Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Dogovor o nabavi večje opreme

Slike gasilskih vozil
Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Dogovor o nabavi večje opreme

Objava Jaka » 6. september 2002, 10:06

Predlagam, da v okviru tega foruma zbiramo interesente za nabavo večje opreme (vozila, agregati, MB,...) ter usklajeno nastopimo pri dobaviteljih. Boste videli, da se bo poznalo na ceni opreme. Seveda bo plačal vsak sam, dogovarjali se bomo le o količinah za neko obdobje (eno leto ali podobno).
Uporabnikova podoba
Jaka

Objave: 830
Registriran: 13. julij 2002, 23:14

Objava Matej B. » 7. september 2002, 1:25

Stvar absolutno podpiram.
Uporabnikova podoba
Matej B.

Objave: 1138
Registriran: 30. julij 2002, 23:39
GE: Tržec

Hidraulicno orodje

Objava PGD STV » 8. september 2002, 15:03

Gasilci!
:!: V naslednjem mesecu bomo dokupovali hidraulicno orodje - cilindri, nastavki, podloge, škarje ...
:!: Ce so kaksni posebni dodatni interesi za wskupinski nakup, se lahko dogovorimo. Kje pa se bo vrsil nakup je odvisno od ugodne ponudbe. Zaenkrat so v igri: STAMI, WEBO, Gasilska oprema.

NA POMOC!!!
PGD STV

Vozilo IVECO

Objava Jaka » 10. september 2002, 8:28

Mene zanima, če kdo povprašuje po vozilu IVECO v naslednjem obdobju. Naše društvo ga bo kupilo še letos od najugodnejšega ponudnika. Predlagam skupno dogovarjanje.
Uporabnikova podoba
Jaka

IVECO

Objava pouzek » 10. september 2002, 11:58

PGD Drenov gric (Vrhnika) kupuje letos oz. v bliznji prihodnosti novo vozilo IVECO. Ne verjamem, da berejo tale forum. Prilagam telefonske stevilke, pa se jih lahko kontaktira: sektor Bevke

NA POMOC!!!
Uporabnikova podoba
pouzek

Objave: 86
Registriran: 9. september 2002, 18:01

Vozilo IVECO

Objava Jaka » 10. september 2002, 18:11

Hvala za informacijo. Po kontaktu s poveljnikom PGD Drenov grič sem izvedel, da so se odločili za drugo znamko vozila. Upam, da bo v prihodnjič več sreče. :cry:

Na pomoč :!:
Uporabnikova podoba
Jaka

Objava Jaka » 30. september 2002, 11:31

Po odzivu na tej temi bi sicer sklepal, da se na skupnem povpraševanju ne dela nič. Pa ni tako. Rezultat te teme je prav gotovo skupno povpraševanje po osnovnem vozilu PGD Duplje (Andrej) in PGD Podhom (Jaka). Povpraševanje je bilo uspešno, saj sta obe društvi že podpisali pogodbo o nabavi. :D :D
Menim, da je bil učinek pozitiven in je potrebno tako tudi nadaljevati. Zato kar korajžno v skupno nabavo. Boste videli, da se nam bo poznalo pri financah.
:D
Uporabnikova podoba
Jaka

Objava Jaka » 2. oktober 2002, 19:15

Ali se mi lahko oglasite vsi, ki v naslednjem letu planirate nabavo novega vozila :?: Ni važnoo (napišite pa le), katere znamke in tip vozila. Saj stvar ni obvezujoča. Samo v razmislek in za pobudo GZS.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objava Drago » 3. oktober 2002, 21:50

Jaka:

Občasne akcije skupne nabave večje gasilske opreme se na nivoju GZS peljejo že kar nekaj časa. Včasih z večjim in včasih z manjšim uspehom. Je pa poveljstvo GZS "konstantno" aktivno na tem področju (kar je res - je res) :) Toliko v info :arrow:

LP
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava binep » 3. oktober 2002, 23:28

Po eni strani bi podprl tak skupinski nakup, ker smo pri nas tudi pred mesecem prevzeli novo vozilo Iveco in vem kako težko smo "glihali" :) cene. Še največ smo pridobili, ko smo se lotili javega razpisa, čeprav ga ne priporočam nikomur, ampak res nikomur, po drugi strani pa je mnenje o skupinski nabavi negativen, sploh če bo v tem sodelovalo več enot, ker se bo slej ko prej pojavilo kdo je zato kaj dobil "pod roko" :x , kar se pri naših trgovcih tudi to vse bolj dogaja. Po nekaterih enotah so še med seboj zelo neenotni. Dober pregovor pravi da v španoviji še pes "crkne".
Pa upam da ne bom s tem komu vzel volje :P glede tega predloga, fantje če ste zainteresirani le pogumno naprej

Bine
Uporabnikova podoba
binep

Objave: 558
Registriran: 1. september 2002, 23:55

Objava mezan » 4. oktober 2002, 0:22

Bine P.

Če jih pri javnem razpisu deluje premalo ljudi - je izjava ste kaj zaslužili oz. koliko provizije je kdo dobil.

če pa jih sodeluje preveč, je pa en kreg in zmazek!

Po domače, če bi " FOUŠARIJA GORELA NAS, NE BI NIČ ZEBLO"
Zadnjič uredil mezan - 4. oktober 2002, 10:51. Skupaj urejeno 1 krat.
Uporabnikova podoba
mezan

Objave: 178
Registriran: 9. avgust 2002, 12:00

Objava metodg » 4. oktober 2002, 9:17

Peter je rekel, naj večje nabave objavimo tukaj...

Nabavil bom 48 podkap.
24 ultralahkih C-cevi
8 ultralahkih B-cevi
in tudi visokotlačno črpalko...

Vse to bom nabavljal do konca meseca.

Zainteresirani, prosim, če se mi oglasite!!!

Metod G.
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava Jaka » 4. oktober 2002, 11:38

Metod: Zanima me, kakšno visokotlačno črpalko boš nabavljal. Ali membransko ali batno. Tudi mi bomo za opremo vozila kupovali VT črpalko (batno).
Uporabnikova podoba
Jaka

Objava Jaka » 4. oktober 2002, 11:51

binep: Skupno nabavo si jaz predstavljam takole: Vi kupujete avto in neodvisno dobite predračune. Mi kupujemo avto in ravnamo praj tako. Nato se greva SKUPAJ pogovarjat k najugodnejšemu ponudniku z argumentom, da kupujemo skupaj dve vozili in naj zato da dodatni popust. Ta je možen zaradi količinskega popusta, ki ga dobi trgovec. Tak popust ni nujno da je v denarju, lahko je tudi v dodatni opremi.
Ne predstavljam si skupnega nakupa tako, da bo nekdo rekel, kje moramo avto nabaviti, sam pa ne bom preveril najugodnejše ponudbe zame.
Na koncu ti še vedno ostane, da nabaviš avto sam, če za tebe ni najugodnejši ponudnik isti, kot je za mene.
Kar se tiče postopka nabave je zanesljivo prav, da se ga lotimo po metodologiji, ki opredeljuje javna naročila malih vrednosti (do 8 mio SIT). V igri so javne in ne zasebne finance. Saj postopek ni tako zelo kompliciran, le dokumentiran mora biti.
Strinjam se z Mežanom, da se takoj lahko pojavijo govorice, kdo je kaj dobil pod roko. Da se temu izognemo, smo pri nas vedno hodili vsaj v parih na razgovore s trgovci (podobno kot policaji - eden bere, drugi piše).
Uporabnikova podoba
Jaka

Objava binep » 4. oktober 2002, 15:31

Jaka! Da ne boš narobe razumel, če misliš da boš stavri lahko speljal, jih daj, vendar pa je moje osebno rmnenje še vedno v tistem pregovoru ko sem ga včeraj napisal. Glede javnega razpisa pa mislim takole: dokler je vse v redu stvari tečejo, ko pa se nekdo od ponudnikov pritoži pa dobiš po glavi. Če poznaš društvo na Gorenjskem, pa ga ne bom imenoval se je zaradi pritožbe nekega ljubljanskega ponudnika zadeva zavlekla tri leta.
Drugače smo pa tudi pri nas določili komisijo za nabavo vozila in sicer med petimi člani v društvu in so vso stvar oni pripeljali do konca, tako da se za nobeno zadevo ni pogovarjal posameznik in tudi tako ni nobenih očitkov glede kakršnega koli podkupovanja.
Uporabnikova podoba
binep

Objave: 558
Registriran: 1. september 2002, 23:55

Naprej

Nazaj na Vozila in oprema

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Bing [Bot], Google [Bot] in 7 gostov