Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Zmanjšana višina proračuna za enote širšega pomena

Teme, ki se nanašajo na finančno poslovanje gasilskih organizacij.

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Zmanjšana višina proračuna za enote širšega pomena

Objava PrimožTe » 27. februar 2005, 12:18

Pozdravljeni!

Verjetno ste nekateri, ki se ukvarjate s podajanjem poročila za leto 2004 in 2005 opazili, da so nam enotam širšega pomena zmanjšali višino dotacije za cca. do 40%.

No na srečo imamo ZSPG, kateri so imeli sestanek pri dir. Uprave za zaščito in reševanje, kateri je pojasnil, da je prišlo pri planiranju za leto 2005 do računovodske napake. Mislim da se gre tu zahvaliti Upravnemu odboru ZSPG, ker so na ta problem opozorili in izborili planirano razliko. HVALA VAM ZSPG!

V upanju za prihodnost bi enote širšega pomena pri takšnih ali drugačnih zapletih, kadar gre za skupne interese, morali pri tem nastopiti skupno tako poklicne kot prostovoljne enote.

Rešitev za skupni nastop bi lahko bila določena delovna skupina sestavljena iz poklicnih in prostovoljnih enot!

lp Primož Ternik, PGD Radlje
Uporabnikova podoba
PrimožTe

Objave: 65
Registriran: 4. april 2003, 16:02

Objava gasilec77 » 28. februar 2005, 19:55

Se strinjam z zgoraj navedeno objavo

Lp

Dušan
Vedno pričakuj nepričakovano!

Uporabnikova podoba
gasilec77

Objave: 538
Registriran: 9. oktober 2004, 20:12
GE: ljutomer

Objava Miran 70 » 11. marec 2005, 22:29

Danes je bil na IG- u sestanek z Žmavcem, pa me zanima,kaj mislite o tem da se zmanjšajo sredstva za enote širšega pomena. :twisted:
Kjer je dim, je tudi ogenj.
˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘
Pozdravljena koroška,kjer koli si.
L.P.Miran 70
Uporabnikova podoba
Miran 70

Objave: 395
Registriran: 8. januar 2004, 20:34

Objava gobi » 12. marec 2005, 10:37

'Varčujejo' tam kjer ni pametno in ne zdravo :x
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabnikova podoba
gobi

Objave: 2235
Registriran: 14. november 2004, 19:04

Objava mihael » 12. marec 2005, 13:49

Ja je treba pač šparat, no g.Žmavc jih je pa na IG-u kar pošteno slišal :oops: , predvsem od kolegov iz poklicnih enot, pa tudi prostovoljci niso bili tiho :lol: .
No ja finance že od leta 2003 vidno upadajo, tukaj o rasti z inflacijo sploh ne moremo govoriti, razen če procente računajo v minus in ne v plus.
Tudi na forumu bi bilo zanimivo slišati kakšen tak komentar kot na Ig-u, da bi se malo zamislili.

Z gasilskim pozdravom:

NA POMOČ!
Uporabnikova podoba
mihael

Objave: 304
Registriran: 30. november 2002, 13:07

Objava Lovro » 12. marec 2005, 18:46

Kot ponavadi v naši preljubi Sloveniji, se varčuje na področjih kjer je to popolnoma nesmiselno in zelo škodljivo.

Znima me, kaj je URSZR navedla kot razlog za zmanjševanje dotacij in (ali se zavedajo) s tem posledično manj sredstev za opremljanje, vzdrževanje, izobraževanje itd. kar pripelje do slabše operativne pripravljenosti in hujših posledic nesreč pri katerih posredujemo. In če smo že pri denarju, večjih stroškov sanacije posledic.

Zanimivo bi bilo spremljati odziv slovenske javnosti na ta problem. Nenazadnje so državljani in državljanke naše "stranke", katere od nas pričakujejo strokovno in profesionalno pomoč.
Neglede na to ali smo prostovoljci ali poklicni!

Lp
Lovro

Objave: 55
Registriran: 27. februar 2005, 23:41

Objava Primozter » 12. marec 2005, 20:47

Govora je bilo, da ni denarja v proračunu. No sedaj naj bi se napaka za katero so rekli, da je prišlo pri izračunavanju popravila in naj bi sedaj posredovali nove izračune.

To se bo pokazalo v nekaj tednih. Vsekakor pa nasprotujem, da se namenja manj denarja za enote širšega pomena.
Primozter

Objave: 8
Registriran: 9. oktober 2004, 7:15

Objava Lovro » 14. marec 2005, 0:03

Upajmo, da bodo sedaj računali bolj pravilno in odpravili "računovodsko napako".
Da bi le bil volk sit in koza cela.

LP
Lovro

Objave: 55
Registriran: 27. februar 2005, 23:41

Objava Marko Š. » 17. marec 2005, 12:05

Zakaj pa se naši šefi teh enot niso vnaprej zmenili, da bodo stopili skupaj in predlagali spremembe, ki se samo šušljajo med nami in po forumih.
Na sestanku poklicnih enot in enot širšega pomena so skoraj vsi bili tiho, ko so se poklicni gasilci združili in pritisnili na povišanje njihovega proračuna na koncu koncev v naše slabo.
Dejansko delamo isto stvar v "malenkostni" razliki v času izvoza.
Mi moramo izvoziti v 4min, poklicni pa v 2 min. Opozorite me če se motim.
Mi smo doma, v službah, na poti.........itd.
Pa še nekaj. Kdo čisti požarišča in kraje intervencij? Za milijone manj delamo enako delo v skoraj enakem času(tako je zahtevano).
Potrebno bi bilo razmisliti o dodatku za pripravljenost. Ne za vse operativce naenkrat, temveč o cca5-6 oseb na mesec(na pamet govorim).
Kdo bi bil upravičen pa je na interni ravni, vendar zato ne na manj strokovni odločitvi nekega odbora ali poveljnika, ki bi to stvar vodili na osnovi poznavanja svoje operative.

Mogoče samo kvasim norije ali pa tudi ne. Vsak naj sam premisli in da pobudo dalje. Mogoče bomo skupaj kaj več dosegli(v naslednjih letih).

p.s. nisem se uspel prijaviti.

lp
Marko Š.

Objava gasilec77 » 17. marec 2005, 20:54

Sam sem prisostvoval na tem "debatnem krožku", pa mislim, da s strani poklicnih kolegov ŠE kar zadovoljnivo kar so povedali, in upam, da bodo to tudi upoštevali, da smo tudi prostovoljni gasilci ostali brez "lepega" kupčka denarja.... Strinjam se, da se sestavi skupina ljudi, in da spremjajo kako to poteka s strani URSZR-ja, pa tu pa tam mal "na prste" stopit. Sem pa skoraj prepričan, da rebalans ne bo šel skozi :( :( :( , in, da bomo ostali pri tej cifri kot jo imamo sedaj. :evil: :evil:

lep pozdrav
Vedno pričakuj nepričakovano!

Uporabnikova podoba
gasilec77

Objave: 538
Registriran: 9. oktober 2004, 20:12
GE: ljutomer

Objava edvard » 21. marec 2005, 21:27

MarkoŠ tuki si pa usekal mimo najprej se pozanimaj za kaj se sploh gre. Tuki tvoja požarišča sploh nimajo veze, amapak se ta denar porablja za čisto druge zadeve to boš pa moral še preštudirati pol ti bo več jasno pa lepo učenje želim.
edvard

Objava Urban-PGD Trebnje » 27. marec 2005, 16:33

Da še jaz napišem nekaj glede zmanjševanja proračuna.
Dokler bodo odgovorni gospodje, ki šparajo pri gasilscih, zato da bodo imeli oni ali kakšna (proti) korupcijska komisija več denarja je vse lepo in prav, ker se tem gospodom, oprostite na izrazu milo rečeno j**** za nas. Naj se vozijo v 25 let in več starih vozilih, saj je edino kar zanjo je gasiti, življenja pa rešujejo reševalci. To bo trajalo dokler ne bo v Sloveniji kakšne hujše nesreče v kateri bi potrebovali opremo in znanje, ki pa jih ne bi imeli.
Zakaj?
Gospodje, ki so nas prezirali so nam omejili sredstva in nismo mogli nabaviti opreme in se izobraževati v to smer.
Če se (upam da se ne bo) zgodila kaka huda nesreča in gasilci ne morejo uspešno posredovati zaradi zgoraj omenjenih gospodov, so nenadoma ti gospodje zelo začudeni, čes ''Mi bi jim morali zagotoviti sredstva??? :shock: ''
Na koncu bi tej nič krivi gospodje zvalili krivdo na koga drugega kot pa gasilce, rekoč sami so krivi, če niso gospodarno ravnali z denarjem in niso mogli kupiti kar je zahtevno za njihovo enoto. Gospodje se bodo lepo izvlekli, gasilci pa bomo po tem scenariju... Dobrota je pač sirota!

LP Urban-PGD Trebnje
Urban-PGD Trebnje

Objava Marko Š. » 1. april 2005, 10:43

edvard; skulira se
lp
Marko Š.

Objava » 1. april 2005, 10:48

sem komu stopil na žulj?

Objava Drejas » 1. april 2005, 13:20

Še ena od bolečih žuljev.
Društvo prejme od občine 5mio. tolarjev, v enem letu ima tri intervencije.
Naslednje leto dobi društvo zopet 5mio. in ima šest intervencij. No,kolega MŠ.izračunaj vrednost intervencije in me prepričaj, da smo poceni oziroma zastonj. :twisted: :evil:

LP.
Drejas

Objave: 33
Registriran: 14. november 2004, 19:32

Naprej

Nazaj na Finance

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost