Pri sklopu 2:
Na spletni strani
http://www.gasilec.net/operativa/mladina/kviz imaš tri PDF dokumenta za zgodovino (za mladince in pripravnike seveda). Kar je v tej literaturi zapisano, lahko vse pride na kvizu. Torej tudi gibanje članstva med kongresi ...
sklopu 4:
Tako je. Za mladince so vaje za mladince, ki si jih naštel pod "a2", za pripravnike pa vaje za člane pod "a1". Vaje je potrebno čim bolj podrobno poznati, ker so vprašanja (gesla) nanašajo tako na oznake funkcije (, kot na opremo, ki se uporablja. Seveda so lahko zraven tudi neki splošni pojmi (trema, ovira, ...)
Orodje in oprema:
Na GZS (npr:
http://www.gasilec.net/uploads/datoteke ... 0proga.JPG) je objavljena le oprema, ki se bo uporabljala na državnem tekmovanju. Na samem teoretičnem delu pa pride v poštev vsa oprema, s katero gasilci lahko delamo. Samo GVC 16/25 si na primer predstavljaj kaj je vse notri, ....
Pri vozilih je običajno mišljeno oznaka oz. imena (GVM oz. gasilsko vozilo za prevoz moštva)
Za splošno tematiko pa snovi ne najdeš nikjer (oz. preiščeš lahko celotni internet, pa vedno najdeš še nekaj novega), ker v ta sklop pa dejansko pride lahko upoštev čisto vse, kar je v povezavi z gasilstvom (npr: intervencija, izvoz, zasilni izhod, ...). Ne bit presenečen nad kakšnimi zanimivimi gesli, ki se uporabljajo v gasilstvu, a se jih na vajah ne bi hitro spomnil.
Sklopu 6
Cevi ni potrebno razviti do konca, zato tudi ni kazenskih, kakor si sam že ugotovil.
Če se pripravljaš na državno tekmovanje, imaš za vidnejšo uvrstitev občutno premalo časa, saj je za kviz potrebno posvetiti izredno veliko časa.