Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

FIRE MAX 3 ali FireTwin

Slike gasilskih vozil
Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

FIRE MAX 3 ali FireTwin

Objava OblekeOblekeHjoo » 10. januar 2018, 19:37

Pozdravljeni,
Prišel je čas, da se tudi v našem društvu na novo obleče nekaj operativcev, ki so že vrsto let prisotni na večini intervencij. Sem že iskal po forumu teme na to temo, vendar so bile vse stare že nekaj let me pa zanimajo malo novejše informacije.

Trenutno izbiramo med FIRE MAX 3 in TexPort FireTwin ter me zanima če ima kdo kakše neprijetne izkušnje s katero izmed teh dveh oblek ter kje približno se vrti cena.
OblekeOblekeHjoo

Objave: 6
Registriran: 10. januar 2018, 19:28

Re: FIRE MAX 3 ali FireTwin

Objava Dobnik112 » 10. januar 2018, 21:19

Teh dveh oblek skoraj da nemoreš primerjati. Fire Twin je cca. 300€ dražji od Fire maxa. Drugače pa se lahko pri sinergiji pozanimaš za kak cenejši model texporta ki je ravno tako dober.
Uporabnikova podoba
Dobnik112

Objave: 35
Registriran: 12. februar 2012, 13:57
GE: Podova, MB

Objava sašo123 » 11. januar 2018, 8:08

Če že kopujete obleke kupite takšne, da so narejene po meri. V takih oblekah bodo vaši operativci bolj gibljivi, temu primerno bodo lažje opravljali zadane naloge.

Saj več proizvajalcev ponuja to storitev.

Mi uporabljamo obleke Dewa in smo zelo zadovoljni.

lp
sašo123

Objave: 234
Registriran: 14. december 2009, 11:10

Objava andro1982 » 11. januar 2018, 8:57

Tudi jaz se strinjam s sašo123, da če že kupujete, kupite takšne, da so narejen po meri. Mi zadnjih nekaj let kupujemo Bristol Xflex in smo zelo zadovoljni. Prej smo imeli standard kroje oblek in imaš občutek, kot bi bil oblečen v "žakelj", če imaš pa obleko po meri si pa bolj gibljiv, pa še telirane obleke so. Pri Bristol Xflex imaš na voljo 28 velikosti in izbiraš, hlače svoja velikost, jakna svoja velikost.

Preštudirajte vse možnosti, ne zaletite se v prvo obleko, ki vam je všeč - obleka mora biti funkcionalna (pa naj bo to Deva, Bristol, TexPort, itd.)

Lp
Uporabnikova podoba
andro1982

Objave: 13
Registriran: 5. april 2008, 13:41

Objava Krrokarr » 11. januar 2018, 9:58

Mi smo s Fire Twin zeloo zadovoljni, je pa res, da so kar drage.
Glede oblek po meri se pa tudi močno strinjam. V starih "žakljih" si bil včasih v vsej okornosti sam sebi bolj nevaren, kot pa, če bi bil brez zaščitne obleke.
Uporabnikova podoba
Krrokarr

Objave: 28
Registriran: 29. julij 2014, 15:16
GE: BTC

Odg: FIRE MAX 3 ali FireTwin

Objava gapi » 11. januar 2018, 10:13

Osebno Twina uporabljam od leta 2010. Jaz je ne zamenjam za nobeno drugo.
Obleka je zelo funkcionalna, ima veliko žepov, tudi sicer je kroj funkcionalen.

Mogoče je v primerjavi z kakšno drugo (npr omenjeni Xflex) nekoliko težja. No pa saj ko si "namontiraš" gor vso ostalo drobnarijo (baterija, postaja...) tega niti ne opaziš več.
Ja cena pa je seveda temu primerna.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1811
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava gasilec1976 » 11. januar 2018, 12:02

Mi imamo obleke slovenskega proizvajalca BAS.
Z gospodom se zmeniš za predstavitev. Temeljito ti predstavi obleke. Na voljo je kar neki modelov.
Po vaših željah ti naredi vse po meri (karabine za rokavice, žepe za postaje, svetilke in vse kar želiš).
Obleka je iz sodobnih materialov in sodobnega dizajna. Mislim, da se brez problemov kosa z ostalimi proizvajalci.
Mi smo jih naročili po meri. V obleki se odlično počutim. Glede obrabe in vzdržljivosti, pa lahko to povem čez kakšno leto.
Sem pa mnenja da večina društev obleke zamenja zaradi starosti ne pa zaradi obrabe.
In kar mislim da je danes tudi pomembno - cenovno so dosti bol dostopne.
Pa še slovenski trg podpiraš ;)
gasilec1976

Objave: 4
Registriran: 18. april 2014, 0:09

Objava OblekeOblekeHjoo » 11. januar 2018, 20:43

Hvala za skrb, vendar je že od samega začetka bilo v planu da se vsaka obleka naroči po merah njenega nositelja. Trenutno imamo BASove "kiklice", ki so starejši modeli od BASa kjer so jakne dolge ter je zoprno delat kjerkoli na strehi, kaj šele med vetrom.

Torej tisti ki trenutno uporabljate FireTwin pravite da je vredena vsakega €?

Eden izmed razlogov za FireTwin je bil ker ima veliko žepov, kar vedno prav pride. Pri XFlexu (vsaj na slikah na rosenbauerjevi strani) pa sem opazil da obleka nima niti žepa za svetilko. A se da dodat žepe po naročilu?

Kaj pa Fire Max 3? Ima kdo kakšne izkušnje?
OblekeOblekeHjoo

Objava Gorilla » 11. januar 2018, 22:44

Fire max 3 uporabljam jaz in je ne menjam za nič na svetu. Narejena je po meni, ima fajn zaščito na kolenih, veliko žepov, žep za postajo, lučko, na vsaki strani ringco za rokavice, za mikrofon in zvočnik od postaje... Meni je TOP! :)
Lp, Luka

Kjer je problem, je tudi rešitev.
Uporabnikova podoba
Gorilla

Objave: 151
Registriran: 21. april 2013, 10:58

Odg: Re: FIRE MAX 3 ali FireTwin

Objava gasilec1976 » 12. januar 2018, 13:30

OblekeOblekeHjoo je napisal:Hvala za skrb, vendar je že od samega začetka bilo v planu da se vsaka obleka naroči po merah njenega nositelja. Trenutno imamo BASove "kiklice", ki so starejši modeli od BASa kjer so jakne dolge ter je zoprno delat kjerkoli na strehi, kaj šele med vetrom.

Torej tisti ki trenutno uporabljate FireTwin pravite da je vredena vsakega €?

Eden izmed razlogov za FireTwin je bil ker ima veliko žepov, kar vedno prav pride. Pri XFlexu (vsaj na slikah na rosenbauerjevi strani) pa sem opazil da obleka nima niti žepa za svetilko. A se da dodat žepe po naročilu?

Kaj pa Fire Max 3? Ima kdo kakšne izkušnje?

Mogoče nisem bil dovol jasen. BAS ti tudi naredi po merah nositelja. Krojač pride k vam in natančno pomeri vsakega posebej. Teh BASovih kiklic že dolgo ni več...
gasilec1976

Objave: 4
Registriran: 18. april 2014, 0:09

Objava andro1982 » 13. januar 2018, 15:41

Xflex obleka ima v osnovni verziji - 2 žepa na jakni + karabin za rokavice, žep na levi strani za postajo, na desni ježek pritrdišče in zatič za svetilko, na hlačah 2 stranska žepa.
Žepov več kot dovolj.

Lp
Uporabnikova podoba
andro1982

Objave: 13
Registriran: 5. april 2008, 13:41

Objava trsta91 » 31. januar 2018, 17:37

Tudi v našem društvo smo na zadnje kupili obleke pri podjetju BAS. Smo šli v Lovrenc na Dravskem polju in so nam naredili obleke po naročilu. Ker smo malo društvo z malim proračunom, smo vzeli najcenejšo možno varianto, nekje dobrih 400 eur, če se ne motim (to je blo 3 leta nazaj). Imajo pa obleke vse podobno kot zgoraj omenjeni Rosenbauer Xflex obleka (v desnem žepu je karabin za pritrditev rokavic, na levi je žep za postajo in zašit trak za pritrditev PTT tipke, na levi pa zašit trak za žepno svetilko. Edino nima ježeka, da bi luč fiksiral. Verjamem pa, da ti tudi to naredijo, če si želiš.

Edino kaj me osebno moti so naramnice, ki so mi v začetku po določenem času intervencije, spolzele po rami navzdol. Mogoče danes že imajo kakšno rešitev tudi za to. Jaz osebno sem to težavo rešil tako, da sem na zadnji strani (malo nižje od vratu), povezal levo in desno naramnico (zavezal sem ju skupaj), tako da gresta naramnici narazen komaj zgoraj pri ramenih in ne pri pasu, kot je to pri originalu.
Je pa res, da nekateri moji kolegi s tem niso imeli težave, verjetno je tudi odvisno od športne postave posameznika :) Izgleda, da imam premočan vrat :)

Edino kaj ne priporočam so škornji na zadrgo. Namreč glede same hoje ni problemov, tudi pri delu z njimi ni problemov, smo pa imeli probleme na poplavah, kjer so mi škornji spustili vodo ob prvem koraku v 10 cm globoko vodo. Ugotovili smo, da v primeru poplav, moramo uporabiti navadne kmetijske škornje za delo v vodi in ni nobenih težav :)

Lp
Denis Trstenjak
Poveljnik PGD Banovci I. kat
V SLOGI JE MOČ, NA POMOČ!
Uporabnikova podoba
trsta91

Objave: 27
Registriran: 29. januar 2018, 20:38
GE: PGD Banovci

Objava OblekeOblekeHjoo » 4. marec 2018, 19:43

Pozdrav spet vsem,

Ker kot kaže gre nabava novih oblek naprej, me zanima koliko je pa cena teh dveh oblek. Za rosenbauer že približno vemo (smo dobili ponudo), ampak cene FireTwin nikakor ne morem ''zvohat''. Če ima kdo kakšen podatek o ceni(lahko tudi na zs) koliko vas je stala FireTwin (nomex, ne pbi) bi prosil da ga pošlje v mojo smer če le lahko.

Zastopnik pa nažalost okvirne cene noče dat pred predstavitvijo v društvu (ka toti sanja nevem) ampak se mi ne da več ubadat zato sprašujem tu.
OblekeOblekeHjoo

Objava sašo123 » 5. marec 2018, 8:04

Ne vem zakaj komplicirate...pokličete ponudnika želenih oblek, vam naredi predstavitev in se dogovorite za ponudbo. Saj pa vas to nič ne stane...pa še lažje se odločite če jo boste lahko probali.
sašo123

Objave: 234
Registriran: 14. december 2009, 11:10

Odg: Re: FIRE MAX 3 ali FireTwin

Objava peugeot » 6. marec 2018, 13:57

trsta91 je napisal:Tudi v našem društvo smo na zadnje kupili obleke pri podjetju BAS. Smo šli v Lovrenc na Dravskem polju in so nam naredili obleke po naročilu. Ker smo malo društvo z malim proračunom, smo vzeli najcenejšo možno varianto, nekje dobrih 400 eur, če se ne motim (to je blo 3 leta nazaj). Imajo pa obleke vse podobno kot zgoraj omenjeni Rosenbauer Xflex obleka (v desnem žepu je karabin za pritrditev rokavic, na levi je žep za postajo in zašit trak za pritrditev PTT tipke, na levi pa zašit trak za žepno svetilko. Edino nima ježeka, da bi luč fiksiral. Verjamem pa, da ti tudi to naredijo, če si želiš.

Edino kaj me osebno moti so naramnice, ki so mi v začetku po določenem času intervencije, spolzele po rami navzdol. Mogoče danes že imajo kakšno rešitev tudi za to. Jaz osebno sem to težavo rešil tako, da sem na zadnji strani (malo nižje od vratu), povezal levo in desno naramnico (zavezal sem ju skupaj), tako da gresta naramnici narazen komaj zgoraj pri ramenih in ne pri pasu, kot je to pri originalu.
Je pa res, da nekateri moji kolegi s tem niso imeli težave, verjetno je tudi odvisno od športne postave posameznika :) Izgleda, da imam premočan vrat :)

Edino kaj ne priporočam so škornji na zadrgo. Namreč glede same hoje ni problemov, tudi pri delu z njimi ni problemov, smo pa imeli probleme na poplavah, kjer so mi škornji spustili vodo ob prvem koraku v 10 cm globoko vodo. Ugotovili smo, da v primeru poplav, moramo uporabiti navadne kmetijske škornje za delo v vodi in ni nobenih težav :)

Lp

hja. večni problemi s temi škornji. Mogoče sem osamljeni primer, ampak jaz pravim samo eno: Maži, maži, maži. Četudi jih ne nosiš celi mesec, ko prideš v GD vzami kremo in jih namaži. Razlika je očitna. Pa ne mislim navadne ilirija kreme za salonarje ampak ustrezno kremo. Tjulnova mast za planinske čevlje tudi velja. Predvsem okoli šivov.

Mi imamo basove obleke (mislim da varianta sting deluxe, vendar ne iz PBi materiala) , novejšega dizajna. Načeloma sem glede funkcionalnosti kar zadovoljen. Veseli me, da je tudi Dušan (BAS) spoznal, da v kiklah ni prihodnosti in je prešel na sodobnejši dizajn. Obleka je nosljiva, se prilagaja telesu (tudi "malo lepše" oblikovanim, če želiš) in ima žepe, ter karabinčke, zanke, itd. Kar si pač zaželiš naredijo. Tudi lučko in postajo se da lepo fiksirati gor. Všeč mi je patent na dlani. Ni več tistega trakca.
Super so kolenske zaščite in zaščite komolcev, vendar pa sem desno koleno že dodobra znucal.
Stvar ki me moti so naramnice. So v celoti iz elastike, oz. kakrkoli je že tisti material in se čez čas uporabe raztegnejo. Obleka je stara 3 leta in naramnice imam že našpanane skoraj do konca. Tak je pač material.
Naslednja stvar, ki mi ni všeč je vodoodbojnost, če sem bolj natančen le-te pri tej obleki nisem zaznal. Obleka vleče vodo kot suha vileda.
Ježki na koncu hlačnice prav tako niso prav posrečeni. Morda bi v poštev prišli večji.
Ko je toplo v njej švicaš kot v savni. Četudi ne delaš prav veliko si kar konkretno moker.
Nekaj težav sem opazil tudi pri zadrgi. Težko jo v prvem poskusu zapreš (Mogoče pa imam, bog ne daj, težave s ciljanjem? :shock: ).

Torej končna ocena: Obleka je za 800€ kar dobra. Je nosljiva, vendar pa ji manjka nekaj ključnih detajlov. Če je ne uporabljate vsak teden po nekajkrat bo zdržala kar nekaj časa. Če ste pa kar se intervencij tiče bolj obremenjena enota pa se bi jaz raje obrnil na katero drugo firmo.
Uporabnikova podoba
peugeot

Objave: 116
Registriran: 19. oktober 2013, 18:58
GE: Sela

Nazaj na Vozila in oprema

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov