Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Ne znamo soditi? Ne znamo tekmovati?

Nasveti, vprašanja, sojenje, ...

Moderator: Janez Koncilija

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Janez Koncilija » 4. september 2004, 14:10

Evo me, javljam se v živo. V Mengšu poteka zaključna pokalna tekma za starejše gasilce in gasilke in imam prvi ime za "obiranje". Na tekmovanje sem prišel kot dokumetarist za našo spletno stran, seveda sem slikal tudi sodniški zbor na posvetu. In je ravno vodja tekmovanja razlagal delo sela in končno postavitev, tako kot piše v knjižici, se pravi pravilno.

No, predsednik ocenjevalne komisije na vaji s hidrantom Alojz Kosec in PGD Šinkov turn, se s tem ni strinjal, pa sem ga mimogrede vprašal, naj mi pokaže, kje to piše. Seveda mi ni mogel in se izmotal z besedami, da se tako sodi na pokalnih tekmovanjih.

Bravo, ugotovitev, da ji ni para. Mene je samo zanimalo, kje to piše, ker v knjižici ne, na uradni strani GZS tudi ne, torej, kdo je to produciral.

Zvečer sicer pride na zaključek Maks Lešnik, avtor knjižice, pojasnila seveda ne pričakujem, saj bo podprl Kosca.

Torej, Komisija za tekmovanje, pardon, bom rekel njeni posamezniki si kreirajo pisana pravila tako, kot jim v danem trenutku paše. Drugo leto bo pa mogoče drugače.

Se oglasim zvečer, če bo kaj novega, mislim pa, da ne, saj se morajo sedaj držati usmeritve, Bog ne daj, da bi priznali napako. Tudi tiste ne, ki je še vedno na uradni strani GZS, pa da vam pomagam. Tam piše, da vrstni red spenjanja tlačnih cevi na trojak ni predpisan, čepra je to edina stvar, ki je v knjižici res natančno opisana.

Kaj menite na to :?:

V boju z mlini na veter vas pozdravlja

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4626
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava Peter » 4. september 2004, 16:16

Pokalna tekmovanja so svoje poglavje, ki bo verjetno kmalu dobilo mesto tudi v knjižici. Tam vedno kaj najdejo, kot naprimer, da je pomembno, kako je obrnjena zgornja zanka na navezavi ročnika, ki mora biti enaka sliki.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Janez Koncilija » 4. september 2004, 21:18

Kot je napisal Peter, pokalna tekmovanja so res nekaj zase. Danes, ko sem se gibal med veterani, sem še marsikaj zanimivega izvedel, tako, da bi bilo zelo lepo prisostvovati zaključnemu sestanku in ocenam, ki bodo podane.

Ampak, ob zaključku tekmovanja me je prevzel olimpijski duh sodelovanja in prijateljstva, pa nisem hotel biti edini, ki sitnari in kvari dobro izpeljano tekmovanje. Torej, Maks ni bil direktno vključen v razpravo, čeprav sva se srečala, ker je bila prej zadeva že predebatirana na višjem nivoju.

Torej, trenutno stanje je takšno, da nihče ni popustil, bolj prav imajo seveda tisti, ki tekmovanje vodijo, v moji zavesti pa je, da imam prav jaz, ker pravilno berem knjižico. Tisto, kar se kdo meni vmes, pa tega ne objavi uradno, me pa ne zanima.

Kot sem že omenil, čez tekmovalno sezono se je nabralo kar precej pripomb na sojenje in na sam opis tekmovalnih disciplin. Zato bo imela Komisija za tekmovanje kar nekaj dela, da zadeve uskladi še pred pričetkom naslednje tekmovalne sezone, saj je pri starejših gasilcih zapenjanje pri sojenju za takšne malenkosti, kot je korak, ali pa še kakakšna druga malenkost, očitno pretiravanje.

Starejši gasilci naj bi se na tekmovanjih družili in izvajali discipline, tako, kot je opisano, ne pa, da se na vsakem koncu pravila na novo kreirajo.

No, konec dober, vse dobro, tekmovanje se je uspešno zaključilo, ni bilo poškodb, prav tako ne pritožb, organizacija je bila dobra, kar sta pohvalila tudi poveljnik GZS in župan Občine Mengeš.

Zadovoljni so bili tudi udeleženci, kar je pa najpomembneje.

Torej, nadaljujemo v naslednji sezoni :!:

Umirjeni Janez 8)
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objava pes » 13. september 2004, 23:07

Imel bi eno vprašanje:

Ko C1 da povelje Vodo daj, strojnik z dvigom roke potrdi da je sprejel povelje. Strojnik odpre ventil na MB reče voda. Ali mora sedaj C1 dvigniti roko, da je povelje sprejel ali mu tega ni treba?

Ker kolikor sem sam pregledal knjižico nikjer posebej ne piše, da mora dvignit roko.

Zaradi tega ker C1 ni dvignil roke je ena ekipa dobila kazenske točke in se je na odločitev tudi pritožila.
Kako je s tem?

Sam takrat nisem našel odgovora na to vprašanje( al sem zadevo spregledal ali pa ...) nisem pa še bil nič v gasil. domu, da bi pogledal v knjižico.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava Peter » 13. september 2004, 23:13

Podobno vprašanje je na prejšnji strani postavil tekmovalec. Poglej.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Janez Koncilija » 13. september 2004, 23:33

pes je napisal:Imel bi eno vprašanje:

Ko C1 da povelje Vodo daj, strojnik z dvigom roke potrdi da je sprejel povelje. Strojnik odpre ventil na MB reče voda. Ali mora sedaj C1 dvigniti roko, da je povelje sprejel ali mu tega ni treba?

Mislim, da gre tule za drugo vprašanje, kot ga je zastavil tekmovalec. Če prav raumem, sprašuješ, ali mora C1 potem, ko je strojnik potrdil prejem povelja C1 še enkrat potrditi, da je strojnik dobil povelje.

Torej, tega vsekakor ni, C1 se namreč obrne proti strojniku in zahteva vodo, strojnik pa dvigne roko, da je povelje prejel. In to je vse. Če strojnik potrdi, da je povelje prejel, tudi z glasom, to do sedaj niso šteli za napako.

Ampak, pri stanju kakršno je, bo mogoče v naslednji sezoni to že govorjenje :twisted: .

LP

Janez 8)
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objava pes » 13. september 2004, 23:47

Ali mora C1 dvigniti roko da je slišal, da je strojnik izdal povelje Voda ali pa C1 tega ni treba?

Malo sem popravil vprašanje---gre pa se za isto zadevo kot v mojem prvotnem vprašanju.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objava Janez Koncilija » 13. september 2004, 23:59

pes je napisal:
Ali mora C1 dvigniti roko da je slišal, da je strojnik izdal povelje Voda ali pa C1 tega ni treba?

Malo sem popravil vprašanje---gre pa se za isto zadevo kot v mojem prvotnem vprašanju.

Strojnik ne izdaja povelja "voda", ampak samo potrjuje prejem povelja s strani C1.

Torej, C1 ničesar ne potrjuje, oziroma ne potrjuje tistega, kar bi po tvojem mnenju prišlo od strojnika.

LP

Janez 8)
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objava pes » 14. september 2004, 9:04

Hvala
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

prestopanje cevi v-1

Objava janezek » 17. maj 2005, 16:35

Zanima me ali mora v-1 po sklopu koša prestopiti na desno stran cevi, ko se pomika k naslednji spojki? Sem nekoliko v dvomih ker se mi zdi da lahko pri prvi cevi vodar gre naprej kar nad cevjo, potem pa mora naslednji dve cevi prestopiti ?
janezek

Objava Tona » 17. maj 2005, 18:35

Žal , mora prestopit . Vsaj tako sem prebral v navodilih za izvedbo vaje .
Največja tema v življenju je nevednost in žal tudi neumnost .
Uporabnikova podoba
Tona

Objave: 1233
Registriran: 25. junij 2004, 10:02

Objava Janez Koncilija » 17. maj 2005, 18:49

Tona je napisal:Žal , mora prestopit . Vsaj tako sem prebral v navodilih za izvedbo vaje .

Ni pa treba V2 (no, saj itak nima kam, ker stoji nad košaro :lol: )

LP

Janez 8)
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

tekmovanja

Objava iggy » 27. maj 2005, 12:15

a ve mogoče kdo kje bi lahko našel prijavne liste za tekmovanja??
iggy

Objava planinc » 27. maj 2005, 13:13

POGLEJ POD TEKMOVANJA NA SPLETU GZS.
planinc

Objave: 6
Registriran: 23. februar 2005, 9:39

Met torbice

Objava silvo_korez » 8. junij 2005, 17:00

Zdravo!
Zopet se javljam z vprašanjem in sicer glede meta torbice: Na kapeli sem videl da bo prihodnjo soboto ta disciplina, naša enota bi mogoče šla vendar nismo še nikdar metali torbice, niti nam ni jasno kako to poteka?? Zato bi prosil koga, ki dobro pozna tekmovanja in tekmovalnne discipline da mi na kratko opiše potek in ocenjevanje te discipline

Hvala!!
Uporabnikova podoba
silvo_korez

Objave: 31
Registriran: 22. marec 2005, 20:40

NazajNaprej

Nazaj na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 5 gostov