Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Tekmovanje v spajanju sesalnega voda

Nasveti, vprašanja, sojenje, ...

Moderator: Janez Koncilija

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Tekmovanje v spajanju sesalnega voda

Objava bivši ligaš » 16. januar 2010, 23:41

Janez Koncilija je napisal:
Miha P je napisal:
Janez Koncilija je napisal:Kot že sam ugotavljaš, je bil prvi način enostavnejši. Ker smo pa v Sloveniji mojstri za kompliciranje izvedbe vaje, je ta sprememba pač posledica tega. Strojnik ob zaključevanju vaje nima prostih rok, zato ga je potrebno dodatno obremeniti in s tem podaljšati čas vaje.

LP

Janez 8)

Namen sprememb, ni bil kompliciranje, ampak poenostavljanje. Vodar1 lahko po komandi "končano" še vedno veže, strojnik pa medtem lahko zaključi vajo.

Slab vodar, če ne zaveže pred poveljem "končano".

Najbrž je sprememba nastala zaradi njega, ker ga je strojnik "nažgal" in je to za ekipo bolj ugodno. Predvsem za ekipo snovalca sprememb.

Pa lepo tekmovanje želim.

LP

Janez 8)

Pozdravljeni, vsi skupaj

Samo tole bi povedal, če so strojnik, V2 in C2 dobro usklajeni, V1 ne more zvezati na ročko pred poveljem "končano"!!
bivši ligaš

Objave: 15
Registriran: 28. julij 2009, 17:00

Objava Janez Koncilija » 17. januar 2010, 15:02

bivši ligaš je napisal:
Pozdravljeni, vsi skupaj

Samo tole bi povedal, če so strojnik, V2 in C2 dobro usklajeni, V1 ne more zvezati na ročko pred poveljem "končano"!!

Jaz pa trdim, da ja in to že v času, ko ostali še prenašajo sesalni vod. Pri času sesalnega 18 sekund z 9 tekmovalci.

lp

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4626
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava bivši ligaš » 17. januar 2010, 17:21

Janez Koncilija je napisal:
bivši ligaš je napisal:
Pozdravljeni, vsi skupaj

Jaz pa trdim, da ja in to že v času, ko ostali še prenašajo sesalni vod. Pri času sesalnega 18 sekund z 9 tekmovalci.

lp

Janez 8)

Pozdravljen Janez

Ker vem, da si tekmovalec z izkušnjami, bi pričakoval, da ne zagovarjaš tako goreče zgolj ene plati. Vrhunske ekipe pač pridobivajo čas pri, za nekatere nepomembnih malenkostih!
Sam še vedno trdim, pod pogojem , da je vse izpeljano skoraj brezhibno (s povdarkom na skoraj, ker če je brezhibno, potem sploh ni debate...), od same postavitve loka za vezanje naprej... Če je vse idealno, lahko od zaključevanja zadnje zankezanke okoli sesalne cevi, pa do "končano" preteče manj kot 1,5 sek.Pri tem pa ni pomembno, ali gre za 9 ali samo za 6 tekmovalcev (štejem tudi desetarja, tako kot ti), desetarja,sela in napadalcev tako ali tako v tej fazi vaje ni zraven.
V ponedeljek imamo prvič vaje, zato mi bo to v Staršah težko dokazati, če se nam pa slučajno poklopi, obljubim, da te pocukam za rokav in še kakšno rečeva na to temo.
Kot strojnik z cca 17 letnimi izkušnjami vem , da je to možno, čeprav ne trdim, da je tega sposoben vsak, niti ne , da je tega sposobna naša ekipa (vsaj trenutno), določene v SLO, pa zagotovo so in verjemi, da bodo to tudi iskoristile!?

Se vidimo v Staršah in potem še na ostalih treh tekmah.

LP
strojnik
bivši ligaš

Re: Tekmovanje v spajanju sesalnega voda

Objava bivši ligaš » 17. januar 2010, 17:26

Še nekaj moram dodati...
Janez, omenjaš čas 18 sek. Priznam, da je to dober čas, ampak verjemi, najboljše ekipe bodo šle pomoje okrog 16 sek, morda presenetijo še z boljšim časom (ker se da..), tukaj pa so te malenkosti, ki jih zelo dober team lahko izkoristi v svoj prid???
Verjameš, ali še vedno ne?
bivši ligaš

Odg: Re: Tekmovanje v spajanju sesalnega voda

Objava Janez Koncilija » 17. januar 2010, 17:48

bivši ligaš je napisal:Še nekaj moram dodati...
Janez, omenjaš čas 18 sek. Priznam, da je to dober čas, ampak verjemi, najboljše ekipe bodo šle pomoje okrog 16 sek, morda presenetijo še z boljšim časom (ker se da..), tukaj pa so te malenkosti, ki jih zelo dober team lahko izkoristi v svoj prid???
Verjameš, ali še vedno ne?

Pisal sem za našo ekipo in verjemi, da je tako. In tudi čas 18 sekund ni slab, če delaš z devetimi tekmovalci, oziroma osmimi, kolikor jih je v skupini na startu. Kot tekmovalec bi moral poznati razliko med številom tekmovalcev, kjer pri šestih ni ovire napadalcev in sela in tudi tekmovalci so bliže sesalnemu vodu.

Pa še to, 18 je za nekatere morebiti predolg čas, ampak toliko smo zmogli, če je vse klapalo. Seveda moraš pri tem upoštevati, da smo imeli še 20 točk na leta, kar pa pomeni kar prilično starost in naj ne zveni neskromno, da smo bili za "starce" kar solidni.

Torej, ne nakladam in ne zagovarjam samo ene plati, ker verjamem, da je kje vodar tudi počasnejši, kar pri celi vaji niti ni tako pomembno, saj ga mora V2 prehiteti. Ampak, to je že druga zgodba.

Žal pa se na tekmah ne bova srečala, volja je sicer še, ni pa zdravja :?

Pa uspešno tekmovanje želim!

LP

Janez 8)
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objava mirank » 18. januar 2010, 14:11

- to kar se "naganjata" je itak zelo različno od ekipe do ekipe, kot tudi od vaje do vaje... pri nas, pri časih vaj pod 16s, stojnik konča prej kot V1... in glede na to, da takšen čas ne dosegamo ravno v vsakem poskusu, lahko rečem, da vodar v večini primerov nabriše strojnika :D :D
- če ni napadalcev in sela, je odlaganje hitreje za kake 2-3 desetinke (pri nas)... tako da razlika je, čeprav majhna :?
- dručače pa mislim da če bo v Staršah kakšen čas pod 17s, bo to že zelo dobro... Lani je blo recimo zelo malo časov pod 19s (res pa, če vgašuje štoparico V1, to prinese kako sekundo pribitka)... moja napoved je da bo najboljši čas 16,8s :D
Uporabnikova podoba
mirank

Objave: 227
Registriran: 25. junij 2007, 21:16

Re: Tekmovanje v spajanju sesalnega voda

Objava bivši ligaš » 19. januar 2010, 0:09

Janez, spet ti moram odgovoriti, tokrat verjetno zadnjič, ker moj namen ni podžigati strasti na tem foromu.
Vidim, da počasi jemlješ besede nazaj, do zadnjega odgovora ni bilo nikjer zaslediti, da pišeš zgolj za svojo ekipo!
Oprosti, ker repliciram le tebi, ker nisi edini, si pa zato najbolj poznan in posledično tukaj (vsaj zame), spoštovanja vreden tekmovalec! Mislim , da je to tema, ki je namenjena TEKMOVANJU V SKLAPLJANJU SESALNIH CEVI (zato sem bil sam osredotočen zgolj na to), ter mislim, da jo je nesmiselno mešati z klasičnim CTIF-om. Prvič sem se oglasil zgolj zaradi tega, ker je nekaj foromovcev pljuvalo po spremembah... Jaz osebno nisem pisal o tem, da mi delamo tako in tako, ter, da je to najboljše! Enostavno sem mnenja, da je vaja na ta način lahko, in zagotovo je hitrejša, kajti strojnik, le pritisne na tipko, medtem, ko mora V1 še premagati neko razdaljo....pa če tudi, srojnik priklaplja na MB 15 sek., bi ga moral v tem primeru V1 čakati na povelje "končano"! Se pravi, da bi moral biti strojnik izredno nespreten, da v tem času ne more pritisniti tipke( ko vodar premaguje razdaljo), lahko pa je tudi hitrejši od njega in pri večini dobrih ekip to definitivno je tako!?
Vseskozi sem pisal le o tem delu vaje....( MIRANK, tudi tvoje desetinke in 9 tekmovalce, so tukaj nevmestne!)
Vsi skupaj moramo spoznati, da so spremembe povsod dobrodošle in tako je tudi tukaj. Samo "vajo", je potrebno graditi na atraktivnosti in hitrejši čas to definitivno prinaša!? Zakaj bi morali vedno kopirati Avstrijce? Potrebno je uvajati novosti in tako prehiteti konkurenco, kajti, če si prvi imaš mnogo več možnosti, da si najboljši! In ne smemo se omejiti zgolj na tekmovanje, temveč tudi na organizacijo in kot sem že prej napisal ATRAKTIVNOST.

Janez, hvala za želje glede uspešnega tekmovanja, tebi pa želim, da bi ti zdravje čimbolj služilo in da se še kdaj srečamo na tekmovalnem poligonu.

Mirank, tebi pa srečno v Staršah
bivši ligaš

Objava mirank » 19. januar 2010, 12:56

bivši ligaš je napisal:...Vseskozi sem pisal le o tem delu vaje....( MIRANK, tudi tvoje desetinke in 9 tekmovalce, so tukaj nevmestne!)
Mirank, tebi pa srečno v Staršah

he, ker sta imela debato o razlikah med 5 in 9 tekmovalcev, pa sem komentiral kakšna je razlika v času (pri naših vajah) :wink: ?

hvala za želje (če bomo seveda sploh šli, bo treba prej kako vajo hitit :D :D )
Uporabnikova podoba
mirank

Objave: 227
Registriran: 25. junij 2007, 21:16

Objava Janez Koncilija » 19. januar 2010, 22:33

bivši ligaš je napisal:Vidim, da počasi jemlješ besede nazaj, do zadnjega odgovora ni bilo nikjer zaslediti, da pišeš zgolj za svojo ekipo!
Mislim , da je to tema, ki je namenjena TEKMOVANJU V SKLAPLJANJU SESALNIH CEVI (zato sem bil sam osredotočen zgolj na to), ter mislim, da jo je nesmiselno mešati z klasičnim CTIF-om.

Ne da bi besede jemal nazaj, kar napišem napišem, res pa imaš prav, da sem zgrešil naslov in dal primerjavo z devetimi gasilci. Seveda pa ta primerjava temelji izključno na ugotovitvah naše ekipe, sicer o časih in možnostih niti ne bi pisal.

Smo pa poizkusili v lanskem letu tole zadevo v Guncljah, moram reči, da je bila bolj polomija (za nas), kot pa tekma, ker enostavno nismo bili vajeni na krajšo razdaljo, povelja za start, pa še kaj in se ni nič izšlo, kot bi se moralo. Potem pa nismo niti več poskušali.

Drugače pa kar še kaj napiši, nič bat, kadar gre za podžiganje, je druga pesem, tu se pa še čisto normalno pogovarjamo.

Še posebej mi je všeč tale stavek:

Zakaj bi morali vedno kopirati Avstrijce?

Hvala za dobre želje in lep pozdrav!

Janez 8)
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objava tsinkov » 21. januar 2010, 9:47

Živ!

Ja sedaj se je kar dobor razvila debata o štartih in vezanju vozla V1 na ročko MB. Mene pa zanima ali lahko na tekmovanju v sesalnem vodu V1 kljub temu, da je St že klical ''končano'' IN pritisnil tipko, V1 še vedno veže vozel. Saj je res ta logika nekoliko skregana s tisko klasično pri celotni vaji, ampak vseeno. V navodilih za tekmovanje je namreč napisano, da ni napaka če C1 po končani vaji še do konca opravi svoje delo.

:) :)

LP
Uporabnikova podoba
tsinkov

Objave: 50
Registriran: 10. februar 2006, 16:51

Objava Janez Koncilija » 21. januar 2010, 16:41

tsinkov je napisal:Živ!

Ja sedaj se je kar dobor razvila debata o štartih in vezanju vozla V1 na ročko MB. Mene pa zanima ali lahko na tekmovanju v sesalnem vodu V1 kljub temu, da je St že klical ''končano'' IN pritisnil tipko, V1 še vedno veže vozel. Saj je res ta logika nekoliko skregana s tisko klasično pri celotni vaji, ampak vseeno. V navodilih za tekmovanje je namreč napisano, da ni napaka če C1 po končani vaji še do konca opravi svoje delo.

LP

Eden od organizatorjev ima to v razpisu, zato mislim, da bo to veljalo za vsa tekmovanja.

* C1 lahko dokona svoje delo tudi po pritisku strojnika na tipko (pripenjanje ventilne vrvi,
odlaganje sesalnega koša v vodo in razvijanje ventilne vrvi), ravno tako lahko kona V1
navezavo vezalne vrvi na roko MB po pritisku strojnika na tipko STOP

LP

Janez 8)
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objava dejč » 21. januar 2010, 21:45

A se mogoće že ve katere ekipe so se priajvile na tekmo v Staršah?
Hvala!
dejč

Objava bivši ligaš » 22. januar 2010, 7:10

tsinkov je napisal:Živ!

LP

Ne vem, kaj bi blo skregano, sklasično vajo?
Mar tam dobiš kazenske, če vodar še veže na MB in cevar še prikljaplja ventilno vrv na koš (če ne naredi prestopa), ki je že čez črto, med tem ko je strojnk že zaključil z poveljem končano????
NE!
Zmeda je očitno nastala samo zaradi "tipke STOP".

LP [-X :( #-o
bivši ligaš

Objava Gost » 22. januar 2010, 8:09

Zanima me ali kdo ve če so se že dogovorili ali tekmujejo prej ženske ekipe ali moške ???
Gost

Objava Miha P » 23. januar 2010, 10:43

Ker je manj ženskih ekip, bodo prej začeli moški, ob 17.00 pa bo žrebanje za ženske ekipe.
Uporabnikova podoba
Miha P

Objave: 53
Registriran: 13. januar 2008, 20:40
GE: Starše

NazajNaprej

Nazaj na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov