Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

0,5 % dohodnine!

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: 0,5% dohodnine

Objava trevor » 16. januar 2008, 14:22

Franci je napisal:Našel obrazec: http://www.durs.gov.si/fileadmin/durs.g ... BE/177.pdf
Samo do kdaj je še možno? :roll:

Super si tole najdu!

Zdi se mi, da je obrazec star (za leto 2006). Bo treba še mal pobrskat, verjetn so novega že objavili.
trevor

Objave: 161
Registriran: 22. april 2007, 21:57

Odg: 0,5 % dohodnine!

Objava Peter » 16. januar 2008, 14:38

Obrazec je univerzalen in se ga lahko uporabi tudi letos. Večina nas verjetno ne bo oddajala napovedi za odmero dohodnine, tako da bo treba tiste, ki se še niso odločili za donacijo obvestiti, da je treba izpolniti ta obrazec ali pa uporabiti sistem eDavki. Časa imajo do 31. decembra.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava trevor » 16. januar 2008, 14:45

Aha, thnx za info!

Pri nas bomo za začetek po mailu pošiljal že izpolnjen obrazec. Upam da bo okej.
trevor

Objave: 161
Registriran: 22. april 2007, 21:57

Objava tomažk » 16. januar 2008, 15:45

To je pa malo čudno saj bodo morali nakazati 0,5% od dohodnine leta 2007. Kaj to pomeni, da bodo nakazovali vsak mesec za eno leto nazaj :?: :!: :?:

Lp
Tomaž
tomažk

Objave: 12
Registriran: 27. julij 2005, 9:29

Objava gapi » 25. februar 2008, 17:29

Vse ker se tiče nakozavaneja sredstev posameznemu upravičencu lepo piše v Uredbi o namenitvi dela dohodnine za donacije (Ur.l. RS 30/2007), poglaviten je njen 4.člen, oz. kar celotna Uredba, ki ima vsega skupaj 7 členov, tako da je ne bo težko prebrati v celoti :D :D

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1841
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava Uporabnik001 » 29. april 2008, 18:08

Pozdravljeni,

glede na zgoraj omenjeno Uredbo prilagam copy-paste 4. člena, ki govori o nakazilu sredstev
Davčni organ nakaže upravičencem donacije iz namenitve dela dohodnine do 15. dne v vsakem mesecu za namenitve na podlagi vseh odločb o odmeri dohodnine, ki so v preteklem mesecu postale dokončne. Pri tem davčni organ upošteva veljavne zahteve iz 3. člena te uredbe, s katerimi razpolaga na dan 31. decembra leta, za katero se odmerja dohodnina.

Po pravici povedano se mi zdi člen popolnoma logičen, ne zdi pa se mi logično zakaj sredstev še ni? Ali je morda kdo od vas že prejel ta sredstva? Glede na to, da smo že prejeli dohodninske odločbe v katerih je razvidno kateremu upravičencu smo namenili 0,5 procenta akontacije dohodnine (v mojemu primeru piše, da sem namenil mojemu društvu nekaj več kot 12 EUR) in glede na to, da je od prejema odločbe že minil zakonski rok za pritožbe, me zanima kje se je ustavilo. Sem poskušal sam poklicati na Davčni urad ampak mi točnega odgovora niso dali, še huje pošiljali so me iz ene "enote" na drugo...

Ve kdo kaj več o tem?

Hvala za odgovore,
Aljaž

p.s. Za naše društv