Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

GVM VW Transporter ali Renault Trafic

Slike gasilskih vozil
Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Objava BAČO » 9. avgust 2006, 18:58

nejč je napisal:Za ta denar, ko bi ti dal za to okovje lahko kupiš najmanj 5 cevi :evil:

Se strinjam z tabo Janez :!:

Če pa boste ven pobrali še AIRBAG-e in jih prodali, ker vam pri montiranih roll-barih tako ne bodo veliko koristili, pa lahko kupite še kar nekaj gasilske opreme, ne samo 5 cevi, kot to navaja Nejč :roll: .

LP BAČO :twisted:
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabnikova podoba
BAČO
moderator
moderator

Objave: 2115
Registriran: 5. maj 2005, 12:19

Objava gobi » 9. avgust 2006, 20:56

nejč je napisal:Za ta denar, ko bi ti dal za to okovje lahko kupiš najmanj 5 cevi :evil:Se strinjam z tabo Janez :!:

Ja #-o #-o

Potem dajte še M4 vijake pa bo :lol:

Kupite raje kaj drugega :idea:
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabnikova podoba
gobi

Objave: 2235
Registriran: 14. november 2004, 19:04

Objava Vrsho » 9. avgust 2006, 22:45

cheeby je napisal:mene pa zanima če kdo ve če se lahko namontira spredaj na moštveno vozilo ''rolbar'' se pravi tiste ukrivljene kovinske cevi da pol hudo zgleda :D
zdej nevem, videl sem že pri večih vendar so prišle tudi neke informacije do mene da se to ne sme več vgrajevati...??? :oops:

No pa da ne bodo samo kritike bom jaz svetoval. Rollbare je oz. dela Kogovšek iz Dravelj. Samo kakor sem jaz seznanjen, so prepovedani in jih ni možno homologirati.

Mi imamo rollbar na enem vozilu in namen njega je, da je nanj pritrjen vitel tako da ni gor zaradi izgleda.
Vrsho
moderator
moderator

Objave: 1755
Registriran: 11. junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid

Objava Jani » 10. avgust 2006, 13:50

Sicer so teli rollbar malo izven teme, ampak tudi mi smo ga namontirali letos na gvgp in to ravno pri Kogovšku. Zaradi cevi ni bilo težav pri pregledu na GZS in ne na LPP. So pa vpisani tudi v homologaciji, za kar pa je potrebnih nekaj papirjev, tako da Markov navedek o kovačih, varilcih in petih minutah časa ne drži. Razen če se seveda zadovoljite z nehomologirano zadevo.
Smo pa namestili sprednji rollbar in pa zaščito pragov, ki hkrati služi tudi kot stopnica. Mega zadeva!
Pa čeprav smo vse to namestili samo zato, da avto dobr zgleda, je stopnica že opravila svojo funkcijo in avtu ni bilo treba k ličarju...

lp Jani
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

Objava cheeby » 10. avgust 2006, 14:20

kle ne gre samo zato da bo avto dobr zgledu ampak tud zato ker nekateri pač manj pazijo na avto in kombi se da hitro podrajsati če nimaš izkušenj oziroma samo take z osebnim avtom...
rollbar je fajn zadeva, pragovi tud, fajn bi blo pa met še kšne zaščite za luči (mreže)... vse gre na račun varnosti, dobre zaščite vozila in nazadnje tudi izgleda.
Skupaj spreminjajmo svet na bolje!
Uporabnikova podoba
cheeby

Objave: 230
Registriran: 24. februar 2005, 19:02

Objava Razby » 10. avgust 2006, 15:19

Tu imaš povezavo za poveljniško vozilo,ki ima montiran rollbal,mislim da ni bilo problema za homologacijo.
http://www.gasilci.org/galerija/main.ph ... emId=81069
Vse, česar popolnoma ne obvladamo, je nevarno. In to, kar obvladamo, je še nevarnejše; potem postanemo lahkomiselni.

Pavel Razboršek
Uporabnikova podoba
Razby

Objave: 546
Registriran: 3. november 2003, 12:18

Objava Uroš Lenarčič » 10. avgust 2006, 17:02

cheeby je napisal:kle ne gre samo zato da bo avto dobr zgledu ampak tud zato ker nekateri pač manj pazijo na avto in kombi se da hitro podrajsati če nimaš izkušenj oziroma samo take z osebnim avtom...

Ne vem kako imate glede vožnje vozil rešeno pri vas v PGD, ampak mislim, da je veliko bolje imeti za volanom nekoga, ki je dober voznik in so tako bullbari, rollbari odveč. (Moje mišljenje)

rollbar je fajn zadeva, pragovi tud, fajn bi blo pa met še kšne zaščite za luči (mreže)... vse gre na račun varnosti, dobre zaščite vozila in nazadnje tudi izgleda.

Se strinjam glede varnosti, ampak vseeno je bolje, da je za volanom dober voznik. 100% bolje kot ne vem kakšna oprema. Kar pa se tiče izgleda se strinjam, da vozilo z bullbari oz. rollbari izgleda zelo lepo. Samo še 21" platišča, spojler, športni izpuh in "woofer" v pritljažnik pa bo stroj kot se šika. No šalo na stran, meni se zdi škoda denarja za ne vem kakšne varnostne dodatke. Saj gre vendar za kombi in ne za terenca (špičalnik).
Cogito, ergo sum.

Slika
Uporabnikova podoba
Uroš Lenarčič

Objave: 891
Registriran: 28. december 2004, 20:11

Objava Franci » 17. avgust 2006, 13:05

SAKI je napisal:VW Transporter s pogonom 4x4 ne ustreza za podvozje GVM-1 po veljavni tipizaciji GZS, zaradi veliko premajhne nosilnosti :!: :!: :!:

Tale Sakijeva objava je bila iz začetka tega leta, ko to še ni šlo (pa ne zaradi veliko premajhne nosilnosti, ampak je šlo za zelo malo kg) sedaj pa se nekaj premika v tej smeri. A kdo mogoče ve kaj več? Gledal sem spletne strani GZS pa nisem nič našel. 8)
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava tamav » 11. oktober 2006, 12:26

Ker se zanimamo za nakup kombija, smo zbrali ze nekaj predracunov in vam lahko povem, da razlika med Opel Vivarotom in Renault Trafficom je le nekaj k sit!

Kot smo lahko brali v prejsnjih obajavah je bila razlika vcasih okoli 500 k sit!

:wink:
Uporabnikova podoba
tamav

Objave: 68
Registriran: 5. januar 2006, 14:07

Objava Zabavko » 11. oktober 2006, 12:50

Poglejte še Nissan! Primastar!
Včasih vem da je bila razlika cca 400k med renault in opel! me čudi da ni sedaj več!
Si ziher da gre za iste različice!
Torej poglej za Nissan!
Kaj pa kaj večjega? Master!? Mi smo nabavili Master in smo zadovoljni! vsaj plac imaš! Cena pa ni ne vem koliko večja!
Dobro nabavite in oglasi se!
Aja pa še slike vam dolgujem!
BOM! Obljubim!
Gasilci smo čudne žvali! Ko drugi spijo mi na pomoč hitimo!
Uporabnikova podoba
Zabavko

Objave: 354
Registriran: 23. julij 2005, 12:25

Objava tamav » 11. oktober 2006, 16:31

Na Nissan Slovenija nisem zasledil omenjenega modela; predvidevam, da ga ne uvazajo v SLO, cena je verjetno ista - podobna kot Renault saj sta Nissan in Renault tako ali tako "sparjena". Zakaj gledamo Traffica in ne Masterja, kombi rabimo predvsem za prevoz ljudi in menimo, da je udobnejši od Masterja; prav tako pa bomo vzeli podaljsano verzijo, tako da bo placa nekaj vec.
Uporabnikova podoba
tamav

Objave: 68
Registriran: 5. januar 2006, 14:07

Objava cheeby » 11. oktober 2006, 17:04

No mi mamo našga traffica že v garaži, vendar pa manjka še osnovna stvar - signalizacija in sirene ker čakamo na pošiljko :wink:
za prvi odtenek ene par slikc, ko bo pa celotno zrihtan pa še kej več :wink:
po vsej verjetnosti pa pride še bullbar od Kogovška rostfrei okoli avta.

Lp :D

p.s preizkušnja tablica je zaradi tega ker kombi še ni registriran kot intervencijsko vozilo :wink:
Priloge
DSC03516.JPG
DSC03514.JPG
DSC03513.JPG
DSC03511.JPG
Skupaj spreminjajmo svet na bolje!
Uporabnikova podoba
cheeby

Objave: 230
Registriran: 24. februar 2005, 19:02

Objava Vrsho » 11. oktober 2006, 22:47

tamav je napisal:Zakaj gledamo Traffica in ne Masterja, kombi rabimo predvsem za prevoz ljudi in menimo, da je udobnejši od Masterja;

S tem se pa ne bi strinjal... Master je le večji in je v njem več prostora za potnike ter je posledično bolj udoben. Meni osebno veliko pomeni, da je v kombiju skoraj stojna višina. Poleg Masterja je pa tak na primer še Sprinter.
Vrsho
moderator
moderator

Objave: 1755
Registriran: 11. junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid

Objava Rafter » 11. oktober 2006, 23:02

V Sprinterju je stojna višina še za večje od mene.

Glede udobnosti pa imamo različna merila. Master je sicer res prostornejši, a ima zadnjo premo tovornjakarsko in še potniki sedijo dokaj nizko, zato jim je med vožnjo rado slabo - otrokom pa sploh. Naš forumovec Tona je dal v njihovem Masterju preurediti - dvigniti pod za dobrih 15 cm. Je že tudi nekje na Forumu debata okrog tega. :wink:
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava Zabavko » 12. oktober 2006, 9:22

Tle pa podpiram Rafterja!
Zadnji 2 klopi sta nameščeni VELIKO prenizko! Ali pa je sprednja previsoka! Sej na AC že gre, ko pa si na ovinkasti cesti pa ..... (še posebej za dovzetne za slabost). Ni prijetno! Pa tudi tako ne, ker je le bolj zanimivo če imaš možnost gledat na cesto in ne v zadnjo stran klopi!
Udobnost je pa v Mastru super! Men je užitek se vozit! Pa sem se tudi v Traficu, pa mi ni... vsaj za 9 ljudi ne!

Nissan Primastar: ja sem se bal tega, da ga ni v Slo! Sem jih pa tudi nekaj zasledil s Slo tablicami!
Gasilci smo čudne žvali! Ko drugi spijo mi na pomoč hitimo!
Uporabnikova podoba
Zabavko

Objave: 354
Registriran: 23. julij 2005, 12:25

NazajNaprej

Nazaj na Vozila in oprema

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Bing [Bot] in 1 gost