Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Pretep

Vse kar je povezano z organiziranostjo gasilstva in predpisi

Moderatorji: Milan Dubravac, Drago

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Pretep

Objava janeznovak » 29. november 2018, 0:37

Pozdravljeni
Da na kratko razložim. V gasilskem domu je član praznoval rojstni dan, nato pa sta se druga dva člana najprej ustno in nato fizično sprla. In ker ne mislm tolerirati fizičnega obračunavanja med gasilci, sploh pa ne v prostorih društva, me zanima ali je to zrelo za disciplinsko komisijo ali je kakšna nebuloza da se to ne šteje ker je bilo "izven gasilskih dejavnosti". Kar mi je čudno, če se je to zgodilo v društvo smatram da je to del društva in ne izven. Zanima me zato da mi ne bodo prodajali kakšnih bučk da to ne gre in tako naprej. Problem je ker so bile prisotne osebe, ki niso člani. S tem pa mislim, da sta škodovala ugledu PGD-ja in kršila vsaj 7. in 8. člen kodeska.
Hvala
Lp
janeznovak

Objave: 1
Registriran: 29. november 2018, 0:26

Re: Pretep

Objava gasilec667 » 29. november 2018, 19:36

Pozdravljen Janez. Po mojem si si že v vprašanju odgovoril. Nevem kakšno prakso imate v vaših krajih z disciplinsko komisijo, če nič drugega, je to zrelo za resen pogovor med članoma in vodstvom, ter dogovor kako se bosta skušala odkupiti za to napako.
Disciplinska komisija zna biti preveč formalna, pač ugotovi kršitev, izreče kazen in to je to. Ker društva temeljimo na druženju med člani, na dobrih odnosih med (vsaj znotraj nekih zaokroženih skupin) člani je mogoče dobro raziskati zakaj je prišlo do spora in pomagati pomiriti strasti, kazen si zaslužita, vendar dolgoročno gledano je pomembno imeti tudi člane, ki se razumejo.
Lp
gasilec667

Objave: 20
Registriran: 29. januar 2014, 17:04

Odg: Pretep

Objava polo98 » 29. november 2018, 22:31

To se dogaja. Nisem sodnik, ampak poklicali bi policijo, ta bi naredila zapisnik, naprej pa sodišče, če se ta 2 ne dogovorita sledi civilna tožba. Priče pa boste vabljeni na sodišče. Vzrok je pa verjetno v "flaški".
polo98

Objave: 453
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Odg: Pretep

Objava tam5500 » 30. november 2018, 11:27

dva člana sta se stepla na privat zabavi. ni pomembno kje, ker lokacija ni pomembna. če bi bil občni zbor, vaja ali intervencija je stvar gasilcev, tokrat pa si napisal, da je bila zadeva privat in naj jo tako tudi rešijo.

če bi se privat zabava dogajala v prostorih občine, ali bi občina sklicala disciplinsko komisijo, ker sta oba občana, ne ker zabave ni bil organizator občina
Uporabnikova podoba
tam5500

Objave: 124
Registriran: 22. januar 2010, 11:37

Re: Pretep

Objava pes » 2. december 2018, 16:26

Če je oseba to vzela v privat najem prostor je to privat. Če pa je bila zadeva v organizaciji društva, pa je za to disciplinska komisija.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2132
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Nazaj na Organizacijske in pravne zadeve

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 0 gostov