Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Kaj se dogaja v Lenartu v Slov. goricah

Moderatorji: Oskar, BAČO, Gregor K.

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Re: Kaj se dogaja v Lenartu v Slov. goricah

Objava VladoP » 15. oktober 2011, 23:41

BAČO in kmhslo ... z vama se nikakor ne morem strinjat. Saj pa sirena ni namenjena samo proženju gasilske enote. Če gre za širšo nevarnost za prebivalce pa ja mora ReCO vklopiti sireno pa če tudi je tam enota višje kategorije :)
Uporabnikova podoba
VladoP

Objave: 254
Registriran: 6. januar 2006, 1:41
GE: Radlje ob Dravi

Odg: Kaj se dogaja v Lenartu v Slov. goricah

Objava rfireman » 16. oktober 2011, 0:15

Smo društvo 5. kategorije in če pozivniki zatajijo prožimo sirene prav tako jih lahko prožijo iz ReCO.
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabnikova podoba
rfireman

Objave: 1796
Registriran: 2. julij 2007, 20:03

Odg: Re: Kaj se dogaja v Lenartu v Slov. goricah

Objava BAČO » 16. oktober 2011, 12:04

VladoP je napisal:BAČO in kmhslo ... z vama se nikakor ne morem strinjat. Saj pa sirena ni namenjena samo proženju gasilske enote. Če gre za širšo nevarnost za prebivalce pa ja mora ReCO vklopiti sireno pa če tudi je tam enota višje kategorije :)

Z mano se boš pač kar moral strinjati, ker dejansko iz vseh ReCO-jev še ni možno prožiti siren !!! Glede ukinjanja sistema javnega alarmiranja pa ne vem, kje je kmhslo to pobral, saj to vsekakor ne drži !!!

Lp, BAČO :D
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabnikova podoba
BAČO
moderator
moderator

Objave: 2115
Registriran: 5. maj 2005, 12:19

Objava zagii » 16. oktober 2011, 12:54

Kakor je men znano se sirene lahko prožijo samo na društvih I. kategorije, verjetno zaradi tega ker so na podeželju in ni nikjer blizu turizma.

Ko nam je predavatelj predaval na tečaju glede tega smo ga vprašali zakaj se ne sme prožit. Odgovoril je z enostavnim in razumljivim odgovorom.

"Predstavljajte si kako bi bilo, če bi TI prišel v Nemčijo ali katero koli državo na počitnice in bi začela tulit sirena kot nora, tak nebi vedel kako reagirat ali je splošna nevarnost, ali samo sklic v gasilski dom."
Popolnoma razumem.

Potrdim lahko to, ko je 5.7.2011 divjalo neurje v občini Laško. Ob 14:45 je udarila strela v gospodarsko poslopje Rižnarjevih na našem rajonu. Mi smo bili proženi kljub požaru in neposredni nevarnosti stanovanjske stavbe samo na pozivnike. Ko je prišel podpoveljnik v dom je sam sprožil sireno. Ker je pač problem v društvu, da je samo 5 uporabnih pozivnikov. Temu tudi daljši čas izvoza. Smo društvo 2.kategorije in smo malo turistično naselje z 350 ležišči.
Klemen Žagar, Gasilec [IDA, HELI, HTF-A], pom. pov. za IDA

http://www.facebook.com/PGDRimskeToplice
http://www.pgd-rimsketoplice.si/
Uporabnikova podoba
zagii

Objave: 156
Registriran: 13. februar 2011, 23:18
GE: Rimske Toplice

Objava VladoP » 16. oktober 2011, 14:22

"Predstavljajte si kako bi bilo, če bi TI prišel v Nemčijo ali katero koli državo na počitnice in bi začela tulit sirena kot nora, tak nebi vedel kako reagirat ali je splošna nevarnost, ali samo sklic v gasilski dom."

Ali ni navodilo, da mora občan, ko zasliši sireno vklopiti TV/radijo in spremljati kaj se dogaja. Tam pa se mora povedati, da tuli zaradi tega in tega in se rabi pomoč gasilcev, ostale nevarnosti za druge krajane ni.

Če bi delovalo vse tako kot je zapisano in bi moralo delovati :D

Smo pa malo izven teme...
Uporabnikova podoba
VladoP

Objave: 254
Registriran: 6. januar 2006, 1:41
GE: Radlje ob Dravi

Objava gasilec45 » 16. oktober 2011, 18:43

tolko o alarmiranju. kaj pa je bilo v Lenartu?
gasilec45

Objava kmhslo » 16. oktober 2011, 18:47

zagii je napisal:Kakor je men znano se sirene lahko prožijo samo na društvih I. kategorije, verjetno zaradi tega ker so na podeželju in ni nikjer blizu turizma.

Meni je bilo razloženo enako ....

Na našem gasilskem domu je samo še zaradi lepšega gor ni bila prožena že par let in od kar smo menjali streho lani tudi priklučena ni več .
kmhslo

Objave: 277
Registriran: 3. junij 2008, 22:22

Objava gasilec 45 » 16. oktober 2011, 18:49

tolko o alarmiranjih in sirenah.kaj pa se je dogajalo v Lenartu?
Uporabnikova podoba
gasilec 45

Objave: 12
Registriran: 24. september 2007, 21:49

Objava gost 00 » 16. oktober 2011, 20:38

No ja mal nazaj po prispevkih poglej. Baje je na požar zelo pozno izvozilo domače društvo, pa je vse drugo krivo ( alarmiranje,ni bilo možno sirene prožit............... :^o ), in to so sami izgovori prava plat, pa je pometena pod preprogo in je po reakcijah ne mislijo odgrnit. No da bi pa probleme izpod preproge malo za mizo predebatirali in jih v bodoče več nebi bilo pa ni neke volje pri vodstvu lenarških gasilcev. [-X
gost 00

Objava Oskar » 17. oktober 2011, 12:13

Veliko je nejasnosti in ugibanj, kar pa ni dobro za nikogar. Če bodo fantje pripravljeni kaj napisat je OK , če ne tudi OK. Sami vedo kako in kaj in sami prevzemajo odgovornost. Kako je z odpiranjem podobnih tem na našem forumu pa itak veste vsi.
Jaz bi temo zaključil dokler se ne oglasi nekdo od sodelujočih z verodostojnimi podatki.

moderator
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava M-Coki » 17. oktober 2011, 21:57

Kot sem napisal že 17 objav nazaj... kaj in kako je bilo v Lenartu - odgovorov najbrž ne bomo dočakali [-o<
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Re: Kaj se dogaja v Lenartu v Slov. goricah

Objava maco58 » 18. oktober 2011, 7:43

Jaz bi pa samo toliko in to tistim ,ki pravijo ,da poklicni samo čakajo v svoji postaji še marsikaj drugega se dela.Najhuje pa je ko moraš poslušat ko nekoga pozivajo,da bi izvozil pe se ne odziva in veš,da nekje eni potrebujejo pomoč. In še to, ni problem v delu centra za obveščanje ampak vsaj v tem primeru kot je že Oskar napisal v društu.
maco58

Objave: 13
Registriran: 26. april 2011, 16:34
GE: spiz

Objava Gasilec123 » 18. oktober 2011, 12:25

Maco58 se popolnoma strinjam s tabo. To opažamo že večja društva, ko smo večrat v gasilskem domu in poslušamo aktiviranje enot na požare, in vidiš da se odzivajo zelo pozno (vem da obstajajo časi za prostovoljce 5min in 15min), ampak so številke včasih dosti večje. In tisti ki vemo kaj pomeni minuta pri požaru, nas ob tem začne močno bolet glava. Da pa ne omenjam kam gredo potem sredstva ob nakupu vozil in podobno.... eh škoda besed, še stalno sem zato, da ima osrednja ali pa regijska enota rajši kakšen avto več, kot pa društvo ki je oddaljeno 5km od te enote svoj gvc. Saj če negdo posreduje na večih intervencijah, ima posledično tudi več izkušenj z intervencij in to je edino kar šteje. Praksa brez teorije resnično ne zdrži, ampak izvajat prakso samo z teorijo (pomožnosti iz priročnikov iz Titovih časov) pa je naravnost smešno, Ampak kaj ko takšnim "generalom" neboš nikoli mogel dopovedati, da jih je čas (s smrtjo Tita), zdavnaj že povozil.
Gasilec123

Objava fras112 » 19. oktober 2011, 11:47

Ker vidima da vas vecina samo modruje, bom nekaj napisal, saj sem bil sam osebno na kraju pozara in sicer prvi gasilec z gvcjem po eni uri in neušpesnem aktiviranju gasilcev iz obcine Lenart. Sploh pa ne vem zakaj pišem, ker to tako ali tako nic ne pomaga in je popolnoma brez pomena.
1. GZ Lenart nasploh je ena najslabsih gasilskih zvez v Sloveniji. Mesto Lenart kot tako sploh nima sirene, zato je modrovanje, da bi jo vklopili iz reco mb brezpredmetno. Tudi ce bi jo meli se mogoce ne bi spomnili da bi jo vklopli.
2. kaj bo Lenatr z vozilom gvc 16 25 ce se za dzipa ni soferja.
3. za tezave v lenartu in gasilski zvezi nasploh je po moje krivo dolgo vladanje (21 let) nekdanjega predsednika in njegovih prijateljev. V njega casu je bilo vsega dovolj... castnikov, tehnike... zal pa je tudi po 21 letih postalo vse staro saj se nikoli ni skrbelo za izobrazevanje in napredek, po moje seveda za to, da ne bi kdo slucajno imel visjega cina od njega.

Sam sem ze nasemu zupanu predlagal da se prekine pogodba z nekaterimi obcinami o medsebojnem sodelovanju. Žal se do tega ni prislo. Zato pac moramo preziveti kot osrednja enota s 1800 evri pozarne takse in priblizno toliko dotacije za delovanje drustva. Vecino tega denarja pa tako ali tako porabimo v sosednjih obcinah. samo na tej razvpiti intervenciji je znasal strosek goriva nekaj centov manj kot 200 e.
V glavnem... brezveze o tem razpravljat... vsak dan razmislajm o svojem odhodu pa naj veterani, ki si mislijo da so nenadomestljivi v resnici pa o modernem gasilstvu mimajo blage veze naprej delujejo po svoji vesti
zau mi je da sem tukaj sploh kaj napisau saj mi je vzelo dragocenih 15 minut mojega casa.
lp
fras112

Objave: 84
Registriran: 29. november 2009, 15:56

Objava rfireman » 19. oktober 2011, 11:54

Prav je da si napisal, lahko še kaj več =D>
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabnikova podoba
rfireman

Objave: 1796
Registriran: 2. julij 2007, 20:03