Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Kviz za mlade gasilce

Moderator: mailo

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Kviz za mlade gasilce

Objava zibko » 28. marec 2009, 1:39

Tudi jaz sem vesel sprememb. Pohvale tisti, ki so to spremenili.
zibko

Objave: 196
Registriran: 28. februar 2006, 0:13

Objava Blažž » 27. april 2009, 21:52

Vse lepo in prav ampak zakaj hudiča so dali vmes vprašanja iz tekmovanja za Matevža Haceta (ki jih je 250)?? #-o Se mi zdi nesmiselno tole.
Blažž

Objava zibko » 30. april 2009, 0:24

A sva midva gledala enak razpis? Kot priloga razpisu je na GZS objavljeno 50 vprašanj iz teh 250. Če pa je to napačen podatek mi pa prosim povej, kje si najdel, da pride v poštev vseh 250.
zibko

Objava Blažž » 3. maj 2009, 11:33

Isti razpis. Hec je v tem ker nikjer nisem zasledil katerih 50 vprašanj pride v poštev. Kar načeloma pomeni, da moraš predelati vseh 250. Meni se to zdi popolnoma nesmiselno. Če pa nisem dobro prebral se pa opravičujem.
Blažž

Objava Blažž » 3. maj 2009, 11:39

Ja bo že res. :oops: slabo prebral oz. nism prebral do konca...ampak kljub temu da so vprašanja znana mi je ta tema malo mimo.
Blažž

Objava Crownless » 31. julij 2009, 9:11

Ima že kdo sestavljena nov sklop vprašanj na vse teme? Zdej se bodo začele organiazcije teh kvizov po GZ in blo lepo, če bi si ta vprašanja malo delili. Je kar veliko dela, da se en spravi vse delat.
Uporabnikova podoba
Crownless

Objave: 48
Registriran: 3. november 2004, 22:25

Objava alenka.pipan » 23. september 2009, 11:53

Pozdravljeni!

Mi lahko kdo razloži spodnjo točko, prekopirano iz razpisa za državni kviz. Ni mi jasno koliko trditev ena ekipa dobi.

Zanima me, kako ste sledečo točko obravnavali za kviz na ravni gz.

5. Splošna in gasilska znanja

Mlajši in starejši pionirji ter mladinci
Vodja kviza izžreba tri tekmovalne ekipe, ki izžrebajo po 1 številko vprašanj iz vsake teme, pod katerimi se skrivajo trditve - vprašanja. Vse ekipe morajo uganiti pravilno geslo (gesla so lahko sestavljena tudi iz večih besed). Voditelj kviza prebira posamezne trditve. Izhodiščno število točk je 3 in se zmanjšuje v primeru, da v 15 sekundah ni pravilno napisanega odgovora. Točkovanje se nadaljuje tako, da pravilen odgovor pri naslednji trditvi prinese 2 točki, 1 točko in če ekipa ne ugane pravilne trditve 0 točk. (Po sistemu malih sivih celic).
Na trditve ekipe odgovarjajo pisno. Za vsako trditev lahko predstavnik ekipe napiše odgovor samo enkrat. Ko ekipa ugotovi pravilno trditev, sodnik - mentor takoj vpiše število doseženih točk za posamezno vprašanje v kontrolni list ekipe.

Hvala za odgovore, pojasnila....
Uporabnikova podoba
alenka.pipan

Objave: 36
Registriran: 18. junij 2008, 9:59

Objava zibko » 24. september 2009, 21:47

Če prav razumem, toliko kot je tem, torej 3.
zibko

Objava Stpkovič » 8. oktober 2009, 20:15

Pozdravljeni!

Slučajno kdo ve koliko časa se pišejo posamezni TESTI? Mislim na drži/ne drži, zgodovino gasilstva in požarna preventiva. Koliko časa imajo za rešitev posameznega testa?
Stpkovič

Objava MarkoŠ » 9. oktober 2009, 8:26

Tudi sam imam probleme dobiti gradivo za starejše pionirje, če ima kdor koli kaj gradiva za lažje učenje, se priporočam.
Otroci so že tako udarjeni z testi in spraševanjem v šoli, zato jih nebi preveč maltetiral še z učenjem gradiva, ki so ga pripravili na GZS, lahko bi jih spravili v obliko testa, kaj pomaga otrokom slike in grafi na tekmovanjih.
Ta teden sem jih učil samo praktične vaje, ki jih že kar obvladajo, saj so več ali manj obnavlanje znanja od prej, moti me samo prej je bil konec vaje označen z tekmovalcem, da stopi korak nazaj dvigne roko, sedaj pa se postavi mirno.

Gradivo mi pošljite na mail:

marko.stendler@gmail.com

Vsem se iskreno zahvaljujem za vašo pomoč.
MarkoŠ

Objave: 1355
Registriran: 9. april 2005, 16:55

Objava zlatko » 9. oktober 2009, 14:52

Marko nekaj gradiva sem ti poslal na mail.
Upam da ti bo kaj pomagalo.

LP Zlatko
Markovic Zlatko
PGD KROPA
zlatko

Objave: 49
Registriran: 25. junij 2008, 19:26

Objava mayya » 18. oktober 2009, 13:08

Tudi v naši regiji pripravljamo kviz in naprošam vse tiste, ki bi želeli kakeršnokoli gradivo, ki ga imajo deliti z nami, da mi ga pošljejo na mail maja.sekavcnik@gmail.com.

Že vnaprej se zahvaljujem!

Lep pozdrav!
mayya

Objava PAVELVOZELJ » 20. oktober 2009, 21:32

LEP POZDRAV!
LEPO PROSIM.ČE IMA KDO KAJ PRIPRAVLJENO TEMO ZA STAREJŠE PIONIRJE MESTA IN KRAJI. LEPO PROSIM BI BILO ZAŽELJENO,ČE MI LAHKO POŠLJEŠ NA GMAIL; MK.VELPIRESICA@GMAIL.COM
HVALA!
NA POMOČ!
PAVELVOZELJ

Objava cipo » 6. november 2009, 13:21

lahko kjer dobim gradivo za starejše pijonire prosim ?
cipo

Objava alenka.pipan » 12. november 2009, 22:39

Hojla!

Vozli na tekmovanjih so ena izmed vročih tem in debat. Različica jamborskega vozla se uporablja tudi v alpinizmu. V razpisu za kviz je "gasilski" jambroski vozel: ena zanka je navzgor, druga navzdol. V galeriji gasilci.org je po mojem mnenju "alpinistični" jamborski vozel: obe zanki gledata navzdol (pomožna slika pri nalogi vezanje vozlov na kvizu).

Ker so bili sodniki na letošnjem regijskem tekmovanju zelo natančni pri navezavi ročnika in sekirice vas sprašujem, ali sta oba vozla pravilna? Se na tekmovanju obe verziji upoštevata kot pravilni ali ne?

Prosim za vaša mnenja. Hvala lepa že vnaprej.
Uporabnikova podoba
alenka.pipan

Objave: 36
Registriran: 18. junij 2008, 9:59

NazajNaprej

Nazaj na Mladina

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 0 gostov