Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Ne znamo soditi? Ne znamo tekmovati?

Nasveti, vprašanja, sojenje, ...

Moderator: Janez Koncilija

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Ne znamo soditi? Ne znamo tekmovati?

Objava Janez Koncilija » 31. januar 2012, 20:22

Žani je napisal:Janez, mislim da ni čisto tako. Po knjigi se lahko 1. ( ali 2.) voda zahteva, ko so spete vse cevi ter ročnik in je trojak zaseden. Nosilec pa se lahko odpne, ko so cevi in ročnik že speti. Mislim, da je tako prav in nosilec pri povelju ne igra vloge.

Pozdrav!

Jah, najbrž bova tolmačila vsak po svoje, ker knjižica to dovoljuje. Namreč, pravila določajo, da ni napaka, če je N1 cevni nosilec odpel šele potem, ko je že med seboj spel obe C cevi in morda tudi ročnik na drugo C cev (stran 142).

Povelje za vodo pa v opisu pride kasneje na strani 144, ko po spetju obeh C cevi in ročnika na drugo C cev da N1 povelje "prva vodo" tekmovalcu, ki upravlja trojak. Tu pa o nosilcu ni več govora.

Lahko pa, da sva odkrila "toplo vodo" in je opis v knjižici pomanjkljiv - bo treba dodati.

Ampak ponavljam - ne glede na to, ali je napaka ali ni, mi ni jasno, zakaj bi nosilec ostal zapet do zahtevka za vodo, saj s tem, da ga ne izvleče in pripravi cevi za razvijanje, tekmovalec podaljšuje vajo. Ali pa je to že nova "finta" za hitrejšo vajo, ki pa je še ne poznam.

Bom gledal na prvi tekmi.

LP

Janez 8)

PS: Aja, jaz bi pritisnil kazenske, skozi speto cev voda namreč ne more :? .
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4626
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Re: Ne znamo soditi? Ne znamo tekmovati?

Objava mirank » 31. januar 2012, 23:09

Tom, če niste odkrili kakšnega revolucionarnega sistema s katerim se da pridobit kakšno sekundo, potem naj raje V1 najprej odpne nosilec in nato kliče vodo :wink:
Po moje je debata glede "klicanja vode" samo teoriziranje če je knjižica pravno-formalno pravilno napisana :? . Ker v praksi resno dvomim da se splača prej klicat vodo kot odpet nosilec.

bom pa tudi jaz na prvi tekmi skupaj z Janezom natančno spremljal ta novi sistem :oops: , ker do sedaj še nisem videl "finte" da bi se splačalo prej klicat vodo kot odpet nosilec pa sem jih videl in probal že mali miljon
Uporabnikova podoba
mirank

Objave: 227
Registriran: 25. junij 2007, 21:16

Objava Janez Koncilija » 1. februar 2012, 16:30

Žani je napisal:Janez, mislim da ni čisto tako. Po knjigi se lahko 1. ( ali 2.) voda zahteva, ko so spete vse cevi ter ročnik in je trojak zaseden. Nosilec pa se lahko odpne, ko so cevi in ročnik že speti. Mislim, da je tako prav in nosilec pri povelju ne igra vloge.

Pozdrav!

Žani, imaš prav. Iz zanesljivega vira sem dobil podatek, da cevni nosilec pri zahtevi za vodo ne igra vloge, torej je pri povelju za vodo lahko tudi zapet.

Se pravi, da bi bila moja odločitev pri sojenju napačna, zato se popravljam-nič kazenskih [-X .

Glede na to, da je do državnega tekmovanja še kar nekaj dni, upam, da je pojasnilo še pravočasno in bo komu tudi koristilo.

LP

Janez 8)
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objava tom » 2. februar 2012, 15:01

Janez in ostali - hvala za pojasnilo!

Miran, res je - probavamo nov sistem zaključevanja vaje - čimprej klicati 1 in 2 vodo. Potem, ko sta N1 in V2 poklicala vsak svojo vodo imata še dovolj časa, da aktivirata nosilec cevi in ga potegneta ven iz kolobarja cevi. Preostane se razvitje cevi za katerega poskrbita N2 in V2.

Itak pa obstaja cel kup sistemov zaključevanja vaje, dejstvo je komu kaj in kako odgovarja. Pomembno je, da je procent uspečniosti čim višji...

lp
tom

Objave: 51
Registriran: 27. januar 2005, 10:36

Objava Miško » 9. april 2012, 21:30

Eno vprašanje, ker včasih prihaja do različnih tolmačenj; vaja z MB ("suha" CTIF ali samo sesalni vod)

Ali se lahko C2 pri spajanju sesalnega voda, ko pridržuje cevi, dotika tudi spojko cevi za sabo (cevi, ki jo bo dvignil kot naslednjo)? Ko pridvigne spojke cevi, ki jo drži, da hkrati z roko drži (ali se dotika) še naslednjo spojko, da "na tleh" sestavljen spoj ne razpade?

upam, da je napisano razumljivo, da si pravilno predstavljate, kaj sem želel vprašati.

Hvala in Lp
Miško

Objave: 1
Registriran: 24. januar 2011, 20:47
GE: Dolenjska

Objava tom » 22. september 2012, 22:27

Nov rekord vaje z MB - 8.september 2012 v Avstrijskem Linz-u

St. Martin im Mühlkreis 1 - 29.01 sek

Posnetek vaje:
http://www.youtube.com/watch?v=O2CkuZ-5wp8

Pa še povezava na njihovo spletno stran:
http://ff.sankt-martin.at/index2.php

lp
tom

Objave: 51
Registriran: 27. januar 2005, 10:36

Objava mp44 » 22. julij 2013, 13:58

Po pregledu parih posnetkov iz sveže končane olimpijade se je (spet) pokazalo, da je slovenska interpretacija pravil vaje z MB "prestroga", lepo rečeno. To, ali pa so sodniki gledali stran, ko so avstrijske ekipe odpirale ventile na trojaku... :wink:

Ta detajl se je nekaj časa nazaj tukaj že predebatiral(par strani nazaj), pa me zanima, če so se v tem času pravila že kaj spremenila - ali C1 lahko čaka na povelja za vodo z roko na ventilu?

Mislim, da to ni tako nepomembno, da se lahko pridobi kar nekaj desetink na času.

Lp
mp44

Objava Peter » 22. julij 2013, 14:07

Letos je bilo na posvetih sodnikov povedano, sicer pri vaji veteranov, da se ventili lahko držijo, vendar se jih ne sme obračati.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava kady » 26. julij 2013, 15:51

Vljudno prosim, da mi kdo pove, če je napaka, ko se odloženi rezervni tlačni c cevi ( trodelni, vaja s hidrantom, veterani) dotikajo med seboj (samo med seboj in ne z položenimi b ali c cevmi), kje je ta napaka opisana in koliko kazenskih točk prinese.
Hvaležen vam bo radodoveden veteran.
kady

Objave: 11
Registriran: 28. julij 2008, 16:30

Objava Janez Koncilija » 26. julij 2013, 17:54

kady je napisal:Vljudno prosim, da mi kdo pove, če je napaka, ko se odloženi rezervni tlačni c cevi ( trodelni, vaja s hidrantom, veterani) dotikajo med seboj (samo med seboj in ne z položenimi b ali c cevmi), kje je ta napaka opisana in koliko kazenskih točk prinese.
Hvaležen vam bo radodoveden veteran.

Ni napaka in ne prinaša nič točk, bi jih pa dal nekaj tistemu, ki jih bi dosodil :wink:

LP

Janez 8)
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objava napadalec_2 » 23. september 2013, 18:35

Imam vprašanje za vse: vaja razvrščanja - v knjigi piše da desetar hodi izven postroja. Kje torej lahko hodi in kje ne sme? =)
Kjer je sloga, tam je moč, v dobro ljudstva na pomoč!
napadalec_2

Objave: 63
Registriran: 24. oktober 2011, 17:29

Objava Peter » 23. september 2013, 18:41

Tri korake od boka enote med prvim in zadnjim v koloni.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava napadalec_2 » 23. september 2013, 18:45

Kje to piše?
Kjer je sloga, tam je moč, v dobro ljudstva na pomoč!
napadalec_2

Objave: 63
Registriran: 24. oktober 2011, 17:29

Objava gassper » 23. september 2013, 19:24

napadalec_2 je napisal:Kje to piše?

Najboljše je pogledati gradivo iz posveta na strani GZS, tam je tudi s slikami prikazano, tako da si lažje predstavljaš. Tako kot je napisal Peter, desetar spremlja enoto izven postroja, in sicer nekje med drugim in tretjim v koloni.
http://www.gasilec.net/uploads/datoteke/Adriana/Drzavno%20MH%202013-2014/Ivan%20Jezernik%202013_1.pdf
gassper

Objave: 9
Registriran: 26. maj 2013, 21:54

Objava joe » 2. januar 2014, 14:51

Zasledil, da je na voljo nova knjiga PRAVILA GASILSKIH IN GASILSKOŠPORTNIH TEKMOVALNIH DISCIPLIN 2013.
Pa me zanima če jo kdo ima in katere discipline so deležne spremeb oz dopolnitev ?
joe

Objave: 50
Registriran: 30. julij 2013, 17:44

NazajNaprej

Nazaj na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov