Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Z znanjem na pomoč !

Tečaji, vaje, šola ...

Moderator: Oskar

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Janez Koncilija » 15. maj 2006, 11:29

Oskar je napisal:Lahko pa se sliši tudi takole: " na tekmovanju GZ smo zasedli odlično tretje mesto in prinesli domov lep pokal! " :evil:

Kaj enega, štiri, in to za prva mesta :D :twisted: :D :wink: .

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4626
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava teoretik » 15. junij 2007, 17:47

Oskar je napisal:
Moj drugi predlog je, da bi razmislili o združitvi učnih vsebin REDOVNE VAJE in VZGOJA OSEBNOSTI GASILCA.

.

Moje mnenje je, da ni smiselno združevati učnih vsebin REDOVNE VAJE in VZGOJA OSEBNOSTI GASILCA.

Učne vsebine VZGOJA OSEBNOSTI GASILCA vsebujejo predvsem organiziranju skupine, delitev dela v skupini, vodenje skupine, reševanje konfliktnih situacij, sodelovanje med skupinami in podobno.

Ko smo v društvu začeli z učnimi delavnicami namesto klasičnih predavanj smo najprej ugotovili, da zelo malo gasilcev pozna delo v skupini, čeprav ugotavljamo da večina dela na intervencijah, vajah, tekmovanjih, preventivnem delu, usposabljanju in podobno opravljamo v skupini.

Te učne vsebine naj ne bi bile samo predmet na tečaju, ampak sestavni del rednih letnih vaj in predavanj.
Svoboden si ko nisi odvisen od časa.
teoretik

Objave: 348
Registriran: 2. april 2007, 17:56

Odg: Z znanjem na pomoč !

Objava Oskar » 5. januar 2008, 13:15

Izšla je poučna knjiga z naslovom: VOJAŠKO GORNIŠTVO.

Knjiga ni namenjena samo vojakom ampak tudi , gorskim reševalcem, planincem, gorski vodnik, tabornik itd...Na 248 straneh je veliko barvnih fotk.
Avtor je Miha Kuhar
Tudi gasilci smo včasih več dni v planinah in bo kaj koristnega tudi za nas v tej knjigi. Če jo kdo že ima naj kaj zapiše.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava gobi » 5. januar 2008, 14:50

Oskar je napisal:Izšla je poučna knjiga z naslovom: VOJAŠKO GORNIŠTVO.
Knjiga ni namenjena samo vojakom ampak tudi , gorskim reševalcem, planincem, gorski vodnik, tabornik itd...Na 248 straneh je veliko barvnih fotk.Avtor je Miha KuharTudi gasilci smo včasih več dni v planinah in bo kaj koristnega tudi za nas v tej knjigi. Če jo kdo že ima naj kaj zapiše.

Veliko člankov istega avtorja je bilo tudi v revijo Obramba. Pod naslovom Znamo in zmoremo pa je urejal prispevke tudi za TV oddajo Pripravljeni na RTVS.

Vsekakr zelo zanimivo za pogledat :wink:
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabnikova podoba
gobi

Objave: 2235
Registriran: 14. november 2004, 19:04

Objava Oskar » 23. januar 2008, 13:30

POZOR, POZOR, v ekonomatu GZS že lahko naročite novo knjigo- učbenik z naslovom REŠEVANJE OB PROMETNIH NESREČAH OSEBNIH VOZIL
Avtor je Boštjan Žagar.
O sami vsebini pa več, ko prejmem knjigo po pošti. Stane pa prav toliko kot runda pijače po gasilskih vajah ! :D #-o
Vsekakoe pa jo že sedaj priporačam koncesionarjem in seveda vsem ostalim enotam.
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objava Rok Ušen » 23. januar 2008, 15:17

Oskar - ali je res ni ali jo samo ne vidim - gledam seznam literature na http://www.gasilec.net?

Knjigo sem naročil, malo pa me skrbi cena :oops: . Če ni skrivnost, ali jo lahko navedeš ?

Hvala
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Objava Oskar » 23. januar 2008, 19:58

Zagotovo bo kmalu na seznamu, so mi zagotovili danes. na GZS
Cena pa je 16,5 eur ! =D>
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objava Janez Tratnik » 26. januar 2008, 8:34

Knjiga je zelo napisana berljivo in poučno opremljena z slikami. Vidi se, da si je avtor vzel čas in podrobno proučil zahtevno tematiko in jo na razumljiv način predstavil operativnemu gasilcu.

Vse pohvale.
Lep preostanek dneva vam želim.
Janez Tratnik, GSM: 041 587 444.
Uporabnikova podoba
Janez Tratnik
moderator
moderator

Objave: 2788
Registriran: 7. avgust 2002, 8:47

Objava Oskar » 26. januar 2008, 15:57

Avtor se je posvetil osebnim avtomobilom in zato je stvar dorečena. Kot je napisal, sledi nadaljevanje.
Veliko stvari je v knjigi , ki so res novosti. Priporočam nakup.
Če bi avtor dodal še nekja primerov iz prakse (po vzoru zbornika prva pomoč 2006) kjer bi opisal napake in dobre stvari pri posredovanju, pa bi bilo že idealen učbenik. =D>
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objava Savincan » 31. januar 2008, 20:26

Pa malo spremenimo temo ali pa jo naredimo malo bolj zanimivo !

V soboto je bilo testiranje na Ig-u za ČVP in VSS. Veliko sodelujočih testiranja ni opravilo, to govorim predvsem za vse tiste, ki so testirali za ČVP. Testiranje uspešno opravilo 15 upravičenih od 47 prisotnih v procentih 33,9 % .
Pri VSS pa je bil rezultat: 18 proti 1 za tiste ki so test opravili, kar pomeni 94,7 %

Dobil sem občutek, da so bili vsi tisti, ki so opravljali testiranje za ČVP zanemarjeni z strani GZ Slovenije. To trdim zato ker je gasilska zveza za vse tiste, ki so opravljali testiranje za VSS opravila 7.1.2008 - PRIPRAVLJALNI SEMINAR ZA VIŠJE STROKOVNE SVETOVALCE (http://www.gasilec.net/) rezultati so vidni VSS-94,73% ; ČVP-33,9% . (za seminar sem izvedel šele ko sem obiskal internetno stran GZS)

Zanima me zakaj GZS ni za testiranje ČVP naredila istega pripravljalnega seminarja Tu se nehote porodi misel, da so vsi tisti, ki so pripravljeni na delo v višjih poveljstvih z činom ČVP kar je pogoj, tretje razredni gasilci za GZS ali za nekoga drugega v tej naši organizaciji.S tem so bili kandidati za VSS v bistveno boljšem položaju, kot tisti, ki so testirali za ČVP.

Zanima me tudi, kdo je plačal pripravljalni tečaj za VSS. Ker so iz naše zveze bili na tem seminarju gasilci, ki so prišli na testiranje in ga prav zaradi tega uspešno opravili vem, da za ta seminar niso plačali nič.

To bi bilo zaenkrat vse. Upam, da me boste nekateri podprli, verjetno pa me kdo tudi ne bo, pa nič zato.
Čas je, da začnemo diskotirati o stvareh, ki se tičejo nas, ki delamo na prostovoljni bazi in tej organizaciji darujemo vrsto svojih prostih dni in dopusta, kot za vaja, kot za razna šolanja.

Z gasilskim pozdravom "NA POMOČ"
Savincan

Objave: 3
Registriran: 29. januar 2008, 19:37

Objava ifex » 31. januar 2008, 21:03

Savinjčan s tabo se povsem strinjam in te podpiram.
Na GZS pa naj malo razmislijo o pripravljalnem seminarju tudi za kandidate ČVP.
Lep pozdrav!
NA POMOČ !!!!!!
ifex

Objave: 1
Registriran: 7. september 2005, 18:20

Objava Mirjana » 31. januar 2008, 21:42

Savinjčan, popolnoma se strinjam s teboj. Tudi za člane višjih poveljstev bi lahko Gasilska zveza pripravila priprave na testiranje.

Nismo pa VSS-ji naredili sprejemnih samo zato, ker smo bili na pripravah.
Mirjana

Objave: 1
Registriran: 4. februar 2007, 20:58

Objava Savincan » 31. januar 2008, 23:21

Mirjana !

Oprosti, če si to mislila malj na drugače, vem da ste tudi sami dovolj delali sami. Prav tako kot mi.
Bili pa ste v manjši prednosti.

Literatura za ČVP je tako obsežna pa še ni je, da je kar hudo. Izračuni, v testu pa tako obsežni in zamotani, vse z namenom, da bi jih naredilo čim manj.
Pa še problem je ker so nekateri delali zadnje tečaje pred 5,10 leti, kjer pa nismo računali skoraj nič.

Kar se tiče vprašanj, so pa sestavljena samo zato, da narediš napako: na primer "Kje se baterija bolje polni, izven postaje ali skupaj z postajo" :roll:
Ali pa Naštej gasilske operativne enote! Kjer je sestavljavec pozabil na Zmanjšan oddelek , ki ga poznamo v vseh taktičnih formacijah.(Odgovori A,B,C)

Vse povsod v gasilskih vrstah slišiš, samo da narediš test pa že imaš čin v roki.Neumnost, to je samo preizkus znanja iz prejšnjega dela na tečajih.
Jaz bi se kot poveljnik GZS globoko zamislil, a ti testi ne kažejo na to, da se po GZ na izobraževanje dela zelo malo, da lahko takšno malo število ljudi naredi ta test ali pa za tem stoji kaj drugega. Lahko se tudi vprašamo ali za temi rezultati ne stoji slabo delo komisije za izobraževanje na GZS.
Po mojem, bi kandidati morali imeti prav vsaj 50 % na testu drugih 50 % pa bi jih morali naučiti predavatelji na Ig-u.
Velikokrat slišimo, da imamo gasilci premalo znanja(drži)toda znanje dobivamo od predavateljev in inštruktorjev iz Ig-a in pa od ljudi, ki so se za le te učili na Ig-u. Dobro znanje je odvisno od dobrega sistema učenja in ne obratno.

Selekcijo kdo lahko gre na ta izpit, pa bi morali delati že prej po GZ.

"NA Pomoč"
Savincan

Objave: 3
Registriran: 29. januar 2008, 19:37

Objava Peter » 31. januar 2008, 23:57

Počasi se bomo približali pravi številki. Trenutno posplošeno kaže, da 70% slovenskih častnikov nima osvojenih znanj za čin, ki ga nosijo. To mogoče niti ne bi bilo tako tragično, če ne bi imeli možnosti pripraviti se za test.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Rok Ušen » 1. februar 2008, 0:52

Hm...
Pri vsej tej stvari lahko komentiram samo to, kolikor sem slišal od kandidatov. Ni mi jasno, na kakšen način so si zamislili na GZS na sprejemne izpite pripravljati samo en del kandidatov, druge pa ne. Če prav razumem, so pripravljali organizacijsko smer. Operativo pa ne ...

Me prav zanima, kdo se je tako briljantno odločil? To je spet eno veliko poleno pod noge operativcem!!! Res da se da na izpit pripraviti, tudi časa verjetno dovolj, VENDAR če si gredo postavljati takšna visoka merila, naj potem omogočijo enake možnosti za vse, neglede na smer.
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

NazajNaprej

Nazaj na Izobraževanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov