Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Ne znamo soditi? Ne znamo tekmovati?

Nasveti, vprašanja, sojenje, ...

Moderator: Janez Koncilija

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Ne znamo soditi? Ne znamo tekmovati?

Objava Cufi » 29. september 2017, 13:23

Pozdravljeni. Imam eno vprašanje, in sicer ali lahko oseba, ki je na občinskem tekmovanju nastopala za eno ekipo, ki je bila sicer potem diskvalificirana zaradi nedokončane vaje, nastopa na regijskem tekmovanju za drugo ekipo??
Cufi

Objave: 1
Registriran: 29. september 2017, 13:21

Objava noel » 1. oktober 2017, 10:56

V ciklusu izbirnih tekmovanj, lahko nastopa samo za eno isto PGD.
noel

Objave: 7
Registriran: 10. februar 2015, 23:36

Objava linkotite » 2. oktober 2017, 23:11

Cufi je napisal:Pozdravljeni. Imam eno vprašanje, in sicer ali lahko oseba, ki je na občinskem tekmovanju nastopala za eno ekipo, ki je bila sicer potem diskvalificirana zaradi nedokončane vaje, nastopa na regijskem tekmovanju za drugo ekipo??

Hmm, nevem ce gre to cez ker na nasem regijskem so vse preverjali prek programa potem takem nebi slo cez. Sicer nevem kako je po ostalih regijah ampak pri nas je bilo o kr strogo in tako je tudi pravilno.
Uporabnikova podoba
linkotite

Objave: 114
Registriran: 29. marec 2010, 21:28

Objava žanvandam » 11. oktober 2017, 18:59

Cufi je napisal:Pozdravljeni. Imam eno vprašanje, in sicer ali lahko oseba, ki je na občinskem tekmovanju nastopala za eno ekipo, ki je bila sicer potem diskvalificirana zaradi nedokončane vaje, nastopa na regijskem tekmovanju za drugo ekipo??

Če gre za ekipo iz istega društva (člani A1, člani A2, člani B) lahko, če gre za ekipo iz drugega društva, ne sme.
žanvandam

Objave: 72
Registriran: 13. junij 2009, 7:06

Objava gassper » 30. januar 2019, 14:11

Torej, že nekaj časa je v pripravi nova knjižica pravil, z letnico 2019. Se obetajo kakšne konkretne spremembe ali gre v glavnem za poenotenje pravil CTIF (Avstrija & co.)?

Napovedano je bilo, da naj bi za tekmovanja v tem ciklusu, za desetine članov/članic (A in B), lahko nastopali le tisti, ki imajo čin- pripravnik. Razen novih članov, ki morajo tečaj za pripravnika opraviti v 2 letih. Razpis za ciklus tekmovanj 2019/2020 je sicer objavljen že nekaj časa, vendar tam o tem niti besede.
gassper

Objave: 9
Registriran: 26. maj 2013, 21:54

Re: Ne znamo soditi? Ne znamo tekmovati?

Objava RomanB » 15. februar 2019, 22:41

Nove knjigice pravil še nimam, zato samo preverjam, ker vedno večkrat slišim omenjeno zadevo. Ali je res, da bodo tekmovalci od članov A do veteranov morali imeti vsaj tečaj za gasilca pripravnika, da bodo lahko tekmovali?
RomanB

Objave: 230
Registriran: 13. december 2010, 12:29
GE: PGD Repnje-Dobruša

Odg: Re: Ne znamo soditi? Ne znamo tekmovati?

Objava gubina » 16. februar 2019, 9:22

RomanB je napisal:Nove knjigice pravil še nimam, zato samo preverjam, ker vedno večkrat slišim omenjeno zadevo. Ali je res, da bodo tekmovalci od članov A do veteranov morali imeti vsaj tečaj za gasilca pripravnika, da bodo lahko tekmovali?

in kaj je pri tem narobe....največji kiks je, da tekmujejo na gasilskih tekomvanjih negasilci...
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 683
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava RomanB » 18. februar 2019, 7:48

Narobe je, ker načeloma veteranov ne moreš izobraževati. Zdaj bodo pa propadale ekipe. Briga mene za tekmovanja in rezultate, se mi pa dopadejo druženja. Pri nas so veteranke ratale prava klapa in se ogromno družijo. Trenirajo dvakrat tedensko, se dobivajo v domu in ga malo v red spravijo, na paradah in pogrebih mi popolnijo sprevode... Vse skupaj se je pa začelo, ko smo jih nabrali za tekmovalno ekipo.
RomanB

Objava gubina » 18. februar 2019, 12:30

RomanB je napisal:Narobe je, ker načeloma veteranov ne moreš izobraževati. Zdaj bodo pa propadale ekipe. Briga mene za tekmovanja in rezultate, se mi pa dopadejo druženja. Pri nas so veteranke ratale prava klapa in se ogromno družijo. Trenirajo dvakrat tedensko, se dobivajo v domu in ga malo v red spravijo, na paradah in pogrebih mi popolnijo sprevode... Vse skupaj se je pa začelo, ko smo jih nabrali za tekmovalno ekipo.

No lepo si pripisal še kje so udeleženi negasilci, kar ni ravno prav ne glede na družabno plat.
Razumem da je druženje lepa reč, a do tu, naprej pa pač za kar si usposobljen.Vem pa, da je v mnogo društvih podobna ali enaka slika kot pri vas.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objava RomanB » 18. februar 2019, 13:41

Družabna plat je izrednega pomena, sploh pri gasilcih.
Si bil ti kdaj za tekmovanja usposobljen? Če ne želijo tekmovalnih desetih, naj se tekmovanja pač ukinejo, ne bom imel nič proti. Ne bom pa člana, ki je 50 let ali več zabil za društvo podil preč, če mu je v veselje cevi vlečt. Sploh pa imam veterana, ki je NGČ in enega, ki ni gasilec. Kaj meni kot vodja pomeni en ali drugi v enoti? Nič, ker noben od njiju ni operativec zato jih pa pustim in podpiram kar radi delajo zdaj, v zahvalo za preteklo delo.
Sploh pa je veliko takih, ki so jim ob prehodu na Vulkan pozabili vpisati tečaj izprašanega gasilca. Kaj bo s temi? Diplom itak ni več...

No kakorkoli, noben mi tega še niti potrdil ni. Bom tiho dokler bo tako.
RomanB

Objava gubina » 18. februar 2019, 17:22

RomanB je napisal:Družabna plat je izrednega pomena, sploh pri gasilcih.
Si bil ti kdaj za tekmovanja usposobljen? Če ne želijo tekmovalnih desetih, naj se tekmovanja pač ukinejo, ne bom imel nič proti. Ne bom pa člana, ki je 50 let ali več zabil za društvo podil preč, če mu je v veselje cevi vlečt. Sploh pa imam veterana, ki je NGČ in enega, ki ni gasilec. Kaj meni kot vodja pomeni en ali drugi v enoti? Nič, ker noben od njiju ni operativec zato jih pa pustim in podpiram kar radi delajo zdaj, v zahvalo za preteklo delo.
Sploh pa je veliko takih, ki so jim ob prehodu na Vulkan pozabili vpisati tečaj izprašanega gasilca. Kaj bo s temi? Diplom itak ni več...

No kakorkoli, noben mi tega še niti potrdil ni. Bom tiho dokler bo tako.

te popolnoma razumem...ne ti mene razumeti narobe...nisem proti temu...a vseeno ko omenjaš če sem bil usposobljen za tekmovanja..ja bil sem na nek način ker je na tekmovanjih uporaba gasilske tehnike katero spoznaš prek tečajev in prakse z aktivnim delom v društvu.
glede vulkana bi se dalo mnogokaj napisati a raje nebi...birokratska zajebancija pač ki nam dela sive lase.
podpiram druženje in delo kakršnokoli v društvu in definitivno bi lahko pod takimi pogoji opravile osebe ki so v tisti starosti da so lahko edino še v veteranskih vrstah ta osnovni tečaj za gasilca v društvu...ali pa magari če že na nivoju zveze da se lahko udeležijo tekmovanj in pododbnih prireditev.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objava gassper » 20. februar 2019, 14:15

Glede starejših gasilk/gasilcev bo ta pogoj sigurno izvzet, da bi morali imeti najmanj čin pripravnika. Tako, da brez skrbi. Za ostale starostne kategorije pa je vse skupaj malo čudno... Razpis za leti 19-20 je že nekaj časa zunaj, a nikjer niti črke o tem "pogoju."
gassper

Objave: 9
Registriran: 26. maj 2013, 21:54

Objava RomanB » 20. februar 2019, 14:46

To že ampak piše, da se vsa tekmovanja v ciklu po knjižici pravil 2019, ki pa sploh še ni izšla. Mogoče se res prekmalu razburjam :)
Se mi pa res čudno zdi za veterane, mogoče bo pa prehodno obdobje. Ne vem, počakajmo na marec.
RomanB

Objava RomanB » 20. marec 2019, 8:45

No knjižica je zunaj in ni tako hudo, kakor se je govorilo. Štukali ekipe bomo še lahko, tekmovalec pa bo od prvega nastopa za desetino moral v dveh letih opraviti tečaj za pripravnika. Veterani so iz tega izvzeti. Je pa en lapsus pri veterankah, ker so dvignili starost na 58 let. Člani lahko kot operativci pet let tekmujejo med veterani preden jih umestimo med veterane, medtem ko bodo članice morale biti že tri leta veteranke, ko bodo šele imele pravico nastopa. Pričakujem, da se bodo v kratkem spremenila še PGSPG za dvig starostne meje veterank.
RomanB

Objava Janez Koncilija » 20. marec 2019, 11:44

RomanB je napisal: Pričakujem, da se bodo v kratkem spremenila še PGSPG za dvig starostne meje veterank.

Ne bo šlo, bo najprej potrebno spremeniti Zakon o gasilstvu, še prej pa menda ZVND, kjer se opredeljuujejo starostne meje.

LP

Janez
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4623
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

NazajNaprej

Nazaj na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost