Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Avtolestve

Slike gasilskih vozil
Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Odg: Avtolestve

Objava gradbenik miha » 29. januar 2014, 22:10

Na spletu sem našel zelo zanimivo Analizo potreb po gasilskih avtolestvah v republiki Sloveniji:

http://www.gasilec.net/uploads/datoteke/Simona/seminarske/Analiza%20Avtolestve%20Slovenija.pdf

Miha
Uporabnikova podoba
gradbenik miha

Objave: 508
Registriran: 21. junij 2012, 18:51
GE: poznavalec

Objava gasilec668 » 29. januar 2014, 23:58

vse lepo in prav... ampak bi rad videl tega kandidata za častnika se voziti s platformo Sežanskega zavoda... tisto je samo še muzejski primerek za marcedes.
Lepo, da se je trudil, ampak kot.je.sam rekel je.bila.njegova naloga premalo.podrobna, tukaj pa se spet srečamo s slovenskim modelom reševanja stvari: na hitro in površno.
Zato naj ne ostane samo pri predlogih ampak se tudi dejansko.izvede kaj!

Lp
gasilec668

Objava zvrc » 30. januar 2014, 14:44

@gasilec668 Površno je tvoje branje (ali dojemanje) naloge na povezavi. Naloga je namreč delo kandidata za Visokega častnika! Naloga je dobro zastavljena in zanimiva. Rezultati pa je jasno, da nekaterim niso všeč in pač vedno lahko vsak najde dlako v jajcu. :wink:
zvrc

Objave: 24
Registriran: 23. november 2011, 14:21

Objava pes » 30. januar 2014, 14:46

gasilec668 je napisal:vse lepo in prav... ampak bi rad videl tega kandidata za častnika se voziti s platformo Sežanskega zavoda... tisto je samo še muzejski primerek za marcedes.
Lepo, da se je trudil, ampak kot.je.sam rekel je.bila.njegova naloga premalo.podrobna, tukaj pa se spet srečamo s slovenskim modelom reševanja stvari: na hitro in površno.
Zato naj ne ostane samo pri predlogih ampak se tudi dejansko.izvede kaj!

Lp

Verjamem da ti bo Metod lahko kaj dodatno obrazložil če te bo zanimalo, saj je prijavljen na forumu.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava metodg » 30. januar 2014, 15:20

Pozdravljen Gasilec668.

Žal mi je, da nisi razumel naloge kot celote in njenega namena. Dejstvo je, da je gasilska platforma v Sežani stara in že vprašljivo uporabna, vendar je še vedno v funkciji.
Namen naloge je bil, da se naredi analiza stanja in pripravi predlog, da bo Slovenija čimbolje in čimbolj optimalno pokrita z lestvami in platformami. V nalogi je narejena tudi finančna konstrukcija, ki vrednoti cikel menjave na 25 let in kakšen je strošek na objekt na leto oz. na ogrožen objekt na leto. V 25 letih naj bi se vse lestve in platforme zamenjale.

Žal je v Sloveniji tako, da vse breme nakupa avtolestev oz. platform pade na občino oz. lokalno skupnost, ki pa pogostokrat takega vložka ne zmore.
Ker so avtolestve "strateška" vozila za celotno regijo, bi bilo prav, da nakupe prevzame država in upam da bo ta analiza nekaj pripomogla.
V skrajnem primeru bi pa morale skupaj stopiti regije in zadevo organizirati in financirati na način, kot sta to storili Koroška in Gorenjska regija.

Kmalu bomo pa morali v Sloveniji sprejeti še odločitev kakšen standard bomo nudili ljudem. Šele takrat, se bomo pa lahko konkretneje pogovarjali o številu in lokacija avtolestev. V nalogi je predpostavka, da avtolestev do kraja prispe v 20 minutah.

Upam, da sem vsaj malo razjasnil dileme....

Metod G.
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava zasavc » 30. januar 2014, 16:21

Izpostavljena je platforma dotrajana ZGRS Sežana. Kaj pa avtolestev in platforma Simon Snorkel od Gasilskega zavoda Trbovlje?

Vemo da je je zasavskih krajih precej visokih stanovanjskih zgradb. Logično. Ker površine za gradnjo stanovanjskih zgradb ni bilo, je bilo treba pač narediti visoke bloke.

Kot drugo pa je sama povezanost Trbovelj, Zagorja in Hrastnika do naslednje enote z avtolestvijo/platformo. GB Ljubljana, PGE Celje, PGD Litija???

Lp
zasavc

Re: Avtolestve

Objava Cepi » 30. januar 2014, 17:06

Neki se šušlja, da naj bi PGD Zagorje-mesto kupila rabljeno avtolestev od PGE Celje. Drugače so pa za Zasavje bližje avtolestve iz Žalca ali Domžal.
Cepi

Objave: 33
Registriran: 14. maj 2009, 12:36

Re: Avtolestve

Objava Gorilla » 30. januar 2014, 19:44

#fukenija
Lp, Luka

Kjer je problem, je tudi rešitev.
Uporabnikova podoba
Gorilla

Objave: 155
Registriran: 21. april 2013, 10:58

Objava gasilec668 » 30. januar 2014, 20:49

Prvo se opravičujem za moje mogoče res površno branje oziroma razumevanje te naloge.
Ja naloga kot taka je bila vredu narejena ( =D> ) ampak bi bilo res dobro sedaj kaj razvit iz te naloge, ker čene bo to spet pristalo na ogromnem kupu predlogov in tam tudi ostalo. (to sem hotel napisati v mojem prejšnjem postu)
Ja res sem izpostavil platformo ZGRS Sežana, verjamem pa da ni samo ta katera je že veliko predotrajana za nadaljno uporabo. @Metodg ta platforma ni več najbolj operativna po mojih informacijah, ker dvigne se ža ampak spusti se pa ne :lol: .

@Metodg se popolnoma strinjam s teboj, da so to strateška vozila in res naprimer v sežani ko ZGRS sofinancirajo 4 občine da vseeno sežanska 50% vsega denarja, tako pa spet pade najmanj 300000€ na eno samo lokalno skupnost (če predpostavimo da so ostali župani za nabavo). So že bili primeri ko je šla Sežanska platforma v Postojno (tu se vidi regijski pomen, ki ga ti navajaš) ampak zaradi počasnosti se je že na pol poti obrnila nazaj.
Ja v naši državi bi bilo potrebno marsikaj spremenit ampak zaradi miselnosti nekaterih in predvsem zaradi financiranja pa je pot do tja še dolga.

Pa lep večer :)

ps. upam da nisem povzročil preveč razburjanja z mojim pisanjem, ker ni bilo planirano :)
gasilec668

Objava HellBird » 31. januar 2014, 3:12

Malo površno je tole - Trbovlje razpolagjo z dvema (avtolestev in zglobno dvigalo)...
HellBird

Objave: 31
Registriran: 26. julij 2006, 21:51

Objava metodg » 31. januar 2014, 8:37

Jaz tudi upam, da bo naloga podlaga za začetek pogovorov z državo. Seveda bi pa potem morali narediti še bolj podrobno analizo za vsako regijo posebej, in upoštevati tudi lokalne posebnosti.

Metod G.
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava gradbenik miha » 4. februar 2014, 19:50

Očitno mislijo resno letos na Ptuju kupiti avtolestev.
Avtolestev omenjena v spodnjem prispevku od 2,40 minute dalje.

https://www.facebook.com/photo.php?v=661545790554305&set=vb.128495917192631&type=2&theater

Miha
Uporabnikova podoba
gradbenik miha

Objave: 508
Registriran: 21. junij 2012, 18:51
GE: poznavalec

Objava gasilec668 » 4. februar 2014, 20:01

ceprav sem vprasal tudi gasilce v ZGRS mi niso.znali povedati ali platforma dela ali ne :D
sem pa danes v Postojni dobil pritrdilen odgovor, saj so z njeno pomocjo rezalili drevesa po postojni
gasilec668

Objava Radovljica27 » 4. februar 2014, 21:10

Radovljica27

Objave: 263
Registriran: 24. avgust 2009, 4:11
GE: Radovljica

Objava gasilec668 » 4. februar 2014, 21:48

oprosti, mi ne odpre facebook linka... mi poves kje na FB moram to poiskati.
Hvala
ps. za pravopisne napake se opravicujem saj pisem iz telefona
gasilec668

NazajNaprej

Nazaj na Vozila in oprema

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 5 gostov