Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

GVM VW Transporter ali Renault Trafic

Slike gasilskih vozil
Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Objava Franci » 20. april 2006, 9:44

Franci je napisal:
cheeby je napisal:Pri nas pa je prišlo do komplikacij glede nabave novega transporterja kot gvm, tko da se bomo odločili za nabavo traffica 2.0 120km.
baje da se pri bencin mašini transporterja ne da nadgraditi nosilnosti, tko je blo rečen...
:shock:

V tole trditev pa nisem čist prepričan :oops: 8)

Se popravljam, :oops: ker je res da pri bencinskih motorjih ni možno nadgrditi nosilnosti na 3,2T. Za povečano nosilnost sta pri VW transporterju predvidena samo dva dizelska motorja in to sta 1.9 TDI 77kW in 2.5 TDI 96kW. 8)
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava sejbo » 20. april 2006, 11:17

Uroš Lenarčič je napisal:Moram reči, da je vozilo kar velika pridobitev za društvo, čeprav ni opremljeno po tipizaciji GZS, saj večina članov upravnega odbora ("starejši kader" kakopak) v društvu meni, da več kot dva S-6 gasilnika, kovčka PP ter še kakšne malenkosti v tem vozilu ne potrebujemo.

Kako pa ste homologiral kot GVM, če ni opremljen po tipizaciji GZS.
sejbo

Objave: 3
Registriran: 23. marec 2006, 12:37

Objava Uroš Lenarčič » 20. april 2006, 11:28

"Ta stari" so si pri izdelovalcu nadgradnje sposodili vso opremo, ki pripada vozilu in jo po končanem pregledu komisije vrnili nazaj. To odločitev oz. dejanje pa so opravičili s naslednjimi besedami: "Mi ne rab'mo n'bene opreme v tem avtu. Mi ga bomo mel za vin' voz't. Dodatna oprema je stal'n strošk', ipd." :crazy:
Cogito, ergo sum.

Slika
Uporabnikova podoba
Uroš Lenarčič

Objave: 891
Registriran: 28. december 2004, 20:11

Objava Zabavko » 23. april 2006, 19:36

Hja! Kaj naj rečem na to!
Tudi pri nas smo imeli boje o podobnih zadevah! Pred Renaultom smo imeli namreč GVM-1 (Sprinter) brez opreme po tipizaciji (vem, torej to ni GVM-1!)
Omogočal je HITRO odstranjevanje sedežev (za vožnjo take in drugačne krame,...) ter veliko prostora za vso navlako! 1x so celo (iz Hrvaške) privlekli WC ŠKOLJKO! PODN! No enemu je vseeno uspelo, da jo je falil in bruhico stisnil po sedežih!!!
Ravno zaradi MOŽNOSTI prevozov nepotrebne šare - klopi (v domače namene) SO ("tastari in povečinoma bolj neresni operativci") si prizadevali, da bi imeli GVM-1 brez opreme, ali vsaj opremo v kovčku, ki omogoča hitro odstranitev! Kar bi pomenilo, da ven bi ga dali, notri pa vemo kdo (operativci). Potem je bila ideja: brez ločene stene prtljažnega prostora! Da lahko kaj porineš spodaj in podobno!
No na koncu je vse lepo pritjeno in stena je notri! S čimer smo "operativci" našim "žurerjem" uničili kakšno žurko ali prevoz stvari, ki pač ni v gasilske namene!

Še to!
V soboto 22.4 je po 14dnevni uporabi naš novi Master doživel krst (ki ni bil ognjeni!). Med tem, ko so naši pionirji tekmovali, na Orientacijskem pohodu, je neznano kdo (vendar gotovo gasilec!!!) malo uporabljal ključe na zadnjih vratih in narisal par črtic, ter lep napis!
Toliko o gasilski solidarnosti (fovšariji) ter bojih, ki se občasno dogajajo v GZ MO Kranj!
Uporabnikova podoba
Zabavko

Objave: 354
Registriran: 23. julij 2005, 12:25

Objava sejbo » 25. april 2006, 9:06

Pri nas so tudi hoteli GVM brez tipizirane opreme, vendar smo se na koncu le zmenil da bo.
Smo pa naročil podaljšanega Masterja, da bo zadej včasih plac tudi za kakšno drugo stvar.

lp

Sejbo
sejbo

Objave: 3
Registriran: 23. marec 2006, 12:37

Objava Franci » 4. maj 2006, 8:37

Naša nova pridobitev v še "surovem" stanju.
Priloge
VW transporter.jpg
VW transporter 2.5 TDI, 130 KM pred gasilskim domom
Uporabnikova podoba
Franci

Objava Franci » 20. maj 2006, 22:04

Pa malo bolj opremljen;
Priloge
VWtransporter.jpg
Uporabnikova podoba
Franci

Objava Vrsho » 21. maj 2006, 22:10

Franci a lahko poveš, kdo vam je opremil vozilo ter če se da bi prosil tudi za sliko z zadnjim delom, kjer se vidi nameščena oprema.

ter seveda še kakšna je cena.
Vrsho
moderator
moderator

Objave: 1755
Registriran: 11. junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid

Objava Franci » 22. maj 2006, 7:02

Vrsho je napisal:Franci a lahko poveš, kdo vam je opremil vozilo ter če se da bi prosil tudi za sliko z zadnjim delom, kjer se vidi nameščena oprema.

ter seveda še kakšna je cena.

Vozilo nam je opremilo; luči in postaja podjetje IVL iz Bresta, oprema Stami, grafična oprema pa malo sam in pa še kolega, ki je folijo izrezal in se s tem ukvarja. Oprema zadaj je v zabojniku. Slika še pride.
Točne cene še ne vem, ker mi manjka še en račun, jo pa sporočim. 8)
Uporabnikova podoba
Franci

Objava Franci » 23. maj 2006, 13:17

Vrsho je napisal:ter seveda še kakšna je cena.

Kompletno vozilo z vso pripadajočo opremo 8.730.000,00 SIT. 8)
Uporabnikova podoba
Franci

Objava comendatore » 2. avgust 2006, 18:21

vzemte vw pa z v6 motorjem
comendatore

Objave: 170
Registriran: 2. avgust 2006, 17:59

Objava cheeby » 9. avgust 2006, 15:23

mene pa zanima če kdo ve če se lahko namontira spredaj na moštveno vozilo ''rolbar'' se pravi tiste ukrivljene kovinske cevi da pol hudo zgleda :D
zdej nevem, videl sem že pri večih vendar so prišle tudi neke informacije do mene da se to ne sme več vgrajevati...??? :oops:
Skupaj spreminjajmo svet na bolje!
Uporabnikova podoba
cheeby

Objave: 230
Registriran: 24. februar 2005, 19:02

Objava Janez Tratnik » 9. avgust 2006, 16:10

cheeby je napisal:mene pa zanima če kdo ve če se lahko namontira spredaj na moštveno vozilo ''rolbar'' se pravi tiste ukrivljene kovinske cevi da pol hudo zgleda :D
zdej nevem, videl sem že pri večih vendar so prišle tudi neke informacije do mene da se to ne sme več vgrajevati...??? :oops:

Gasilci v Ljubljani pa res ne veste več kam bi z denarjem ali kaj? :shock:
Lep preostanek dneva vam želim.
Janez Tratnik, GSM: 041 587 444.
Uporabnikova podoba
Janez Tratnik
moderator
moderator

Objave: 2788
Registriran: 7. avgust 2002, 8:47

Objava MarkoŠ » 9. avgust 2006, 16:12

Vsak kovač ali varilec, ki ima 5 minut časa.
Ali pa nadgraditelj vozila, če naročnik to hoče.
MarkoŠ

Objave: 1355
Registriran: 9. april 2005, 16:55

Objava nejč » 9. avgust 2006, 18:29

cheeby je napisal:mene pa zanima če kdo ve če se lahko namontira spredaj na moštveno vozilo ''rolbar'' se pravi tiste ukrivljene kovinske cevi da pol hudo zgleda :D

Za ta denar, ko bi ti dal za to okovje lahko kupiš najmanj 5 cevi :evil:

Se strinjam z tabo Janez :!:
Uporabnikova podoba
nejč

Objave: 1220
Registriran: 31. januar 2005, 18:07

NazajNaprej

Nazaj na Vozila in oprema

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 4 gostov