Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Internet

Uporaba informatike v gasilstvu

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Vrsho » 4. julij 2003, 0:12

Metodg jaz menim, da je dial-up dostop že zastarel in bi morala GZS in Siol forsirati ADSL. Vsaj upam, da bo tako! Potem se naj pa društvo samo odloči, kje in kdo bo na njihov račun imel ADSL. 8)

Bostjan: upoštevati moraš, da nimajo vsa društva telefona v gasilskem domu! Torej tvoja razlaga ne pride v poštev!

Če gledamo s tega stališča, bo morala GZS poskrbeti tudi za računalniško opremo (predvsem strojno). V našem društvu vsak dela vse na svojem računalniku, saj bi drugače društvo moralo kupiti najmanj 3 računalnike. :?

Se bom jaz še mal na GZS pozanimal, kako napredujejo pogovori s Siolom. Nazadnje sem bil namreč obveščen, da bo dostop urejen prek ADSL linij, in sicer po študentskih cenah!
Vrsho
moderator
moderator

Objave: 1755
Registriran: 11. junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid

Objava metodg » 4. julij 2003, 8:25

Jaz mislim, da GZS ne bo poskrbela za ustrezno strojno opremo. Res je, da so dali v uporabo Vulkana in zahtevajo njegovo uporabo. Ampak če pogledaš, so dali ven tudi tipizacijo, pa nam ne kupujejo opreme. :twisted:

V prihodnje bo potrebno planirati proračunska sredstva tudi za računalnike in informacijsko opremo.

V naši GZ smo že zaklučili z nakupom računalniške opreme za vsa društva. GZ je financirala nek osnovni računalnik, ki zadosti osnovnim zahtevam, če pa so drušva želela drugačen računalnik, so razliko doplačala. Tako so društva kupila 5 prenosnikov ter eno zelo močno delovno postajo, ostali pa so vzeli osnovno konfiguracijo s tisklanikom. Vsi računalniki so opremljeni z modemi in mrežnimi karticami, tako da samo še čakamo, kje bo bolj ugodno za dostop na internet. Kje bo računalnik postavljen, je pa odločitev društva. Jaz osebno sem proti temu da stoji v PGD in se na njem nabira prah...

Metod G.
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava Vrsho » 4. julij 2003, 13:00

metodg je napisal:Jaz osebno sem proti temu da stoji v PGD in se na njem nabira prah...

Ne bi se bolj mogel strinjati s tabo!

Občutek imam, da je naša zveza prevelika in bi zelo težko zagotovila računalnike društvom, saj še za opremo ni dovolj denarja. :evil:

No pustimo času čas in do takrat še sami plačujmo za internet...
Vrsho
moderator
moderator

Objave: 1755
Registriran: 11. junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid

Objava Gost » 5. julij 2003, 16:59

Potem pa naj se GZS že enkrat začne zavedati kakšno računalniško opremo imamo po PGD ( če jo seveda sploh imamo ) in naj se razvija v tisto smer kamor bi lahko sledili prav vsi. Že ko se je pojavil program GAS 2000 se je večinoma vse delalo na zasebnih računalnikih, zgleda, da GZS še ni bilo dosti in so uvedli še program Vulkan, kar pa ima za posledico še večje stroške zaradi uporabe na internetu. V prihodnje naj rajši naprej zagotovijo uporabo interneta, šele nato pa naj zahtevajo uporabo vulkana. Tako pa se zopet večina "butastih" gasilcev valja na netu in zapravlja še za uporabo vulkana. Me prav zanimo, koliko časa bo trajalo, da bodo uredili še dostop do interneta. Verjetno kar nekaj časa saj jim tudi brez tega vsa zadeva tako ali tako breskrbno teče, seveda na tuj račun!!!
Gost

Objava pes » 5. julij 2003, 22:57

Gost!

Z vsem dolžnim spoštovanjem, katerega pa nimaš, vsaj dokler se ne predstaviš--------------butast si ti , ostali pač trpimo naloge zadane z GZS.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava Gorazd » 6. julij 2003, 1:51

Dragi "Pes", čeprav si iz naše GZ, se ne morem obvladati za kritiko. Kolikor je meni poznano delovanje naše matične GZ, ne smeš in ne moreš kritizirati nobene akcije GZS. Glede dostopa do interneta oz., dostopa do baze podatkov, pa ne bi smelo biti dvoma o najširšepasovno - mogočem ( pa nikakor ne premalo) dostopu do svetovnega spleta za vsa društva v GZS in tud meddrugim v GZ Majšperk ( pa ne mi tega dostop omejevat, 50 Mbit/s ni dovolj, kot je to prevečkrat v navadi)
Uporabnikova podoba
Gorazd

Objave: 182
Registriran: 28. februar 2003, 22:11

Objava pes » 6. julij 2003, 19:26

Gorazd.
Očitno je prišlo do nesporazuma.

Nisem kritiziral akcij GZS(če ne si še enkrat preberi prejšno objavo :!: ) ampak sem v njej kritiziral gosta sploh glede opazke o gasilcih.

Kar sn pa mislo glede nalog pa je predvsem glede infor. sistema(kar se je pač zgodlo; GAS2000 :arrow: Vulkan) ampak o tem ne bom več razpravljal,ker je bilo že dosti o tem povedano v drugem delu foruma.
Če pa se bi rad kregal pa vprašaj v društvu kolko so plačali za GAS2000.

Glede interneta se seveda strinjam da bi bilo fajn če bi ga lahko imeli najhitrejši prenos. Ampak se bo našel nekdo od višjih (od koderkoli),ki ti bo rekel da imamo gasilci za vnašanje podatkov dosti 50 Mbit/s.

Drugače pa hvala bogu če nam bodo dali hitrejšega.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objava Bojč » 6. julij 2003, 19:40

Dragi Pes :shock: :shock: :shock:
Če te prav razumem boš v primeru da ti GZS naroči da skoči v kup gnoja to tudi takoj ukrenil, čeprav boš šel v svojo škodo. Potem pa mi še povej kdo je bolj butast ali ti ali zgoraj navedeni gost. Čim več takih gasilcev kot si ti pa bo GZS lahko pometala z nami.
Pa brez zamere, danes so pač taki časi da lahko vsak pove kar misli.
Bojč

Objava metodg » 6. julij 2003, 22:18

Anonymous je napisal:Potem pa naj se GZS že enkrat začne zavedati kakšno računalniško opremo imamo po PGD ( če jo seveda sploh imamo ) in naj se razvija v tisto smer kamor bi lahko sledili prav vsi.

Gost???

Za uporabo VULKANA pa res ne rabiš ne vem kako revolucionarne strojne opreme. Če bi gledali, kako so društva opremljena z računalniško opremo, bi prešli na računalniško vodene evidence šele čez kakšnioh 20 let.
Seveda se pa strinjam, da bi GZS morala že prej pomisliti na internet dostop. Vendar tukaj ni problem samo GZS, ampak tudi ponudniki, ker jim prav nič ne diši dajati cenejših uslug ter se zaradi tega tudi počasneje "obračajo".

Metod G.
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava pes » 7. julij 2003, 5:00

Bojč!!

Nisem mislil teh nalog kot jih misliš ti, ampak naloge pri informatiki. Ampak o tem je bilo v forumu že dovolj povedanega, tak da se o tem ne bom več razpravljal. Preberi si ostale teme pa boš videl.

Zaradi mene pa se lahko ti na trepalnice postaviš!
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objava Drago » 7. julij 2003, 17:12

Nekako se mi zdi potrebno, da se seznanite z finančnim poslovanjem v gasilskih organizacijah :oops: to pa predvsem zaradi tega, da v bodoče ne bi razpravljali o tem, koliko vam ( lahko ) da GZ oziroma GZS :twisted: Za začetek si bomo pogledali zaključni račun ( 2002 ) GZS - prihodke in odhodke .....in potem prešli še na "nižje" nivoje gasilske organiziranosti. Temo odpiram pod "Organizacijske in pravne zadeve" - "Finance v gasilstvu" :twisted:

Javnost dela in poslovanja nam je zagotovljena s statutom in zakonom :shock: tako, da "ni panike", mi to možnost samo izkoriščamo :lol:

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Nazaj

Nazaj na Informatika

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov