Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

ZARE frekvence

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

ZARE frekvence

Objava lamela123 » 10. julij 2014, 15:20

Lep pozdrav,

Sem nov na forumu in imam nekaj vprašanj. Potreboval bi frekvence sistema ZARE, za sprogramiranje starejše radijske postaje ISKRA TR40. Našel sem link do spletne strani:
http://shrani.si/f/1z/EY/tCW8zxV/zare-frekvence.jpg

Vendar sem nekje prebral da sta TX in pa RX ravno obratno. Ali to drži in ali so to najnovejši podatki? Prav tako imam vprašanje glede pozivnika, ta deluje na frekvenci 173.250MHz, toda kakšen je RX in pa TX? Ali to pomeni, da je RX in TX enak? Rad bi sprogramiral v postajo tudi ta kanal, da bi lahko potem vse skupaj priključil na računalnik.
Zadnjič uredil lamela123 - 13. julij 2014, 8:31. Skupaj urejeno 1 krat.
lamela123

Objave: 3
Registriran: 10. julij 2014, 15:07

Odg: ZARE frekvence

Objava polo98 » 10. julij 2014, 18:33

TR40 se ne progtamira samo tako...

In kaj misliš, da boš tu slišal na 173.250MHz? Ti povem? Ajd, občasno neko brečanje, ki se pa da dekodirat...
polo98

Objave: 540
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Objava lamela123 » 10. julij 2014, 20:37

Vem, kako se programira, tudi vem, da je potrebno dekodiranje signala, samo frekvence potrebujem.
lamela123

Re: ZARE frekvence

Objava Jacksy » 10. julij 2014, 22:00

Zakaj bi pa uporabljal TX na ZARE 40?
Uporabnikova podoba
Jacksy

Objave: 323
Registriran: 30. maj 2007, 18:58
GE: Mozirje

Objava polo98 » 11. julij 2014, 14:08

lamela123 je napisal:Vem, kako se programira, tudi vem, da je potrebno dekodiranje signala, samo frekvence potrebujem.

Pa saj si jih že v prvem postu (frekvence) dodal link! Kaj ti zdej tu ni jasno???

Če bi pa rad oddajal na ZARE 40 (motil) se boš pa pridružil eliti na Dobu.
polo98

Objava Gregor K. » 11. julij 2014, 18:42

Zelo lepo bi bilo, če bi se vsi "amaterji" in "profesionalci" nehali ZAJEBAVATI (oprostite izrazu) z nekimi kvazi rešitvami in uporabami raznih sredstev zvez v sistemu ZARE.
Zaradi takšnih zadev namreč prihaja do navzkrižnih motenj, zlasti pri nedovoljeni samovoljni nabavi in seveda predvsem uporabi mobilnih repetitorjev.
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

Objava polo98 » 11. julij 2014, 19:19

Gregor K,
Upam, da mene ne šteješ v to kar si napisal v zgornjem postu :o
polo98

Objava Jacksy » 11. julij 2014, 19:45

Gregor K. je napisal:Zelo lepo bi bilo, če bi se vsi "amaterji" in "profesionalci" nehali ZAJEBAVATI (oprostite izrazu) z nekimi kvazi rešitvami in uporabami raznih sredstev zvez v sistemu ZARE.
Zaradi takšnih zadev namreč prihaja do navzkrižnih motenj, zlasti pri nedovoljeni samovoljni nabavi in seveda predvsem uporabi mobilnih repetitorjev.

Dogovorjeno!
Uporabnikova podoba
Jacksy

Objave: 323
Registriran: 30. maj 2007, 18:58
GE: Mozirje

Re: ZARE frekvence

Objava Gregor K. » 12. julij 2014, 17:50

Polo98 nikogar nisem nikamor štel, vendar je žal dejstvo, da nekateri trgovci s tovrstno opremo uspejo prodati "svašta". Kupci pa ponavadi seveda ne vedo kaj, kdaj, kje kako in zakaj. Pa tudi med tistimi, ki vedo, se najdejo zanesenjaki, ki niti pomislijo ne, da bi karkoli lahko motilo postavljen sistem ZARE. Potem pa prihaja do čudežnega zatikanja sporočil, samodejnega pošiljanja iz neznanih digipiterjev in podobna jajca...
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

Objava lamela123 » 13. julij 2014, 8:30

polo98 je napisal:
lamela123 je napisal:Vem, kako se programira, tudi vem, da je potrebno dekodiranje signala, samo frekvence potrebujem.

Pa saj si jih že v prvem postu (frekvence) dodal link! Kaj ti zdej tu ni jasno???

Če bi pa rad oddajal na ZARE 40 (motil) se boš pa pridružil eliti na Dobu.

Ne vem ali sem te kakorkoli čustveno prizadel in zmotil tvoj notranji mir, se opravičujem za to. Jaz sem postavil konkretno vprašanje glede teh frekvenc, ki sem jih objavil, prosil sem za odgovor in ne za tvoje kritike in pa neumesne pripombe. Verjetno bi rad oddajal na ZARE 40 a ne? Vsak dan razmišljam o tem in se veselim dneva, ko mi boš ti povedal če je to možno.

Gregor K. je napisal:Zelo lepo bi bilo, če bi se vsi "amaterji" in "profesionalci" nehali ZAJEBAVATI (oprostite izrazu) z nekimi kvazi rešitvami in uporabami raznih sredstev zvez v sistemu ZARE.

Moja "amaterska" oz. "profesionalna" kvazi rešitev prav zagotovo ne bo rešila tvojih problemov z navzkrižnjimi motnjami, zlasti pri nedovoljeni samovoljni nabavi in seveda predvsem uporabi mobilnih repetitorjev, jih pa poslapšala tudi ne bo.

Vsi imate toliko za povedat, da glava peče. Nikjer ni prepovedano poslušanje frekvenc ZARE, tudi če jih poslušam, še ne pomeni da imam namen držati Tx tipko zraven pa Kitića na mobitelu predvajat. Hvala tistim, ki ste mi pomagali, tisti ko pa jajce nesete pa vas k**** gleda. Marsikateri uporabnik bi znal s takšno napravo veliko bolje ravnati in ne zlorabljati zmožnosti le te v sistemu, kot pa marsikateri gasilec. Profesionalni uporabnik nisi takrat ko znaš reči konec po koncu oddajanja, ampak takrat ko razumeš za kaj se gre v celotnem sistemu čisto do najmanjših podrobnosti in da si znaš predstavljati kako delujejo vezja za tem. Žal se marsikateri ljudje štejete v to kategorijo, mislite da vse veste in same sebe poveličujete na forumih kot je ta.
lamela123

Objava polo98 » 13. julij 2014, 14:31

Ne nisi me prizadel. Pa kaj bi sploh rad?
Daj še enkrat napiši vprašanje, mogoče sem kaj spregledal, čeprav sem šel parkrat skozi... Kaj bi rad, Kajjjjjj. razloži točno pa to bomo pomagali. V tvojem prvem postu sem razumel vprašanje, na katerega si si že sam odgovoril :shock:

Ali nas zajebavaš ali kaj?

Poleg tega vidim, da si prvi post danes spremenil!
polo98

Odg: Re: ZARE frekvence

Objava gubina » 13. julij 2014, 23:49

Gregor K. je napisal:Polo98 nikogar nisem nikamor štel, vendar je žal dejstvo, da nekateri trgovci s tovrstno opremo uspejo prodati "svašta". Kupci pa ponavadi seveda ne vedo kaj, kdaj, kje kako in zakaj. Pa tudi med tistimi, ki vedo, se najdejo zanesenjaki, ki niti pomislijo ne, da bi karkoli lahko motilo postavljen sistem ZARE. Potem pa prihaja do čudežnega zatikanja sporočil, samodejnega pošiljanja iz neznanih digipiterjev in podobna jajca...

ko bo v državi ponovno uvedeno kot je že bilo, torej nakup radijske opreme, s katero je mogoče tudi oddajati, z radioamatersko izkaznico recimo, bo tudi kontrola nad vsem dogajanjem boljša kar se tiče radioamaterske opreme.kar se tiče ostalih komunikacij se ve kaj in kako. v našem primeru recimo, igramo na golo zaupanje, da naši vrli gasilčki ne bodo iz gasilskega doma odnesli katero od radio postaj domov in se z njo igrali.
ostalo si pa sam napisal
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 727
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava vselic » 6. maj 2020, 20:40

Zdravo,

ima kdo morda podatek, na kateri frekvenci dela pge celje?

Lp
vselic

Objave: 27
Registriran: 24. januar 2020, 12:31

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov