Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Občni zbor gasilske mladine

Moderator: mailo

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Občni zbor gasilske mladine

Objava Oskar » 13. januar 2006, 23:25

Danes sem bil povabljen na občni zbor gasilske mladine v PGD Oplotnica.
Zelo lepo organizirano. Mladino je najprej nagovorila mentoriva Stanka Čoh.
Poročilo o delu mladine so pripravili in ga bo na članskem občnem zboru eden izmed mladih prebral.
Nato sem stopil na sceno jaz. Malo poučnih filmov, zanimivosti , predstavitev knjige, reševanje ugank.
Sledila je večerja in klepet ob dunajsem in krompirčku.

Kako je drugod, ali imate še vedno občne zbore skupaj z člani ?
Ali še vedno mladina zeha ob poročilih in podelatvah priznaj in govorih ? :wink:
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Peter » 14. januar 2006, 0:05

Pri nas imamo zbor mladine že nekaj let in tako je mladim prihranjeno trpljenje.

Po drugi strani pa se mi poraja vprašanje diskriminacije. Mlade na zelo eleganten način prikrajšamo za njihove članske pravice. Občni zbor društva je samo en in občni zbor mladine ni nič drugega kot zbor mladine.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Matej 9 » 14. januar 2006, 13:55

Pri nas imamo že 7. leto občne zbore mladine. Ravno tako gre po sistemu, da se izvoli dva delegata mladine, ki posredujeta poročilo in predloge na članskem občnem zboru.

Sam zagovarjam ta način občnih zborov, saj mislim, da ni potrebno da so mladi obremenjeni z ostalimi (za njih nezanimivimi) stvarmi in pri katerih ne morejo sodelovati.

Kar se članskih pravi tiče... Osebno misilm, da je tako prav, da mladi soodločajo samo pri stvareh, ki se tičejo mladine. Zato pa imamo predsednika mladinske komisije v upravnem odboru, ki mora zastopati mladino, to je t.i. glas mladih.

LP M.
Matej Krnc, VGČ I.

================================================
Ni kosec vsak, ki koso nosi.
Uporabnikova podoba
Matej 9

Objave: 202
Registriran: 16. marec 2005, 16:41

Objava mi78 » 14. januar 2006, 15:47

Kar se članskih pravi tiče... Osebno misilm, da je tako prav, da mladi soodločajo samo pri stvareh, ki se tičejo mladine. Zato pa imamo predsednika mladinske komisije v upravnem odboru, ki mora zastopati mladino, to je t.i. glas mladih.

Popolnoma se strinjam z mnenjem Matej-a 9.

V našem društvu bo 28.01.2006 že 12 zbor mladih. Pripravimo ga v dopoldanskem času, povabimo poleg mladine in funkcionarjev društva še predsednika in poveljnika zveze in predsednika MK pri zvezi.

Navada pa je naslednja:
- Izvoli se delovno predsedstvo
- Poda poročilo MK
- Poda poročilo desetar posamezne ekipe
- pozdravi gostov
- sprejme se plan dela MK za tekoče leto, katerega na občnem zboru predstavi predsednik MK
- podelijo se priznanja in značke za opravljene veščine itd...

Na koncu pa seveda sledi vredo zakuska, (to nikoli ni pizza, ker je vedno po tekmovanjih).
In to je to.

LP!
Uporabnikova podoba
mi78

Objave: 56
Registriran: 6. januar 2005, 16:57

Objava BAČO » 14. januar 2006, 16:09

Tudi v našem društvu smo pred leti začeli uvajati občni zbor gasilske mladine ločeno, to je običajno na isti dan, kot je občni zbor društva, le da je občni zbor mladine v dopoldanskem času.
Delamo po takšnem sistemu, kot ga je navedel mi78. Največja prednost pri vsem tem je, da je občni zbor mladine za otroke zanimjiv, saj se na njem govori izključno o delu mladine in mislim, da so otroci veliko bolj navdušeni nad takšno organizacijo občnega zbora. Predvsem iz razloga, ker jim ni treba poslušati dolgih poročil raznih organov PGD, ki jih po pravici povedano pri njihovih letih ne brigajo ravno veliko.
Je pa tudi pri nas predsednik mladinske komisije društva, član UO.

Pa še ena prednost, tudi pogostitev je lahko otrokom primerna.

LP BAČO :wink:
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabnikova podoba
BAČO
moderator
moderator

Objave: 2115
Registriran: 5. maj 2005, 12:19

Objava Peter » 14. januar 2006, 19:08

Tako kot je mi78 napisal, to je zbor mladine in ne občni zbor mladine. Mladi so enakovredni člani ostalim skupinam. Z organizacijo kvazi občnega zbora se jim krši pravice. Preberite statute. Kdo bo naslednji? Veterani? Ti tudi težko prenašajo dolgotrajno sedenje na neudobnih stolih in poslušanje dolgih poročil. Očitno bodo na koncu občni zbori samo še za operativo, ki je v najboljših letih in tako sposobna prenašati muke občnega zbora.

Ne mislim kritizirati takega načina kakršnega imate in imamo, vendar se je vseeno treba zavedati, da imajo tudi mladi svoje pravice in da bo občni zbor dolgočasen z njimi ali brez njih, če se bo tako hotelo. Poglejte, pri nas smo poleti imeli občni zbor kulturnega društva, kjer bi lahko rekel, da so mladi v večini. Namesto delovnega predsednika je bil povezovalec in čeprav je vse teklo po pravilih, se skoraj ni vedelo, da je to občni zbor. Vsaka skupina je poleg letnega poročila pripravila še kratek nastop in stvar je bila v dobri uri zaključena brez da bi kdo zaspal.

Težko je poslušati vrhove, ko po eni strani spodbujajo zbore mladine in jo tako izključujejo, po drugi strani pa spodbujajo vključevanje mladih v delo društva. Razlog je pa povsem banalne narave, ker ne znajo narediti zanimivega občnega zbora.

Verjamem, da je marsikje težko zaradi številčnosti najti ustrezen prostor, samo potem predlagam, da naredite zbor članov in veteranov, občni zbor pa naredite za mlade. Dokler tega ne boste naredili, ne trdite, da je mladina enakopravna ostalim skupinam članov. Predvsem je pa treba ločiti med predsedniki komisij v upravnih odborih in občnim zborom.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Rafter » 14. januar 2006, 21:30

Priznam, da nisem bral vsega, ampak vseeno:

mladoletni član je član in na skupščini (ali občnem zboru ali konferenci) se štejejo v skupno vsoto članstva, kar lahko povzroči, da v primeru prevelikega izpada skupščina ni sklepčna. Prav tako ima VSE pravice, ki izhajajo iz članstva, le da ne more voliti ali biti voljen za funkcije v društvu, razen za tiste, ki so zaradi svoje specifike posebej opredeljene (npr. mentor pionirčkov itd...).
Če bo prišel na skupščino ali ne, pa je popolnomanjegova volja. ;)

Pa LP, R.
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava mattej » 15. januar 2006, 0:17

Ni slaba ideja, da se priredi občni zbor za mladino posebej.
NA POMOČ! Matej
mattej

Objave: 123
Registriran: 24. december 2005, 9:01

Objava mi78 » 15. januar 2006, 3:19

OI!

Dejmo si eno zapomnit.

Občni zbor je najvišji organ v društvu, zato mladina nima OBČNEGA zbora ampak ima zbor mladih!!!
Uporabnikova podoba
mi78

Objave: 56
Registriran: 6. januar 2005, 16:57

Objava Primoz_K » 15. januar 2006, 14:00

Tudi v nasem drustvu imamo zadnja tri leta zbor mladine, na katerem pregledamo nase delo v preteklem letu in sprejmemo nacrt za delo v tekocem letu. Zbor je v petek popoldne, poleg nasih mladih gasilcev pa povabimo se funkcionarje v drustvu, mlade iz sodednjega drustva, obcinskega poveljnika.
Ne vem natancno, kaksne so pravice mladih pri odlocanju o delu drustva (na obcnem zboru drustva), vem pa, da vsaj pri nas mladi z veseljem sodelujejo pri aktivnostih, ki jih pripravimo zanje. Ce le imajo cas poleg sole in ostalih obsolskih dejavnostih. Svojih idej in zelja o delu pri gasilcih pa navadno ne hranijo za zbor, temvec jih povedo takoj, ko se jih spomnijo (mentorji pac moramo poslusati vedno, ko smo v stiku z otroki, in njihove zelje poskusati umestiti v program dela).
LP Primoz
Uporabnikova podoba
Primoz_K

Objave: 25
Registriran: 6. januar 2005, 18:27

Objava Rafter » 15. januar 2006, 14:12

Primoz_K je napisal:...temvec jih povedo takoj, ko se jih spomnijo (mentorji pac moramo poslusati vedno, ko smo v stiku z otroki, in njihove zelje poskusati umestiti v program dela).
LP Primoz

To si lepo napisal... =D>
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava mailo » 15. januar 2006, 19:48

Tudi mi imamo v našem društvu posebej zbor mladih. Ponavadi je to popoldan, pred večernim občnim zborom društva.
Organiziramo tako, da mladi sami vodijo celotni zbor, mentorji jih samo koordiniramo.

Mislim, da ja tak način zelo dober, saj mladi lažje povedo svoje predloge in pripombe v krogu savojih vrstnikov, kot če bi bili zraven še ljudje, ki so več let starejši od njih oz. taki, ki jih modra sploh ne poznajo.

Seveda pa izvolimo tudi predstavnika, ki potem poroča, sprejete sklepe in plane, na občnem zboru društva.
Naj bo ogenj naš prijatelj!
Uporabnikova podoba
mailo
moderator
moderator

Objave: 274
Registriran: 4. september 2003, 14:26

Objava Oskar » 16. januar 2006, 19:19

Uh, kaj pa je hudega če otroci rečejo da gredo na OBČNI ZBOR !!
To je njihov občni zbor in tako je prav!
Poglejte odrasle kako zapostvljamo svoj jezik. Kako dolgo je bilo moderno reči ; LETNA KONFERENCA ki je tujka namesto lepe slovenske OBČNI ZBOR.

Pa termin, MASOVNI SESTANEK , ko pa vsi vemo da je veliko lepše SESTANEK ČLANSTVA ali ČLANSKI SESTANEK.

Oprosti moderator, da sem malo skrenil ampak malo se le navezuje.
Mislim , da je prirejanje občnih zborov mladine še večje povdarjanje njihovega dela in pomembnosti kot zapostavljanja !
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava mailo » 16. januar 2006, 20:58

Oskar, res da se navezuje na to temo, ampak dajmo raje pisati o tistem, čemur je tema namenjena, torej, da vidimo kakšne navade imajo posamezna društva glede letnih srečanj mladih.
Naj bo ogenj naš prijatelj!
Uporabnikova podoba
mailo
moderator
moderator

Objave: 274
Registriran: 4. september 2003, 14:26

Objava marek.sos » 17. januar 2006, 13:39

Tudi za nami je 8. zbor mladine, ki je potekal po takem že bolj utečenem redu, kakor potekajo približno drugod...
Z razliko, da smo letos začeli z prezentacijo preko projektorja in sicer smo z slikovno pokazali kaj so otroci delali čez leto....
Sam sem se osebno potrudil, da je prezentacija pokazala kar se, da največ o delu mladih. Trajala je približno slabih 15 minut...
Potem pa je zbor mladine potekal standardno z izvolitvijo odbora, poročilom, predstavitvijo gostov itd...
Lahko rečem, da je vodstvo kar ga je bilo prisotno na zboru zadovoljno z potekom, zelo všeč pa jim je bila prezentacija, prav tako pa tudi gostom in sam našim otrokom...
Zanima me, če tudi vi imate takšno možnost, ali to nadomestite z kakšnim kulturni ali drugim programom...
Mi smo prešnja leta kakšno zaigrali ali zapeli pred začetkom...
Zanima me pa še ali imate težave z udeležbo otrok na zborih, kakšna je udeležba...
Pri nam občutek odgovornosti vodenja zbora zmanjša udeležbo, saj sam imam tak občutek, da je to...
Marek
Uporabnikova podoba
marek.sos

Objave: 12
Registriran: 20. oktober 2005, 16:06

Naprej

Nazaj na Mladina

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov