Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Programiranje Baofeng UV-5RA

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Re: Programiranje Baofeng UV-5RA

Objava gasilec667 » 1. februar 2018, 5:25

S Chripom se popolnoma normalno da programirati baofeng (in še marskiatero drugo) postaje. Nastavi se lahko tudi ostale parametre, vse to se lahko počne tudi v original aplikaciji, samo bolj nerodno.

Chirp podpira vpisovanje kode, ki jo podpira sistem ZaRe. Sam jo imam vpisano in registrirano pri ReCo-tu, zato tudi brez težav uporabljam to postajo na intervencijah. Jo pa nerad uporabljam, ker je pač kitajček in jo imam bolj za igranje z radioamaterskimi frekvencami (imam licenco preden bo kdo pameten) kot pa za operativno rabo v gasilstvu.

Naložil sem tudi datoteko za chirp. Je sicer za uv82, vendar zadevo sprogramiraš tako da:
1. download from radio (izbereš svojo postajo in jo seznaniš v program)
2. skopriaš kanale in nastaviš vse kar rabiš (vse nastavitve)
3. upload to radio
Shraniš datoteko za prihodnjo rabo.

Če pa bi kdo rad na roke programiral je pdf v .rar kjer so vse frekvence po lokacijah :)

Lp
Priloge
frekvence.rar
(3.94 MiB) Prenešeno 211 krat
gasilec667

Objave: 23
Registriran: 29. januar 2014, 17:04

Re: Programiranje Baofeng UV-5RA

Objava Miiha » 1. februar 2018, 11:25

Kaj se da z temi frekvencami programirati tudi novejšo verzijo Baofenga? Npr: UV-9R ( če je že kdo probal ? )
Lp,
Miiha

Objave: 36
Registriran: 23. marec 2014, 14:35
GE: PGD Podova

Odg: Programiranje Baofeng UV-5RA

Objava rosso » 5. februar 2018, 10:41

Najlepša hvala vsem, ki ste delili znanje. Uspeli mi je sprogramirat postajo baofeng bf-a58. Ob priliki pripnem še image file za CHIRP.
A kdo ve kako je mogoče sprogramirati stranske tipkena postaji(tipki poleg PTT tipke)?

Lp
rosso

Objave: 28
Registriran: 21. januar 2003, 14:28

Objava rudibr » 18. februar 2018, 20:20

Saj ne vem, če je to pravo mesto, pa vendar. V našem društvu smo kupili več postaj Baofeng UV-5R. Dve imamo odveč, popolnoma novi sta. Programirani sta za vse ZARE frekvence. Če jih kdo rabi, sta na voljoi. Cena za eno je 40 €.
Uporabnikova podoba
rudibr

Objave: 42
Registriran: 23. marec 2009, 14:36
GE: PGD Primskovo

Objava Jakoc11 » 2. marec 2018, 17:31

Kupil sem ukw postajo nktech uv 5r, ki je podobna kot Baofeng uv 5r in me zanima, če kaj veste kako bi lahko poslušal gasilce v okolici Iga :). Hvala za odgovor
Jakoc11

Objave: 1
Registriran: 2. marec 2018, 17:26
GE: Golo 1

Objava polo98 » 2. marec 2018, 18:29

Google ve. Delajo tam na okoli 390Mhz. Prisluhni :wink:
polo98

Objave: 502
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Objava albrecht12 » 19. marec 2018, 16:44

polo98 je napisal:Google ve. Delajo tam na okoli 390Mhz. Prisluhni :wink:

Zakaj si ti tak kreten z tvojimi odgovori vedno ? Nikoli nič pametnega ne poveš. Raje bodi tiho pa bo več koristi.

Gasilci imajo sistem ZARE, ki deluje v območju 173Mhz torej malo poskeniraj pa boš vse našel, sčasoma.
Drugače pa v google napiši ZARE imenik, pa ziher najdeš kakšen seznam, saj je vse javno dostopno.
Kar se pa tiče območja od 390-394Mhz pa boš našel zgolj TETRO, ki jo uporabljajo v policiji, vojski ter pri darsu. :D
albrecht12

Objave: 8
Registriran: 1. december 2017, 20:00

Objava rudibr » 19. marec 2018, 16:53

Jakoc11 je napisal:Kupil sem ukw postajo nktech uv 5r, ki je podobna kot Baofeng uv 5r in me zanima, če kaj veste kako bi lahko poslušal gasilce v okolici Iga :). Hvala za odgovor

Če postaja dela na 2 metrih valovne dolžine, potem zanesljivo, če se postaja da seveda programirat. Postaje pa konkretno ne poznam.
Uporabnikova podoba
rudibr

Objava trsta91 » 20. marec 2018, 0:23

rudibr je napisal:
Jakoc11 je napisal:Kupil sem ukw postajo nktech uv 5r, ki je podobna kot Baofeng uv 5r in me zanima, če kaj veste kako bi lahko poslušal gasilce v okolici Iga :). Hvala za odgovor

Če postaja dela na 2 metrih valovne dolžine, potem zanesljivo, če se postaja da seveda programirat. Postaje pa konkretno ne poznam.

Sicer njihovega terena ne poznam ampak mislim, da boš jih slišal na frekvenci 173,5375 MHz.
Denis Trstenjak
Poveljnik PGD Banovci I. kat
V SLOGI JE MOČ, NA POMOČ!
Uporabnikova podoba
trsta91

Objave: 35
Registriran: 29. januar 2018, 20:38
GE: PGD Banovci

Objava polo98 » 20. marec 2018, 1:12

albrecht12 je napisal:

Zakaj si ti tak kreten z tvojimi odgovori vedno ? Nikoli nič pametnega ne poveš. Raje bodi tiho pa bo več koristi.

Gasilci imajo sistem ZARE, ki deluje v območju 173Mhz torej malo poskeniraj pa boš vse našel, sčasoma.
Drugače pa v google napiši ZARE imenik, pa ziher najdeš kakšen seznam, saj je vse javno dostopno.
Kar se pa tiče območja od 390-394Mhz pa boš našel zgolj TETRO, ki jo uporabljajo v policiji, vojski ter pri darsu. :D

Res lepo od tebe, da si me označil z kretenom. Z tvojimi 5(pet) postov na tem forumu nisi pomagal nikomur.
L.p
polo98

Objava albrecht12 » 30. marec 2018, 11:17

polo98 je napisal:
albrecht12 je napisal:

Res lepo od tebe, da si me označil z kretenom. Z tvojimi 5(pet) postov na tem forumu nisi pomagal nikomur.
L.p

Z mojimi petimi posti sem povedal več koristnega kot ti, ki govoriš nesmisle in v bistvu ne pomagaš nobenemu, ampak se k večjemu z njega norca delaš. Te še kaj zanima ? :)

Lp.
albrecht12

Objave: 8
Registriran: 1. december 2017, 20:00

Objava polo98 » 31. marec 2018, 4:38

Za tolažbo, tudi meni si pomagal, če pogledamo digitalno logično (0 je nič, 1 je pa že nekaj). Ti si zame prvo(0).

Pa želim ti lepe praznike tebi in tvojim in seveda ostalim forumorašem.

L.p
polo98

Objava rudibr » 3. april 2018, 16:02

Bzovc12, poslal si mi ZS, vendar ne dovoli odgovora. Pošlji mi na Rudi@bregar.si
Uporabnikova podoba
rudibr

Odg: Re: Programiranje Baofeng UV-5RA

Objava Dino » 7. april 2018, 12:33

gasilec667 je napisal:
Naložil sem tudi datoteko za chirp. Je sicer za uv82, vendar zadevo sprogramiraš tako da:
1. download from radio (izbereš svojo postajo in jo seznaniš v program)
2. skopriaš kanale in nastaviš vse kar rabiš (vse nastavitve)
3. upload to radio
Shraniš datoteko za prihodnjo rabo.

Lp

Hvala Gasilec667 !
Sem ravnokar sprogramiral Baofeng UV-82 po tvojih navodilih za Chirp na linuxu.
Postopek je preprost in hiter, sem pričakoval več težav :)
Dino

Objave: 30
Registriran: 8. oktober 2010, 11:51
GE: PGD MB Mesto

Objava robigasilec » 27. marec 2019, 16:45

Zdravo je tukaj kdo ki bi znal sprogramirati postajo baofeng na frekvence ZARE?

L.p.
robigasilec

Objave: 1
Registriran: 27. marec 2019, 16:03
GE: Pgd Celje-Gaberje

NazajNaprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 0 gostov