Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Zanima me ...

Tečaji, vaje, šola ...

Moderator: Oskar

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Re: Zanima me ...

Objava Jacksy » 30. maj 2016, 14:48

Stres med gasilci je vedno prisoten in žal je tako da ne moreš določiti kako bo nekdo odreagiral ob določeni situaciji.
Že samo pisk pozivnika je stresna situacija in nanjo se vsakdo drugače odzove. (Eni postajeno nervozni, dvigne se jim pulz,... postanejo furjasti, zaletavi, spet drugi se umirijo premislijo,..)

Enako je pri srečanju mrtvih oseb, tudi sam sem že imel opravka z mrtvimi in sem vsaj po mojem odreagiral popolnoma mirno in smo skupaj s kolegi gasilci zadevo izpeljali povsem profesionalno, posledic kasneje (vsaj do sedaj) nisem imel... imam namreč to srečo da si obrazov ljudi ne zapomnem. (v poklicnem življenju mi to žal včasih dela preglavice)
Kot je napisal Robit, najbolje je da ponesrečenca ne gledaš v obraz. Koncentriraš se na delo ki ga moraš opraviti,... Je pa dobra zadeva, da se po končani intervenciji gasilci ki so posredovali na dotični intervenciji skupaj sestanejo (ne podpiram sicer alkohola) ob pivu ali kozarčku vina in si povejo svoje doživetje intervencije, občutke, tegobe,... Takšnih stvari ne smemo držati v sebi. Predvsem pa je treba gasilcem dopovedati da smo tudi mi samo ljudje in ne heroji ki bi vse prenesli brez posledic.
Če pa nekdo ni za neko delo, oziroma se ob določenem delu ne počuti vredu pa mora tudi biti sam toliko samokritičen, da se tatšnih intervencij ne udeleži ali pa prosi za premestitev na delo kjer pa ne bo imel opravka s ponesrečencem. Žal ne moremo biti vsi za vse. Ne da koga želim užalit ampak če je nekdo slabo dovzeten za takšne dogodke pa je lahko super gasilc za notranje požare ali pa odličen pri delu z nevarnimi snovmi ;)

Lahko pa se zgodi, da na povsem "rutinski" intervenciji gasilec doživi velik stres. Stres lahko sproži praktično karkoli.
Sam sem vsaj na oziroma po intervenciji največji stres doživel ob uspešni preprečitvi storitve samomora. Nisem bil izpostavljen nobeni večji nevarnosti, oseba je bila hitro na varnem izven nevarnosti, ... gasilci smo le nudili tehnično pomoč policiji pri preprečitvi storitve samomora. Med čakanjem na ekipo NMP z zdravnico pa smo skupaj z nesrečnikom in njegovimi starši počakali v stanovanju
Ob prih
Uporabnikova podoba
Jacksy

Objave: 323
Registriran: 30. maj 2007, 18:58
GE: Mozirje

Odg: Zanima me ...

Objava maddox » 31. maj 2016, 9:59

No ja se strinjam ampak kljub vsemu se mi zdi da ni narobe, da se na to temu zgodi kako izobraževanje ali pa nekaj podobnega...zdej vemo kaj predglagati naši domači zvezi, ker sej pravim teh intervencij je vedno več, sploh pa na našem terenu, kjer je teren hribovit in reševalci velikokrat porebujejo našo pomoč.
Ampak sej pravim hvala za vse nasvete. :)
maddox

Objave: 6
Registriran: 8. april 2016, 12:13
GE: PGD Dramlje

Objava mareex » 2. junij 2016, 10:45

http://www.sos112.si/slo/clanek.php?catid=27&id=6017

Kolikor sem seznanjen poteka trenutno usposabljanje tudi za prostovoljna društva, saj se ga je udeležil tudi naš gasilec, ki bo naš zaupnik... Usposabljanje pa poteka preko spleta in predavanji na Igu.
mareex

Objave: 49
Registriran: 31. januar 2011, 21:37

Objava rudibr » 8. junij 2016, 10:16

Jaz grem na tečaj v Sežano. Ali lahko moje podjetje zahteva nadomestilo za odsotnost, če ne koristim svojega dopusta? KDo to plača?
Uporabnikova podoba
rudibr

Objave: 42
Registriran: 23. marec 2009, 14:36
GE: PGD Primskovo

Objava robit » 8. junij 2016, 10:27

Zvoja GZ napiše potrdilo za refundacijo in to nadomestilo tudi plača kolikor jaz vem. V mojem primeru sem takrat koristil ure in tako nisem bremenil proračuna GZ.
robit

Objave: 207
Registriran: 1. februar 2013, 10:09

Objava Zbiljc » 9. junij 2016, 10:43

Kater tečaj, "dežurstvo" oz gašenje požarov v naravi?

Mene pa zanima, kako to, da so tečaji za obnovitev licence za delo s helikopterjem, na drugih koncih Slovenije, kot so bili?
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 631
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Objava gapi » 9. junij 2016, 15:02

rudibr je napisal:Jaz grem na tečaj v Sežano. Ali lahko moje podjetje zahteva nadomestilo za odsotnost, če ne koristim svojega dopusta? KDo to plača?

Seveda lahko delodajalec zahteva refundicijo plače za tvojo odstotnost. Plača tisti ki te je na tečaj napotil. Kdo je dejanski plačnik je stvar kako imate to urejeno v vaši občini, kako imate to pogodbeno urejeno. Lahko je dejanski plačnik PGD ali lokalna GZ ali občina. Posredno je plačnik vedno občina, saj te je posredno ona tudi napotila na izobražavanje.

Čigava je obveznost organiziranja javne gasilske službe se pa tudi ve.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1841
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava Mayamaya » 13. junij 2016, 17:50

http://www.gasilec.net/ ..poglejte si napovednik dogodkov .. žalostno je, kam slovenska gasilerija tone ..nobenih izobraževanj, seminarjev, strokovnih dni ..le še: "pokalno tekmovanje starejši", "pokalno tekmovanje člani A", "Sesalni vod člani B" ipd. ..za bruhat ..
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objave: 256
Registriran: 26. januar 2014, 21:02

Objava Luka90 » 13. junij 2016, 19:28

Mayamaya je napisal:http://www.gasilec.net/ ..poglejte si napovednik dogodkov .. žalostno je, kam slovenska gasilerija tone ..nobenih izobraževanj, seminarjev, strokovnih dni ..le še: "pokalno tekmovanje starejši", "pokalno tekmovanje člani A", "Sesalni vod člani B" ipd. ..za bruhat ..

samo čakal sem kdaj se bo Mayamaya kaj oglasil :D in ja povsem prav ima =D> =D> =D>
Luka90

Objave: 92
Registriran: 3. julij 2013, 17:48
GE: JGS Škofja Loka

Objava Jacksy » 13. junij 2016, 21:32

Luka90 je napisal:
Mayamaya je napisal:http://www.gasilec.net/ ..poglejte si napovednik dogodkov .. žalostno je, kam slovenska gasilerija tone ..nobenih izobraževanj, seminarjev, strokovnih dni ..le še: "pokalno tekmovanje starejši", "pokalno tekmovanje člani A", "Sesalni vod člani B" ipd. ..za bruhat ..

samo čakal sem kdaj se bo Mayamaya kaj oglasil :D in ja povsem prav ima =D> =D> =D>

Revija Gasilec ni pa nič drugačna... Vsaj pred leti je bilo tako, dlje kot do naslovnice pa pri novejših številkah niti ne pridem, pa še to samo zato ker je na društveni izvod revije potrebno vpisati številko došle pošte.
Glede na naslov teme pa dodajam tole:
Zanima me kdaj se bo to spremenilo?
Uporabnikova podoba
Jacksy

Objave: 323
Registriran: 30. maj 2007, 18:58
GE: Mozirje

Objava MICKA » 13. junij 2016, 22:43

Glede na naslov teme pa dodajam tole:
Zanima me kdaj se bo to spremenilo?[/quote]

Po volitvah in še to samo pod pogojem da boste/bomo volili prave ljudi.
Polovično znanje je nevarnejše od neznanja (bolivijski)

V vsem imenitno bi uspeli, če dvakrat bi lahko začeli (Johann W. Goethe)
Uporabnikova podoba
MICKA

Objave: 1939
Registriran: 31. december 2002, 16:25

Objava Maverik » 13. junij 2016, 23:45

Škoda, da nisi prišel v Koper prejšnji vikend, bi lahko od blizu občudoval cvet slovenske gasilerije :x :(
Maverik

Objave: 90
Registriran: 20. marec 2005, 0:08

Objava Mayamaya » 14. junij 2016, 15:37

Maverik je napisal:

Škoda, da nisi prišel v Koper prejšnji vikend, bi lahko od blizu občudoval cvet slovenske gasilerije :x :(

Sem videl nekaj slik ja, ko so "gasilcki" v Kopru stopili iz avtobusa, jih je vecina komaj se stala na nogah.. samo upal sem, da ne bo 24ur kaj objavljal iz tistega dne.
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objava Mayamaya » 14. junij 2016, 20:09

Pravkar gledal prispevek na rtv slo, kjer gospod Franci Petek pravi, da s temi tekmovanju skrbijo predvsem za psihofizicno pripravljenost operativnih gasilcev ..wtf??!! Pa kje mi zivimo...in pol se cudimo kam gre nasa drzava. Me prav zanima, koliko financnih sredstev je bilo namenjenih za ta pijanski vikend; sicer mi naj pa tale vsevedni Petek pove, zakaj nimajo takih tekmovanj kar na brigadi za sprejemne izpite, ce so res tako dobra..
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objava Puz » 30. junij 2016, 10:19

Mene pa zanima, če je kdo že prejel avtomatsko generirano obvestilo Vulkana za razporeditev na jesenske tečaje? Jaz (še) nisem.
Za prejšnji, spomladanski ciklus, se je to zgodilo po 45 dneh od zadnjega dneva prijave. Danes je od 15. maja minilo ravno toliko časa. Sklepam po zapisu iz razpisa izobraževanj, da se to proži avtomatsko. Sicer pa ne bi bilo slabo, da bi bili vsi prijavljeni obveščeni v primeru potrditve/zavrnitve...
Puz

Objave: 7
Registriran: 31. oktober 2015, 15:40

NazajNaprej

Nazaj na Izobraževanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov