Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

GV-V1

Slike gasilskih vozil
Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Objava Dušan » 19. marec 2004, 22:06

Ja teh vozil je kr nekaj ki bi bila primerna za gasilsko vozilo gv-v1 tako da je široka ponudba različnih proizvajalcev! Ampak z pogonom 4x4 pa jih ni toliko..med drugim so to lahko MB Sprinter 4x4 ali pa SCAM 4x4 no lahko bi bila tud dražja različica MB VARIO 4x4....mislim pa da novega IVEC-A ni s pogonom 4x4 no lahko se motim če je bi tud sam rad kaj izvedel o tem vozilu!? 8)
Tehnika nam lajša življenje!
Uporabnikova podoba
Dušan

Objave: 1432
Registriran: 27. julij 2003, 22:22

Objava Dušan » 19. marec 2004, 22:17

slikca SCAMA 4X4....
Priloge
mzf01.jpg
Uporabnikova podoba
Dušan

Objava Marolt » 20. marec 2004, 12:46

No saj če pogledamo SCAM je skoraj mali UNIMOG! Za moje pojme eden najbolj primernih vozil za gasilsko uporabo! Druga stvar ki pa se vedno znova postavlja in nas obremenjuje je pa cena le teh! Vse različice z pogonom na 4X4 so bistveno dražje! In tako je na slovenkem veliko vozil samo z enojnim pogonom! Kar pa je za moje pojme nedopustno in zgrešeno!

LP Marolt
življenje je lepo! Ne boj se mrtvih, boj se živih!
Uporabnikova podoba
Marolt

Objave: 905
Registriran: 13. november 2003, 1:46

Objava Dušan » 20. marec 2004, 22:17

Ja ta SCAM je res dober! Pa se z dvojno kabino se dobi...No pri nas bi tud zelo prav prišel ....Ja cena pač je taka ponavadi tako nam ni všeč pa kaj naj sedaj tako pač je! :cry:
Uporabnikova podoba
Dušan

Objava Mitja Gregorič » 21. marec 2004, 17:14

Cena za to različico???
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava Jaka » 21. marec 2004, 17:37

Ko smo se mi zanimali za različico SCAM 4x4 z dvojno kabino, je bila cena okoli 11 mio SIT. To je skoraj toliko, kot nas je prišlo kompletno vozilo z nadgradnjo na Iveco TD.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objave: 830
Registriran: 13. julij 2002, 23:14

Objava Marolt » 22. marec 2004, 0:10

No Jaka pa gre primerjati Scama z Ivecotom?
Ma za moje pojme ne! Sicer pa tako bom rekel
Nevemo neveš kaj je avtopmobil z pognom na 4X4 dokker ga nimaš! Šelje potem se zavedaš prednosti katere ti ponuja!
Seveda pa ni cena vedno tista prva ki je v odspredju! Tako je včasih dobro malo pomisliti pa prišparati še kakšen denarček pa potem kupiti ustrezno vozilo oziroma kupiti vozilo ki nam bo res služilo! tako nekatera društva sedaj kupijo vozilo sedaj nadgradnjo pa bojo naredila drugo leto... Pametna odločitev tudi ko bo vozilo doma bo verjetno že iz psihološkega stališča darovalcev in tudi tako nadgradnjo lažje finančno pokriti! Češ če že imamo vozilo pa naredimo še nadgradnjo.....
Tako da to niso odločitve za čez nočm temveč so odločitve za nekaj let oziroma desetletji ko bomo vozilo vozili!

LP MAROLT
Uporabnikova podoba
Marolt

Objava Jaka » 22. marec 2004, 15:50

Saj ne trdim, da sta vozili primerljivi. Še zdaleč ne.
Kot sem že napisal, smo tudi mi razmišljali o pogonu 4x4. Če bi lahko izbirali med SCAMom ali UNIMOGom bi bilo super in naj. Ampak finance so zmeraj omejitveni faktor.
Po drugi strani pa si lahko po tihem priznamo, da običajno ne boš 20 in več mio vredno vozilo(če je to nov Umomog ali SCAM) gnal po brezpotju, če ni res nujno. Če pa je to nujno potrebno, pa imamo tudi v naši GZ kar nekaj vozil z ustreznim pogonom 4x4 (med drugim ima sosednje društvo, oddaljeno cca 1 km, Unimoga).
To pa je tudi eden od razlogov, zaradi katerih smo se zadovoljili s Iveco TD.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objave: 830
Registriran: 13. julij 2002, 23:14

Objava Marolt » 22. marec 2004, 18:39

Ja saj nekaj podobenga je tudi pri nas... Samo na srečo ni velikih intervencij in posreedovanj! Sicer smo z Fiatom ducato kar zadovoljeni samo kakor si napisal ni to za poterenu! To so cestni avtomobili in kakor je malo bolj mokro na travi da ne govorim o kakšem blatu je že desetina za njim da se ga porine! :( Za po cesti in tko pa nič ne rečem gre ko strela veliko moči in dokaj velika konča hitros katera pa na podeželju res ne pride v poštev.......
LP Marolt
Uporabnikova podoba
Marolt

Objava Dušan » 23. marec 2004, 0:00

Ja to pa je problem tud mi se okvarjamo s podobnimi problemi in z našim GV1 ki ima samo pogon 4x2 tako da to res ni najboljša rešitev za gasilsko vozilo...
Uporabnikova podoba
Dušan

Objava BorisGoličnik » 23. marec 2004, 7:42

Kolikor ugotavljam bo prišel v poštev samo Sprinter 4x4, 1 +5, po tipizaciji GZ. Res mi je škoda, da ni Ivecota 4X4, ker se mi zdi, da se da na njem naredit dosti boljša nadgradnja in velik več opreme je lahko v njem. Dobro, mislil, da bo tudi Sprinter dober avto, če ga bomo pravilno opremeili za naše potrebe. Lp!
BorisGoličnik

Objave: 269
Registriran: 9. oktober 2002, 17:11

Objava Dušan » 23. marec 2004, 11:17

Zanima me cena Sprinterja 4x4 in kakšno ima nosilnost???? Pomoje je kr visoka a ne ??? :cry:
Uporabnikova podoba
Dušan

Objava BorisGoličnik » 24. marec 2004, 7:00

Ti povem ,ko dobim ponudbo, vem pa da je rok čakanja na šasijo okoli 3 mesece.
Če ima še katero društvo kakšno specifikacijo opreme v vozilu GV-V1 in kakšne ideje, bom zelo hvaležen. Poslal mi je že Jaka in moram rečt, da so se izvrstno potrudili, ko so nabavljajli Ivecota.
Torej, če ima še katero društvo v avtomobilu specifikacijo opreme, prosim, če jo lahko objavi.
Lp! B.
BorisGoličnik

Objave: 269
Registriran: 9. oktober 2002, 17:11

Objava Andrej Z. » 31. marec 2004, 7:55

Sprašujem ali je za vozilo SCAM potrebno vozniško dovoljenje B ali C kategorije?
Andrej Z.

Objava MaV » 31. marec 2004, 18:10

scam ima dve verziji v nosilnosti

scam 3500 B kat
scam 5000 C kat

Verjetno je jasno, da za GVV1 pride v poštev scam 5000 s podaljšano kabino.

Več o vozilu lahko e-mail ali ZS
Priloge
scam_5.jpg
MaV

Objave: 195
Registriran: 23. december 2003, 15:40

NazajNaprej

Nazaj na Vozila in oprema

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 7 gostov