Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

GVM VW Transporter ali Renault Trafic

Slike gasilskih vozil
Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

GVM VW Transporter ali Renault Trafic

Objava Zabavko » 6. januar 2006, 15:01

Odločili smo se, da zamenjamo dotrajano vozilo GVM.
Prosil, bi vas, v kolikor je bil že kdo pred dilemo. Kaj predlagate VW Transporter ali Renault Trafic.
Vozilo bi bilo GVM, 8+1 sedežev, seveda povišano.
Kaj predlagate? Imate kake dobre ali slabe izkušnje?
Hvala za vsako informacijo in predlog!
Lep pozdrav

Ob nakupu-odločitvi, pa sporočim rezultat in slike!
Uporabnikova podoba
Zabavko

Objave: 354
Registriran: 23. julij 2005, 12:25

Re: GVM VW Transporter ali Renault Trafic

Objava Janez Koncilija » 6. januar 2006, 15:04

Zabavko je napisal:Odločili smo se, da zamenjamo dotrajano vozilo GVM.
Prosil, bi vas, v kolikor je bil že kdo pred dilemo. Kaj predlagate VW Transporter ali Renault Trafic.
Vozilo bi bilo GVM, 8+1 sedežev, seveda povišano.
Kaj predlagate? Imate kake dobre ali slabe izkušnje?
Hvala za vsako informacijo in predlog!
Lep pozdrav

Ob nakupu-odločitvi, pa sporočim rezultat in slike!

Ugotovi SDM, nato vzemi težo vozila, prištej 9 x 75 kg, pa še 160 kg za opremo, če dobiš ven težo z ustrezno rezervo, potem lahko kupiš enega ali drugega.

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4624
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava Zabavko » 6. januar 2006, 15:12

Oba sta možna glede dovoljene mase in ostalih zahtev po tipizaciji! Podvozje je potjeno!
Mene bolj zanimajo vaše izkušnje glede vožnje, voznih lastnosti, prostora v potniški kabini (pri VW je namreč problem s prostorom na sprednji klopi, ker voznik nima dovolj prostora, v kolikor sedita še 2 odrasla človeka zraven), in še kakšna informacija-graja, ki bi lahko pomagala pri izbiri.
Hvala
Uporabnikova podoba
Zabavko

Objava Janez Koncilija » 6. januar 2006, 15:31

Zabavko je napisal:Oba sta možna glede dovoljene mase in ostalih zahtev po tipizaciji! Podvozje je potjeno!
Mene bolj zanimajo vaše izkušnje glede vožnje, voznih lastnosti, prostora v potniški kabini (pri VW je namreč problem s prostorom na sprednji klopi, ker voznik nima dovolj prostora, v kolikor sedita še 2 odrasla človeka zraven), in še kakšna informacija-graja, ki bi lahko pomagala pri izbiri.
Hvala

Jah, to bi pa že delal reklamo, kar pa ne smem :wink: . Se hecam, sami imamo namreč za GVM 1 drugačno vozilo, tako, da ti bo na vprašanje odgovoril kdo, ki ima vozilo v svojem avtoparku. Je pa tako, da je spredaj vedno premalo prostora, za šoferja je seveda ugodneje, da je sedež ločen (vsaj z naslonjalom za roke) od ostalih dveh, da mu sopotniki ne lezejo pod volan.

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4624
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava BAČO » 6. januar 2006, 15:38

Zabavko, mislim, da bi moral navesti tudi, kakšen pogon želite ( 4x2 ali 4x4 ), ker kolikor se meni zdi VW Transporter 4motion, ne gre skozi tipizacijo za GVM-1, čeprav je vozilo izredno uporabno, to vem tudi iz lastnih izkušenj, imamo namreč VW Transporter Syncro in smo z njim zelo zadovoljni, le če sta poleg voznika še dva potnika, se počutita malce utesnjeno :? .
Upam pa, da bo več podrobnosti o ustreznosti samih vozil za predelavo v GVM-1 napisal SAKI.

Pa uspešno izbiro vam želim.

LP BAČO :wink:
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabnikova podoba
BAČO
moderator
moderator

Objave: 2115
Registriran: 5. maj 2005, 12:19

Objava edvard » 6. januar 2006, 16:25

Problem se lahko reši,da se namesto klopi (spredaj) vzame varjanto z navadnim sedežem potem ima voznik dovolj prostora.
DELAJ NAPAKE, AMPAK DELAJ JIH PRAVILNO! (LOESJE)

http://www.carnium.si
http://www.gasilcikranj.si
Uporabnikova podoba
edvard

Objave: 360
Registriran: 16. oktober 2005, 21:02

Objava Tomkat » 6. januar 2006, 16:34

edvard je napisal:Problem se lahko reši,da se namesto klopi (spredaj) vzame varjanto z navadnim sedežem potem ima voznik dovolj prostora.

Se bojim, nisem pa siguren, da če to varianto vzameš pri VW Transporterju potem to ni več 8+1 ampak je 7+1. V tem primeru pa to ni več po tipizaciji za GVM.
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objave: 1875
Registriran: 4. marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas

Re: GVM VW Transporter ali Renault Trafic

Objava SAKI » 6. januar 2006, 16:40

Zabavko je napisal: Kaj predlagate VW Transporter ali Renault Trafic.

Ne eno in ne drugo ampak tretje, to pa je Renault MASTER :idea:
Cenejši od VW ter večji in uporabnejši od obeh navedenih :!:
IZKORISTI, A NIKDAR NE IZKORIŠČAJ!

Lp

Borut Satler
Uporabnikova podoba
SAKI

Objave: 979
Registriran: 16. maj 2004, 20:43

Objava rikli » 6. januar 2006, 19:01

Glede kombija vam svetujem , da si ogledate še druge znamke . Moje mnenje pa je , da je VW predrag ( nov ). Na Bledu imajo Fiata , ki sem ga že večkrat vozil in bil sem prijetno presenečen. Cene ne vem mora pa biti en izmed bolj cenovno ugodnih .
z glavo na zabavo
Uporabnikova podoba
rikli

Objave: 101
Registriran: 11. december 2005, 19:29

Objava J.J. » 6. januar 2006, 19:42

Se strinjam s Sakijem, mi imamo v društvu masterja GV1 pa smo z njim zelo zadovoljni!!!
Uporabnikova podoba
J.J.

Objave: 73
Registriran: 18. december 2005, 17:07
GE: GE RTV-SLO

Objava Tona » 6. januar 2006, 20:23

Tudi mi imamo v društvu Masterja in moram rečt da smo z njim super zadovoljni . Kupili smo ga leta 2002 in doslej nobene pripombe tudi kar se tiče udobja ne .
Največja tema v življenju je nevednost in žal tudi neumnost .
Uporabnikova podoba
Tona

Objave: 1230
Registriran: 25. junij 2004, 10:02

Objava Zabavko » 6. januar 2006, 21:51

Saki me je opomnil!
RENAULT MASTER! Se opravičujem za pomoto!
Glede pogona pa je tako, da smo premišljevali in prišli do zaključka, da nekako ne potrebujemo 4x4. Požarni okoliš obsega center Kranja, ter nekaj okoliških vasi. Pa še cena je neprimerno višja, ter potrditev podvozja je malo bolj problematična!
Hvala vsem!
Uporabnikova podoba
Zabavko

Objava Gregc » 6. januar 2006, 22:02

RENAULT MASTER!, super lepa zadevca, mamo u društvu. :lol:
Gasilci smo edina živa bitja,ki ne bežimo od ognja pač pa gremo vanj in se spopademo z njim.
Uporabnikova podoba
Gregc

Objave: 107
Registriran: 1. december 2005, 22:31

Objava cheeby » 7. januar 2006, 13:35

Tomkat je napisal:
edvard je napisal:Problem se lahko reši,da se namesto klopi (spredaj) vzame varjanto z navadnim sedežem potem ima voznik dovolj prostora.

Se bojim, nisem pa siguren, da če to varianto vzameš pri VW Transporterju potem to ni več 8+1 ampak je 7+1. V tem primeru pa to ni več po tipizaciji za GVM.

Ja mi mamo tud namen kupt en GVM pa se men zdi še najbolša varianta transporter 2.5tdi 4motion dmr (130km, povečana nosilnost, 4x4, dolga mednosna razdalja)
je res da je kombi nekoliko dražji od konkurence je pa po mojem mnenju prostornejši kot kakšen trafic ali vivaro pa nevem zakaj ma reševalna postaja ljubljana 21 transporterjev ki so vsi nujna medicinska pomoč in se mi zdi da tko kt oni vozjo more imet transporter zelo dobro lego na cesti.
tudi do sedaj mamo transporterja synchro in smo zadovoljni...

lp
Skupaj spreminjajmo svet na bolje!
Uporabnikova podoba
cheeby

Objave: 230
Registriran: 24. februar 2005, 19:02

Objava boštjančk » 7. januar 2006, 18:46

Če niti pod točko razno nočete kršiti PGS oz. tipizacije, potem je stvar jesna, lahko pa povem iz lastnih izkušenj, da je VW dosti boljša naložba kot pa RM. Je že res, da VW nima toliko prostora, samo pri 5cm snega in malo manjšega klanca lahko pozabite na kakršno koli zmagoslavje RM, kar pa ne drži za VW sploh če je 4x4, ki pride skoraj čisto povsod. Je pa tudi res, da boste za boljše vozilo odšteli malce več denarja, je pa na vas, ali se držite pravil "kot pijanec plota", ali pa sedaj malce več odštejete, pa na dolgi rok malce prišparate.

Mislim, da to lahko potrdijo, če ne drugi, reševalci, ki sodelujejo na tem forumu in imajo v svojih enotah obe znamki vozil.
Gobc me je zmer tepu!
Bivši član povžarske konjenice
Uporabnikova podoba
boštjančk

Objave: 436
Registriran: 3. november 2003, 0:46

Naprej

Nazaj na Vozila in oprema

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost