 ne moreš desetino pripeljat na tekmovanje. Kaj jim bo koristil avto, kateri bi lahko še gasil z njim :) :D :twisted:
Maverik

Objave: 90
Registriran: 20. marec 2005, 0:08

Objava Mitja Gregorič » 22. december 2012, 17:18

Oskar je napisal:Na to temo smo že veliko napisali in prav je , da se o tem pogovarjamo.
Ker dokaj dobro poznam gasilstvo tudi vem kako razna poveljstva in župani pa še kdo razmišljajo. Primerov, ko si društvo kupi nov avto bolj na pamet in po finančnih zmožnosti , ker pač imajo obletnico , je veeeliko. Kako bo pa potem avto služil svojemu namenu pa naj študirajo bogi gasillčki, ki se pripeljejo na razvit požar.
Primer 1: savinjska dolina, društvo 1 kategorije je na vrsti da po občinskem planu dobi naslednje leto avto. Star Tamič - perkinz je na koncu z močmi in ne more več prepeljat gasilcev na tekmovanje. Odločijo se za novi GV1 - orodni avto. Pa zakaj ne bi sedaj ko je prilika kupili vsaj GVV1 z 1000 litri vode ? vprašam predsednika: odgovor: veš , mi smo bolj športno društvo !
Za kozlat !!
primer 2. osrednja enota v občini slavi 130 letnico. Ker mora biti nekaj novega spraskajo denar za "špičalnik" , čeprav niti kombinirke nimajo !! halo ?? Pa potem ti še na osredni vaji naredijo z tem špičalnikom z 300 liti vode in 16 cev naredijo notranji napad v 3 štok.
Bil sem zraven in se križal , o ljubi bog , pomagaj jim seljačinam. :D [-o<

TKO JE TO V LEPI NAŠI KJER CELOTNI SISTEM ZAŠČITE IN REŠEVANJA TEMELJI IN PREDVSM STOJI (PREKO 95%) NA PROSTOVOLJCIH IN NJIHOVIM TEŽKO PRIGARANIM ALI ZBRANIM DENARJEM Z KATERIM SO SI NABAVILI OPREMO DA LAHKO POMAGAJO VSEM POMOČI POTREBNIM.... ZATOREJ SI OPREMO KUPUJEMO IN IZBIRAMO SAMI..ENI BOLJ USPEŠNO IN STROKOVNO DRUGI SAMO DA JE LOKALNA SKUPNOST KI JE DALA DENAR ZA NABAVO VEČNAMENSKIH SREDSTEV TIHO...(JA TUDI BALINARJI IN AKTIV KMEČKIH ŽENA BI RABIILO KOMBI ZA PREVOZ NA TEKME IN ŠAGRE...) ....ZATO SMO NA INTERVENCIJAH KOT NA SEJMU IN MODNI REVIJI ALI PA V GORZLJIVKI KOT PRAVI OKI.... :oops: :evil:

"Odpusti Jim, Saj Ne Vedo Kaj Delajo ...."
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Nazaj

Nazaj na Gašenje