Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Požar v trojanskih tunelih, tokrat v Jasovniku

Moderatorji: Oskar, BAČO, Gregor K.

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Odg: Požar v trojanskih tunelih, tokrat v Jasovniku

Objava gubina » 14. maj 2016, 17:25

ljubljančan je napisal:"Nikoli ne gasite požara na tovornem vozilu, saj je to z gasilnim
aparatom v predoru nemogoče in neuspešno!"
Navodilo DARS http://www.dars.si/Dokumenti/4_publikac ... dor_08.pdf

???

zanimiva ugotovitev...torej ne bomo mogli več krivite voznike tovornih vozil da niti poskusili niso gasiti....kot tudi v tem primeru...
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 703
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava Tomkat » 14. maj 2016, 20:03

V tem primeru voznika ni kaj kriviti!
Na goreče vozilo je spraznil 2 S-šestki, vendar žal ni zadostovalo.

Bolj bi človek za jaj... zagrabil vse tiste tovornjakarje, ki so se odpeljali mimo in niso bili toliko solidarni do kolega in mu pomagali. Pa vsakdo s sabo prevaža vsaj po eno šestico. :evil:
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objave: 1875
Registriran: 4. marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas

Re: Požar v trojanskih tunelih, tokrat v Jasovniku

Objava aznidaric » 16. maj 2016, 10:11

Iz prakse lahko povem, da sem naletel na požar osebnega avtomobila. Lastnik je spraznil devetko praha in ni pogasil avta. Ogenj je zadušil do neke mere. Podobno je bilo videti to na posnetku tega požara. Nato je prinesel še eno in je začel pihati po pokrovu. Sem ga ustavil in mu pokazal, da mora prah pihniti v prostor, kjer gori, da dejansko zaduši ogenj. Ko sva to tako naredila, je bil požar pogašen še pred prihodom poklicne enote, v aparatu je pa ostalo še kar nekaj praha.
Potem sem ga vprašal, zakaj je gasil tako, kot je. Odgovor je bil v smislu, tako to govorijo po TV-ju. Kar je plus, ker ljudje vseeno poslušaj in minus, ker ni dovolj dobro razloženo.
aznidaric

Objave: 87
Registriran: 20. maj 2006, 15:45

Objava ljubljančan » 16. maj 2016, 11:04

Kar se pa tiče mimovozečih tovornjakarjev, menim da odgovor ni tako enostaven. Seveda je ob takojšnjem odzivu več oseb še mogoče kaj rešiti in dejansko je preveč brezbrižnih ljudi, ki niso pripravljeni pomagati. Vendar tunel je specifičen prostor, manj ko je oseb, vozil in tovora v območju nevarnosti, manjše so potencialne končne posledice. Bolje en tovornjak v ognju kot trije.Moje skromno laično mišljenje.
ljubljančan

Objave: 123
Registriran: 5. december 2011, 22:27
GE: občan

Objava Gorilla » 16. maj 2016, 20:11

ljubljančan je napisal:Kar se pa tiče mimovozečih tovornjakarjev, menim da odgovor ni tako enostaven. Seveda je ob takojšnjem odzivu več oseb še mogoče kaj rešiti in dejansko je preveč brezbrižnih ljudi, ki niso pripravljeni pomagati. Vendar tunel je specifičen prostor, manj ko je oseb, vozil in tovora v območju nevarnosti, manjše so potencialne končne posledice. Bolje en tovornjak v ognju kot trije.Moje skromno laično mišljenje.

Se strinjam! Predstavljajte si, da ste voznik, vozite po cel teden ker vas v to silijo šefi (tudi z guljofanjem tahografa) vi pa morate doma nahraniti lačna usta. V tunelu zagori, niste gasilec zgolj človek ki dela brez vsega gasilskega znanja, pripeljete v tunel in tam gori. Bo zagorelo še vam? Boste prišli pravočasno vn, kaj če se kaj naredi tovornjaku in zato izgubite službo? Prva misel ki bi meni prišla napamet je ČIMPREJ VN in reši se kdor se mora. Kot gasilci seveda, prva stvar pomagat in reševat kar se da, pa niso vsi gasilci.
Lp, Luka

Kjer je problem, je tudi rešitev.
Uporabnikova podoba
Gorilla

Objave: 154
Registriran: 21. april 2013, 10:58

Nazaj

Nazaj na Gašenje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost