Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

ATV V GASILSTVU

Slike gasilskih vozil
Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Objava prostovoljni gasilec » 23. julij 2006, 14:46

Se mi zdi, da bi pri nas bolj potrebovali tole:

http://www.rosenbauer.com/index.php?USE ... de_id=2263

Povezava je samo za osvežitev spomina.

Sam sem lastnik podobne zverine (seveda je rdeče barve). Je že letos kar nekajkrat prišla zelo prav ob požarih ob železnici. 112 večkrat nima točnega podatka, pri katerem kamnu gori, tako da z atv-jem hitro pregledam posamezne odseke proge ter javim enotam točno pozicijo požara in najustreznejši dostop.
Tako jim prihranim veliko dragocenega časa, ki ga enote drugače porabijo za iskanje požara oz. iskanje dostopa do njega. Včasih so vlake zelo slabe in ozke tudi za GVGP1.

LP!
Uporabnikova podoba
prostovoljni gasilec

Objave: 254
Registriran: 10. marec 2005, 18:08

Objava GAS PEŠO » 23. julij 2006, 15:36

jAZ PA MENIM DA SO TA VOZILA ZA NAS NEPRIMERNA. V gorah za težko dostopna mesta reševanja ponesrečencev in gašenja uporabljamo helikopterje, v mestih komorkoli pridemo z GVC-jem oziroma kombijem, za gozdne požare pa velikokrat pridemo zraven z GVC-jem, oziroma terenskim vozilom. Za PGd-je je to popolno razmetavanje denarje, mogoče bi bilo primerno za poklicne enote, za Pgd-je pa pride primerna intervencija za takšno vozilo na nekaj let, nam pa bi vozilo samo "leželo" v gasilskem domu.

NA POMOČ!!!
Uporabnikova podoba
GAS PEŠO

Objave: 65
Registriran: 20. oktober 2005, 11:08

Objava Volkec » 23. julij 2006, 16:21

GAS PEŠO je napisal:jAZ PA MENIM DA SO TA VOZILA ZA NAS NEPRIMERNA. V gorah za težko dostopna mesta reševanja ponesrečencev in gašenja uporabljamo helikopterje, v mestih komorkoli pridemo z GVC-jem oziroma kombijem, za gozdne požare pa velikokrat pridemo zraven z GVC-jem, oziroma terenskim vozilom. Za PGd-je je to popolno razmetavanje denarje, mogoče bi bilo primerno za poklicne enote, za Pgd-je pa pride primerna intervencija za takšno vozilo na nekaj let, nam pa bi vozilo samo "leželo" v gasilskem domu.

NA POMOČ!!!

V Ljubljani ga res ne potrebujete, se strinjam.
The only thing that I regret- I didn't take what I could get. (Motörhead)

LP Borut Volk
Uporabnikova podoba
Volkec

Objave: 318
Registriran: 8. januar 2003, 18:16
GE: Kobarid

Objava Martin P. » 23. julij 2006, 16:22

GAS PEŠO, mislim, da si ti malo premalo obveščen o dogajanju pri nas :wink: :roll: ...
Uporabnikova podoba
Martin P.

Objave: 889
Registriran: 11. oktober 2004, 22:02

Objava GAS PEŠO » 23. julij 2006, 17:49

Če sem premalo obveščem, mi pa povej koliko ponesrečencev ste do zdaj prevozili vi z vašimi vozili nasplošno in težko dostopnih krajev? To vozilo ne more imeti velikih količin vode zato je za gozdne požare neprimerno, za reševanje v gorah so helikopterji. Jaz menim da je bolje da se denar prišpara in se za to kupi kombi oziroma džip-terensko vozilo z veliko več opreme kot atv, pa še večje količine vode lahko pripelje oziroma je večja efektivnost samega vozila. Z takšnim vozilom sem se vozil že večkrat (pač ni bil gasilski) zato vem kakšne maneverske sposobnosti ima.

NA POMOČ!
Uporabnikova podoba
GAS PEŠO

Objava gobi » 23. julij 2006, 17:58

No zdaj primirjaj Defenderja in ATV :?: Vsako je za svoje delo in vsako vozilo ma svoje meje :!:

Oprosti ampak, če ti paše pa raje nahrbtnjače nosi :wink: :twisted:
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabnikova podoba
gobi

Objave: 2235
Registriran: 14. november 2004, 19:04

Objava Tomkat » 23. julij 2006, 18:15

Za ATV-ja priklopiš manjšo prikolico (ustrezno za teren) nanjo naložiš nekaj naprtnjač, metle, plato hladne vode in v gmajno. marsikateri operativec bi bil vesel, če bi mu bilo prihranjeno nositi dodatnih 30kg nekaj 100 metrov daleč.
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objave: 1876
Registriran: 4. marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas

Objava GAS PEŠO » 23. julij 2006, 19:53

Gasilci potem pa kar v nakup, če se vam bo to splačalo v našemu požarnemu okolišu je okrog 500 ha gozda pa imamo kar dovolj gozdnih požarov pa do sedaj še nikoli pomislili nismo na tako vozilo. Če imate dovolj finančnih sredstev potem pa kar. Pa boste poročali čaz pet če se vam je investicija izplačala. Za poklicne enote pa ne rečem, tam pa bi mogoče prišlo v poštev. Pa še celo GBL ima samo eno vozilo za gozdne požare, s katerim smo že večkrat sodelovali. To pa je zelo efektivno vozilo, tako kar se tiče vose in prevoza opreme na kraj požarišča.

Slika vozila za gozd oziroma gozdne požare.
Priloge
vozila7.jpg
Uporabnikova podoba
GAS PEŠO

Objava Vrsho » 23. julij 2006, 20:03

Tomkat je napisal:Za ATV-ja priklopiš manjšo prikolico (ustrezno za teren) nanjo naložiš nekaj naprtnjač, metle, plato hladne vode in v gmajno. marsikateri operativec bi bil vesel, če bi mu bilo prihranjeno nositi dodatnih 30kg nekaj 100 metrov daleč.

Popolnoma se strinjam s tabo! Verjetno si imel v mislih podobno prikolico kot je na spodnji sliki.

Pešo, ne moreš pa primerjati terenskega vozila z ATV-jem. Če ne drugega, je že v ceni velika razlika. Dober ATV stane recimo okrog 2 mio SIT, cene za terenska vozila pa vsi vemo kje se začnejo...
Priloge
interschutz 317.jpg
Vrsho
moderator
moderator

Objave: 1756
Registriran: 11. junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid

Objava Tomkat » 23. julij 2006, 22:28

Ja Vrsho, točno nekaj takšnega!
Samo nisem imel časa iskati slik. Hvala za uslugo. :wink:

Ni hudič, da ta kombinacija nebi dobro služila.
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objave: 1876
Registriran: 4. marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas

Objava BAČO » 23. november 2006, 23:48

Prilagam še tri slikce ATV-ja narejenega v Rosenbauerju, uporabljal pa naj bi se za gašenje v mestnih središčih, kjer ozke ulice preprečujejo dostop običajnim gasilskim vozilom.
Samo vprašanje je, kaj lahko naredi dvo-članska posadka s špičalnikom in tako majhnim "kanistrom" vode :? . Mogoče lahko pogasi kakšen koš za smeti, ki je zagorel zaradi odvrženega cigaretnega ogorka, v kaj resnejšega pa se s tem "orodjem", vsaj jaz, nebi spuščal :roll: .

LP BAČO :wink:
Priloge
ATV 2..JPG
ATV 1..JPG
ATV 3..JPG
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabnikova podoba
BAČO
moderator
moderator

Objave: 2115
Registriran: 5. maj 2005, 12:19

Objava prostovoljni gasilec » 24. november 2006, 10:11

Bačo, se podpišem pod tvoje pisanje.

Ta vozilca se najbolje počutijo na zelo slabih cestah ali brezpotjih, oziroma šele tam opravičijo svoj namen in svojo ceno.

Iz lastnih izkušenj lahko trdim, da se v primeru gozdnih požarov obnese ATV zelo dobro.
Pri nas imamo stalno težavo zaradi železnice. Skozi našo GZ jo gre nekaj čez 20 km. Večinoma je zaradi gostega gozda nedostopna tudi za GVGP1.

Letos sem tako trikrat uporabil to vozilce na požarih ob železnici. Opravil sem pregled trase ter vozil operativce do lokacije požara in nazaj
Z tako prikolico za prevoz posadke, ki je na sliki nekaj objav višje, bi pripeljal spočite operativce po ozki vlaki v breg do proge, ter jim potem sproti dovažal vodo za naprtnjače.

LP!
Uporabnikova podoba
prostovoljni gasilec

Objava PGDG5 » 24. november 2006, 15:03

Mene pa zanima, koliko je najvišja hitrost takšnega 6x6 ATV-ja, ker se moraš do gozda, kjer gori ponavadi peljati kar nekaj km po cesti?
PGDG5

Objave: 25
Registriran: 24. julij 2006, 14:35

Objava Rafter » 24. november 2006, 16:38

PGDG5 je napisal:Mene pa zanima, koliko je najvišja hitrost takšnega 6x6 ATV-ja, ker se moraš do gozda, kjer gori ponavadi peljati kar nekaj km po cesti?

Zgotovo večja kot hitrost GVGP ali GVC - po slabi cesti, seveda.

Pa tudi po asfaltu znajo te mašince stisniti tudi okrog (ali preko) 100 km/h. Seveda z ustreznimi pnevmatikami. :wink:
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava prostovoljni gasilec » 24. november 2006, 17:23

Največji problem je vožnja z terenskimi pnevmatikami po mokrem asfaltu. Zelo drsi zaradi grobega profila v ovinkih, ker nobeden 4x4 atv nima diferenciala. To pa pomeni zagotovljeno drsenje (driftanje)v ovinkih.
Sicer pa le malokdaj gori v naravi, kadar je moker asfalt.

Po suhem ga pa brez težav stisnem do konca oz. kot je napisal Rafter, do 100 km/h. Najnovejši Can-am gre pa 120 km/h. Pišem za delovne stroje.

Je pa potrebno kar nekaj privajanja na vožnjo, ker ni ne motor ne avtomobil. Vse je pač v naših glavah. Sam stroj nobenemu nič noče.

LP!
Uporabnikova podoba
prostovoljni gasilec

NazajNaprej

Nazaj na Vozila in oprema

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 4 gostov