Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Gasilski pasovi

Slike gasilskih vozil
Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Gasilski pasovi

Objava Mitja Gregorič » 6. november 2002, 15:02

V našem društvu razmišljamo o postopni nabavi novih pasov.Sedaj uporabjamo stare Elanove. :)
Zanima me če je že kdo s nabavil nove pasove? (Mislim na tiste z dvema rinkama na straneh) .Kje ste jih nabavili in kakšne so cene?
Pa tudi kakšnega mnenja ste o njih? :wink: :wink:
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava Milek » 8. november 2002, 8:51

Mi smo nabavili "Zieglerjeve" pase (takšne imajo na Igu) in smo, kar zadovoljni :roll: ! Kakšna pa je cena ti pa nebi znal povedati :cry:

LP 8)
Uporabnikova podoba
Milek

Objave: 491
Registriran: 21. oktober 2002, 23:42

Objava mihael » 2. december 2002, 15:48

Mitja: Obrazloži, za kakšne namene jih boste rabili, če je to samo za vaje z MB in tekmovanja so Elanovi čisto dobri.
Če pa se misliš z njimi spuščati, ipd. dobro premislite kaj boste kupili.Po mojem mnenju bi bilo bolje kupiti nekaj reševalnih - take kot uporabljajo plazalci in GRS!
Z gasilskim pozdravom: NA POMOČ!
Uporabnikova podoba
mihael

Objave: 304
Registriran: 30. november 2002, 13:07

Objava Jaka » 2. december 2002, 22:46

Pravkar na GZS pripravljajo tipizacijo za gasilske pasove. Tipizirane bodo zahteve, ki jih mora izpolnjevati gasilski pas, ne pa favoriziran določen proizvajalec.
Če pasov trenutno nujno ne rabite, je bolje počakati nekaj časa, da bo tipizacija sprejeta.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objave: 830
Registriran: 13. julij 2002, 23:14

Objava mezan » 3. december 2002, 20:12

Elan gasilskih pasov ne proizvaja več ( od letos, nekje poleti ), ker je ponovna pridobitev certifikata predraga, glede na prodajo pasov.

Proizvajajo pa popolnoma enake na Hrvaškem. Tipizacija pa se bo verjetno usmerila na Nemške pasove za gasilce.
Uporabnikova podoba
mezan

Objave: 178
Registriran: 9. avgust 2002, 12:00

Objava Jaka » 3. december 2002, 20:31

Kot sem seznanjen, ne bo predpisana ne oblika in ne proizvajalec pasu. Predpisane bodo samo zahteve, ki jih mora tak pas izpolnjevati.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objave: 830
Registriran: 13. julij 2002, 23:14

Objava Matej B. » 6. december 2002, 12:46

mi smo ravno v času ko kupujemo in še bomo osebno zaščitno opremo. Škornje imamo, obleke tudi, v dobavi so še rokavice in čelade, pasovi pa še pridejo ko bo kaj več dorečenega oz. ko bo sprejeta tipizacija. Opažam pa da veliko gasilcevev ki ima ognjevarne obleke ne uporablja pasov. Vsekakor je pas s karabinom nujen za gasilca. Kam pa bi navezali vrv preden bi se odpravili z IDA v goreč objekt. Kot so že 1000x rekli, da v goreč objekt min. 2 v skupini, ki morata biti povezana z vrvjo. Pas s karabinom je tu zelo dobrodošel.
Uporabnikova podoba
Matej B.

Objave: 1138
Registriran: 30. julij 2002, 23:39
GE: Tržec

Objava Jani » 6. december 2002, 17:23

:?: :?:
Če jaz prav vem, se vrv naveže zunaj, s seboj pa nosiš vrečko in se ti vrv lepo odvija.
Vrv je nemenjena označevanju prehojene poti, da ti najdeš pot nazaj ali pa ostali do tebe, ne pa vlečenju ponesrečenega gasilca iz objekta.
Me prav zanima do kam bi prišel, če bi imel vrv zavezano za pas in bi moral iti po stopnicah ene tri nadstropja? :?

lp Jani
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

Objava JozeR » 9. december 2002, 10:28

Mene pa PRAV ZANIMA, kdo sploh uporablja signalno vrv??? Čeprav je povsod napisana kot obvezna...
A je že kdo šel (osebno) v notranji napad in se prej "navezal" ali je to vsaj zahteval od "notranjih napadalcev" preden jih je spustil v stavbo???

Čeprav je morda to že druga tema.... :?

Na pomoč,
Jože
Uporabnikova podoba
JozeR

Objave: 206
Registriran: 23. avgust 2002, 13:37

Nazaj na Vozila in oprema

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Google [Bot] in 7 gostov