Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Gasilska prikolica

Slike gasilskih vozil
Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Gasilska prikolica

Objava DVD Hrženica » 6. november 2010, 17:28

Pozdrav,

novi sam na forumu, inače sam iz Hrvatske, i zanima me da li se isplati nabavljati gasilsko prikolico...
Radi manjka novčanih sredstava nagodradnju na prikolicu bi izradili sami pa me zanima da li je netko radio nešto slično...
Malo sam tražio po internetu i vidim da dosta PGD ima prikolice... Zanima me kako ste zadovoljni, kako se ponašaju "u akciji", zanimaju me i neke karakteristike prikolica (dimenzije, oprema koju ste ugradili, raspored opreme...
U planu je da se na prikolicu ( ukupne mase 750 ili 1000kg) ugradi VT modul, rezervar od cca 200-300l vode i ostala oprema koju trenutno imamo (cijevi, dihalni aparati, S aparati, mlaznice...)

Isto tako molim Vas da mi ako je moguće i preporučite firme koje prodaju gasilsku opremu i izrađuju nadogradnje pa da prikupimo i nekakve konkretne ponude...
Zanima me posebno cijena VT modula kao što su Rosenbauer UHPS, Oertzen HDL ili nešto slično, navodno je to kod Vas u Sloveniji puno jeftinije nego kod nas...

Unaprijed zahvaljujem...
DVD Hrženica

Objave: 3
Registriran: 16. julij 2009, 18:13

Odg: Gasilska prikolica

Objava s57nni » 6. november 2010, 22:26

Predlagam vam, da si ogledate spletno stran od PGD Krvavčji Vrh in kontaktirate z njihovim poveljnikom, ki vam bo znal marsikaj predlagati. Oni so skupaj z GVM-1 kupili še prikolico pri domačem proizvajalcu in menim, da so kar zadovoljni. Preverite torej! Veliko sreče pri izbiri.
s57nni

Re: Gasilska prikolica

Objava pepči » 8. november 2010, 16:52

8 priklopnikov imajo fantje iz PGD Ptuj, tako, da tudi oni, verjamem, da imajo vsaj kakšen nasvet :!:
Uporabnikova podoba
pepči

Objave: 85
Registriran: 28. april 2010, 11:08

Objava KUMBY » 17. november 2010, 13:00

Poglej si na našo spletno stran PGD Ponikva.Mamo tud prikolico
Uporabnikova podoba
KUMBY

Objave: 149
Registriran: 12. avgust 2008, 17:56
GE: PGD Ponikva

Objava jmiro » 16. december 2010, 17:46

Ko slišim predlog za prikoico sem zelo skeptičen.
Za običajno preventivno dejavnost: tekmovalne, sektorske in društveve vaje, OK. Imaš vozilo, ki jo bo vleklo. Imaš dovolj časa, da načrtuješ kdo bo vozil in mora imeti E k B oz. E kategorijo. Kaj pa v primeru intervencije, dobava vode na požarišče, takrat se mudi, pri poplavah je malo lažje se da kaj predvideti. Potem težaven teren, hitenje, furja en kup slabe volje!?
Če društvo še nima avta bi jaz predlagal, da se kupi tovorni kombi s podaljšano kabino 1+5 ter furgon ali celo s kesonom in ponjavo (pa daš lepo rdečo ponjavo z napisom) do skupne teže 3,5 T. Nov ali rabljen, pač zavisi od financ. Potem pa se naredi platforma iz cevi in pločevine(Al-u, Inox, jeklo-cinkanje), ki se lahko hitro potegne na podstavek v g. domu, pa imaš prazen tovorni prostor. Tako vozilo pride prav ko se prevaža druga oprema, jeklenke ob daljših intervencijah, humanitarna pomoč, protipoplavne vreče, folija in lesene letve (neurja), razno blago, mize in klopi, tekmovalna oprema. Seveda pa je treba v društvu narediti miselni preskok, da ni tako da je vsak avto za nekaj. V društvih I. in II. kategorije to vedno ali skoraj vedno ne gre.
Mogoče sem komu izvabil nasmešek ob misli na avto s ponjavo (cerado). V Avstriji so manjša društva imela take GV-1 (VW Transporter), ker je bilo to poceni in funkcionalno. Pa še zanimanje ob prodaji je večje!?
To je moje mnenje!
Če se pa kdo odloči za nakup, pa jih toliko rabljenih kot sedaj ni bilo nikoli naprodaj!!??
L.p. Miro
jmiro

Objave: 197
Registriran: 4. marec 2008, 14:59

Objava erik99 » 24. december 2010, 18:09

se strinjam edino z mislijo; vse je odvisno od financ
erik99

Objava firefly » 2. junij 2019, 10:48

Že "dva dni" neuspešno iščem slike prikolice za pokrivanje streh oz. neurja. Nekje enkrat sem videl prikolico, ki je imela po sredini zložene letve, imela je navijak s PVC folijo.... Pomagajte mi najti slike
firefly

Objave: 75
Registriran: 26. maj 2011, 14:35

Objava firefly » 3. junij 2019, 14:36

Že vsi znalci odšli iz foruma? :(
firefly

Objava firefly » 13. junij 2019, 12:42

Ne čisto te ampak začetek je. Spomnim se, da sem nekje videl prikolico, ki ima po sredini zložene tudi letve (remlne) za sanacijo streh
firefly

Objava NKorbar » 13. junij 2019, 13:50

Firefly. Taksno prikolico je izdelalo podjetje premier-adria. Slike lahko najdes na njihovi fb strani
NKorbar

Objave: 1
Registriran: 23. november 2013, 22:56

Nazaj na Vozila in oprema

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 0 gostov