Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Ne znamo soditi? Ne znamo tekmovati?

Nasveti, vprašanja, sojenje, ...

Moderator: Janez Koncilija

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Ne znamo soditi? Ne znamo tekmovati?

Objava Janez Koncilija » 14. september 2011, 20:13

žanvandam je napisal:Ali C1 drži za spojko (cevi in koša) samo med prenosom "v vodo" ali tudi med odlaganjem v bazen?

Za njegovo dobro naj ju kar drži tudi med odlaganjem, sicer tvega, da se mu odpne, v vsakem primeru pa mora ob prenosu vsaj z eno roko držati za spojko oziroma sesalni koš.

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4626
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava žanvandam » 15. september 2011, 6:43

Janez Koncilija je napisal:
žanvandam je napisal:Ali C1 drži za spojko (cevi in koša) samo med prenosom "v vodo" ali tudi med odlaganjem v bazen?

Za njegovo dobro naj ju kar drži tudi med odlaganjem, sicer tvega, da se mu odpne, v vsakem primeru pa mora ob prenosu vsaj z eno roko držati za spojko oziroma sesalni koš.

LP

Janez 8)

V mislih sem imel primer, če mu ne uspe priključiti vrvice na koš, do povelja "v vodo". Se pravi, samo pri prenosu mora biti vsaj ena roka na spojki, pri odlaganju ni potrebno. Je pa zaželjeno, to vsekakor :wink: .
žanvandam

Objave: 72
Registriran: 13. junij 2009, 7:06

Objava mirank » 15. september 2011, 14:41

žanvandam je napisal:V mislih sem imel primer, če mu ne uspe priključiti vrvice na koš, do povelja "v vodo". Se pravi, samo pri prenosu mora biti vsaj ena roka na spojki, pri odlaganju ni potrebno. Je pa zaželjeno, to vsekakor :wink: .

eto kak ja delam če mi ne uspe takoj nataknit ventilne: po povelju v vodo primem vod za cev, nato nad vodo pripnem ventilno vrv, nato pa pri odlaganju držim za spojko... za tako delo še nisem biu "nagrajen" s strani sodnikov, tako da predvidevam da tak način ni napačen :D
Uporabnikova podoba
mirank

Objave: 227
Registriran: 25. junij 2007, 21:16

Re: Ne znamo soditi? Ne znamo tekmovati?

Objava Peter » 18. september 2011, 11:13

Vsekakor je pametno prebrati predavanja s posvetov sodnikov, saj so namenjena tudi tekmovalcem in ne samo sodnikom. Tam piše, da lahko V2 prime za spojko takoj po povelju Veži, C1 mora pri prenosu prijeti za spojko, koš pa lahko v vodo odloži tudi samo z vezalno vrvjo, ventilno pa lahko pripenja nad vodo.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Seko » 18. september 2011, 14:08

Peter... kje bi se pa dalo dobit ta predavanja s posvetov sodnikov? :)
Nejc Sakelšek - nejc@sakelsek.com
Operativni gasilec
PGD Žetale
Uporabnikova podoba
Seko

Objave: 125
Registriran: 18. januar 2011, 17:52
GE: PGD Žetale

Objava Peter » 18. september 2011, 14:33

Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Gost » 28. september 2011, 7:07

Ali lahko strojnik pri vaji z MB sesalni vod na MB priklopi tako da spojko zategne od spodaj. Hvala vam za odgovor.
Gost

Objava DaniloS » 28. september 2011, 7:31

Ja lahko. Važno je da spojko zategne s ključem.
DaniloS

Objave: 8
Registriran: 22. september 2011, 12:09
GE: Cerkno

Objava zibko » 28. september 2011, 17:06

Lahko jo zategne od spodaj, s strani ali od zgoraj. Kot je bilo že rečeno, važno, da jo zategne s ključem. S ključem mora zajeti zob in ne le udariti po spojki.
zibko

Objave: 204
Registriran: 28. februar 2006, 0:13

Objava žanvandam » 2. oktober 2011, 20:12

Lahko jo zategne s katerekoli strani, ni pa obvezno. Lahko samo položi ključ na spojko, ampak položi, ne udari.
žanvandam

Objava tom » 30. januar 2012, 19:08

Pozdravljeni,

Moje vprasanje se glasi:
Ali lahko N1 oz. V1 kliče vodo, pri tem pa ima spete obe C cevi in ročnik, nosilec cevi pa se ni odpet? Torej nosilec cevi odpne potem, ko je poklical vodo.
V knjižici s pravili sem iskal obrazložitev okoli tega, vendar nisem čisto prepričan.

Hvala za pomoč in lep pozdrav!
tom

Objave: 51
Registriran: 27. januar 2005, 10:36

Objava Janez Koncilija » 31. januar 2012, 11:52

tom je napisal:Pozdravljeni,

Moje vprasanje se glasi:
Ali lahko N1 oz. V1 kliče vodo, pri tem pa ima spete obe C cevi in ročnik, nosilec cevi pa se ni odpet? Torej nosilec cevi odpne potem, ko je poklical vodo.
V knjižici s pravili sem iskal obrazložitev okoli tega, vendar nisem čisto prepričan.

Lahko spenja cevi in tudi ročnik, pri povelju za vodo pa mora biti nosilec odpet.

LP

Janez 8)
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objava žanvandam » 31. januar 2012, 13:21

Janez Koncilija je napisal:
tom je napisal:Pozdravljeni,

Moje vprasanje se glasi:

Lahko spenja cevi in tudi ročnik, pri povelju za vodo pa mora biti nosilec odpet.

LP

Janez 8)

Bom jaz postavil še eno podvprašanje :). Cevni nosilec- odpet ali tudi izvlečen?
žanvandam

Objava Janez Koncilija » 31. januar 2012, 13:48

žanvandam je napisal:Bom jaz postavil še eno podvprašanje :). Cevni nosilec- odpet ali tudi izvlečen?

Odpet, tako, da se to tudi jasno vidi. Ne da potem sodniku rečeš, da ni videl prav.

Pa da še dodam, N1 in V1 lahko razvijeta cev v lok (ne v celoti), zato je priporočljivo, da ob odpenjanju cevnega nosilca le tega tudi izvleče, če ne bo moral ponj predaleč (če se bo sploh spomnil).

Sam torej ne vidim razloga, zakaj nosilca ne bi izvlekli, saj se v nasprotnem primeru vaja podaljšuje - vpiješ "voda", potem pa izvlačiš nosilec in pripravljaš cev za razvitje, N2 ali V2 pa stoji in te gleda.

No ja, kakor komu bolj ustreza.

LP

Janez 8)
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objava Žani » 31. januar 2012, 19:29

Janez, mislim da ni čisto tako. Po knjigi se lahko 1. ( ali 2.) voda zahteva, ko so spete vse cevi ter ročnik in je trojak zaseden. Nosilec pa se lahko odpne, ko so cevi in ročnik že speti. Mislim, da je tako prav in nosilec pri povelju ne igra vloge.

Pozdrav!
Uporabnikova podoba
Žani

Objave: 89
Registriran: 22. marec 2008, 10:39

NazajNaprej

Nazaj na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Google [Bot] in 2 gostov