Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Kletni požar Črnivec

Moderatorji: Oskar, BAČO, Gregor K.

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Kletni požar Črnivec

Objava Razby » 27. marec 2007, 18:35

V nedeljo malo pred 21.30 smo dobili obvestilo na pozivniku DIM IZ STANOVANJA ČRNIVEC 29. Izvozili so tri društva Pgd Brezje, Pgd Radovljica in Pgd Ljubno.
Gorela je soba v kletnih prostorih. Prvi na kraju smo bili domači gasilci, in kot poveljnik sem opravil ogled,(ker sem pa pred 8 leti že gasil v tej hiši in tudi takrat je gorelo v kleti, sem poznal dokaj dobro kletne prostore). Lastniki so že sami poizkušali gasiti z gasilniki in nekaj vedrovi vode, vendar neuspešno. Bilo je razbito okno, tako da je dim kar pošteno izhajal iz prostora, tako da pretirane vročine ni bilo. Izveden je bil notranji napad in z malimi curki vode je bila stvar kar hitro pod kontrolo. Ogenj smo ujeli ravno v fazi razvoja, tako da je to še en podatek da smo bili pravočasno na kraju.
Pogorela je vzmetnica in kavč.
Dolgo časa smo iskali vzrok požara vendar je potem podrobna preizkava kriminalistov pokazala, da je šlo za cigareteni ogorek. Naj še povem da so gasilci pgd Brezje najprej pogasili, dokončno pa so stvar razkopali gasilci pgd Radovljica in na koncu smo še kletne prostore dobro prevetrili.
Hvala vsem sosednjim društvem za pomoč.
Prilagam slike.
Priloge
Požar 25.3.2007 - 023.jpg
Požar 25.3.2007 - 012.jpg
Požar 25.3.2007 - 007.jpg
Požar 25.3.2007 - 004.jpg
Požar 25.3.2007 - 003.jpg
Vse, česar popolnoma ne obvladamo, je nevarno. In to, kar obvladamo, je še nevarnejše; potem postanemo lahkomiselni.

Pavel Razboršek
Uporabnikova podoba
Razby

Objave: 546
Registriran: 3. november 2003, 12:18

Objava gasilec_25 » 27. marec 2007, 18:41

koliko gasilcev je sodelovalo, in koliko litrov vode ste porabili?
gasilec_25

Objave: 54
Registriran: 22. januar 2007, 16:26

Objava Razby » 27. marec 2007, 19:30

Sodelovalo je 34 gasilce, nekateri so skrbeli za ureditev prometa, ostali logistika,priprava ida in seveda gašenje. Glede porabe vode ti ne morem odgovoriti, par razpršenih curkov, kot sem že napisal je bil ogen ujet v fazi razvoja, plamen ca. 1m-1,5m. Soba velika 4X3 m ,tako da tla so bila mokra, da bi pa nalivali pa nima smisla, ker lahko narediš več škode kot pa koristi.
Zadnjič uredil Razby - 27. marec 2007, 19:30. Skupaj urejeno 1 krat.
Vse, česar popolnoma ne obvladamo, je nevarno. In to, kar obvladamo, je še nevarnejše; potem postanemo lahkomiselni.

Pavel Razboršek
Uporabnikova podoba
Razby

Objava Jani » 27. marec 2007, 19:30

Kako pa to, da na prvi sliki (023) skrajno levo stoji kranjskogorski GVC 24/50?!? :roll:

Pa še prav lepo si lučke ujel...

lp J.
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

Objava Razby » 27. marec 2007, 19:32

Ja Jani to je bil prva intervencija pgd Radovljice (za zdaj ) sposojenega Gvc Kr.Gora. :lol: :lol:

Pavel Razboršek
Uporabnikova podoba
Razby

Objava Oskar » 28. marec 2007, 9:49

Razby, iz izkušenj ti svetujem , tistega: "dolgo smo iskali vzrok požara" se pa izogibaj ali pa sploh ne počni.

V določenih primerih si lahko hitro na sodišču. To ni delo gasilcev.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Razby » 28. marec 2007, 12:07

Oskar vem da to ni delo gasilcev, vendar kot vidiš na sliki smo bili skupaj s policajem,ki je tudi član gasilcev,tako da se zelo dobro poznamo.
Vso stvar smo prepustili kriminalistem.

Pavel Razboršek
Uporabnikova podoba
Razby

Objava Zbiljc » 28. marec 2007, 15:53

Se mogoče spomniš, zakaj je gorelo prvič?
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 626
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Objava Razby » 28. marec 2007, 16:55

Lastnik hiše je zelo rad pogledal v kozarec, pa povrhu še strastni kadilec in posledica je bila, da je pijan zaspal s cigareto in ... pogrebni zavod. :cry: :cry:

Pavel Razboršek
Uporabnikova podoba
Razby

Objava Zbiljc » 28. marec 2007, 17:48

Torej dvakrat enak vzrok :? :evil: :!: pa še vedno ne bo nehal kadit :?: :roll:
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 626
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Objava Razby » 28. marec 2007, 18:32

Zbiljc nisem hotel napisati, da sem ga našel mrtvega, zato(pogrebni zavod) kajti tu so sedaj najemniki, delavci iz južnih krajev.

Pavel Razboršek
Uporabnikova podoba
Razby

Objava uros11 » 5. april 2007, 8:20

zanima me nekaj?
Ali ste v intervenciji uporabljali izpihovalce?

Če ste jih me zanima kako so se obnesli?!
Za pamet pravijo, da je edina stvar, ki je pravično razdeljena na svetu! Vsak zase pravi, da jo imama največ na svetu!

Lep pozdrav Uros
Uporabnikova podoba
uros11

Objave: 409
Registriran: 17. junij 2006, 10:03

Objava Razby » 5. april 2007, 15:45

Seveda smo uporabili prezračevalnik, obneslo se je odlično ,samo vedeti moraš kako ga postaviti in to je vsa umetnost.

Pavel Razboršek
Uporabnikova podoba
Razby

izpihovalec

Objava Rok Ušen » 6. april 2007, 7:31

Razby, daj prosim povej kdaj v času gašenja ste uporabili izpihovalec :?:

Zanima me tudi, ali ste tukaj slučajno ali redno uporabljate za notranje napade visoki tlak :?:
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Objava Peter Razboršek » 6. april 2007, 8:06

Izpihovalec smo uporabili takoj ko je bil požar pogašen.Za notranje napade pa ponavadi uporabljamo visoki tlak.
Vse,kar rešimo pred uničenjem je pomemben prispevek k družbeni gmotni blaginji in človeški sreči!

LP,
Peter Razboršek
Uporabnikova podoba
Peter Razboršek

Objave: 118
Registriran: 23. september 2006, 12:15

Naprej

Nazaj na Gašenje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost