Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Kviz za mlade gasilce

Moderator: mailo

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Kviz za mlade gasilce

Objava fere71 » 9. november 2008, 7:59

Eno vprašanje vsem na temo kviz. Navezava ročnika pri kvizu, kakšne so zahteve, tukaj predvsem mislil, ali mora ročnik s cevjo po končanem vezanju viseti na stojalu-pokončno(to pomeni, da mora tekmovalec na stojalu narediti še dodatni vozel, ki vse skupaj drži pokonci ) ali lahko leži ročnik s cevjo po končanem vezanju leži na tleh-pravilno zvezan in nato sodnik dvigne vrv in pregleda ali je ročnik s s cevjo pravilno zvezan. Upam, da razumete moje vprašanje in me tudi zanimajo izkušnje iz državnega tekmovanja v kvizu, kako tam sodijo to zadevo?
LP.
BITI "DOBER PROSTOVOLJNI GASILEC" JE POLNA ZAPOSLITEV!!!
fere71

Objave: 30
Registriran: 15. marec 2008, 18:52

Objava MartinV » 11. november 2008, 20:01

fere71 je napisal:Eno vprašanje vsem na temo kviz. Navezava ročnika pri kvizu, kakšne so zahteve, tukaj predvsem mislil, ali mora ročnik s cevjo po končanem vezanju viseti na stojalu-pokončno(to pomeni, da mora tekmovalec na stojalu narediti še dodatni vozel, ki vse skupaj drži pokonci ) ali lahko leži ročnik s cevjo po končanem vezanju leži na tleh-pravilno zvezan in nato sodnik dvigne vrv in pregleda ali je ročnik s s cevjo pravilno zvezan. Upam, da razumete moje vprašanje in me tudi zanimajo izkušnje iz državnega tekmovanja v kvizu, kako tam sodijo to zadevo?
LP.

Pozdravljeni!

Navezava ročnika se izvaja na stojalu, velikosti 170 cm. Vrv na tem stojalu je na eni strani pripeta na vrhu stojala, na drugi strani pa se vrv dotika tal. Iz tega izhaja, da ob pravilni navezavi ročnika le-ta mora viseti na stojalu.

Lep dan še naprej.

Martin
GSM: 041 327 040
MartinV

Objave: 128
Registriran: 18. julij 2008, 11:00

Objava tsinkov » 6. februar 2009, 17:45

Pozdravljeni!

Vidim, da ste se zelo razpisali glede gasilskih kvizov. Sam že vrsto let zagovarjam, da sistem malih sivih celic ne sodi v gasilstvo. Sam prihajam iz društva PGD Rova, kjer skupaj s sosednjima društvoma že 23 let pripravljamo gasilski kviz. Ta kviz, ki se sedaj pojavlja na državni ravni pravzaprav izhaja iz našega drutšva. Ne pa v taki zasnovi. Imeli smo (tudi sam osebno) veliko polemik, ostrih besed z zvezo, ki je naš kviz vzela za svojega in nam hotela vsiliti njihov način kviza (tak kot ga gledate sedaj). Nekako smo z uporom le dosegli, da je naš sektorski kviz ostal tradicionalen, naprej pa se je širil v poznani obliki.
Pa nazaj k temi: kviz, ki ga mi prirejamo, je popolnoma gasilski. Zavzemamo se, da tako praktične naloge kot teoretične predstavljajo gasilsko tematiko in spretnost. V mojem zadnjem kvizu sem uporabil teme: gasilska zgodovina (to je zgodovina društev, katera sodelujemo ter zgodovina GZ); gasilska preventiva (Splošno orodje, uporaba gasilnih sredstev, oskrba, inetrevncija, splošni pojmi nevarnosti, nesreče; vprašanja so na a,b,c ...); gasilska abeceda (podobno kot sive celice, vendar orodje, oprema, izrazi iz gasilstva); praktične vaje (se spreminajajo med leti; npr: vezanje vozlov, zvijanje C-cevi, navezava ročnika, ....).

Če bi kdo rad kakšne koli informacije sem lahko doegljiv na 041/807-445 ali na tadej.sinkovec@gmail.com
Uporabnikova podoba
tsinkov

Objave: 50
Registriran: 10. februar 2006, 16:51

Objava alenka.pipan » 7. februar 2009, 1:52

Bravo, Tadej!!!!

To že lep čas tulim, da male sive celice in učbeniki ne sodijo v gasilstvo. Včasih, v starih dobrih časih smo zvijali cevi, metali vezalno vrv v krog, sestavljali puzzle (npr. slika gasilskega avtomobila).

Pohvala, da ste umestili spoznavanje sosednjih gasilskih društev.

V lanskem letu je bilo že toliko povedanega o pomanjkljivostih kviza, podani so bili predlogi in utemljitve kritik, zato bi bilo fer, da dobimo kakšno povratno informacijo iz GZS. V upanju, da se bo Komisija za mladino v letošnjem letu spravila k nadgradnji kviza, te lepo pozdravljam.

Alenka
Uporabnikova podoba
alenka.pipan

Objave: 36
Registriran: 18. junij 2008, 9:59

Objava Oskar » 8. februar 2009, 14:43

alenka.pipan je napisal:To že lep čas tulim, da male sive celice in učbeniki ne sodijo v gasilstvo.
Alenka

Jaz ne trdim tako. Prilepim bom tri vprašanja iz moje knjige, ki je bila prodana v 2400 izvodih in mogoče spremeniš mnenje. Vem pa da je kviz GZS potreben temeljite prenove, če ne že skoraj izdelave novega koncepta.

Male gasilske celice

Od 5 do 0

1 ……………
Za 5 točk - ljudje pravijo, da je v sredini votel, njegov anagram je HRAST
Za 4 točke – to neprijetno čustvo doleti človeka tudi ob požaru
Za 3 točke – gasilci ga premagujemo s treningom, vajami in znanjem
Za 2 točki – če se razširi na več ljudi, mu pravimo panika
Za 1 točko – poloti se nas večkrat pred kontrolko v šoli

Drži ali ne drži

Če se vname slabo posušeno seno samo od sebe, imenujemo to kemični samovžig .

da - ne

abeceda

I – ………………..
Gozdni požari so pri nas najbolj pogosti v zahodnem primorskem delu države. Če piha veter, se ti požari zelo hitro širijo in jih je težko pogasiti. Hitrost širjenja požara pa je odvisna od drevesne vrste, ki raste na območju požara. Zelena listnata drevesa so v primeru požara bolj ugodna za gašenje. Iskana vrsta pa vsebuje veliko smole in gori zelo intenzivno. Katero vrsto dreves imam v mislih?
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava tsinkov » 8. februar 2009, 19:58

Oscar: strinjam se da taka vprašanja kot si jih podal absolutno ustrezajo pojmu Gasilski kviz. Vendar pa so neprimerna vprašanja o mestih v evropi, o znanih pesnikih, itd. To je delo osnovne in srednje šole, da našo mladino pouči na to, poslanstvo gasilcev pa, da želi in zna pomagati sočloveku v nesreši. In to bi morali mi mlade učiti. Njim prilagojeno, postopoma, po korakih, na določeni starostni omejitvi in takšne stvari bi jim morali vcepljati v glavo. Kakšno nevarnost lahko doživi tako gasilec, kot navaden občan, kako naj reagira, kdo mu bo priskočil na pomoč ......

LP
Uporabnikova podoba
tsinkov

Objava alenka.pipan » 9. februar 2009, 7:58

Oskar, se opravičujem za moje nejasne navedbe. Sistem malih sivih celic na temo gasilstva je luštna pogruntavščina. Res pa je, da tako kot vsi pravimo, šolsko znanje je za preverjanje znanja v učilnicah, gasilsko znanje pa naj bo otrokom posredovano tako, da bodo spoznali, kakšno je poslanstvo gasilcev.
Uporabnikova podoba
alenka.pipan

Objava Oskar » 9. februar 2009, 20:54

Ja, zato pa sem jih imenoval male gasilske celice !
pa še pravilne odgovore za zgornja tri vprašnja sta mi dolžna :D :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava tsinkov » 10. februar 2009, 10:07

Ja tale vprašanja so res zanimiva, sm mogu kr mal razmislt! :D

ODG:
1. Strah
2. Ne (vsaj mislm, da je to biološki samovžig)
3. Iglavci

Zanima me še v kateri knjigi so takšne 'uganke'. Jaz je zagotovo še nimamo, bi pa prov prišla na kakšnem naslednjem mojem kvizu :)

LP
Uporabnikova podoba
tsinkov

Objava alenka.pipan » 11. februar 2009, 1:09

Oskar, žal me je Tsinkov prehitel, da bi lahko pravilno odgovorila na vprašanja.

EPP za Oskarja :D , ki je napisal knjigo O gasilcih in gasilstvu malo drugače. Enkratna knjiga.

Oskar se je malce pohecal tudi na naš račun (gorenjski gasilci):
"Dragi, pred vrati sta dva gasilca, ki pobirata prispevke za novo avtocisterno, kaj naj jima dam?"
"Draga, daj jima vedro vode!" :P

Na prijeten način lahko mentorica ali mentor naučita svoje varovanke in varovance marsikaj, tudi to, zakaj je pivo najboljše gasilno sredstvo. Kdo ve?
Uporabnikova podoba
alenka.pipan

Objava fere71 » 2. marec 2009, 20:34

Živjo kolegi!
A je kdo od vas bližje "korita" in mi ve povedati, kdaj bo objavljen razpis za državni kviz 2009??? Baje je datum že določen in tudi če kdo ve kdaj in kje bo posvet mentorjev mladine na nivoju GZS!?!?
Hvala!

Alenka a upaš-upava, da bo letošnji razpis in teme kaj drugačne ali se bova spet učila katera reka teče skozi Kočevje. Baje je ta podatek zelo pomemben za gasilce, da lahko nato po intervenciji lepo napišejo, da je bil odvzem vode izvršen iz reke Rinže HA HA HA.
lep dan vsem.
fere71

Objava ANDY » 2. marec 2009, 20:53

fere71 je napisal:Živjo kolegi!
A je kdo od vas bližje "korita" in mi ve povedati, kdaj bo objavljen razpis za državni kviz 2009??? Baje je datum že določen

sobota 21.11.2009 državni mladinski kviz - KRAJ ŠE NEZNAN

in tudi če kdo ve kdaj in kje bo posvet mentorjev mladine na nivoju GZS!?!?
Hvala!

petek, sobota 24., 25.4.2009 posvet mladinskih mentorjev Zreče
"Prehitevajte brez skrbi, saj vas bom izrezal iz pločevine. Vaš gasilec."

(\__/)
(='.'=)
(")_(")
ANDY
070 342 571
Uporabnikova podoba
ANDY

Objave: 1534
Registriran: 7. november 2004, 18:34

Objava fere71 » 2. marec 2009, 21:28

Hvala!!!
fere71

Objava nejc321 » 17. marec 2009, 23:52

Državni kviz gasilske mladine bo potekal 21.11.2009 v OŠ Braslovče- GZ Žalec.

Več na: http://www.gasilec.net/
Najdete tudi razpis :D
Gasilci, bratje, vedno in povsod!!!
Uporabnikova podoba
nejc321

Objave: 367
Registriran: 2. oktober 2006, 16:13

Objava alenka.pipan » 19. marec 2009, 10:04

Lenč je vesela sprememb v razpisu za državni kviz za mlajše pionirje. Še kdo prijetno presenečen?
Uporabnikova podoba
alenka.pipan

NazajNaprej

Nazaj na Mladina

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost