Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

POŽAR ŽELIMJE

Moderatorji: Oskar, BAČO, Gregor K.

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Odg: POŽAR ŽELIMJE

Objava Aleks97 » 17. julij 2014, 20:34

Mayamaya je napisal:Izpostavljanje zivljenj gasilcev, zaradi par glav zivine za moje pojme nikakor ni profesionalno. Tukaj ciljam na gasilce, ki so bili poslani v objekt brez dihalnih aparatov. Vse je vredu dokler do necesa ne pride (zastrupitve so tu se najmanj, lahko bi bilo hujse..)

Spet praskate tam kjer vas ne srbi :roll:
Tako kot je rekel Zbiljc, nekomu je živina vir prihodka, tako kot tebi služba poleg tega je krava tudi živo bitje in bi lahko nagonsko zbežala tako kot človek vendar ne more ker je privezana, zagrajena ali bilokaj. Če pa nisi pripravljen reskirat potem pa dragi moji ne moreš biti gasilec, seveda pa moraš imeti malo zdrave pameti in oceniti kaj je prav kaj je narobe.
PROSIM POČAKAJMO NA ANALIZO :idea:

Pa še to, ko ste reševali iz vode samomorilskega privatnika ste pa reskirali življenje, pa čeprav je bil sam odločen da si ga bo vzel??? pa razne živali iz jaškov, dreves - ja tudi z lojtre lahko padeš :? Malo pomislite kaj pišete
Uporabnikova podoba
Aleks97

Objave: 176
Registriran: 7. januar 2013, 20:28

Re: POŽAR ŽELIMJE

Objava pgiova » 17. julij 2014, 20:44

Ker se je razvila debata okoli požara gospodarskega poslopja v Želimljah v nepravo smer, bom napisal izjavo pred analizo. Sporočam vsem da je edino ta zapis verodostojen in neizkrivljen. Sam sem bil udeležen v tej intervenciji kot vodja intervencije. Zadeva se je odvijala takole: Ob 14:18:41, smo bili iz RE-CO Ljubljana obveščeni da GORI SKEDENJ. Ob 14:22 smo izvozili z GVV1 in 7 gasilci. Takoj ob izvozu sem zahteval da se aktivira še sosednje društvo PGD Pijava Gorica in pa Osrednja enota PGD Škofljica, (ker pač za skedenj GVV1 le ni dovolj). Ob prihodu na kraj je bilo ugotovljeno, da gori gospodarsko poslopje v izmeri 30 x 15m. Objekt ima dve etaži. V pritličju se nahaja hlev z živino in pa žaga za razrez lesa, v nadstropju pa je skladišče sena. V zgornji etaži je bilo vidno, da gori še v začetni fazi, posamezni ogorki pa so že padali na bale sena, ki so bile še v pritličju okoli vhoda v hlev. V hlevu se je nahajalo 7 glav živine. Dva soseda sta poskušala po svoji lastni pameti pogasiti požar s priročnimi sredstvi, pred našim prihodom. Takoj ko sem videl situacijo, sem izdal povelje za opremljanje 2 skupin z IDA (toliko IDA pač premoremo), za reševanje živine, dva gasilca pa sta razvila VT hitronapadalno cev premera 29mm, da bi varovala izhod iz hleva. Takoj sem zahteval od RE-CO LJ alarm 3 stopnje, kar pomeni vpoklic vseh razpoložljivih gasilcev v GZ Škofljica. Nato smo pričeli z reševanjem živine iz hleva, kar pa ni bilo enostavno, saj žival ni hotela zapustiti hleva za nobeno ceno. Ker se je požar že nevarno širil, sem dovolil, da sta priskočila na pomoč pri reševanju živine tudi oba soseda, katera sta občasno krmila živino, ko lastnika ni bilo iz takih ali drugačnih razlogov doma. Žival jih je zato poznala in smo jih tako le uspeli odstraniti iz objekta. Ko so bile živali rešene, smo takoj pristopili k lokalizacijo požara. Iz bližnjega hidranta smo izvedli en napad, iz drugega pa napajanje GVV1. Takrat so prispeli še enoti PGD Pijava Gorica z GVC 16/25 in GVM, ter PGD Škofljica z GVC 16/25 in AC 5000. Takoj sem jih razporedil po objektu in tako smo izvajali aktivno gašenje, Nekaj minut za tem so prispele še ostale enote iz GZ Škofljica, katere so bile razporejene na gašenje iz vseh strani objekta. v gašenju so bila uporabljena samo ta 4 vozila, vsa ostala vozila, ki so na sliki "postrojena" v gosjem redu so bila v rezervi na stranski potki. Vsi gasilci so pri gašenju uporabljali IDA. Ko smo iz lokalizacije prešli v aktivno gašenje, so se začele tvoriti ogromne količine dima, katere so zapolnile objekt in okolico v radiju 50 m. Zato sem ob taki spremenjeni situaciji, in dejstvu, da smo imeli v uporabi že vse razpoložljive IDA, zahteval upoklic dodatnih enot iz GZ Ig, z namenom preskrbe z IDA in rezervnimi jeklenkami, ter moštvom ki bi lahko zamenjali gasilce, ko bo potrebno premetavanje sena in iznos tega iz objekta. Izvedel sem tudi dogovor z JZGBL, Brigado Ljubljana) da jim pripeljemo izpraznjene jeklenke IDA, da nam jih urgentno napolnijo z zrakom. Aktiviral sem tudi NMP. Lokalizacija in pogasitev požara je bila dokaj uspešna in hitra, kar je razvidno tudi iz fotografij na facebuk strani društva, saj smo uspeli rešiti vso živino, obvarovati nepoškodovano polovico ostrešja in nepoškodovano žago za les, ter ves les ki se je nahajal na žagi. Slike ki prikazujejo gasilce v bližini objekta brez čelad, brez bluz itd, je posneta potem, ko je bil požar že pogašen, in dim z pomočjo izpihovalca odstranjen. vsi gasilci ki so nato izmetavali seno in ga sočasno polivali z vodo, so bili opremljeni z IDA, kar je lepo razvidno tudi z fotografij. Kar se pa tiče poškodb, je pa situacija taka: med gašenjem je res prišlo do padca z lestve, vendar ne gasilca, ampak lastnika objekta, ki se je kljub večkratni skoraj nasilni odstranitvi iz gorečega objekta s strani gasilcev in predaji v roke Policiji, neumorno vračal v objekt, zaradi stresa in pa "pridruženih " simptomov.(kako je to možno ne bom razpravljal na tem forumu). k sreči jo je odnesel le z buško na roki. Služba NMP je kasneje odpeljala v UKC LJ bolj preventivno kot karkoli drugega tudi oba soseda ki sta pomagala reševati živino, ker sta imela glavobol in sta se slabo počutila. Tik pred koncem intervencija pa sta bila odpeljana v UKC LJ tudi gasilec, ki je ravno tako bil napoten v UKC preventivno, ker je imel v krvi povišano vrednost CO2 in jaz kot vodja intervencije, ker sem imel popolnoma druge zdravstvene težave, skoraj nič povezane z intervencijo. (Vsi so bili odpuščeni iz oskrbe po eni uri). Tako sem eno uro pred zaključkom uradno predal vodenje intervencije namestniku poveljnika GZ Škofljica J.J.Intervencija je bila zaključena ob 19:30. Imeli smo sicer nekaj težav z dobavo pitne vode, ker v bližini ni bilo nobene trgovine z večjo zalogo vode, gostinski lokal pa jo je imel komaj za pokušino, vendar smo tudi to nato rešili. Pogoji dela so bili izredno težki, ker je bilo ravno takrat izredno vroče in je poleg vsega še sonce neumorno pripekalo.
Ugibanja in trditve, ki so se razvile v prejšnji debati okoli tega dogodka so neutemeljena. Z našega vidika je bila intervencija izpeljana v danem trenutku v najboljši možni meri,vsakdo drug pa bi si lahko zastavil drugačno vizijo reševanja, nekateri tako drugi drugače, eni strokovno utemeljeno, drugi pač drugače.

Če kogarkoli zanimajo še kakšne druge podrobnosti, naj me kontaktira na ZS in bomo podebatirali na tak način.

Lp Peter
Zahvalil bi se tudi vsem gasilcem iz GZ Ig, ki so nam priskočili na pomoč.
Z združenimi močmi bomo vedno uspeli.
Uporabnikova podoba
pgiova

Objave: 9
Registriran: 22. oktober 2007, 18:38

Objava Mayamaya » 18. julij 2014, 21:58

Gasilci so bili napoteni v objekt brez ustrezne zascitne opreme(beri dihalni aparati), kdo bi odgovarjal, ce bi nekdo od gasilcev to placal z zivljenjem - retoricno vprasanje ?
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objave: 256
Registriran: 26. januar 2014, 21:02

Objava M&M » 19. julij 2014, 9:51

Ahh
Zadnjič uredil M&M - 19. julij 2014, 12:48. Skupaj urejeno 1 krat.
M&M

Objave: 3
Registriran: 16. julij 2014, 21:10
GE: Želimlje

Objava purchy » 19. julij 2014, 12:11

Ne paše v temo, moderator me lahko takoj pobriše - tiho pa ne morem biti. Čisto vsaka objava ima kmalu po dveh ali treh odgovorih že značaj zafrkavanja in iskanja dlake v jajcu ... pa kaj ste? Gasilci ali mažoretke? Pa s tem žalim mažoretke. Ne vem, ne znate razviti konstruktivne debate kot odrasli ljudje in kot se spodobi za gasilce ... verjemite, da ni še nihče od nas/vas požrl vse modrosti tega sveta. Ta forum ni bran samo s strani gasilcev, berejo ga novinarji in ljudje, ki jih kaj zanima. Vi pa kažete odličen odraz vašega značaja. Sej to je bilo že večkrat napisano ...

Moderator prosim pusti objavo kak dan ali dva, nato pa pobriši, ker nima veze z omenjeno temo.
Ne ustraši se izzivov, saj so izzivi izbrali tebe. Bolj kot je izziv videti meglen, negotov, skrivnosten,vrednejši je. (Tomaž Humar)

Lep pozdrav
Purkart Klemen 040/888-939
Uporabnikova podoba
purchy

Objave: 114
Registriran: 28. marec 2006, 13:34
GE: RAKEK

Odg: Re: POŽAR ŽELIMJE

Objava gubina » 19. julij 2014, 13:41

pgiova je napisal:Ker se je razvila debata okoli požara gospodarskega poslopja v Želimljah v nepravo smer, bom napisal izjavo pred analizo. Sporočam vsem da je edino ta zapis verodostojen in neizkrivljen. Sam sem bil udeležen v tej intervenciji kot vodja intervencije. Zadeva se je odvijala takole: Ob 14:18:41, smo bili iz RE-CO Ljubljana obveščeni da GORI SKEDENJ. Ob 14:22 smo izvozili z GVV1 in 7 gasilci. Takoj ob izvozu sem zahteval da se aktivira še sosednje društvo PGD Pijava Gorica in pa Osrednja enota PGD Škofljica, (ker pač za skedenj GVV1 le ni dovolj). Ob prihodu na kraj je bilo ugotovljeno, da gori gospodarsko poslopje v izmeri 30 x 15m. Objekt ima dve etaži. V pritličju se nahaja hlev z živino in pa žaga za razrez lesa, v nadstropju pa je skladišče sena. V zgornji etaži je bilo vidno, da gori še v začetni fazi, posamezni ogorki pa so že padali na bale sena, ki so bile še v pritličju okoli vhoda v hlev. V hlevu se je nahajalo 7 glav živine. Dva soseda sta poskušala po svoji lastni pameti pogasiti požar s priročnimi sredstvi, pred našim prihodom. Takoj ko sem videl situacijo, sem izdal povelje za opremljanje 2 skupin z IDA (toliko IDA pač premoremo), za reševanje živine, dva gasilca pa sta razvila VT hitronapadalno cev premera 29mm, da bi varovala izhod iz hleva. Takoj sem zahteval od RE-CO LJ alarm 3 stopnje, kar pomeni vpoklic vseh razpoložljivih gasilcev v GZ Škofljica. Nato smo pričeli z reševanjem živine iz hleva, kar pa ni bilo enostavno, saj žival ni hotela zapustiti hleva za nobeno ceno. Ker se je požar že nevarno širil, sem dovolil, da sta priskočila na pomoč pri reševanju živine tudi oba soseda, katera sta občasno krmila živino, ko lastnika ni bilo iz takih ali drugačnih razlogov doma. Žival jih je zato poznala in smo jih tako le uspeli odstraniti iz objekta. Ko so bile živali rešene, smo takoj pristopili k lokalizacijo požara. Iz bližnjega hidranta smo izvedli en napad, iz drugega pa napajanje GVV1. Takrat so prispeli še enoti PGD Pijava Gorica z GVC 16/25 in GVM, ter PGD Škofljica z GVC 16/25 in AC 5000. Takoj sem jih razporedil po objektu in tako smo izvajali aktivno gašenje, Nekaj minut za tem so prispele še ostale enote iz GZ Škofljica, katere so bile razporejene na gašenje iz vseh strani objekta. v gašenju so bila uporabljena samo ta 4 vozila, vsa ostala vozila, ki so na sliki "postrojena" v gosjem redu so bila v rezervi na stranski potki. Vsi gasilci so pri gašenju uporabljali IDA. Ko smo iz lokalizacije prešli v aktivno gašenje, so se začele tvoriti ogromne količine dima, katere so zapolnile objekt in okolico v radiju 50 m. Zato sem ob taki spremenjeni situaciji, in dejstvu, da smo imeli v uporabi že vse razpoložljive IDA, zahteval upoklic dodatnih enot iz GZ Ig, z namenom preskrbe z IDA in rezervnimi jeklenkami, ter moštvom ki bi lahko zamenjali gasilce, ko bo potrebno premetavanje sena in iznos tega iz objekta. Izvedel sem tudi dogovor z JZGBL, Brigado Ljubljana) da jim pripeljemo izpraznjene jeklenke IDA, da nam jih urgentno napolnijo z zrakom. Aktiviral sem tudi NMP. Lokalizacija in pogasitev požara je bila dokaj uspešna in hitra, kar je razvidno tudi iz fotografij na facebuk strani društva, saj smo uspeli rešiti vso živino, obvarovati nepoškodovano polovico ostrešja in nepoškodovano žago za les, ter ves les ki se je nahajal na žagi. Slike ki prikazujejo gasilce v bližini objekta brez čelad, brez bluz itd, je posneta potem, ko je bil požar že pogašen, in dim z pomočjo izpihovalca odstranjen. vsi gasilci ki so nato izmetavali seno in ga sočasno polivali z vodo, so bili opremljeni z IDA, kar je lepo razvidno tudi z fotografij. Kar se pa tiče poškodb, je pa situacija taka: med gašenjem je res prišlo do padca z lestve, vendar ne gasilca, ampak lastnika objekta, ki se je kljub večkratni skoraj nasilni odstranitvi iz gorečega objekta s strani gasilcev in predaji v roke Policiji, neumorno vračal v objekt, zaradi stresa in pa "pridruženih " simptomov.(kako je to možno ne bom razpravljal na tem forumu). k sreči jo je odnesel le z buško na roki. Služba NMP je kasneje odpeljala v UKC LJ bolj preventivno kot karkoli drugega tudi oba soseda ki sta pomagala reševati živino, ker sta imela glavobol in sta se slabo počutila. Tik pred koncem intervencija pa sta bila odpeljana v UKC LJ tudi gasilec, ki je ravno tako bil napoten v UKC preventivno, ker je imel v krvi povišano vrednost CO2 in jaz kot vodja intervencije, ker sem imel popolnoma druge zdravstvene težave, skoraj nič povezane z intervencijo. (Vsi so bili odpuščeni iz oskrbe po eni uri). Tako sem eno uro pred zaključkom uradno predal vodenje intervencije namestniku poveljnika GZ Škofljica J.J.Intervencija je bila zaključena ob 19:30. Imeli smo sicer nekaj težav z dobavo pitne vode, ker v bližini ni bilo nobene trgovine z večjo zalogo vode, gostinski lokal pa jo je imel komaj za pokušino, vendar smo tudi to nato rešili. Pogoji dela so bili izredno težki, ker je bilo ravno takrat izredno vroče in je poleg vsega še sonce neumorno pripekalo.
Ugibanja in trditve, ki so se razvile v prejšnji debati okoli tega dogodka so neutemeljena. Z našega vidika je bila intervencija izpeljana v danem trenutku v najboljši možni meri,vsakdo drug pa bi si lahko zastavil drugačno vizijo reševanja, nekateri tako drugi drugače, eni strokovno utemeljeno, drugi pač drugače.

Če kogarkoli zanimajo še kakšne druge podrobnosti, naj me kontaktira na ZS in bomo podebatirali na tak način.

Lp Peter
Zahvalil bi se tudi vsem gasilcem iz GZ Ig, ki so nam priskočili na pomoč.

kar se mene tiče delo kot se spodobi za požrtvovalne gasilce.
ena pripombica mogoče, pitne vode ste imeli dovolj v svojih cisternah he he, pa brez zamere
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 698
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava MarkoSimšič » 19. julij 2014, 14:36

Klemen točno tako. Na forumu je ŽAL čedalje več pametnjakovičev, ki komentirajo vsepovprek in v vsaki stvari iščejo napake, mah kaj napake, sum na napakice... Žal tale forum postaja čedalje bolj podoben tistim komentarjem, ki se pisarijo pod prispevki na spletnih medijih. Čakam samo še, da bo tretja objava politično obarvana. Sedaj pa le udarite z razno "svobodo govora" in ostalimi "izgovori". Tri, štiri, zdaj. :evil:

Drugače pa je vodja intervencije podal dovolj korektnih podatkov s katerimi si lahko ustvariš sliko dogajanja. Dobro izpeljana intervencija.

lp marko =;
Audiatur et altera pars! (Naj sišimo še drugo mnenje!) latinski
Uporabnikova podoba
MarkoSimšič

Objave: 542
Registriran: 13. september 2003, 20:33

Objava Mayamaya » 20. julij 2014, 11:24

Ne razumem zakaj taki napadalni odgovori. Ravno to, kar se zdaj pogovarjamo, je zame konstruktivna debata; da se opozori na napake ..iz napak se učimo in da do tega nebi več prihajalo. Sam ne bi nikakor poslal v zadimljen prostor gasilca brez IDA, kaj šele civilista - prva je naša varnost.
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objave: 256
Registriran: 26. januar 2014, 21:02

Objava mundat » 20. julij 2014, 20:54

Mayamaya je napisal:Ne razumem zakaj taki napadalni odgovori. Ravno to, kar se zdaj pogovarjamo, je zame konstruktivna debata; da se opozori na napake ..iz napak se učimo in da do tega nebi več prihajalo. Sam ne bi nikakor poslal v zadimljen prostor gasilca brez IDA, kaj šele civilista - prva je naša varnost.

oprosti, ampak "pameten" si že tak da glava boli!!!! Sama teorija te je!!!! Druga ne delaš kot pa izdrkavaš kaj bi lahko bilo drugače, pa pametuješ pa nevem kaj še vse. Me zanima na koliko intervencijah si že bil in še bolj me zanima če si katero vodil??!?"! :twisted:
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Uporabnikova podoba
mundat

Objave: 812
Registriran: 29. september 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona

Objava Aleks97 » 20. julij 2014, 21:00

mundat je napisal:
oprosti, ampak "pameten" si že tak da glava boli!!!! Sama teorija te je!!!! Druga ne delaš kot pa izdrkavaš kaj bi lahko bilo drugače, pa pametuješ pa nevem kaj še vse. Me zanima na koliko intervencijah si že bil in še bolj me zanima če si katero vodil??!?"! :twisted:

Se podpišem =D>
Uporabnikova podoba
Aleks97

Objave: 176
Registriran: 7. januar 2013, 20:28

Odg: Re: POŽAR ŽELIMJE

Objava med_o » 20. julij 2014, 21:45

pgiova je napisal:Takoj ob izvozu sem zahteval da se aktivira še sosednje društvo PGD Pijava Gorica in pa Osrednja enota PGD Škofljica, (ker pač za skedenj GVV1 le ni dovolj)... Takoj sem zahteval od RE-CO LJ alarm 3 stopnje, kar pomeni vpoklic vseh razpoložljivih gasilcev v GZ Škofljica.

Kako pa izgleda načrt aktiviranja za ta primer? Glede na to da ste, po vašem pisanju, morali na 112 sami zahtevati druge enote?
Uporabnikova podoba
med_o

Objave: 77
Registriran: 31. januar 2010, 14:22

Objava Tilen-ReCO LJ » 21. julij 2014, 7:34

Pozdravljeni,

ReCO Ljubljana je aktiviral teritorialno pristojno enoto in osrednjo enoto v prvem pozivu, kot je to zapisano v načrtu za požare v objektih na območju občine Škofljica. Ob izvozu je bila podana s strani VI zahteva še po aktiviranju PGD Škofljica (aktivacija je že bila izvedena) in po dodatni enoti PGD Pijava Gorica. Ob prihodu na kraj je VI intervencije zahteval alarm tretje stopnje, aktiviranje vseh enot v GZ Škofljica, kasneje tudi enote iz GZ Ig in pomoč GBL, RPL kot je že sam napisal.

VI je na ReCO sporočal vse potrebne informacije in zahteve. Sodelovanje je bilo takšno kot mora biti in si ga vsi želimo. ReCO ima po aktiviranju nalogo obveščati in brez podatkov VI s kraja dogodka je težko prenesti informacije do oseb, ki morajo biti obveščene o takšnih dogodkih.
Lep pozdrav,
Tilen
Tilen-ReCO LJ

Objave: 65
Registriran: 20. avgust 2006, 22:30

Objava Janez Koncilija » 21. julij 2014, 17:38

Mayamaya je napisal:Ne razumem zakaj taki napadalni odgovori. Ravno to, kar se zdaj pogovarjamo, je zame konstruktivna debata; da se opozori na napake ..iz napak se učimo in da do tega nebi več prihajalo. Sam ne bi nikakor poslal v zadimljen prostor gasilca brez IDA, kaj šele civilista - prva je naša varnost.

Dragi Želimeljčani!

Ne se preveč sekirat zaradi takšnih najedanj. Po opisanem in videnem na fotografijah gre za uspešno intervencijo, če že ne kar za zelo uspešno.

Kako je s kravami ve(mo) le tisti, ki jih je že kdaj reševal in tu ni nobenega dvoma, da so pri tem uspešnejši "civilisti", prvič zaradi tega, ker jih živali poznajo, drugič, ker znajo ravnati z živaljo in tretjič - oblečeni so normalno, ne pa v gasilske obleke in z IDA na nosu - takšnega se ustraši celo človek, kaj šele žival.

Iz tega se lahko sklepa, da pazi in varuj civilista, ki ti pomaga, kdaj naj neha, oziroma je njegovo življenje ogroženo pa je seveda vedno na tehtnici in po bitki so lahko vsi generali (beri "najedalci").

Glede števila gasilcev pa - bolje 10 preveč kot eden premalo. Ampak pri takšnih požarih mislim, da jih ni nikoli preveč, še posebej, ko se prične delo z vilami.

Zato čestitke in ne se sekirat!

LP

Janez
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4624
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava maya.maya » 23. julij 2014, 16:26

Tako se vodi intervencija.

Glede števila gasilcev pa - bolje 10 preveč kot eden premalo
.

Janezevo izjavo si naj zapomni vsak vodja intervencije.

Če bi bil "pgiova" vodja intervencije tudi kje drugje, prav gotovo ne bi zgorelo 40 ton parafina.
maya.maya

Objave: 8
Registriran: 25. junij 2014, 9:48
GE: mravljišče

Objava ljubljančan » 23. julij 2014, 21:34

Nisem strokovnjak, nekaj se vendar spoznam. Poročilo vodje intervencije se mi zdi zelo prepričljivo, najbolj pomemben pa je rezultat: Objekt, ki bi v marsikaterem primeru pogorel kot bakla, je bil v Želimljah uspešno pogašen, večjih poškodb sodelujočih ni bilo. In to šteje!

Pripombe provokatorjev pa naj ostanejo tam in take kot so, Same po sebi pojasnjujejo osebnost in karakter pisca, neposredna diskusija z njim pa le temu dviguje njegovo nezasluženo popularnost. Prav na vsako neumnost, ki se zapiše na tem forumu pač ne potrebno odgovarjati. Pametni bodo razumeli ;)
ljubljančan

Objave: 123
Registriran: 5. december 2011, 22:27
GE: občan

NazajNaprej

Nazaj na Gašenje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost