Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Kviz za mlade gasilce

Moderator: mailo

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Kviz za mlade gasilce

Objava Oskar » 13. november 2009, 13:37

na "tekmovalne" vozle se ne spoznam
povem lahko samo da je križni vozel namenjen za fiksiranje enega konca vrvi na nek predmet ali objekt. Njegova prednost je da se pri obremenitvi zateguje kar je dobro za varnost. Potrebno ga je zavarovat kar lahko storimo z varovalko na nosilno vrv (ameriški) ali z vsaj tremi ovoji okrog objekta vezanja. Poznamo še izpeljanko za gladke predmete kjer ga zvežemo tako, da ne drsi (tri omoti pred vezanjem)

Da je sodniško dlakoceptstvo pri tekmovanjih ena velika oslarija pa sem že itak večkrat ponovil. Pred kratkim sem pripravnike na osnovnem tečaju učil vezanja vozlov. Znanje iz tekmovanja jim nič kaj koristilo, naučili smo se vezati na novo , tako kot bo v praksi potrebno ! :wink:
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava nejc321 » 15. november 2009, 15:07

Mal izven teme....ampak vseeno...se bo kdo udeležil državnega kviza ? :D
Gasilci, bratje, vedno in povsod!!!
Uporabnikova podoba
nejc321

Objave: 367
Registriran: 2. oktober 2006, 16:13

Objava MentorS » 17. november 2009, 9:48

Ja, pgd Trbovlje-mesto pridemo z dvema ekipama... Mal sem gledau na www.gasilec.net dodatna navodila, pa sem dobil slutnjo, da bi znal biti tale kviz zelo dobro organiziran, če ne celo najboljši... Pa se pustimo presenetiti...

LP
Prihodnost gasilskega društva je odvisna od števila mladih v njem!!!!
Uporabnikova podoba
MentorS

Objave: 82
Registriran: 21. maj 2008, 11:43

Objava nejc321 » 17. november 2009, 9:57

MentorS se bomo portudili a ne :D
Gasilci, bratje, vedno in povsod!!!
Uporabnikova podoba
nejc321

Objave: 367
Registriran: 2. oktober 2006, 16:13

Objava Šampijon » 26. november 2009, 21:24

Glede težavnosti vprašanj:

-splošna vprašanja so 100% potrebna, če bi dobili vsa vprašanja točno taka kot bodo na tekmovanju, bi zmagali tisti, ki se napiflajo vprašanja in odgovore. Poanta kviza je, da zmagujejo splošno gasilsko razgledane ekipe in ne piflarji ki se naučijo 50 vprašanj in 20 strani zgodovine na pamet. Saj zato je tudi vezanje vozlov na tekmovanjih ampak vseeno ti ni neko tekmovanje za učenjake
Šampijon

Objava MarkoŠ » 6. oktober 2010, 14:56

Leto je naokoli in zopet vas naprošam za gradivo za kviz za mlajše pionirje, starejše in mladince.
Lp!

marko.stendler@gmail.com
MarkoŠ

Objave: 1355
Registriran: 9. april 2005, 16:55

Objava nekky » 12. oktober 2010, 20:45

MarkoŠ je napisal:Leto je naokoli in zopet vas naprošam za gradivo za kviz za mlajše pionirje, starejše in mladince.
Lp!

marko.stendler@gmail.com

Glede na to koliko je dela s pripravami vprašanj si enumalu humorista, da se sploh upaš vprašati brez da bi ponudil zamenjavo vprašanj... Pa brez zamere

LP
Vse naše sanje se lahko uresničijo, če imamo dovolj poguma, da jim sledimo!

Walt Disney
Uporabnikova podoba
nekky

Objave: 84
Registriran: 31. marec 2006, 17:15

Objava Dave D » 28. november 2010, 18:49

Prosim, če organizatorji 9. državnega kviza za mladino na spletni strani GZS objavijo uradne rezultate preteklega tekmovanja, ki je potekal v soboto 27.11.2010 v Zrečah, oz. nam jih pošljejo na mail: pgdlokaprimengsu@gmail.com

Hvala!
Lep pozdrav! 8)

David
PGD Loka pri Mengšu
-------------------------
http://www.pgd-loka.si
Uporabnikova podoba
Dave D

Objave: 302
Registriran: 29. avgust 2007, 18:19
GE: Loka pri Mengšu

Objava nekky » 28. november 2010, 19:23

Dave D je napisal:Prosim, če organizatorji 9. državnega kviza za mladino na spletni strani GZS objavijo uradne rezultate preteklega tekmovanja, ki je potekal v soboto 27.11.2010 v Zrečah, oz. nam jih pošljejo na mail: pgdlokaprimengsu@gmail.com

Hvala!

Po dozdajšnjih izkušnjah z GZS boš verjetno moral malo počakati na rezultate... Pa še to jih boš videl na spletni strani GZS in ne na svojmu mailu, sej veš sneg pa to ;)

Walt Disney
Uporabnikova podoba
nekky

Objava nekky » 29. november 2010, 12:46

Prilagam rezultate iz letošnjega državnega kviza. Moram reči da lahko damo kapo dol pred mualrijo, ker dejasnko res razturajo! Čestitke tudi vsem mentorjem in vsekakor organizatorju!
Priloge
rezultati državni KVIZ GZS 2010.xls
(71 KiB) Prenešeno 73 krat

Walt Disney
Uporabnikova podoba
nekky

Objava mojčica » 29. november 2010, 21:01

Se strinjam, organizacija državnega kviza je bila res dobra, zato si organizator PGD Zreče zasluži vso pohvalo!
mojčica

Objave: 3
Registriran: 11. april 2010, 17:40

Objava Dave D » 29. november 2010, 21:20

Še enkrat pozdravljeni!

Na koga iz GZS oz. organizatorja se moram obrniti (email), da dobim vpogled v eno vprašanje ter možne odgovore, ki se je pojavilo na zadnjem kvizu za mladince? Zanima me namreč točno vprašanje in podvprašanja pri abecedi za mladince, katere rešitev je bila: "požarni red". Ali je to možno pridobiti?

Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem ter se hkrati pridružujem čestitkam pri organizaciji tekmovanja!
Lep pozdrav! 8)

David
PGD Loka pri Mengšu
-------------------------
http://www.pgd-loka.si
Uporabnikova podoba
Dave D

Objave: 302
Registriran: 29. avgust 2007, 18:19
GE: Loka pri Mengšu

Objava nekky » 29. november 2010, 22:36

Take informacije bi verjetno najprej dobil pri predstavniku vaše regije v mladinskem svetu- on pomoje razpolaga z vsemi kontakti glede na to, da je MS soorganizator tekmovanja. Drugače pa poizkusi pri ga. Nevenki Kerin, ki je v razpisu navedena za vse informacije v zvezi s kvizom oz na 01 241 97 52 ali 051 300 400.

Upam, da ti bo tele kaj koristilo.

Walt Disney
Uporabnikova podoba
nekky

Objava mojčka » 1. december 2010, 18:01

Moje mnenje glede sojenja praktičnih vaj (vozli) pa je, da naj bi glede na to, da je to državno tekmovanje bili tudi sodniki pravični ter usposobljeni za sojenje in sodili tako kot se gre. Napačno narejen vozel ne more biti pravilen!!! Sodnik, ki sodi kakršnokoli vajo mora biti tudi siguren v to, ne pa, da za vsako stvar sprašuje vodjo sojenja.

Pa lep pozdrav vsem....
mojčka

Re: Kviz za mlade gasilce

Objava alenka.pipan » 3. december 2010, 0:47

Z vozli so povsod težave, še posebej se mi zdi, da se sodniki ne morejo razjasniti, kakšen je pravilen tesarski vozel (zanka+3 ali 4 krat vrv okoli vrvi) ali pa jamborski (zame mora biti ena zanka gor obrnjena in druga dol, ne pa obe dol). Hm...oprostite moji primerjavi z nogometno tekmo: en sodnik bo rekel rdeči karton, drugi bi dosodil rumenega, tretji ne bi naredil nič (sojenje=subjektivno, žal).

Vsako leto vprašam sodnike, koliko let vam bom še najedala preden bodo poenotena pravila za praktične vaje, še posebej za vozle. Meni je zelo žal, da na glas tečnarim in opozarjam na pomanjkljivosti, a to delam le v dobro otrok. Vedno znova se sprašujem, koliko let bomo mentorji še zmožni otroke na igriv način pripraviti na kvize za mlade gasilce, ki se mi zdijo zares zahtevni (še posebej za otroke, stare 7let, je zgodovina gasilstva težka tema, ki je ne razumejo-letnice, kongresi...).
Uporabnikova podoba
alenka.pipan

Objave: 36
Registriran: 18. junij 2008, 9:59

NazajNaprej

Nazaj na Mladina

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 0 gostov