Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

FIRE MAX 3 ali FireTwin

Slike gasilskih vozil
Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

FIRE MAX 3 ali FireTwin

Objava OblekeOblekeHjoo » 10. januar 2018, 19:37

Pozdravljeni,
Prišel je čas, da se tudi v našem društvu na novo obleče nekaj operativcev, ki so že vrsto let prisotni na večini intervencij. Sem že iskal po forumu teme na to temo, vendar so bile vse stare že nekaj let me pa zanimajo malo novejše informacije.

Trenutno izbiramo med FIRE MAX 3 in TexPort FireTwin ter me zanima če ima kdo kakše neprijetne izkušnje s katero izmed teh dveh oblek ter kje približno se vrti cena.
OblekeOblekeHjoo

Objave: 2
Registriran: 10. januar 2018, 19:28

Re: FIRE MAX 3 ali FireTwin

Objava Dobnik112 » 10. januar 2018, 21:19

Teh dveh oblek skoraj da nemoreš primerjati. Fire Twin je cca. 300€ dražji od Fire maxa. Drugače pa se lahko pri sinergiji pozanimaš za kak cenejši model texporta ki je ravno tako dober.
Uporabnikova podoba
Dobnik112

Objave: 32
Registriran: 12. februar 2012, 13:57
GE: Podova, MB

Objava sašo123 » 11. januar 2018, 8:08

Če že kopujete obleke kupite takšne, da so narejene po meri. V takih oblekah bodo vaši operativci bolj gibljivi, temu primerno bodo lažje opravljali zadane naloge.

Saj več proizvajalcev ponuja to storitev.

Mi uporabljamo obleke Dewa in smo zelo zadovoljni.

lp
sašo123

Objave: 221
Registriran: 14. december 2009, 11:10

Objava andro1982 » 11. januar 2018, 8:57

Tudi jaz se strinjam s sašo123, da če že kupujete, kupite takšne, da so narejen po meri. Mi zadnjih nekaj let kupujemo Bristol Xflex in smo zelo zadovoljni. Prej smo imeli standard kroje oblek in imaš občutek, kot bi bil oblečen v "žakelj", če imaš pa obleko po meri si pa bolj gibljiv, pa še telirane obleke so. Pri Bristol Xflex imaš na voljo 28 velikosti in izbiraš, hlače svoja velikost, jakna svoja velikost.

Preštudirajte vse možnosti, ne zaletite se v prvo obleko, ki vam je všeč - obleka mora biti funkcionalna (pa naj bo to Deva, Bristol, TexPort, itd.)

Lp
Uporabnikova podoba
andro1982

Objave: 12
Registriran: 5. april 2008, 13:41

Objava Krrokarr » 11. januar 2018, 9:58

Mi smo s Fire Twin zeloo zadovoljni, je pa res, da so kar drage.
Glede oblek po meri se pa tudi močno strinjam. V starih "žakljih" si bil včasih v vsej okornosti sam sebi bolj nevaren, kot pa, če bi bil brez zaščitne obleke.
Uporabnikova podoba
Krrokarr

Objave: 26
Registriran: 29. julij 2014, 15:16
GE: BTC

Odg: FIRE MAX 3 ali FireTwin

Objava gapi » 11. januar 2018, 10:13

Osebno Twina uporabljam od leta 2010. Jaz je ne zamenjam za nobeno drugo.
Obleka je zelo funkcionalna, ima veliko žepov, tudi sicer je kroj funkcionalen.

Mogoče je v primerjavi z kakšno drugo (npr omenjeni Xflex) nekoliko težja. No pa saj ko si "namontiraš" gor vso ostalo drobnarijo (baterija, postaja...) tega niti ne opaziš več.
Ja cena pa je seveda temu primerna.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1787
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Odg: FIRE MAX 3 ali FireTwin

Objava gasilec1976 » 11. januar 2018, 12:02

Mi imamo obleke slovenskega proizvajalca BAS.
Z gospodom se zmeniš za predstavitev. Temeljito ti predstavi obleke. Na voljo je kar neki modelov.
Po vaših željah ti naredi vse po meri (karabine za rokavice, žepe za postaje, svetilke in vse kar želiš).
Obleka je iz sodobnih materialov in sodobnega dizajna. Mislim, da se brez problemov kosa z ostalimi proizvajalci.
Mi smo jih naročili po meri. V obleki se odlično počutim. Glede obrabe in vzdržljivosti, pa lahko to povem čez kakšno leto.
Sem pa mnenja da večina društev obleke zamenja zaradi starosti ne pa zaradi obrabe.
In kar mislim da je danes tudi pomembno - cenovno so dosti bol dostopne.
Pa še slovenski trg podpiraš ;)
gasilec1976

Objave: 4
Registriran: 18. april 2014, 0:09

Objava OblekeOblekeHjoo » 11. januar 2018, 20:43

Hvala za skrb, vendar je že od samega začetka bilo v planu da se vsaka obleka naroči po merah njenega nositelja. Trenutno imamo BASove "kiklice", ki so starejši modeli od BASa kjer so jakne dolge ter je zoprno delat kjerkoli na strehi, kaj šele med vetrom.

Torej tisti ki trenutno uporabljate FireTwin pravite da je vredena vsakega €?

Eden izmed razlogov za FireTwin je bil ker ima veliko žepov, kar vedno prav pride. Pri XFlexu (vsaj na slikah na rosenbauerjevi strani) pa sem opazil da obleka nima niti žepa za svetilko. A se da dodat žepe po naročilu?

Kaj pa Fire Max 3? Ima kdo kakšne izkušnje?
OblekeOblekeHjoo

Objave: 2
Registriran: 10. januar 2018, 19:28

Objava Gorilla » 11. januar 2018, 22:44

Fire max 3 uporabljam jaz in je ne menjam za nič na svetu. Narejena je po meni, ima fajn zaščito na kolenih, veliko žepov, žep za postajo, lučko, na vsaki strani ringco za rokavice, za mikrofon in zvočnik od postaje... Meni je TOP! :)
Lp, Luka

Kjer je problem, je tudi rešitev.
Uporabnikova podoba
Gorilla

Objave: 140
Registriran: 21. april 2013, 10:58
GE: PGD Bitnje

Odg: Re: FIRE MAX 3 ali FireTwin

Objava gasilec1976 » 12. januar 2018, 13:30

OblekeOblekeHjoo je napisal:Hvala za skrb, vendar je že od samega začetka bilo v planu da se vsaka obleka naroči po merah njenega nositelja. Trenutno imamo BASove "kiklice", ki so starejši modeli od BASa kjer so jakne dolge ter je zoprno delat kjerkoli na strehi, kaj šele med vetrom.

Torej tisti ki trenutno uporabljate FireTwin pravite da je vredena vsakega €?

Eden izmed razlogov za FireTwin je bil ker ima veliko žepov, kar vedno prav pride. Pri XFlexu (vsaj na slikah na rosenbauerjevi strani) pa sem opazil da obleka nima niti žepa za svetilko. A se da dodat žepe po naročilu?

Kaj pa Fire Max 3? Ima kdo kakšne izkušnje?

Mogoče nisem bil dovol jasen. BAS ti tudi naredi po merah nositelja. Krojač pride k vam in natančno pomeri vsakega posebej. Teh BASovih kiklic že dolgo ni več...
gasilec1976

Objave: 4
Registriran: 18. april 2014, 0:09

Objava andro1982 » 13. januar 2018, 15:41

Xflex obleka ima v osnovni verziji - 2 žepa na jakni + karabin za rokavice, žep na levi strani za postajo, na desni ježek pritrdišče in zatič za svetilko, na hlačah 2 stranska žepa.
Žepov več kot dovolj.

Lp
Uporabnikova podoba
andro1982

Objave: 12
Registriran: 5. april 2008, 13:41

Nazaj na Vozila in oprema

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: MartinSLO, Yanez in 6 gostov