Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Tečaj za vodjo enot - sprejemni izpiti in gradivo

Tečaji, vaje, šola ...

Moderator: Oskar

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Tečaj za vodjo enot - sprejemni izpiti in gradivo

Objava arok » 23. januar 2013, 13:26

Pozdravljeni

Ker imamo v naši gasislki zvezi v kratkem tečaj za vodjo enot me zanima če ima mogoče kdo primere sprejemnih izpitov za ta tečaj. Vem, da je snov iz tečaja vodja enote vendar bom ta tečaj preskočil (zaradi 6. stopnje izobrazbe) zato me zanima če imate kaj gradiva iz teh tečajev.

Če imate gradivo v papirnati obliki sem ga pripravljen tudi plačati. Moj mail: arok999@hotmail.com

Hvala že v naprej.

Lep pozdrav
arok

Objave: 18
Registriran: 27. september 2009, 21:39

Odg: Tečaj za vodjo enot - sprejemni izpiti in gradivo

Objava Oskar » 23. januar 2013, 17:50

Nič ne preskakuj pa ne boš rabil nič plačat. Vem za enega tipa ki je preskočil in sedaj skače po glavi poveljniku. :D :D
nekje imam nekaj let stare teste za NGČ, morda najdem in ti pošljem. Sprejemnih za GČ pa boš težko kje dobil ker jih GZ ki je dobila tečaj sama pripravi (ali pa prepiše)
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Re: Tečaj za vodjo enot - sprejemni izpiti in gradivo

Objava wyx » 23. januar 2013, 18:13

Gradivo za tečaj imaš na strani gasilske zveze slovenije!!
wyx

Objave: 54
Registriran: 18. oktober 2012, 20:33
GE: pgd

Objava tečajnik » 23. januar 2013, 18:14

Arok,

iz katere zveze oz. regije pa prihajaš? Kdaj imate/ kdaj začnete tečaj?
tečajnik

Objava fras112 » 23. januar 2013, 20:49

takih, ki preveč preskakujejo se je za bati... razen tistih, ki so dobri gasilci in stvari obvladajo. samo taki ne rabijo vprašanj z odgovori. ne moreš operirati, če si doštudiral srojništvo in tudi gasilec ne moreš biti, če si dr. med. zato imam o sistemu napredovanja v čine za katere je pogoj določena stopnja splošne izobrazbe pomisleke. zgodi se namreč da imamo pol častinke, ki ne vejo kolko ma a cev premera.. z mano je pred nekaj leti obiskoval tečaj za poveljnike neki častik, ki še nikoli ni bil na intervenciji.. in pol ima recimo tak pogoje za poveljnika pgd v resnici pa še nikoli ni smrdel po dimu.
fras112

Objave: 84
Registriran: 29. november 2009, 15:56

Objava Maverik » 23. januar 2013, 21:30

fras112 je napisal:takih, ki preveč preskakujejo se je za bati... razen tistih, ki so dobri gasilci in stvari obvladajo. samo taki ne rabijo vprašanj z odgovori. ne moreš operirati, če si doštudiral srojništvo in tudi gasilec ne moreš biti, če si dr. med. zato imam o sistemu napredovanja v čine za katere je pogoj določena stopnja splošne izobrazbe pomisleke. zgodi se namreč da imamo pol častinke, ki ne vejo kolko ma a cev premera.. z mano je pred nekaj leti obiskoval tečaj za poveljnike neki častik, ki še nikoli ni bil na intervenciji.. in pol ima recimo tak pogoje za poveljnika pgd v resnici pa še nikoli ni smrdel po dimu.

tisti, ki pred diplomo ni še nikoli bil na intervenciji, tudi po diplomi ga tam ne boš vidu, brez skrbi.
Maverik

Objave: 90
Registriran: 20. marec 2005, 0:08

Objava ivotrade » 24. januar 2013, 10:25

arok je napisal:Pozdravljeni

Ker imamo v naši gasislki zvezi v kratkem tečaj za vodjo enot me zanima če ima mogoče kdo primere sprejemnih izpitov za ta tečaj. Vem, da je snov iz tečaja vodja enote vendar bom ta tečaj preskočil (zaradi 6. stopnje izobrazbe) zato me zanima če imate kaj gradiva iz teh tečajev.

Če imate gradivo v papirnati obliki sem ga pripravljen tudi plačati. Moj mail: arok999@hotmail.com

Hvala že v naprej.

Lep pozdrav

Pozdravljen,

kot so omenili kolegi gasilci, se z izobrazbo ne da pridobiti veliko izkušenj, kvečjemu hitreje prideš do svetlečih naramk.( iz lastnih izkušenj - potrebno je veliko več truda in znanja pokazati na tečaju).

Ker se trenutno udeležujem tečaja za vodjo enot ti bom dal nekaj koristnih napotkov, seveda brez tvoje angažiranosti, ne boš uspel na tečaju, teme in gradiva pa so sledeča:

toplo ti priporočam knjigo TEHNIKA I-IV, Bojan Kovačič, GZS, Ljubljana 2004 v tej knjigi si poglej izračune od strani 185 naprej, saj smo mi imeli na sprejemnih osnovno računsko nalogo pretokov itd... V tej knjigi predelaj tudi pojme GVV-1, AC, GVC 16/25, OVVO, GVM-1, sredstva za gašenje, premeri cevi ..
Pričakuj tudi vprašanja iz prve pomoči, reševanja iz vode in podobna vprašanja iz zaščite in reševanja.

Priporočam, da preletiš Pravila gasilske službe in Posebna pravila gasilske službe, linkov ti ne bom zraven lepil Uradni list RS in stric Google ti bosta z veseljem pomagala.
predvsem si poglej organiziranost gasilcev, izobraževanja in usposabljanja, temeljna usposabljanja, specialnosti, operativa, organizacija, gasilske strukture od PGD do GZS...

Nič ti ne bo škodilo če si boš v naprej malo pogledal gradivo za vodjo enot, ki jo najdeš na uradni strani GZS pod stran operativa - izobraževanje.

Reši tudi gasilski kviz, kateri je sestavljen iz vprašanje, ki se uporablja na gasilskih tekmovanjih link: http://kps.jezakon.com/kviz7_mix.htm.

V kolikor boš vso navedeno gradivo predelal lahko pričakuješ uspešno opravljen sprejemni izpit. Želim ti mnogo uspeha na sprejemnih in na koncu tečaja imenovanje v želeni čin - gasilskega častnika.
IGE Magna Steyr
Uporabnikova podoba
ivotrade

Objave: 35
Registriran: 1. maj 2010, 19:23
GE: Gornja Radgona

Objava fras112 » 24. januar 2013, 12:18

Maverik je napisal:
fras112 je napisal:takih, ki preveč preskakujejo se je za bati... razen tistih, ki so dobri gasilci in stvari obvladajo. samo taki ne rabijo vprašanj z odgovori. ne moreš operirati, če si doštudiral srojništvo in tudi gasilec ne moreš biti, če si dr. med. zato imam o sistemu napredovanja v čine za katere je pogoj določena stopnja splošne izobrazbe pomisleke. zgodi se namreč da imamo pol častinke, ki ne vejo kolko ma a cev premera.. z mano je pred nekaj leti obiskoval tečaj za poveljnike neki častik, ki še nikoli ni bil na intervenciji.. in pol ima recimo tak pogoje za poveljnika pgd v resnici pa še nikoli ni smrdel po dimu.

tisti, ki pred diplomo ni še nikoli bil na intervenciji, tudi po diplomi ga tam ne boš vidu, brez skrbi.

ja saj to mi je kristalno jasno... :D se pa kdaj taki tut kje pojavijo :) recimo en častnik, ki je bolj slabo aktiven je nekoč šel z mano na opravljanje požarne straže.. pač za število samo. in pol je tam vganajl cirkuse češ probajmo črpalko pa to da bomo vedeli kje se vklopi če bo treba kaj gasit... bože mili... znam jaz zjutraj pol treh črpalko vklopit če treba, pa mi ni potrebno delati vaj med narodom ob kaki prireditvi.
fras112

Objave: 84
Registriran: 29. november 2009, 15:56

Re: Tečaj za vodjo enot - sprejemni izpiti in gradivo

Objava arok » 24. januar 2013, 16:38

Hvala za nasvete, še posaebej ivotrade.

LP
arok

Objave: 18
Registriran: 27. september 2009, 21:39

Objava tečajnik » 21. marec 2013, 2:08

Mene pa zanima ali kdo ve kdaj bo razpisan kakšen tečaj za vodjo enot in lokacija tečaja.

Hvala za odgovor
tečajnik

Objava Primoz » 21. marec 2013, 16:56

tečajnik je napisal:Mene pa zanima ali kdo ve kdaj bo razpisan kakšen tečaj za vodjo enot in lokacija tečaja.

Hvala za odgovor

tečaj za vodjo enot je v domeni regije, torej se obrni na tvojega poveljnika in ta naj se poveže 'navzgor' in naj ti preskrbi pravi odgovor.
Uporabnikova podoba
Primoz

Objave: 1029
Registriran: 25. februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Nazaj na Izobraževanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 5 gostov