Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Požar Slovenske Konjice

Moderatorji: Oskar, BAČO, Gregor K.

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Odg: Požar Slovenske Konjice

Objava gasilec1122 » 2. julij 2014, 8:17

Pero!

Naprošam te, da nam malo podrobneje predstaviš zadevo, ki se je dogajala pri vas.
Vzel sem si kar nekaj časa in preletel tvoje bistroumne izjave pri intervencijah, ki so se dogajale po Sloveniji. Sedaj pa mi sprašujemo tebe. Zberi pogum in začni odgovarjat na vprašanja.
Zdi se mi, da ni vse potekalo kot bi moralo.

Uporabljal sem knjižno slovenščino ;)
gasilec1122

Objave: 8
Registriran: 27. junij 2014, 14:27

Objava erno » 3. julij 2014, 10:23

Pozdravljeni!

Pero nima pravice analizirati intervencijo lahko vam samo poda samo svoja opažanja, občutke,..... Če boste vprašali zakaj??? Ker nima vseh podatkov.
Podrobna analiza intervencije je narejena in v kolikor koga zanima se lahko oglasi v našen društvu in mu jo predstavim/o.
V kolikor koga zanimajo kakšne podrobnosti o intervenciji me lahko pokliče na 041660326 in jih bo dobil.

Gasilčeku z 3mi objavami in pred nekaj dnevi prvič prijavljenemu na tem forumu pa sporočam, da imaš vse pravice pisati na tem forumu brez imena in priimka imaš pravico svojega mišlenja, imaš pravico obtoževati si delati norce imaš pravico rušiti tale forum le ene pravice ne boš imel nikoli in nikdar. In to je poged v analizo intervencije. [-X [-X [-X Pa je kr zanimiva.
Mogoče pa je le šlo kaj narobe ali pa tudi ne. :^o :assshaking:

Vsem ostalim gasilcem, ki imajo urejeno podstrešje pa se opravičujem za tole pisanje.
LP Erno

Čisti računi-dobri prijatelji

Slika
Uporabnikova podoba
erno

Objave: 252
Registriran: 12. julij 2005, 14:22

Objava gasilec1122 » 3. julij 2014, 21:47

Oglasil se je sam vodja intervencije. Spoštovanja vredno. Število mojih objav pa res ni pomembno. Gasilci.org - Skupaj spreminjamo stvari na bolje, je slogan foruma na katerem si izmenjujemo mnenja, pozitivna in negativna.
Bil sem na obisku pri kolegu v Kajuhovi ulici, kjer smo gledali nogometno tekmo. Na kraju dogodka pa sočasno z vašo ALK. Čeprav kot civilist, a v srcu gasilec, sem vašim fantom pomagal polagati cevi za napade, vod za iz hidranta in še marsikaj.
Takšnega čina in funkcije ne bom nikoli imel. Vem pa, da se delivati (parafin) najuspešneje gasijo s peno. Kaj je v "skladišču" ste vedeli takoj, tudi jaz sem to slišal od domačinov, ki si jih je trlo.
Sprašujem se, zakaj si se kot vodja intervencije tako pozno odločil za pomoč ostalih enot in zakaj je prvi liter pene pritekel še le nekaj po polnoči.
V zvezi iz katere prihajam, bi bila sočasno aktiviran vsa društva. Gasilo bi se s peno.
Nimam namena obtoževati, se delati norca, karkoli še. Če je to ustaljen način dela GEŠP, potem pa gasilstvu ni več pomoči.
gasilec1122

Re: Požar Slovenske Konjice

Objava sašo123 » 4. julij 2014, 6:43

Samo ena pripomba, mogoče pa je vodja ocenil, da imajo premalo penila, pa je organiziral dostavo zadostne količine le-tega, to pa seveda traja en čas. Saj če ustvarimo premalo pene, nam jo ogenj prehitro razgradi (oz. razkroji) in ni nobenega učinka. Za požar takega obsega moramo imeti zadostno količino penila, zadostno število ročnikov,.... je kar nekaj stvari za preštudirat preden uporabimo peno. Ni učinka če brezglavo delamo.

lp
sašo123

Objave: 239
Registriran: 14. december 2009, 11:10

Objava gasilec1122 » 4. julij 2014, 9:19

Bi še pa ostala društva aktivirali.
gasilec1122

Objava Češnja » 4. julij 2014, 11:13

Kaj pa ostala društva???

----
Lp
Č
izdelava internet strani z web5.si
Češnja

Objave: 5
Registriran: 4. julij 2014, 11:11
GE: Ptuj

Objava gasilec1122 » 5. julij 2014, 9:45

:D
gasilec1122

Objava tam5500 » 5. julij 2014, 12:54

ne glede kako, kaj in zakaj

vodja intervencije se je odločil tako kot se je, požar je bil pogašen, zaradi njegove odločitve ni bilo dodatne škode in lahko samo sklepamo vsi skupaj

vodja intervencije se je pravilno odločil
Uporabnikova podoba
tam5500

Objave: 126
Registriran: 22. januar 2010, 11:37

Objava Rok Ušen » 6. julij 2014, 8:30

Dokler na požarišču ni bilo zadostne količine penila, vode in tehničnih pripomočkov za gašenje s penilom, bi bilo taktično neustrezno gašenje s peno - samo zato da bi bili firbci zadovoljni.

V gasilstvu je pač tako da je voda najcenejša in se jo za to uporablja v večini primerov. Če se odločimo za gašenje z alternativnim gasilnim sredstvom pa je potrebno razrešiti tudi določene logistične izzive.

Glede na slike in opis gorljive snovi dvomim, da imajo vsa vozila skupaj v GZ S.K. v vozilih dovolj penila, da ga ne bi zmanjkalo pred koncem gašenja. In tako kot je že bilo omenjeno - če ga zmanjka vmes, smo praktično vrgli penilno sredstvo stran, saj razpade oz. ga izperemo z vodo - ker dvomim da bi se počakalo na penilo, če bi ga zmanjkalo. Spet bi se nadaljevalo gašenje z vodo - drugače bi pa kolege firbci požrli - v smislu "saj sploh niso gasili".

Veliko preveč generalov po bitki imamo. Držite se svojih literatur za osnovni in nadaljevalni tečaj :evil: pa boste videli, da se brez zaj**** V.I. tudi svet vrti :D
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Objava maya.maya » 9. julij 2014, 12:11

Pero je napisal katera vozila so sodelovala. Iz tega lahko sklepamo sledeče:
GVC 24/50 http://www.pgdkonjice.net/www/index.php ... Itemid=164 500l
AC 16/60 http://www.pgdkonjice.net/www/index.php ... Itemid=161 100l
HTV 1 http://www.pgdkonjice.net/www/index.php ... Itemid=162 200l

Skupaj 800l penila.

GVC 24/50 PGD TEPANJE 500l
AC 16/60 PGD ŽIČE ?????

Skupaj z drugimi enotami: 1300l

Oddaljenost od gasilskega doma PGD Slovenske Konjice pa 300m.
maya.maya

Registriran: 25. junij 2014, 9:48
GE: mravljišče

Re: Požar Slovenske Konjice

Objava Zbiljc » 10. julij 2014, 9:37

Kako pa veš, da imajo res vsa vozila penilo seboj?
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 626
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Objava Aleks97 » 10. julij 2014, 11:53

Mislim, da si nekateri uporabniki, kateri ste se prijavili v zadnjem času nabirate število objav s tem da druge člane foruma dobesedno podjebavate. Vsak vodja intervencije se odloča katere ukrepe bo izvajal v danem trenutku in opremo katera mu je dostopna. Po vojni so lahko vsi generali. :evil: Maya maya, prosim da nehaš z nabiranjem objav in podjebavanjem drugih kajti tudi v vašem društvu ne teče vse gladko, pa da ne boš mislil z nekaterimi člani foruma smo te razkrinkali v katero društvo si včlanjen. Pa lep četrtek še naprej.
Uporabnikova podoba
Aleks97

Objave: 175
Registriran: 7. januar 2013, 20:28

Objava Maverik » 10. julij 2014, 14:52

Ah dej nehaj, če v Slovenskih konjicah nimajo par kant penila, pol pa je nekaj narobe s požarno varnostjo. Fantje so ga nekaj zasrali na sicer zelo zelo zahtevni intervenciji po kateri je vsem najlažje pametovat ko je že vse končano. Še enkrat več bo šlo vse pod preprogo. Očitno jim ni do diskusije in konstruktivne analize tako da je brezveze jih špikat. Če imate težave z njihovo nadutostjo kot osrednja enota in hkrati sami mislite da ste vi najbolj pametni in najboljši je to vaša interna težava katero morate razčistiti med sabo. Še nobenemu ni koristilo to javno prepucavanje prek foruma.
Maverik

Objave: 90
Registriran: 20. marec 2005, 0:08

Objava FaBBinho_4 » 10. julij 2014, 14:53

Aleks97 je napisal:Mislim, da si nekateri uporabniki, kateri ste se prijavili v zadnjem času nabirate število objav s tem da druge člane foruma dobesedno podjebavate. Vsak vodja intervencije se odloča katere ukrepe bo izvajal v danem trenutku in opremo katera mu je dostopna. Po vojni so lahko vsi generali. :evil:

Se podpišem! :)
Lep pozdrav
Matej

http://pgdoplotnica.si/
Uporabnikova podoba
FaBBinho_4

Objave: 40
Registriran: 6. januar 2013, 21:10
GE: Oplotnica

Objava Rok Ušen » 10. julij 2014, 16:26

Bom vprašal nekaj konkretnega - pa še eno objavo več bom imel :lol:

Ali se pri takšnih požarih, kjer je zgradba že ob prihodu "totalka", sploh splača gasiti s penilom? Vem da je to močno odvisno od okoliščin, ampak penilo je v primerjavi z vodo hudičevo drago... Ciljam seveda da na to, če bi se dalo takšen požar "pogasiti" na način, da parafin preprosto zgori. No, dalo bi se že, ampak je to v nasprotju z gasilsko taktiko?

Sprašujem na splošno in ne konkretno za Konjice. Pa mogoče odgovori kdo ki ima v gasilstvu že "brado"... :oops:
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

NazajNaprej

Nazaj na Gašenje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost