Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Reševalci in radijske zveze

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Reševalci in radijske zveze

Objava gasilec.si » 16. julij 2020, 10:41

Pozdravljeni!
Zamima me na kak princip delujejo enote NMP v Sloveniji... je to na ZARE+ ali že na DMR? Je kdo pripravljen deliti kakšne podatke za programiranje postaje na njihove frekvence?
Prosim brez neprimernih in žaljivih komentarjev (nekaj novega se želimo naučiti)

Lep pozdrav!
gasilec.si

Objave: 56
Registriran: 21. december 2015, 19:28

Odg: Reševalci in radijske zveze

Objava gubina » 16. julij 2020, 11:35

Meni je pa bolj zanimivo to, da zakaj njih ne povprašaš :?: :?
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 730
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava gasilec.si » 16. julij 2020, 11:36

Sem že nekaj reševalcev vprašal in ne vejo točnega, razen tega da uporabljajo motorole... pa vseeno, mogoče še komu drugemu koristi...
gasilec.si

Objava mad_milkman » 16. julij 2020, 11:46

Nekaj zelo malega po manjših regijah imaš še na analognem sistemu,Večja mesta že na kriptiranem DMR sistemu,kar pomeni da boš slišal nerazumljivo zelo popačeno piskanje in škrtanje. Dosti pa jih uporablja kar gsm najavo...

Če boš povpraševal po firmah,ki programirajo te sisteme ti citiram vprašalnik... "V kolikor bodo vašo zahtevo pozitivno rešili boste dobili pisno soglasje za souporabo radijskega sistema"... In ni šans osnovnih,da ti bo kdo dal na lepe oči to sprogramiral v kolikor nisi pooblaščen,zaposlen v dotični reševalni postaji...
mad_milkman

Objave: 65
Registriran: 21. april 2006, 10:18
GE: Civilna Zaščita

Objava gubina » 16. julij 2020, 11:54

gasilec.si je napisal:Sem že nekaj reševalcev vprašal in ne vejo točnega, razen tega da uporabljajo motorole... pa vseeno, mogoče še komu drugemu koristi...

Mi imamo postaje že programirane z frekvencami različnih služb...tko da se nihče ne ukvarja z frekvencami in z zvrstjo modulacije...pač greš na kanal ki ga potrebuješ, kar je praktično glede na uporabnike postaj.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objava gasilec.si » 16. julij 2020, 11:56

Koliko pa je komunikacije med vami reševalci in centri, dispečerji? Kakšni kanali se uporabljajo? DMR?
gasilec.si

Objava gubina » 16. julij 2020, 13:08

gasilec.si je napisal:Koliko pa je komunikacije med vami reševalci in centri, dispečerji? Kakšni kanali se uporabljajo? DMR?

Uporabljamo komunikacijo kolikor je potrebno in za kar je potrebno...vse zaenkrat na analognih frekvencah razen služb ki delajo samo na digitaliji...
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objava polo98 » 16. julij 2020, 19:30

gasilec.si, pojdi v CZ pa boš izvedel kaj več.
polo98

Objave: 542
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Objava albrecht12 » 26. julij 2020, 17:45

Hm, v Sloveniji sta dva Dispečerska Centra za Zdravstvo. Eden je v Mariboru drug pa v Ljubljani, ampak tega ne moreš poslušati, ker je seveda DMR sistem kriptiran ravno zaradi takih kot si ti tako da lepo naprej sanjaj o tem, da bi poslušal reševalce...
albrecht12

Objave: 10
Registriran: 1. december 2017, 20:00

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost