Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Foto dokumentacija

Moderatorji: Oskar, BAČO, Gregor K.

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Ali imate v društvu foto aparat za potrebe intervencij?

Anketa končana - 19. november 2003, 12:21

DA
20
51%
NE
19
49%

Skupaj gasov : 39

Foto dokumentacija

Objava Nabavni » 16. november 2003, 12:21

Dragi forumovci in forumovke

Zanima me kako imaste poskrbleno v zvezi z foto aparati oz podobnimi napravami v vasem drustvu za primere inetvencij, v nasi GZ imajo nekatera drustva le te naprave s seboj zaradi tega sem pri nas ze predlagal da se ga nabavi, kasjti takole gledati slike z intervencij je zares zanimivo in poducno,

Prav tako me zanima ce ima vodja intervencije dovolj casa se za slikanje vodene intervencije, kot vemo se takrat cas neizmerno hitro odvija, torej ali je priporocljivo to imeti, ali mislite da bi oz vodje int le to samo ovira pri vodenju.

--

lp
Nabavni

Objave: 193
Registriran: 28. maj 2003, 4:05
GE: Preska Medvode

Objava Joco » 16. november 2003, 13:10

Pri nas ga imamo,priblizno pol leta al pa se mal vec!!
Ce ima vodja intrvencije dovolj casa za slikanje bi mogu pa njega uprasat,se nism tk dalec. :lol: drgac so pa pr nas slike iz vsake intrvencije!!!!
Ostanite to kar ste!!
Uporabnikova podoba
Joco

Objave: 116
Registriran: 26. oktober 2003, 18:21
GE: Velenje

Re: foto dokumentacija

Objava Janez Koncilija » 16. november 2003, 14:55

Nabavni je napisal:Dragi forumovci in forumovke

Prav tako me zanima ce ima vodja intervencije dovolj casa se za slikanje vodene intervencije, kot vemo se takrat cas neizmerno hitro odvija, torej ali je priporocljivo to imeti, ali mislite da bi oz vodje int le to samo ovira pri vodenju.

--

lp

Nima časa, imaš pa ljudi, ki mislijo da zmorejo tudi to. Dober vodja mora poskrbeti za marsikaj drugegega, kot pa slikanje požara.

Si pa dal novo idejo za specialnost - dokumentarist vodje intervencije.

LP

Janez :lol:
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4624
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Re: foto dokumentacija

Objava Janez Tratnik » 16. november 2003, 15:01

Pri nas ga imamo vedno s seboj. Je pa res, da v prvih fazah intervencije ni časa za fotografiranje. Ko pa se zadeve umirijo potem pa pade kaka fotka.
Lep preostanek dneva vam želim.
Janez Tratnik, GSM: 041 587 444.
Uporabnikova podoba
Janez Tratnik
moderator
moderator

Objave: 2788
Registriran: 7. avgust 2002, 8:47

Objava Jure Čokl » 16. november 2003, 17:15

Ljubljano z okolico pokrivamo pri vseh večjih intervencijah poklicni papparazzi. Slike so potem na voljo vodji intervencije, JZ GBL (dogovor z vodjami izmen) in LG-ju. Tako imajo vodje intervencij čas za svoje delo, hkrati pa vedo, da je ekipa LG izurjena za tako delo (smo sami gasilci in dve gasilki) in da ne bomo ogrožali sebe in sejali zmede med ostalimi. Tako imamo korist vsi - LG pridemo do slik za časopis, PGD, JZGBL in ostale službe pa do kvalitetnih slik, ki jih naredimo. Obveščanje o intervencijah sicer ni vedno hkratno, vendar pri večjih zadevah 10 minut razlike ne pomeni ničesar.

Pri nas v PGD je fotografije običajno posnel kar predsednik, ki je za operativo že prestar. Njegovo vlogo tako zdaj včasih, če se že ne cmarim z dihalcem kje notri, prevzamem jaz. Fotoaparat imam pa jasno kot pravi papparazzo vedno pri sebi... majhen, hiter in z veliko resolucijo.

Običajno naredim 60 slik / intervencijo. Fotografiram pa vse, tudi morebitne naše napake, postavitev ekip, orodje, celotno prizorišče...
"Čoklu kot ponavadi goflja prehiteva pamet. P.S.: Puno priča, malo radi!" Anonimni gost, 30. oktober 2005
Uporabnikova podoba
Jure Čokl
Piranja

Objave: 1733
Registriran: 1. maj 2003, 21:06
GE: Lukovica

Objava boštjančk » 16. november 2003, 22:19

Tudi mi imamo fotoaparat. Uporabimo ga skoraj vedno, nekatere slike pa lahko vidite tudi na http://www.pgd-stv. net. Večino slik pa imamo samo zase, ker imamo več slik iz kakšnih prometnih ali delovnih nesreč, kjer smo v pomoč RP LJ in tega ne dajamo v javnost. Če pa ima kdo res željo le te videti, pa nas naj poišče in jih bo videl, pa še kakšen kebrčk bo padel :twisted:
Gobc me je zmer tepu!
Bivši član povžarske konjenice
Uporabnikova podoba
boštjančk

Objave: 436
Registriran: 3. november 2003, 0:46

Objava Mitja Gregorič » 17. november 2003, 7:58

Pri nas je tudi že nekaj let fotoaparat v kabini GVC-ja oz. PV-1 ...včasih nam celo rata kakšno sliko posnet... :twisted:
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

fotke

Objava Marko Novak » 17. november 2003, 10:43

Mi imamo v vozilu GVC/16/25 fotoaparat, vendar v začetni fazi nanj pozabimo. Zato imamo na pozivniku tudi fotografa oz.snemalca, ki popolnoma avtonomno štarta na intervencijo z svojega doma. Fotografije in posnetki so dobra stvar sploh za analize ipd.

LP Marko
Marko NOVAK...GSM 040 631 011
Uporabnikova podoba
Marko Novak
moderator
moderator

Objave: 1063
Registriran: 4. marec 2003, 22:59

Objava REDBULL » 17. november 2003, 18:07

Ja mi pa lastnega fotoaparata v gas.domu nimamo, vendar naš blagajnik če ima le čas in je doma, pride na kraj intervencije za nami in zadevo posliko in posname s kamero. Razmišljamo pa tudi v tej smeri, da moramo nabaviti enega digitalca. Moja izkušnja je pač taka, da še vedno ko sem bil na intervenciji, se je nekdo našel in zadevo fotografiral, ponavadi sta kar dva.

l.p.
Uporabnikova podoba
REDBULL

Objave: 110
Registriran: 12. junij 2003, 10:28

Objava gasilec112 » 17. november 2003, 22:56

Mi smo pred kratkim dali v naše vozilo fotoaparat, sicer čist navadnega na film :lol:
In še zaenkrat nismo prišli do posnetkov...upam da se bo odneslo pa da bo kdo pomislil in nardil kakšno slikico.....

Fotoaparat pa je vsekakor pametna ideja na intervenciji in mislim, da tudi kakšna manjša kamera ne bi bilia odveč :wink:
gasilec112

Objave: 201
Registriran: 28. marec 2003, 0:45

Objava Matjaž Zupan » 18. november 2003, 20:32

Fotoaparata sicer nimamo,vendar bi se verjetno že našel kakšen,če bi ga potrebovali.
Matjaž Zupan

Objave: 674
Registriran: 21. julij 2003, 20:12

Objava Bošta71 » 21. november 2003, 0:26

Fotoaparat je non stop v komandnem vozilu, tako da če je le mogoče vse intervencije tudi fotografiramo.

L.p. Bošta71
Uporabnikova podoba
Bošta71

Objave: 262
Registriran: 25. julij 2003, 22:45

Nazaj na Gašenje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov