Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

262

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava gast » 5. april 2007, 8:42

Gospod Zajec piše statistiko namesto da bi začeli izvajati konkretne ukrepe za izbolšanje prometne varnosti. Včeraj sem opazoval znake ob cesti in hudiča na odseku 1 km naštejem 20 prometnih znakov. Za mano pa drvi šleper na cesti kjer je prepoved prometa s polpriklopniki.
Veleumnost statistike pa si oglejte v novicah.
53
gast

Objava darko » 5. april 2007, 15:05

Na relaciji Postojna (križišče liv) - Rakitnik je na razdalji 3-4 km 33 prometnih znakov, ki jih nihče ne upošteva. Še najmanj profesionalni vozniki. Gospod Pintar ki je pljuval zimsko službo naj malo pogleda kulturo voznikov tovornjakov z veljavnimi licencami! Tudi kakšen zastoj ob sneženju bi bil manj če bi jih naučili malo prometne kulture.
Pred kratkim se je zvrnil šleper in zaprl promet v Hruševju pa se ni nihče kaj dosti sekiral razen krajanov. Cesta pa je uradno zaprta za tovorni promet. Pa huda nesreča nekaj kilometrov naprej pred časom, ko je v parkirani tovornjak priletel voznik osebnega vozila. Pa.....
Pisanje zgibank in prirejanje statistik na modernih računalnikih ne bo rešilo nobenega življenja.
Darko
darko

Objave: 2932
Registriran: 18. november 2003, 14:06

Objava darko » 5. april 2007, 21:11

Ljubljana - Generalni direktor direktorata za promet na ministrstvu za promet Ljubo Zajc je na novinarski konferenci o varnosti v cestnem prometu dejal, da je v prvih treh mesecih letošnjega leta v prometnih nesrečah življenje izgubilo 54 ljudi, kar je 15 ljudi več kot v enakem obdobju lani.

Zanimiv podatek, ki pove da je bilo 38 % več mrtvih. Če pa to ni številka za resen razmislek in ukrepanje? Na cesti so se že pojavili brencelni in kaj to pomeni bomo videli.
Darko
darko

Objava darko » 16. april 2007, 21:10

Ceste so letos terjale že 67 življenj, za 14 več kot v enakem obdobju lani.
To je bilo objavljeno 16.4.2007.
Darko
darko

Objava darko » 15. maj 2007, 18:55

Nov podatek!!!!!!!!!!!!!!
Do 14 maja letos je na cestah umrlo že 89 ljudi, lani v enakem obdobju pa 14 manj.
Zopet se noben ne sekira oziroma po tv vrtijo blesav spot brez komentarjev o baje pravilnem razvrščanju vozil po ac.
Kako v praksi izgleda pa sem videl, ko sem vozil tehnično vozilo-katastrofa.
Darko
darko

Objava darko » 2. junij 2007, 21:08

Evropo resno skrbi prometna varnost. Cilji so jasni, samo pri nas ne vemo kaj bi.
Poslanci v dokumentu s pomenljivim naslovom "Razpolovitev števila žrtev prometnih nesreč v Evropski uniji do leta 2010: deljena odgovornost" predlagajo številne ukrepe, ki bi omogočili doseganje tega cilja. Letno na evropskih cestah več kot 40 tisoč ljudi, nesreče pa povzročijo poleg neizmernega trpljenja svojcev tudi več kot 180 milijard evrov neposrednih in posrednih stroškov, kar je 2 odstotka BNP Unije. V parlamentu zato menijo, da je skrajni čas za oblikovanje obsežnega Evropskega akcijskega programa za varnost cestnega prometa.
Darko
darko

Objava BAČO » 6. avgust 2007, 14:49

Obeta se nekaj sprememb, bomo videli, kaj bodo prinesle :-k .

LP BAČO :?
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabnikova podoba
BAČO
moderator
moderator

Objave: 2115
Registriran: 5. maj 2005, 12:19

Objava darko » 11. avgust 2007, 21:25

V prometnih nesrečah je letos umrlo že 181 ljudi, v enakem obdobju lani pa 154. Med vzroki nesreč prednjači neprilagojena hitrost.
Tako pravi uradno poročilo.
Darko
darko

Objava Ico » 14. avgust 2007, 7:28

darko je napisal:Med vzroki nesreč prednjači neprilagojena hitrost.

Pa malo obrnimo zadevo. Kaj narediti s tistimi, ki "cincajo" tam, kjer bi lahko peljali po omejitvah. In ker se nam vedno mudi, naredimo tisto, kar ne bi smeli in bum ....

Avtocesta. Po prehitevalnem pasu pelje tipček 110, po srednjem pasu nekaj prometa, nič strašnega. Seveda se nabere kolona za tipčkom, vozniki "žmrkajo" z lučmi, bližnji hupajo. Tipček pa nič, on pelje svojo vožnjo dalje. Nestrpni ga prehitijo po srednjem pasu, mu pokažejo "mednarodne odnose" in karavana gre dalje.

Priznam, da po AC rad poženem in takšni mi gredo zeeeelloooo na, no, saj veste, tisti organ. Pelji se 130, če koga prehitiš, se potem vključi nazaj na srednji pas. Ali nas niso nakako tako učili. In kje so policisti....govorijo po svojih mobitelih, ali .... že nakaj. Ali pa stojijo v "zasedi" na neki brezvezni cesti za znakom 40.

Pa ne me narobe razumeti. Nisem za divjanje in ne vem kaj še. Samo včasih je hitro ( ne prehitro ) tudi bolj varno.

Čudno - morda, ampak jaz pravim, če bi se vsi peljali po omejitvah oziroma 10 km več, tudi nesreče zaradi hitrosti ne bi bile več tako pogoste. Ne bi bilo toliko potrebe po prehitevanjih.

Primer: zjutraj, zasavska cesta Zagorje-Trbovlje, katera omogoča na vsem odseku 90 km, "teta" pelje 70, na ovinkih še manj. Nabere se kolona in VEDNO se bodo našli vozniki, ki bodo prehitevali. Nasproten promet pa gost in ....nesreča je tu.

Vem, da me bodo sedaj nekateri popljuvali po dolgem in počez, ampak bil sem že na kar nekaj nesrečah in poznam več ali manj vzroke le-teh.
In največkrat je tako, da so vozniki mladi, z starejšimi, ampak hitrimi avtomobili in predvsem so NESTRPNI in vedno se jim mudi.

In že Darko je napisal - NEPRILAGOJENA hitrost.
LP iz zagorske doline
Mi gremo noter, ko gredo drugi ven !
http://www.pgdzagorje-mesto.si
Uporabnikova podoba
Ico

Objave: 751
Registriran: 14. november 2003, 14:23

Objava gasilc18 » 14. avgust 2007, 17:05

Kot je že Ico napisal je velikokrat kriva NEPRILAGOJENA hitrost. Vendar jaz mislim da je v večini nesreč kriva NEPRILAGOJENA PAMET povzročitelja .Sam sem naredil izpit pred nekaj meseci, in priznam da ne vozim vedno po omejitvah, ampak "potegnem" samo tam, kjer sem 99% prepričan(100% nisem nikoli)da je varno in da ne ogorožam nikogar drugega razen sebe. 100% pa vozim po omejitvah v naseljih in pa mimo šol in vrtcev.
Gasilc 18

Tistemu, ki mu hitimo na pomoč se zdi vsaka sirena pretiha !!!
gasilc18

Objave: 320
Registriran: 22. julij 2006, 14:45

Objava Oskar » 14. avgust 2007, 17:08

gasilc18 je napisal:100% pa vozim po omejitvah v naseljih in pa mimo šol in vrtcev.

takšen voznik ne obstoja !! :D :D :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava darko » 27. avgust 2007, 20:34

Do danes je na slo cestah umrlo že 201 (202) ljudi. Lani v tem obdobju 167.
Ali ni že čas da se gospodje zajci in lisice zbudijo. Danes sem še enkrat imel v živo priliko spremljati obnašanje voznikov v koloni na ac med logom in ljubljano.
-vožnja civilnih in neurgentnih reševalnih vozil po odstavnem pasu
-blokiranje odstavnega pasa-namerno s strani tovornjakarja
-neustrezno razvrščanje vozil v koloni
-izsiljevanje tovornjakarjev
-vožnja po nepravilnem pasu
-.................
Mislim da bi morali začeti voznikom deliti izvlečke s slikcami iz zakona vcp in na drugačne načine izobraževati voznike.
Tudi pri licencah za tovornjakarje mislim da je šlo le za denar, saj niso šli čez izobraževanje o kulturi v prometu ter cestnoprometnih predpisih.
Darko
darko

Objava Sedlar - PGD Britof » 27. avgust 2007, 20:38

Oskar je napisal:
gasilc18 je napisal:100% pa vozim po omejitvah v naseljih in pa mimo šol in vrtcev.

takšen voznik ne obstoja !! :D :D :D

Po čem to sklepaš?
Uporabnikova podoba
Sedlar - PGD Britof

Objave: 86
Registriran: 11. junij 2007, 14:39

Objava miži » 28. avgust 2007, 11:54

Predlagam naslednje:
menim, da bi bilo potrebno in nujno dodatno izobraževanje šoferjev. Ob prehitri vožnji in drugih prekrših se jih pošlje na dodatno izobraževanje v avtošolo. Glede na težo prekrška se določi število dodatnih ur izobraževanja.
Na primer: nekateri ne znajo voziti po več pasovnem krožišču in tam povzročijo zmedo in nesrečo. Sledi ukrep: 10 ur dodatnega izobraževanja s povdarkov varne vožnje v krožišču.
Nekateri šoferji so opravili vozniški izpit pred 15 in več leti. Pozabili so nekatere prometne znake in niso seznanjeni z novim Zakonom o cestnem prometu.
Vloga avtošol, občinskih svetov za cestno preventivo, društev šoferjev in avtomehanikov in medijev je premajhna.
V septembru bo na cesti veliko policistov, posledično bo upočasnjen promet, kršitelji bodo mimogrede kaznovani. Vendar leto ima 12 mesecev in število mrtvih narašča.
miži

Objava Oskar » 28. avgust 2007, 12:02

MIži , kaj pa statistika ?
Največ nesreč povzročijo mladi voznike in ne tisti izpred 20 let ! :wink:
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

NazajNaprej

Nazaj na Preventiva

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Bing [Bot] in 1 gost