Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Ne znamo soditi? Ne znamo tekmovati?

Nasveti, vprašanja, sojenje, ...

Moderator: Janez Koncilija

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava marko6 » 25. maj 2004, 22:15

OK, ampak kdaj lahko da sodnik kazenske točke? Ko so cevi 1 cm od tal, 10 cm od tal al kdaj? Kako je pri travi? Morajo bit cevi nad travo (trava je visoka cca 5cm), ali so lahko nižje?
marko6

Objave: 116
Registriran: 15. januar 2003, 0:47

Objava vodar 1 » 26. maj 2004, 8:15

Spajanje cevi na tleh se kaznuje, kadar se cevi zategujejo na tleh.

Cevi se lahko spoji skupaj na tleh, nato se jih mora dvigniti in zategniti. Če se zategovanje ne izvrši dvignjeno od tal, tedaj se dosodi spajanje na tleh!
vodar 1

Pozdravček!!!

Objava Puncara » 26. maj 2004, 8:32

Tekmovanja.... Srečna in nesrečna.. Nikakor pa ni prav, da sodniki nekaterim ekipam dajejo privilegije. Tako so na državnem tekmovanju PGD Hajdoše - članice A imele za pripravo orodja časa več kot 15 minut, medtem, ko smo imele ostale le 8 minut... Potem pa se vprašamo, kje je tukaj fairplay.... Se kdo strinja z mano?? :roll:
Puncara

Objava marko6 » 26. maj 2004, 22:20

Vodar 1, to vem (piše v knjižici). Ampak kaj pomeni zate na tleh?
Kolko je treba dvignit, da ni več spajanje na tleh? Po moje, če dvigneš 1cm, že ni več na tleh, toda je še vedno v travi in sodnik ne vidi če je na tleh al ne. Problem je, da nikjer ne piše, do kakšne višine se smatra spajanje na tleh.
marko6

Objave: 116
Registriran: 15. januar 2003, 0:47

Re: Pozdravček!!!

Objava bližnji » 27. maj 2004, 0:20

Puncara je napisal:Tekmovanja.... Srečna in nesrečna.. Nikakor pa ni prav, da sodniki nekaterim ekipam dajejo privilegije. Tako so na državnem tekmovanju PGD Hajdoše - članice A imele za pripravo orodja časa več kot 15 minut, medtem, ko smo imele ostale le 8 minut... Potem pa se vprašamo, kje je tukaj fairplay.... Se kdo strinja z mano?? :roll:

hej ženska bil sem v bližini in nikakor nimaš prav. pravila so bila tudi zanje enaka.
bližnji

Objava vodar 1 » 27. maj 2004, 10:29

marko6: to je res stvar diskusije in marsikatera razlaga je lahko pravilna, tako 1 kot 10 cm. Mnenja sem, da dober sodnik loči, kdaj nekdo prime spojko cevi samo za zategovanje, ali tudi tako da cev lahko dvigne.

Moje mnenje je da, mora biti cev toliko od tal, da gre roka spodaj, ampak to je moje mnenje!

Puncara: to kar trdiš ni čisto res, ker so jih sodniki dobro ganjali in jim težili, naj se hitro pripravijo...
vodar 1

Objava gasilka » 28. maj 2004, 11:56

vodar 1 je napisal:marko6: to je res stvar diskusije in marsikatera razlaga je lahko pravilna, tako 1 kot 10 cm. Mnenja sem, da dober sodnik loči, kdaj nekdo prime spojko cevi samo za zategovanje, ali tudi tako da cev lahko dvigne.

Moje mnenje je da, mora biti cev toliko od tal, da gre roka spodaj, ampak to je moje mnenje!

Puncara: to kar trdiš ni čisto res, ker so jih sodniki dobro ganjali in jim težili, naj se hitro pripravijo...

Niso nas ganjali in težili ampak dobesedno zaj....... Mislim, da je lahko vsem jasno,da po tolikih tekmovalnih izkušnjah kot jih imamo, saj se ekipa ni kaj dosti spremenila, vendar znamo zviti eno "B" cev. Ampak sodnih je bil drugačnega mnenja - očitno je imel slab dan. Ko bo pa sodil na tolkih tekmovanjih kot sem jaz tekmovala in na tako pomembnih potem pa se lahko z nami pogovarja. Moram povedati,da ne gre za glavnega sodnika ampak tega za pripravo orodja-da ne bo pomote.....

Čao in veliko uspehov še naprej...
gasilka

Objava puncara » 28. maj 2004, 12:22

ja, se opravičujem gasilkam iz Hajdoš... Nisem vedela, da so vam sodniki težili zaradi povijanja cevi... Mi smo videli le to, da se nekam dolgo pripravljate.. Vsekakor pa spoštujem vašo desetino... Pa ne samo po znanju pač pa tudi po drugih lastnostih. Glede na vaše uspehe, niste ne nadute ne važne, pač pa povsem simpatične in prijazne punce, ki znate spodbujati tudi mlade, nadobudne ekipe, ki se šele prebijajo...(v mislih imam našo ekipo.)

LP vsem
puncara

Objava gasilka » 28. maj 2004, 12:54

puncara je napisal:ja, se opravičujem gasilkam iz Hajdoš... Nisem vedela, da so vam sodniki težili zaradi povijanja cevi... Mi smo videli le to, da se nekam dolgo pripravljate.. Vsekakor pa spoštujem vašo desetino... Pa ne samo po znanju pač pa tudi po drugih lastnostih. Glede na vaše uspehe, niste ne nadute ne važne, pač pa povsem simpatične in prijazne punce, ki znate spodbujati tudi mlade, nadobudne ekipe, ki se šele prebijajo...(v mislih imam našo ekipo.)

LP vsem

Nič hudega. Ni zamere. Tudi me bi na vašem mestu verjetno enako reagirale. Upam, da se vidimo še na katerem tekmovanju čeprav ne vem iz katerega društva si.

Pozdrav vsem !!!!!!!
gasilka

Objava Oskar » 28. maj 2004, 20:25

Kot moderator te rubrike vas gasilke iz Hajdoš lepo prosim , če bi se katera registrirala na naš forum.
To pa iz več razlogov. Ste izkušene tekmovalke , fejst punce :lol: , poročale bi lahko iz dravskega polja kaj je novega, Štajerci bi imeli kakšno žensko predstavnico na forumu, skratka popestrile bi dogajanje , ki je včasih prav turobno , sploh če se oglasi Man. :wink:

Čakam.
LP Oskar
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Ples C1

Objava MiR » 5. julij 2004, 14:19

Pozdravljeni !

Poletni čas je čas pokalnih tekmovanj z MB, kjer se dokazujejo enote pa tudi sodniki imajo priložnost pokazati svoje zanje.
Včasih imajo sodniki več znanja kot ga ponuja aktualna knjižica GŠD.

Sprašujem vas o delu C1 pri sklapljanju sesalnih cevi, predvsem me zanimajo noge pri obračanju od spoja do naslednjih spojk.

Včasih je bilo tako, da je C1 stal razkoračeno preko sesalnih cevi in po spetju se je zavrtel na levi nogi ter z desno pristal na desni strani cevi gledano proti odvzemu vode. Torej v času obračanja ko je bil obrnjen v smer napada ni stopil na desno nogo, le to je imel ves čas obračanja v zraku.
Če je C1 izvedel tak ples na enem izmed zadnjih tekmovanj, je zato dobil desetko. Kar nekaj (11/15) dolgonogih C1 je pokasiralo destko.

Zanimivo, kajti to napako s(m)o potem spregledali na kar nekaj tekmovanjih višjega ranga.

Pa še eno prošnjo imam. Nekako ne najdem točno definiranje t.i. plesa C1 v prej omenjeni rdeči knjigi, pa bi vas prosil če to kje piše, da mi odprete oči.
Samo prosim ne mi javit, da obstojajo kaka dopolnila.

Ker ne bi rad škodoval sodnikom, ki so sodili na omenjenem tekmovanju se ne bom registriral (kdaj drugič)
LP vsem forumovcem
MiR
MiR

Objava Peter » 5. julij 2004, 15:56

Na strani 89 zadnji stavek. Če bi lahko stali samo na eni nogi, bi pisalo skočita in ne kreneta.

Ne vem, zakaj bi škodoval sodnikom, če bi se registriral. Sicer je pa tako, da so sojenja od sodnika do sodnika različna. Prej ko se tega navadiš, več živcev prišparaš. :wink:
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Ples cevarjev

Objava MiR » 6. julij 2004, 12:36

Iz tvojega odgovora je razbrati, da je ples cevarjev ne levi nogi in sestop z desno nogo na levo stran sesalnih cevi (smer napada) napaka.

Ne bi rad pametoval, ampak z vso odgovornstjo potem lahko zatrdim, da ker lepo število pomurskih enot dela to napako, oziroma je delalo do prejšnjega tedna.

Po ogledu posnetka neke enote, ki si ga (Peter) objavil v tej temi 21.02.2004, se lepo vidi "ples cevarjev" in me zanima če so fantje kasirali desetko ( zelo dobra vaja).

Kot si omenil stran 89 piše, da cevarja naredita obrat na levi nogi in stojita na desni strani... in nato kreneta ...., se pravi da se premakneta.

Ni opaziti, da morata stopiti na obe nogi in ni opaziti, da ne smeta skočiti ali kako drugače kreniti - se premakniti proti naslednjemu spoju.

Me zanima, če to v vaši regiji sodite, ker v pomurski regiji tega nis(m)o zaenkrat sodili, ker "naj" nebi bila napaka. Tudi moje mnenje je tako

Ker poznam večino pomurskih sodnikov me prav nič ne znervira kolegova odločitev, npr. da je V1 pri drugem spoju uporabil samo en kljun pri 23 sec - gotovo(končano). Ve samo on in pa včasih jaz kot V1.
Po končanem tekmovanju je že očesni kontakt čisto dovolj.

pa še mimogrede, kaj sodite če V1 pomaga nesti sesalni vod k vodi, v knjigi o tem ne piše nič.

Ker sem v uvodu omenjal odgovornost: GSM 041 374 834

Pa lep pomurski pozdrav, MiR
MiR

Objava Peter » 6. julij 2004, 15:09

Si se mogoče kdaj vprašal, zakaj vodarja ne skočita do naslednje spojke samo po desni nogi. Mogoče je razlika v tem, da se vodarja podata, cevarja pa kreneta do naslednje spojke.

To kdo nosi sesalni vod, piše v knjigi. Kaj pa če bi ga nosil Sel? :wink:
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Janez Koncilija » 6. julij 2004, 17:46

Bom začel zelo narahlo, saj človek kar ne more verjeti, kakšna je domišljija sodnikov.

Torej, če se cavarja obraćata samo na levi nogi vsekakor ni napaka, prav tako ni napaka, če V1 pomaga nesti sesalni vod v vodo. Nikjer pa ne piše, da ga mora.

Zato mi ni razumljivo, zakaj ne bi objavil imena sodnikov, ki so to napako dosodili, saj se na tem področju vsako leto najde kakšen inovator.

Če namreč objavljamo odločbe nič krivih veteranov, objavljajmo tudi imena sodnikov, mogoče se bo pa kakšen le zamislil, čeprav je to, seveda, zelo malo verjetno.

Ampak, pustimo se presenetiti.

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4626
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

NazajNaprej

Nazaj na Tekmovanja

Kdo je prisoten