Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Vozila v vaših enotah!

Slike gasilskih vozil
Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Odg: Vozila v vaših enotah!

Objava gapi » 18. junij 2014, 7:51

Jaz vem še za enaga, ki se izdeluje na podobnem, če ne že skraj na enakem, podvozju. Kot mi je znano bo tudi tipiziran kot PV-1, čeprav bo malo več.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1841
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Re: Vozila v vaših enotah!

Objava *Jamol* » 2. julij 2014, 0:47

Nova pridobitev PGD Žužemberk AC 35/70
Slika
Podvozje je MAN TGS 18.400 4x4H BL (4×2 HydroDrive).
Oprema je po tipizaciji za AC.
Gasilci smo zakom!!!
Uporabnikova podoba
*Jamol*

Objave: 11
Registriran: 27. maj 2007, 14:36
GE: PGD Žužemberk

Re: Vozila v vaših enotah!

Objava Cepi » 2. julij 2014, 7:22

Smem vprašati zakaj ste se odločili za tako močno črpalko. Sklepam po taktični oznaki?
Cepi

Objave: 33
Registriran: 14. maj 2009, 12:36

Objava man 14.284 » 2. julij 2014, 14:49

Vse super samo dajte pobarvat sprednji odbijač in blatnike v belo te pa bo =D>
Uporabnikova podoba
man 14.284

Objave: 1011
Registriran: 8. januar 2003, 23:25

Objava Radovljica27 » 2. julij 2014, 16:44

gapi je napisal:Jaz vem še za enaga, ki se izdeluje na podobnem, če ne že skraj na enakem, podvozju. Kot mi je znano bo tudi tipiziran kot PV-1, čeprav bo malo več.

Verjetno od PGD Radovljica? na pamet: Kar je po tipizaciji za PV-1 poleg tega ima:
Torbo s PP - večja, AED, 2x zložljiva nosila, 2x IDA komplet, in 2 rezervna tlačna cilindra, 1x alu zaboj z rušilnim orodjem, 1x alu zaboj z tesarskim orodjem, 2x zaboj z raznorazno opremo, bioversal gasilnik, 2x oildre absorbent, motorno žago, termo kamero, orodje za vlamljanje, metla, lopa...
Radovljica27

Objave: 263
Registriran: 24. avgust 2009, 4:11
GE: Radovljica

Objava gapi » 2. julij 2014, 23:15

Radovljica27 je napisal:
gapi je napisal:Jaz vem še za enaga, ki se izdeluje na podobnem, če ne že skraj na enakem, podvozju. Kot mi je znano bo tudi tipiziran kot PV-1, čeprav bo malo več.

Verjetno od PGD Radovljica

Točno tege sem imel v mislih. Čakam da kdo kakšno slikco gor. Sam sem ga za kakšen dan zamudil da bi ga videl še v delavnici.

Kaj pa hidravlika, a tista pride kasneje.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
Uporabnikova podoba
gapi

Objava gapi » 2. julij 2014, 23:17

man 14.284 je napisal:Vse super samo dajte pobarvat sprednji odbijač in blatnike v belo te pa bo =D>

SE strinjam, pa kakšen designe na to vso rdečo barvo. Za moje pojme preveč monotono.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
Uporabnikova podoba
gapi

Odg: Re: Vozila v vaših enotah!

Objava *Jamol* » 3. julij 2014, 0:52

gapi je napisal:
man 14.284 je napisal:Vse super samo dajte pobarvat sprednji odbijač in blatnike v belo te pa bo =D>
SE strinjam, pa kakšen designe na to vso rdečo barvo. Za moje pojme preveč monotono.

Mislim, da nista edina, ki se vama zdi monotono. Poslikave bojo pa tudi ob svojem času oz. če drugače izjavim ko bojo €€€!
Vsekakor pa lahko prispevata :) da bo lepša naša avtocisterna :D
http://pgd-zbk.si/projekt-nabave-novega ... ocisterne/
Tukaj bosta našla vse potrebne podatke! :D

Cepi je napisal:Smem vprašati zakaj ste se odločili za tako močno črpalko. Sklepam po taktični oznaki?

Glede na to, da ma vodni top z 2000l pretoka na minuto in če želiš položit še kakšno napadalno linijo z turbo ročnikom, ki ima 400l/min(x3 ročnike) si kaj hitro na 3000l/min. Je pa res da, moraš imeti potem tudi dovolj veliko dobavo vode, ker je drugače cisterna prazna v 2 minutah :(
Gasilci smo zakom!!!
Uporabnikova podoba
*Jamol*

Objava vidic » 3. julij 2014, 15:50

gapi je napisal:
Radovljica27 je napisal:

Verjetno od PGD Radovljica

Točno tege sem imel v mislih. Čakam da kdo kakšno slikco gor. Sam sem ga za kakšen dan zamudil da bi ga videl še v delavnici.

Kaj pa hidravlika, a tista pride kasneje.

Hidravlike verjetno v vozilu ne bodo imeli, saj jo imajo v GVC 16/15. Nimajo pa koncesije za posredovanje ob prometnih nesrečah, tako da ni potreb za hidravliko v tem vozilu.
To je zgolj moje mišljenje, ne poznam pa točno kakšne imajo načrte z vozilom. Bo kolega iz Radovljice če prav mislim.
vidic

Objave: 96
Registriran: 23. julij 2008, 19:44
GE: PGD Lesce

Objava gapi » 3. julij 2014, 18:38

vidic je napisal:Hidravlike verjetno v vozilu ne bodo imeli, saj jo imajo v GVC 16/15. Nimajo pa koncesije za posredovanje ob prometnih nesrečah, tako da ni potreb za hidravliko v tem vozilu.
To je zgolj moje mišljenje, ne poznam pa točno kakšne imajo načrte z vozilom. Bo kolega iz Radovljice če prav mislim.

Jaz imam drugače informacije, lahko kaj več na ZS.
Pa še enkrat, ne vem več kolikokrat sem to na tem F že napisal. Ma kakšno vezo ima koncesija z hidravliko. Ne bom nikoli pozabil tečaja na Igu, mislim da je bil za TRE, ko je predavatelj rekel, da bi morala biti hidravlika (neka manjša) v skoraj vsaki kombinirki. Zakaj? Takrat je navedel primer, da je potrebno odstranit kakšno močnejšo ograjo, ki je napoti požarni intervenciji. Malo za razmislek.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
Uporabnikova podoba
gapi

Objava vidic » 3. julij 2014, 19:24

gapi je napisal:
vidic je napisal:Hidravlike verjetno v vozilu ne bodo imeli, saj jo imajo v GVC 16/15. Nimajo pa koncesije za posredovanje ob prometnih nesrečah, tako da ni potreb za hidravliko v tem vozilu.

Jaz imam drugače informacije, lahko kaj več na ZS.
Pa še enkrat, ne vem več kolikokrat sem to na tem F že napisal. Ma kakšno vezo ima koncesija z hidravliko. Ne bom nikoli pozabil tečaja na Igu, mislim da je bil za TRE, ko je predavatelj rekel, da bi morala biti hidravlika (neka manjša) v skoraj vsaki kombinirki. Zakaj? Takrat je navedel primer, da je potrebno odstranit kakšno močnejšo ograjo, ki je napoti požarni intervenciji. Malo za razmislek.

Tečaja za TRE nisem delal, tako da to ne vem. Kot sem napisal pa vem da ima Radovljica hidravliko že v GVC16/15. Se strinjam da hidravlika nima veze s koncesijo, samo mislil sem glede na to, da koncesije nimajo, pa mogoče ni potrebno da imajo to v dveh vozilih. šeenkrat nisem pa seznanjen točno kaj imajo namen da bo v vozilu, kot sem videl nekaj slik ne vem če je še dovolj prostora za hidravliko.
vidic

Objave: 96
Registriran: 23. julij 2008, 19:44
GE: PGD Lesce

Objava Radovljica27 » 3. julij 2014, 21:21

Hidravlika je v GVC 16/15 že nekaj let; v PV-1 ni potrebe po njej zavzema samo prostor in doda na teži. Načrti s PV-1: vlamljanja, pomoč NMP (AED, 2x nosila, PP), podrta drevesa in odkrite strehe (motorna žaga, tesarsko orodje), prvo vozilo ki pride na kraj požara (zato 2x IDA in več gasilnikov 2x prah, Co2, bioversal), ob sumu na puščanje gospodinjskega plina (eksplozimeter, neiskreče orodje)
Slika
Slika
Slika
Radovljica27

Objave: 263
Registriran: 24. avgust 2009, 4:11
GE: Radovljica

Objava Gorilla » 5. julij 2014, 21:09

1 je napisal: SE strinjam, pa kakšen designe na to vso rdečo barvo. Za moje pojme preveč monotono

2 je napisal:Vse super samo dajte pobarvat sprednji odbijač in blatnike v belo te pa bo =D>

Mater pa saj nismo na avtomobilizem.si al pa avto.net.... Gasilsko vozilo je v prvi fazi delovno vozilo, in je prvoten namen funkcionalnost in ne da dobro izgleda, zakaj za vraga bi dajov denar za nalepke ali barvanje blatnikov če pa se ta denar lahko koristno porabi za opremo ki lahko reši življenja? Z lepoto se to pač neda...? #-o :roll:
Lp, Luka

Kjer je problem, je tudi rešitev.
Uporabnikova podoba
Gorilla

Objave: 155
Registriran: 21. april 2013, 10:58

Objava *Jamol* » 7. julij 2014, 21:10

Gorilla je napisal:
1 je napisal: SE strinjam, pa kakšen designe na to vso rdečo barvo. Za moje pojme preveč monotono

2 je napisal:Vse super samo dajte pobarvat sprednji odbijač in blatnike v belo te pa bo =D> >

Mater pa saj nismo na avtomobilizem.si al pa avto.net.... Gasilsko vozilo je v prvi fazi delovno vozilo, in je prvoten namen funkcionalnost in ne da dobro izgleda, zakaj za vraga bi dajov denar za nalepke ali barvanje blatnikov če pa se ta denar lahko koristno porabi za opremo ki lahko reši življenja? Z lepoto se to pač neda...? #-o :roll:

=D> =D>
Gasilci smo zakom!!!
Uporabnikova podoba
*Jamol*

Objava gradbenik miha » 8. julij 2014, 15:40

PGD Ljutomer ima novo PV-1 Ford Ranger =D> :

Slika

Miha