Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Tečaj za visokega gasilskega častnika - Klarič krši pravila

Tečaji, vaje, šola ...

Moderator: Oskar

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Tečaj za visokega gasilskega častnika - Klarič krši pravila

Objava oficir » 6. marec 2013, 11:56

Slišim, da poteka tečaj za visokega gasilskega častnika, ki baje sploh ni bil razpisan ali obravnavan na nobenem delovnem telesu v GZS.
Ne vem natančno kakšna so pravila ampak zdi se mi zelo čudno tole. Baje je kandidate nabral po pripadnosti sam tov.Klarič in pri tem kršil vsa možna pravila in so med tečajniki baje taki, ki pravil ne izpolnjujejo. Poleg tega pa nekateri, ki pravila izpolnjujejo sploh niso bili obveščeni.
Ali bo kdo javil to kakšni inšpekcijski službi ali kaj podobnega da se tak tečaj razveljavi??
oficir

Odg: Tečaj za visokega gasilskega častnika - Klarič krši pra

Objava AIDA » 6. marec 2013, 13:19

Kdo pa je vključen v KLUB - Visokih gasilskih častnikov?
Ima kdo seznam članov tega KLUBA?
Na podlagi tega seznama nam bo jasno katere karakterisike so bile odločilne za članstvo,
ker očitno operativno - organizacijske ter vodstveno - strokovne - NE.

Stanovska organizacija ima notranje nadzorne organe, kamor se lahko člani ali nepovabljeni kandidati KLUBA - Visokih gasilskih častnikov - pritožijo?
Ali si bo kdo to sploh upal, bomo pa videli!
Predlagam, da najprej preuči kakšne prostozidarske pogoje iz stare Anglije, ker članstvo v takileh KLUBIH ni kar tako.

V Sloveniji izobraževanje prostovojnih gasilcev v skladu s potrjenim programom izobraževanj 2013 financira država iz proračunskega denarja, morda pa je res kje kakšna inšpekcija, ki bi preverila organizacijo - pravila in pogoje tečaja za Visoke gasilske častnike?

No pa se Lepo imejte, pa da ne boste obupali
nepovabljeni kandidati KLUBA - Visokih gasilskih častnikov!

Alenka
AIDA

Objave: 4
Registriran: 18. februar 2013, 22:19

Objava Marjan L. » 10. marec 2013, 8:11

KLUB - Visokih gasilskih častnikov je enak klub škrlatnih princev (kardinalov).

Škrlatna barva pomeni, da so za svojo vero pripravljeni umreti.

Kaj pa so izbranci za udeležbo na tečaju vodje na nivoju regije ali države pripravljeni narediti pa ne vem.

Verjetno vsakdo ve zase, do kod je šel in kam je prišel.

Marjan L.
Marjan L.

Objava Matjaž Zupan » 10. marec 2013, 12:13

Tečaj za gasilske vodje v regiji in državi (t.j. za čin ViGČ) že od nekdaj velja kot tečaj, na katerega se nihče ne more prijaviti sam, kot je to navada pri ostalih tečajih...temveč te mora nekdo predlagati. Baje je čin ViGČ dejansko rezerviran zgolj za tiste, ki so navedeni v imenu tečaja - torej za vodje na nivoju regije in nivoju GZS. Izjeme naj bi bili tudi tisti, ki so se izkazali z vidnim strokovnim prispevkom na področju gasilstva.

Tisto o čemer piše oficir v prvi objavi, pa deluje kot politično kadrovanje - še posebej, če nekateri kandidati res ne izpolnjujejo pogojev za pristop k tečaju (t.j. 5 let v činu VGČ in izobrazba 7.stopnje ali 10 let v činu VGČ in izobrazba 6.stopnje).
Kakšen pa je uspeh političnega kadrovanja, pa imamo žal vsak dan priložnost videti v vladi in državnih podjetjih #-o
Matjaž Zupan

Objave: 674
Registriran: 21. julij 2003, 20:12

Re: Tečaj za visokega gasilskega častnika - Klarič krši prav

Objava metodg » 26. marec 2013, 22:43

Jaz sem član "KLUBA"...
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava gapi » 27. marec 2013, 19:07

Jaz pa tudi poznam dve članici tega "KLUBA".

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1843
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava AIDA » 28. marec 2013, 14:28

Metod pravi:
"Jaz sem član "KLUBA"..
Vemo Metod, tudi predavaš odlično na tečajih GZS -ja gradbeništvo. Da ne bo pomote prav je, da se kadrom, ki usposabljajo gasilce na najvišjih nivojih omogoči lastno usposabljanje in gasilski razvoj na tako imenovanem visokem nivoju.
Le to ni OK, da je izbor skrivnosten in nekateri zares nevedo ZAKAJ niso bili povabljeni na ta tečaj???
Pa saj vidite koliko časa smo čakali, da je nekdo zbral svoj ponos - svojo vrednost in se predstavil.

Metod pravi:
"Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA"
pa me je s tem mojstrom spomnil na prostozidarstvo in njihovo poimenovanje članov. Ker smo na straneh izobraževanja na forumu sem kar prilepila podake iz Wikipedije:
Prostozidárstvo (tudi masónstvo ali framasónstvo) je mednarodno »bratsko« društvo. Člani tega društva se združujejo v posameznih enotah - ložah, in si delijo podobne ideale moralne in metafizične narave.
Prostozidarstvo kot gibanje nima določenega stalnega načrta, ampak prilagaja način svojega delovanja trenutnim razmeram v svetu.
Zaradi tega se pojavljajo različna tolmačenja o opredeljenosti te organizacije, tako do religije, kot do drugih nazorskih vprašanj.
Stopnje in redi oz. nazivi v prostozidarstvu
1. Učenec/Vajenec
2. Pomočnik
3. Mojster
4. Tajni Mojster
5. Veliki Mojster

…..........

30.Veliki Izbranec Vitez Kadoš
31.Veliki Inšpektor Inkvizitor Poveljnik
32.Vzvišeni Princ Kraljevske Skrivnosti
33.Suvereni Veliki Generalni Inšpektor

Pa recite, da vas nazivnost činov - članov ne spominja na marsikaj, zanimivo. Kdo je kdo?
Alenka
AIDA

Objave: 4
Registriran: 18. februar 2013, 22:19

Nazaj na Izobraževanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov