Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

GVM VW Transporter ali Renault Trafic

Slike gasilskih vozil
Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Odg: GVM VW Transporter ali Renault Trafic

Objava Matej B. » 1. november 2019, 15:33

Dominik, vse je res. Želja in dodatkov je lahko nešteto. Vse je seveda v soodvisnosti od finančnih zmožnosti gasilskih društev.

Ko daš predpogoj za GVM-1 pogon 4x4 se seznam ustreznih vozil občutno skrči. Odpadejo: Opel, Renault, Iveco, Ford, Citroen, Peugeot, Fiat, in še kakšen in ostanejo samo tisti tapravi "nemški": Volkswagen, Mercedes in zdaj tudi MAN.

Pri VW imaš na izbiro z novim T6.1 modelom sedaj Caravelle T6.1. in Transporter T6.1. Caravelle se z 4Motion pogonom začne pri 48 keur z DDV (ročni menjalnik in 150 KM), Transporter pa se začne pri 50 keur z DDV (avtomatski menjalnik, 199 KM).

MAN TGE 4x4 se začne tudi pri nekje 55 keur (ročni menjalnik) - posadka 1+8.
Je pa pri MAN-u problem da ne izdelujejo tovarniško "kombi" vozila z 9 sedeži, ampak furgona, katerega je potem potrebno predelati, vgraditi sedeže, obleči stene z tekstilom, itd.... Dodelava je možna v Nemčiji ali v Sloveniji (AS Domžale d.o.o.).

PGD-ji, ki imajo zdaj GVM-1 MAN TGE 3.180 4x4 v Sloveniji:
- PGD Železniki
- PGD Dol pri Hrastovljah (pri Črnem kalu)
- PGD Šmartno na Pohorju (se nadgrajuje v GVM-1)

Čakamo, da se pojavi tudi prvi PGD v SLO, ki bo imel nov model Transporterja ali Caravelle.
"Teorija brez prakse je kot voz brez akse!!!"
Uporabnikova podoba
Matej B.

Objave: 1133
Registriran: 30. julij 2002, 23:39
GE: Tržec

Objava Gorilla » 1. november 2019, 23:09

Matej B. je napisal:Odpadejo: Opel, Renault, Iveco, Ford, Citroen, Peugeot, Fiat, in še kakšen

Peogeot in Citroen imata možnost 4x4 in sicer predelava Dangel. Naročiš pri pooblaščenem, gre navaden nov v predelavo 4x4.

Prav tako se da dobiti Opel Vivaro (novi od PSA grupe) z 4x4 pogonom in tudi za Fiat Ducato bi po logiki Jumperja in Boxerja morala obstajati 4x4 naknadna predelava. (tukaj nisem 100%)

Za Forda nevem kako je na slovenskem tržišču, a po Evropi obstaja možnost dobiti Tranzita z 4x4,

Le Renault in Iveco tukaj res odpadeta. Možnosti pa vsekakor so, a je potrebno stvar raziskati.
Lp, Luka

Kjer je problem, je tudi rešitev.
Uporabnikova podoba
Gorilla

Objave: 154
Registriran: 21. april 2013, 10:58

Objava man 14.284 » 2. november 2019, 18:41

50.0000€ in več se mi zdi pretirano za GVM. Če že mora bit 4x4 zakaj ne nabavite rabljeno vozilo?! Ponudba transporterjev je velika sploh v tujini. Cene pa cca 35.000€. Tudi če se nekaj izgubi pri sofinanciranju je še vedno velika razlika.
Uporabnikova podoba
man 14.284

Objave: 1010
Registriran: 8. januar 2003, 23:25

Objava gasilec dejan » 2. november 2019, 19:22

Jaz bi se vozil renault, opel, fiat, citroen, peugeot z predelavo dangel 4x4 močno ognil, sem vozo par let te vizualno slične znamke in sem imel zaradi dela in terena željo po predelavi na 4x4, kamor koli sem prišel so mi svetovali, da ne ker pri nas ni pravega servisa za dangel, in v primeru težav, ki se tudi tam baje rade pojavijo pride do problema kako in kdo bo znal to uredit ker tudi ni kadra ki bi kdaj to varianto popravljal. Tako da moj nasvet če kdo išče 4x4 it tja kjer to že majo in je del stalne ponudbe (mercedez, vw in sedaj tudi man)
Za tiste ki ne veste so man tge in vw crafter ista vozila dela jih vw.
Trenutno vozim novega vw crafter-ja 180km 4motion, ročni menjalnik, in ne morem prehvalit, sploh novi ''šoferski'' (pnevmatski sedež) mi je bomba, ko sem mogo presest nazaj v trafica sem videl kaka je razlika v udobju in še bi lahko našteval.
Lep pozdrav Dejan
Slika
Slika
Slika
Uporabnikova podoba
gasilec dejan

Objave: 272
Registriran: 4. junij 2005, 22:20

Objava Matej B. » 12. november 2019, 0:43

PGD Šmartno na Pohorju je minuli vikend dobilo v uporabo nov GVM-1 MAN TGE 3.180 4x4. Predelavo v GVM-1 je uredilo podjetje Gasilska vozila Pušnik d.o.o. iz Slovenske Bistrice.
"Teorija brez prakse je kot voz brez akse!!!"
Uporabnikova podoba
Matej B.

Objave: 1133
Registriran: 30. julij 2002, 23:39
GE: Tržec

Nazaj

Nazaj na Vozila in oprema

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov