Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Oprema za notranji napad

Slike gasilskih vozil
Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Oprema za notranji napad

Objava FalconSI » 10. november 2007, 13:20

Na hitro sem preletel vse teme na tem forumu in nisem zasledil, da bi kaj podobnega že bilo, če se motim se opravičujem.
Opazil sem, da vas je kar precej, ki sledite zaščitni opremi in jo preizkušate, zato se obračam na vašo pomoč.
In sicer situacije je sledeča. V našem društvu smo se odločili, da bomo kupili nekaj zaščitne opreme, to je:
1. Zaščitna obleka za notranji napad
2. Podkapa
3. Čelada
4. Rokavice
5. Škornji (Naj bi bili z vezalkami)
Sedaj pa me zanima kateri proizvajalci in modeli te opreme bi bili najprimernejši glede na kakovost/cena za PGD I. kategorije, ki ima letno 1-3 požare?
Do sedaj smo pridobili en predračun, ki vsebuje (Obleka Rosenbauer Fire Fit, podkapa Heathcoat, čelada Gallet F1e, rokavice Rosenbauer safe grip II, škornji Rosenbauer Tornado), ta oprema se mi zdi nekoliko previsoka za društvo I. kategorije ali pa se morda motim?
FalconSI

Objave: 3
Registriran: 10. november 2007, 12:25

Objava Sedlar - PGD Britof » 10. november 2007, 13:27

Za škornje ti priporočam da nabavite Florian 3. Tudi sami jih uporabljamo in zdijo se nam odlični! Več lahko pogledaš na http://www.cevljarstvo-dolenc.si/
lp
Priloge
florian.jpg
Uporabnikova podoba
Sedlar - PGD Britof

Objave: 86
Registriran: 11. junij 2007, 14:39

Objava Nabavni » 10. november 2007, 13:46

mi smo društvo prve kategorije z podobnim številom požarov, pa imamo bomo kupili devo TIGER, Florian 3, Heros (mi je boljša pa še enaka bo ostalim), rokavice pa tudi slovenskega proizvajalca, za podkapo pa ne vem proizvajalca.

--
LP
Nabavni

Objave: 193
Registriran: 28. maj 2003, 4:05
GE: Preska Medvode

Objava Sedlar - PGD Britof » 10. november 2007, 13:48

Nabavni je napisal:mi smo društvo prve kategorije z podobnim številom požarov, pa imamo bomo kupili devo TIGER, Florian 3, Heros (mi je boljša pa še enaka bo ostalim), rokavice pa tudi slovenskega proizvajalca, za podkapo pa ne vem proizvajalca.

--
LP

Deva Tiger? :o Zgleda, da vam denarja ne manjka :twisted:
Uporabnikova podoba
Sedlar - PGD Britof

Objave: 86
Registriran: 11. junij 2007, 14:39

Objava Franci » 10. november 2007, 14:05

Sedlar - PGD Britof je napisal:Deva Tiger? :o Zgleda, da vam denarja ne manjka :twisted:

Sicer ne vem kaj si mislil s tem, ker Deva Tiger je recimo 70-80 € dražja od Firemana V.
Sicer pa debata o tigerci poteka tu: http://www.gasilci.org/forum/viewtopic. ... 5&start=15
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

lp

Objava erno » 10. november 2007, 14:31

A se vam zdi da je gasilec iz društva 1.kategorije manj vreden ,čeprav ima samo 3 požare na leto kot pa 3 in 4 kategorije??? :wink:

Malo v razmislek.
LP Erno

Čisti računi-dobri prijatelji

Slika
Uporabnikova podoba
erno

Objave: 252
Registriran: 12. julij 2005, 14:22

Objava FalconSI » 10. november 2007, 14:54

Ne da je manj vreden, problem je v tem, da mu država, GZ in občina ne dajo tolk sredstev, da bi lahko z njimi razmetaval in kupoval le najdražjo opremo.
FalconSI

Objava PIPIKA13 » 10. november 2007, 15:10

Lep pozdrav!

Obrnite se na podjetje xxxxxxxxxx

Njihovi izdelki ti garantiram, da so kvalitetni cena pa je za nas gasilce, ki nimamo veliko sredstev, da bi kupovali najdražjo opremo ugodna!

Pri njih lahko naročiš vso zaščitno opremo, ki si jo omenil le čelad nimajo!
Mi uporabljamo čelade proizvajalca Rosenbauer!
Odsvetujem ti samo Casco čelade te so pa res zanič!

Pipika je pač pipika in vse pobere!
Uporabnikova podoba
PIPIKA13

Objave: 92
Registriran: 25. avgust 2006, 18:49

Objava sebastjan.kamensek » 10. november 2007, 19:33

Pri nas: Čelade : rosenbauer, škorjni nekaj florian 3 nekaj pa je drugega proizvajalca ( še sam ne vem ) rokavice so tipa pan 8, podkapa rosenbauer, zaščitne obleke pa bristol, nekaj pa je še bas.
!Vogn ni igrača!
Uporabnikova podoba
sebastjan.kamensek

Objave: 172
Registriran: 20. februar 2007, 22:43

Re: lp

Objava man260 » 10. november 2007, 21:03

erno je napisal:A se vam zdi da je gasilec iz društva 1.kategorije manj vreden ,čeprav ima samo 3 požare na leto kot pa 3 in 4 kategorije??? :wink:

Malo v razmislek.

Se čisto strinjam s teboj. Je pa vedno vprašanje denar. Žal..
man260

Objave: 132
Registriran: 10. avgust 2007, 12:46

Objava Gregor K. » 10. november 2007, 21:39

FalconSI, rokavice Rosebnauer Safe grip sem testiral, nekaj jih imamo še v enoti. Zaščita je sicer dobra, ampak razmerje cena/kvaliteta/uporabnost ne dosega nivoja kot bi želel.

Osebno ti priporočam raje rokavice Pan8 od domačega proizvajalca Usnjarstva Grad, so zelo kvalitetne, cenovno pa mnogo ugodnejše.

Glede ostale opreme pa - dobra izbira, edino pri čeladah bi se sam odločil raje za Heros.
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

Objava Oskar » 10. november 2007, 21:48

Jaz bi te pa opozoril , da si se malo nerodno izrazil pod točko 1.
Misliš verjetno na gasilsko zaščitno obleko ( nekateri prodajalci pišejo tudi: ognjevarna obleka , kar pa ni najbolši izraz) Ker posebne obleke za notrnanji napad namreč ni. :lol:
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Re: Oprema za notranji napad

Objava erno » 11. november 2007, 7:12

FalconSI je napisal:
5. Škornji (Naj bi bili z vezalkami)

Tu si vrjetno mislil na škornje z kombinacijo vezalke in zadrge

FalconSI je napisal:Do sedaj smo pridobili en predračun, ki vsebuje (Obleka Rosenbauer Fire Fit, podkapa Heathcoat, čelada Gallet F1e, rokavice Rosenbauer safe grip II, škornji Rosenbauer Tornado), ta oprema se mi zdi nekoliko previsoka za društvo I. kategorije ali pa se morda motim

Ja vem da je problem v denarju ampak moti me zakaj ste si pridobili predračun predračun malce dražjih proizvajalcev opreme, kupili pa boste cenejšo opremo.

Je mogoče fora v tem da se bodo določeni potem hvalili koliko so prihranili pri nakupu. :jezniogenj:

Še enkrat NE ŠPARAT na operativi je pa res da morate malo gledat tudi na enotnost opreme.
LP Erno

Čisti računi-dobri prijatelji

Slika
Uporabnikova podoba
erno

Objave: 252
Registriran: 12. julij 2005, 14:22

Objava FalconSI » 11. november 2007, 14:58

Oskar, hvala za opozorilo glede uporabljenega izraza. Ja tukaj je bila mišljena gasilska zaščitna obleka, moram pa reči, da sem za to obleko slišal že mnogo različnih izrazov.

Erno, za škornje si pravilno uganil, da imam v mislih tiste, ki imajo kombinacijo vezalk in zadrge (sedaj imamo v društvu škornje brez zadrga+vezalke pa se nihče ne počuti dobro v njih, ker imamo stalno občutek, da bojo vsak čas padli z noge).
Sedaj pa še glede predračuna. Trgovec pri katerem smo bili nam je obljubil, da bo sestavil več predračunov z različnimi proizvajalci a smo od njega prejeli le predračun na začetku navedene opreme, ker o opremi sam ni znal povedati nič sem nekako dobil občutek nezaupanja vanj, zato sem se odločil, da o teh zadevah povprašam ljudi, ki imajo precej izkušnje z zaščitno opremo (mislim, da je ta forum pravo gnezdo teh strokovnjakov). Do sedaj se je vsa oprema v našem društvu kupovala tako kot kilo kruha, nekdo je šel v trgovino z gasilsko opremo, rekel kaj rabi (ne da bi se prej pozanimal katere znamke so na tržišču) in vzel kar mu je trgovec dal v roke (itak je gledal le na svoj zaslužek ali da se je znebil zaloge opreme, ki mu leži v skladišču). Tako sem se odločil, da želim narediti temu konec, ker je kar precej kupljene opreme bil nateg (do sedaj nisem bil jaz zadolžen za to delo).

Še vedno bom naprej vesel vseh vaših mnenj in komentarjev.
FalconSI

Objava mito » 11. november 2007, 17:03

Obleka Nomex Prevent; čelada Rosenbauer Heros II; škornji Florijan 2 in 3;
rokavice Pan 8; pas Artex FHA 2; podkapa Rosenbauer (vsaj mislim da)

Cela GZ kupuje isto opremo. Za enkrat pa nismo imeli z ničemer nobenih težav, le čelade so od vročine malo potemnele. Je pa oprema tudi cenovno sprejemljiva, več pa na ZS, če še potrebuješ informacije.
Piši, vendar ne piši neumnosti, v nasprotnrm primeru povej, da je to tvoje mnenje.
MITO.
Uporabnikova podoba
mito

Objave: 270
Registriran: 12. januar 2006, 11:38

Naprej

Nazaj na Vozila in oprema

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Bing [Bot] in 3 gostov