Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Požar gostišča Križnik v Gaberkah

Moderatorji: Oskar, BAČO, Gregor K.

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Požar gostišča Križnik v Gaberkah

Objava icko » 4. december 2003, 12:04

Sinoči ob 20:46 je prišlo do požara v gostišču Križnik v Gaberkah. Do požara je prišlo med sejo poveljstva GZ Velenje v samem gasilskem domu v Gaberkah, tako da je lahko celotno poveljstvo spremljalo delo domačih gasilcev, se vključilo v vodenje in aktiviranje vseh enot. Domači gasilci so iz gorečega objekta rešilidve deklici, za kar jim gre vsa pohvala, saj so vstopili vgoreč objekt, opremljeni seveda. V gašenju je sodelovalo več enot GZ Velenje in sicer: Gaberke, Šoštanj mesto, Lokovica, Topolšica, Velenje, Škale, Pesje, Vinska Gora in Šalek.
Ob začetku gašenja so gasilci poskušali tudi z notranjimi napadi, vendar se je ogenj prehitro razvil in prebil streho objekta. Ob nevarnosti rušenja so se notranje napadalne ekipe umaknile, gasiti pa se je začelo tudi s pomočjo Brontoja PGD Šoštanj mesto.
Elektro podjetje je izklopilo elektriko v rajonu, dežurni vodovoda pa je povečal pretok v vode v omrežju. Voda se je črpala tudi iz potoka. Gasilo je nekje 90 gasilcev in 16 vozil.

Slike sledijo.
Uporabnikova podoba
icko

Objave: 461
Registriran: 10. januar 2003, 23:38

Objava Skavt » 4. december 2003, 14:20

Veš mogoče na kakšni površini je gorelo. Oziroma koliko gasilcev je prišlo na kvadratni meter požara. Po normativih iz New Yorka mora deset gasilcev obvladati 200 kvadratnih metrov požarišča.
Z znanjem raste dvom!
Uporabnikova podoba
Skavt

Objave: 484
Registriran: 17. december 2002, 0:31

Objava astro novice » 4. december 2003, 15:00

Ja ameriški normativi so pa zakon a ne? Dejmo vse uvozit pa bo. Tud NYFD.
astro novice

Objava Marolt » 4. december 2003, 21:02

Skavt nevem če je to pravokacija sam kaj je to važno koliko gasilcev jena kvadratin meter??? Saj kooliko pa jih je bilo v loškem potoku??
Nevem koliko jih je bilo tu sam glede na število so morali teptati en po drugem.... Ali pa tudi ne ... No čakamo na slike in podatke samo glede na števeilo pa je vedno bolje da je en več kod pa eden manj!

Lp Marolt
Uporabnikova podoba
Marolt

Objave: 905
Registriran: 13. november 2003, 1:46

Objava Janez Koncilija » 4. december 2003, 21:26

Skavt je napisal:Veš mogoče na kakšni površini je gorelo. Oziroma koliko gasilcev je prišlo na kvadratni meter požara. Po normativih iz New Yorka mora deset gasilcev obvladati 200 kvadratnih metrov požarišča.

Če se prav spomnim, sem enkrat v eni knjigi z modrim ovitkom bral, da to pri nas obvladujeta dva gasilca :shock: . Torej se amerikanci lahko skrijejo.

Lahko pa, da sem narobe prebral :(

LP

Janez :lol:
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4624
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava Neimenovani vir » 4. december 2003, 22:59

Iz moje strani pa samo čestitke za reševanje in pogum, ki so ga kolegi izkazali.
Kar se pa amerikancev tiče pa to-le.
Poznamo pravilno-varno delo in način kot to počnejo amerikanci. :lol:
Neimenovani vir

Objava boštjančk » 5. december 2003, 9:34

Glede na to, da so rešili dve deklici, je podatek, koliko jih je bilo na kvadratni meter - se sliš kot da smo keramične ploščice :crazy: ; nepomemben.
Če se pa že morte toliko primerjat z njimi, vam pa toplo priporočam, da jih obiščete in ugotovite, da so v primerjavi z nami mal zadej.

bil tam pa vidu
Gobc me je zmer tepu!
Bivši član povžarske konjenice
Uporabnikova podoba
boštjančk

Objave: 436
Registriran: 3. november 2003, 0:46

Objava icko » 5. december 2003, 12:10

Lep pozdrav!

Dragi foumovci 4 slike iz naše intervencije. Pa še članek v današjih novicah. Po analizi bomo pa še kaj rekli.
Uporabnikova podoba
icko

Objava Skavt » 5. december 2003, 14:25

Malo sem poskušal dregniti v ekonomsko učinkovitost načega početja. Drugače pa Bpg ne daj da bi imel kaj proti temu koliko jih gre na intervencijo. Če ne drugega ima vsak lahko malo dragocene vaje, saj gre pri zaresnih intervencijah vedno za adrenalinske šoke, pa to kako se izvozi iz GD itd..

Se pa spominjam intrevencije izpred let, ko je neka panična policistka, za eno malo garaži v Sodražici sklicala tri gasilske zveze. Da sem prišel peš mimo stoječe kolone gasilskih vozil do garaže sem se kar lepo sprehodil.

Drugače pa čestitke za uspešno intervencijo in reševanje ljudi!
Z znanjem raste dvom!
Uporabnikova podoba
Skavt

Objave: 484
Registriran: 17. december 2002, 0:31

Objava ??? » 5. december 2003, 19:00

Bravo!
???

Objava Milan Dubravac » 5. december 2003, 21:03

Vse čestitke za uspešno intervencijo fantje. Med drugim se vam obrestuje tudi vlaganje v znanje v vašem koncu. Mi je prav v olajšanje slišati tudi novico o uspešnem posredovanju. Rešili ste tudi dve mladi življenji in to je dejanje ob katerem boste pozabili na vsakdanje težave ob vašem požrtvovalnem delu.
Glede gasilcev v ZDA pa tole. Tam je sistem pač drugačen. Ne si pa misliti kako so zadaj. V povprečju je v Sloveniji žal bolj klavrno stanje. Pa ne mi zameriti. Ameriški sistem je pač treba razumeti. Tam kjer res niso v ospredju in uspešni je predvsem preventiva. To je pa predvsem zaradi ekonomskih razlogov. Operativa pa je povsem nekaj drugega.
In ne mi govorit o pravilnem in varnem delu lepo vas prosim.

Boštjančk,
se žal ne morem strinjati s tabo.

Vaše raglabljanje o številu gasilcev na intervenciji pa me navaja na naslednje: vsak naj se postavi v vlogo vodje intervencije in razmere, kot je bila tale, kjer so bila direktno ogrožena človeška življenja.
Ves razviti svet (ne samo v ZDA) na prvi alarm kliče več enot kot je po pozivu potrebno. Lahko vam zagotovim, da nihče v tej državi ne bo kazensko odgovarjal zato, ker je poklical preveč sil in sredstev na intervencijo. Če jih bo pa premalo pa...

In rešili so dve majhni deklici...
Bilo jih je preveč ne intervenciji...

Kaj odtehta???
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objave: 1887
Registriran: 10. julij 2002, 11:54

Objava icko » 6. december 2003, 0:31

mogoče še časovnica-slike so v galeriji

URA PGD
20:46 DOJAVA IZ PGD GABERKE
20:47 POIZVEDOVANJE NA RECO O INTERVENCIJI
20:49 IZ PGD GABERK ZAPROSIJO ZA POMOČ PGD ŠOŠTANJ
20:50 PROŽENJE ALARMA IN POZIVNIKOV V PGD ŠOŠTANJU
20:52 PGD ŠOŠTANJ SE JAVI NA ALARM IN IZVOZI
20:53 IZVOZ GVC 16/50 PGD VELENJE
21:01 PGD ŠKALE ZA IZVOZ GVC
21:10 VODJA INTERVENCIJE ZAHTEVA ALARMIRANJE ZA DOBAVO VODE Z GVC
PGD PESJE,
PGD LOKOVICA,
PGD VINSKA GORA,
PGD ŠALEK
22:49 IZVOZI PGD TOPOLŠICA
23:15 PGD VELENJE SE VRNE V GARAŽO Z GVC 16/50 3 + GVC
23:20 PGD VELENJE SE VRNE V GARAŽO Z VM1 4
23:26 PGD ŠALEK SE VRNE V GARAŽO 2 + GVC
23:28 PGD PESJE SE VRNE V GARAŽO 5 + GVC
00:41 PGD ŠKALE SE VRNE V GARAŽO
00:47 PGD TOPOLŠICA SE VRNE V GARAŽO
00:51 PGD ŠOŠTANJ SE VRNE V GARAŽO
00:54 PGD LOKOVICA SE VRNE V GARAŽO
1:00 PGD VINSKA GORA SE VRNE V GARAŽO 3 + GVC
Uporabnikova podoba
icko

Objava BorisGoličnik » 6. december 2003, 20:16

No še jaz prilagam eno sliko, kako je hiša izgledala dan po požaru. Sam sem sodeloval na intervenciji in sicer na avtolestvi in vam moram povedati, da je bil pogled od zgoraj res grozljiv. Mislim, da smo intervencijo opravili uspešno. Že s tem, da sta bili rešeni deklici ( no, bil je rešen tudi pes, ki je bil v hiši zaprt ) je bil velik del naloge opravljen.
Milan, tu so nam tudi tvoji nasveti o notranjih napadih prišli prav in tudi ti in tvoje izkušnje so del uspešne intervencije.
Kar se pa števila gasilcev na intervenciji tiče pa zagovarjam stališče, da je vsekakor bolje, da jih gre deset nazaj domov, kot pa, da je eden premalo.
Upam, da se operativci v prihodnosti kar čimmanjkrat dobimo skupaj na tako velikih intervencijah.
A se vam ne zdi, da je letošnje leto, pa mal velik intervencij in velikih požarov? Mogoče je pa to potrebno za boljše razmišljanje nekaterih o sami " vrednosti " gasilstva v naši državi...
Lep pozdrav! B.
Priloge
Gostišče Križnik.jpg
BorisGoličnik

Objave: 269
Registriran: 9. oktober 2002, 17:11

Objava Marolt » 7. december 2003, 14:06

BorisGoličnik je napisal:No še jaz prilagam eno sliko, kako je hiša izgledala dan po požaru. Sam sem sodeloval na intervenciji in sicer na avtolestvi in vam moram povedati, da je bil pogled od zgoraj res grozljiv. Mislim, da smo intervencijo opravili uspešno. Že s tem, da sta bili rešeni deklici ( no, bil je rešen tudi pes, ki je bil v hiši zaprt ) je bil velik del naloge opravljen.
Milan, tu so nam tudi tvoji nasveti o notranjih napadih prišli prav in tudi ti in tvoje izkušnje so del uspešne intervencije.
Kar se pa števila gasilcev na intervenciji tiče pa zagovarjam stališče, da je vsekakor bolje, da jih gre deset nazaj domov, kot pa, da je eden premalo.
Upam, da se operativci v prihodnosti kar čimmanjkrat dobimo skupaj na tako velikih intervencijah.
A se vam ne zdi, da je letošnje leto, pa mal velik intervencij in velikih požarov? Mogoče je pa to potrebno za boljše razmišljanje nekaterih o sami " vrednosti " gasilstva v naši državi...
Lep pozdrav! B.

LP
Saj je tudi ta pogled na sliki dovolj grozljiv!
Tako da o tem sploh ne dvomim! Se mi pa poraja vprašanje s čem ste gasili? Samo z vodo?Kajti po številu GVC-jev bi tako sodil...Verjetno uporaba visokega tlaka? Ste imeli tudi notranji napad al je bil dostop nemogoč.. Drugače pa vse čestitke za uspelo intervencijo...In seveda za fotografije!

LP Marolt
Uporabnikova podoba
Marolt

Objava Marolt » 7. december 2003, 14:10

Ja glede števila intervencji pa se mi zdi da je kar v porastu ja :( ! Pa saj bo kmalu leto na okoli in bomo dobili točne informacije v zvezi s tem...
Seveda pa ne gre spregledati nekaj katrastofalnih požarov in intervencij KRAS požari v gorah, Travnik..... Na srečo pa se lahko pohvalim da sami v letošnjem letu še nismo imeli intervencije :D :D !

Lp Marolt
Uporabnikova podoba
Marolt

Naprej

Nazaj na Gašenje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost