Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

AED gasilci

Vse kar je povezano z organiziranostjo gasilstva in predpisi

Moderatorji: Milan Dubravac, Drago

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Re: AED gasilci

Objava sašo123 » 4. maj 2018, 12:00

Eni pa res na pamet nekaj govorite :/

Da vam razložim situacijo v naši enoti. Smo najbolj oddaljen kraj katerega pokriva NMP Maribor. Reševalci so sami pristopili do nas in nam predlagali, da bi pričeli z sistemom prvih posredovalcev. Z tem predlogom smo seznanili članstvo, župana, gasilsko zvezo. Vsi so bili za to, saj se z našim posredovanjem obolelim krepko povečajo možnosti za preživetje. Mi smo na kraju kjer nas potrebujejo v nekje 5-6 min. reševalci pa v najboljših primerih 25-30 min. Lovimo pa čas 10 min....če prideš po tem času, skoraj ni več možnosti za preživetje. No, da se vrnem k samemu usposabljanju, prvi tečaj je izvedel strokovni kader NMP - seveda brezplačno...tako kot tudi vse obnovitvene.

To kar delamo delamo za dobrobit naših krajanov...nas samih...saj nikoli ne vemo kdaj se lahko nam, našim bližnjim kaj dogodi, da bi potrebovali nujno pomoč.

Še nekaj prvi posredovalec je lahko vsak...vsak mimoidoči...vsak naključni kateri je bil ob pravem času na pravem mestu. TPO se že učimo pri prvi pomoči za vozniški izpit, namestitev AED pa je lahka, saj imaš vse narisano pa še aparat sam te vodi.

ps: pri nas pride tudi zdravnik pride...brezplačno!!

lp
Sašo
sašo123

Objave: 231
Registriran: 14. december 2009, 11:10

Odg: Re: AED gasilci

Objava polo98 » 4. maj 2018, 14:50

bvc je napisal:nato da hodijo toliko časa v šolo zakaj pa potem oni niso PRVI POSREDOVALCI saj imajo znanje :) (pri nas je rekel zdravnik da ni problema da se pridruži prvim posredovalcem zravn je pa reku moja ura je tok pa tok)

Saj je zdravnik v službi?! Saj je plačan. Ne nakladaj.

Pri nas je tako; če se gre za obolelo osebo te na klic 112 te operater poveže na lokalni ZD. (sem imel primer)
V prometnih pa najprej obvestijo reševalce, sekundarno gasilce, če je potreba.
polo98

Objave: 403
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Objava bvc » 4. maj 2018, 19:42

polo98 je napisal:
bvc je napisal:nato da hodijo toliko časa v šolo zakaj pa potem oni niso PRVI POSREDOVALCI saj imajo znanje :) (pri nas je rekel zdravnik da ni problema da se pridruži prvim posredovalcem zravn je pa reku moja ura je tok pa tok)

Pri nas je tako; če se gre za obolelo osebo te na klic 112 te operater poveže na lokalni ZD. (sem imel primer)

kaj pa ko je zdravnik izven službe?
bvc

Objave: 14
Registriran: 15. oktober 2016, 23:35

Objava polo98 » 4. maj 2018, 22:43

bvc je napisal:
polo98 je napisal:

kaj pa ko je zdravnik izven službe?

Če pride do česa večjega, če sami ne sfolgajo ga pokličejo. Pa lepo kasira. Ene vrste sekundarno dežurstvo.
In še enkrat, oseba, ki je zavarovana ne bo plačala nič, tudi, če pristane v bolnišnici.
polo98

Objave: 403
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Nazaj

Nazaj na Organizacijske in pravne zadeve

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 0 gostov