Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

262

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava matjaž » 22. januar 2007, 9:28

MICKA je napisal:
saxtenor3 je napisal:Moje mnenje:
1. Vse kazni povišat za trikratno ceno
2. Za volanom absolutno 0,0 promila
3. Malo več policije na ceste

Mogoče bi mkorali še

4. Urediti ceste
5. Mladim pobrati izpite do ? leta
6. Omejiti moč vozil za mlade voznike
7. Strogo sankcionirat objestneže
8. nagrade

9. Avtošole učijo po enakem modelu kot pred 30 leti!
10. V Sloveniji ŠE VEDNO NIMAMO NITI ENEGA poligona varne vožnje!

... in še bi se našlo.
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava Janez Tratnik » 22. januar 2007, 9:40

Poligoni za varno vožnjo obstajajo.

http://www.prometnovarnostnicenter.si/s ... voznje.php
Lep preostanek dneva vam želim.
Janez Tratnik, GSM: 041 587 444.
Uporabnikova podoba
Janez Tratnik
moderator
moderator

Objave: 2788
Registriran: 7. avgust 2002, 8:47

Objava matjaž » 22. januar 2007, 9:44

Janez Tratnik je napisal:Poligoni za varno vožnjo obstajajo.

http://www.prometnovarnostnicenter.si/s ... voznje.php

To je vse res, vendar tega ni vklučenega v osnovno izobraževanja mladih/novih voznikov, kot je to praksa v nekaterih deželah EU. :wink:
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava Denis » 22. januar 2007, 14:51

Moje mnenje pa je: kazni so dovolj visoke, policija nič drugega ne dela kot pa stoji za cesti ( druga dejanja trpijo ). Se je mogoče kdo vprašal zakaj mladi vozniki divjajo. V Sloveniji ni obljubljenega dirkališča na katerem bi se mladi zdivjali, vsak ki je mlad ljubi hitrost in tam bi jo lahko sproščal strinjam se tudi z omejitvijo moči vozil ki jih vozijo mladi vozniki, ampak se je kdo vprašal zakaj zmerom mladi umrejo na cesti, eden od vzrok ki jih nikoli ni slišati na televiziji, vsakdo se je že peljal za vozilom s katerim je upravljal starejši voznik, in rezultat 40 ko je omejitev 90, krožnega toka sploh ne poznajo njihovi refleksi so občutno slabši od mladih, nevedo kje imajo prednost, v novejših križiščih se ne znajo pravilno postavit in razlog ker so delal izpit pred 40 leti in še več, tudi zato mladi umirajo .... Smo povejte mi kako bom jst upravljal z vozilom pri 80 letih če jih bom dočakal.
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabnikova podoba
Denis

Objave: 885
Registriran: 11. avgust 2003, 1:12

Objava Peter » 22. januar 2007, 15:10

Denis je napisal:Smo povejte mi kako bom jst upravljal z vozilom pri 80 letih če jih bom dočakal.
Takrat ljudje ne bomo več upravljali vozil. :P
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Fire|Man » 22. januar 2007, 15:17

Denis je napisal: z omejitvijo moči vozil ki jih vozijo mladi vozniki.

Jaz pa mislim, da ni tako velik problem v moči naših avtomobilov. 120km/h lahko peleš tako s Cliotom 1.2 al pa z novim RS. Največ prometnih nesreč pa ni na avtocestah kjer lahko vozimo hitreje.
Če se je že kdo peljal po Angliji kjer so recimo štiri pasovnice, noben voznik ne skače iz enega pasa na drugega. Ko pa pride slovenc tja se pa začne cik-cak....
Tako, da je problem v nas samih. Se pa strinjam z nekaterimi zgornimi točkami, recimo neurejene ceste pa tako naprej.

Brez zamere, lep pozdrav
"Pa sam gasilc' sm hotu bit!"
Uporabnikova podoba
Fire|Man

Objave: 342
Registriran: 24. maj 2005, 12:58

Objava volvo fh » 22. januar 2007, 16:24

Moje mnenje je tako da je glavni krivec za prometne nesreče prav cesta. Drugo kot drugo pa je naj zgradijo 4dirkališča v Sloveniji kjer se bo lahko mularija zdivjala namesto da divja po slovenskih cestah, ki so v obupnem stanju :!: :!: Ampak itak ne bodo nikol te 4dirkališča v Sloveniji ker kao ni denarja za druge piz****** ga je pa ogromno :evil:
volvo fh

Objave: 54
Registriran: 15. januar 2007, 23:57

Objava -B-A-L-K-O- » 22. januar 2007, 20:10

Problem je tudi da si ljudje več ne vzamejo časa za katerokoli stvar in tudi tu se vsakemu bolj mudi...Od doma grejo zadnjo sekundo, namesto, da bi šli 15 min prej in varno prišli do željenega cilja!!!!
Velik vzrok je tudi nezbranost, nepazljivost, nepoznavanje cestišč in nevarnosti na njih(ovinki, kamenje, divjad, poledica...)

P.S.
Tega problema ne bo rešilo nobeno dirkališče.....Problem je v glavah teh voznikov, v mišljenju.....Kdor bo divjal, bo divjal!!
Uporabnikova podoba
-B-A-L-K-O-

Objave: 94
Registriran: 9. oktober 2005, 13:33

Objava nekky » 22. januar 2007, 20:58

čao!

Se strinjam z unmi, ku so mnenja da so naše ceste v ... :!: :!: :!: . Je pa tudi res da izpit narediš pri cca 30-ih urah - ja hudiča a takrat si že kr za na cesto :?: :!: Mislim da imajo to v tujini rešeno z vozniki pripravniki, ki si na tak način pridobijo potrebne izkušnje. Pa tudi vse avto šole nimajo enakih pogojev. Kako naj nekdo iz podeželja, ki naredi izpit na treh semaforiziranih križiščih se zna obnašati v LJ, ku imaš more razvrščevalnih pasov, krožišča...:?:

Strinjam se pa tudi z dejstvom da določeni vozniki, predvsem starejši in tisti ki zelo malo vozijo, dostikrat prav izivajo nesrečo in ogoržajo ostale udeležence. Da o uporabi krožišč, razvrščevalnih pasov... ne govorim.

Kazni so za moje mneje dovolj visoke, samo kaj ko policija ni dovolj učinkovita :evil: .

papa
Nekky
Vse naše sanje se lahko uresničijo, če imamo dovolj poguma, da jim sledimo!

Walt Disney
Uporabnikova podoba
nekky

Objave: 84
Registriran: 31. marec 2006, 17:15

Objava prostovoljni gasilec » 22. januar 2007, 22:34

volvo fh je napisal:Moje mnenje je tako da je glavni krivec za prometne nesreče prav cesta. Drugo kot drugo pa je naj zgradijo 4dirkališča v Sloveniji kjer se bo lahko mularija zdivjala namesto da divja po slovenskih cestah, ki so v obupnem stanju :!: :!: Ampak itak ne bodo nikol te 4dirkališča v Sloveniji ker kao ni denarja za druge piz****** ga je pa ogromno :evil:

Se popolnoma strinjam!

Namesto patrij 8x8 bi bilo veliko km. ograjenega enosmernega asfalta za izpolnitev želje po dirkanju. Saj je lahko steza dolga le 2 km. pa bodo (bomo) zadovoljni.

LP!
Uporabnikova podoba
prostovoljni gasilec

Objave: 254
Registriran: 10. marec 2005, 18:08

Objava Don Micky » 22. januar 2007, 22:49

LP!

Zakaj toliko mrtvih vsako letno na naših cestah, ja to je težko vprašanje?

Tistim, ki norijo in s tem ogrožajo sebe predvsem pa druge pa namesto denarnih kazni odrediti 3 mesečno dežuranje na urgentenm bloku KC ali pa mogoče v kakšni od večjih gasilskih brigad v Sloveniji, da bodo sami videli kaj naredi hitrost iz človeškega telesa.
Kar se pa cest tiče so pa poglavje zase trdno sem prepričan, da je določen procent mrtvih tudi zaradi slabo urejenih cest.

Dejstvo je da je tempo življenja vse in vse hitrejši, da je na cestah vedno več in več prometa, da so vozila vse hitrejša, mladi pa vse bolj objestni. Na razmišljanje današnje mladine kaže izjemno priljubljna ameriška serija JACK ASS, ki je lep primerek koliko mladini pomeni zdravje, življenje in zabava. Vožnja skozi naselje več kot 150 km/h je objestnost, prehitevanje v nepregledni ovinek z vozilom polnim potnikov, kateri so vsi nepripeti je norija, vožnja z motornim kolesom iz Bovca v Tolmin 37 Km vijugaste ceste v pičlih 18 min je samomor in še in še je takih primerov. Vsi ti se oz. na žalost nekateri so se dobro zavedali kazni pa so vse eno divjali, divjali so skozi naselja ki jim domačini zaradi rednih policijskih kontrol pravijo Policijsko pa ni nič pomagalo! Kazni niso rešitev, so le skrajni ukrep, ki pa ne bo rešil nobenega življenja!!! Spremeniti je potrebno mišlenje mladine do vožnje. To pa se nažalost ne da v 30 urah tečaja pač pa je potrebno začeti ža pri izpitu za kolo. Vsakič, ko spreminjamo zakon o CPP nam odgovorni tumbajo, da so premile kazni vzrok takemu številu mrtvih, pa čas pokaže da se motijo.
Ko sem v osnovni šoli delal izpit za kolo smo po TV-ju gledali oddajo KlubKlobuk, kjer je takrat meni neznan mož govoril o varnosti v cestnem prometu, ko sem delal šest let kasneje izpit za avto je ta isti mož spreminjal zakon o CPP (l.98), danes ta isti mož še vedno vodi svet za preventivo in varnost v cestnem prometu. Je res tako uspešen, da si zasluži toliko mandatov?
Ceste? Hm...a ja to je nekaj asvaltnega okoli Ljubljane! V bližini Tolmina smo pred leti pridobili veliko cestno pridobitev, ki se ji reče krožni tok, krožišče in če me podatki ne varajo morajo biti vsa krožišča v RS osvetlejna, to krožišče še danes ni pa čeprav ga iz vrha gledajo obcestne luči. Pred temi leti smo tolminski gasilci v enem letu dvakrat posredovali (2 smrtni žrtvi), ko je vozilo prtebilo na mostu ogrado za pešce in padlo 16m globoko v vodo. Po prvi nesreči so odgovorni trdili, da most, ki se začne in konča z ovinkom ne potrebuje odbojne ograje, no po drugi nesreči so si premislili!!!Pa še bi lahko napisal kako so naše ceste urejene pa se mi ne da več!

Pa še predlog za novo spremembo kazenskega zakonika CPP:
Tistim, ki norijo in s tem ogrožajo sebe predvsem pa druge namesto denarnih kazni odrediti 3 mesečno dežuranje v enoti prometne policije ali na urgentenem bloku KC ali pa mogoče v kakšni od večjih gasilskih brigad v Sloveniji, da bodo sami videli kaj naredi hitrost iz človeškega telesa. Me prav zanima, če bo po treh mesecih hitrost še tako privlačan.
Bolj star, bolj nor!
Uporabnikova podoba
Don Micky

Objave: 452
Registriran: 10. december 2003, 9:24

Objava Don Micky » 22. januar 2007, 22:58

LP!

Zakaj toliko mrtvih vsako letno na naših cestah, ja to je težko vprašanje?

Dejstvo je da je tempo življenja vse in vse hitrejši, da je na cestah vedno več in več prometa, da so vozila vse hitrejša, mladi pa vse bolj objestni. Na razmišljanje današnje mladine kaže izjemno priljubljna ameriška serija JACK ASS, ki je lep primerek koliko mladini pomeni zdravje, življenje in zabava. Vožnja skozi naselje več kot 150 km/h je objestnost, prehitevanje v nepregledni ovinek z vozilom polnim potnikov, kateri so vsi nepripeti je norija, vožnja z motornim kolesom iz Bovca v Tolmin 37 Km vijugaste ceste v pičlih 18 min je samomor in še in še je takih primerov. Vsi ti se oz. na žalost nekateri so se dobro zavedali kazni pa so vse eno divjali, divjali so skozi naselja ki jim domačini zaradi rednih policijskih kontrol pravijo Policijsko pa ni nič pomagalo! Kazni niso rešitev, so le skrajni ukrep, ki pa ne bo rešil nobenega življenja!!! Spremeniti je potrebno mišlenje mladine do vožnje. To pa se nažalost ne da v 30 urah tečaja pač pa je potrebno začeti ža pri izpitu za kolo. Vsakič, ko spreminjamo zakon o CPP nam odgovorni tumbajo, da so premile kazni vzrok takemu številu mrtvih, pa čas pokaže da se motijo.
Ko sem v osnovni šoli delal izpit za kolo smo po TV-ju gledali oddajo KlubKlobuk, kjer je takrat meni neznan mož govoril o varnosti v cestnem prometu, ko sem delal šest let kasneje izpit za avto je ta isti mož spreminjal zakon o CPP (l.98 ), danes ta isti mož še vedno vodi svet za preventivo in varnost v cestnem prometu. Je res tako uspešen, da si zasluži toliko mandatov?
Ceste? Hm...a ja to je nekaj asfaltnega okoli Ljubljane!:)
V bližini Tolmina smo pred leti pridobili veliko cestno pridobitev, ki se ji reče krožni tok, krožišče in če me podatki ne varajo morajo biti vsa krožišča v RS osvetlejna, to krožišče še danes ni pa čeprav ga iz vrha gledajo obcestne luči. Pred temi leti smo tolminski gasilci v enem letu dvakrat posredovali (2 smrtni žrtvi), ko je vozilo prtebilo na mostu ogrado za pešce in padlo 16m globoko v vodo. Po prvi nesreči so odgovorni trdili, da most, ki se začne in konča z ovinkom ne potrebuje odbojne ograje, no po drugi nesreči so si premislili!!!Vsako leto imamo več primerov prometnih nesreč na enem in istem odceku ceste N. Gorica Tolmin, na srečo v zadnjih letih brez smrtne žrtva ampak ali se mora res pripetiti, da bodo popravili tisti spolzki ovinek?Pa še bi lahko napisal kako so naše ceste urejene pa se mi ne da več!

Pa še predlog za novo spremembo kazenskega zakonika CPP:
Tistim, ki norijo in s tem ogrožajo sebe predvsem pa druge namesto denarnih kazni odrediti 3 mesečno dežuranje v enoti prometne policije ali na urgentenem bloku KC ali pa mogoče v kakšni od večjih gasilskih brigad v Sloveniji, da bodo sami videli kaj naredi hitrost iz človeškega telesa. Me prav zanima, če bo po treh mesecih hitrost še tako privlačan.

Lep pozdrav in varno vožnjo vsem!
Miha Vencelj
Bolj star, bolj nor!
Uporabnikova podoba
Don Micky

Objave: 452
Registriran: 10. december 2003, 9:24

Objava darko » 1. februar 2007, 20:32

Letos že 20 mrtvih, kar je neprimerno več kot lani. Vlada se tudi zaveda resnosti problema.
Darko
darko

Objave: 2932
Registriran: 18. november 2003, 14:06

Objava boštjančk » 1. februar 2007, 23:05

Moje skromno mnenje:

- avto šole bi lahko veliko več naredile kot samo nabijajo ure, ki so svinsko drage. Med opravljanjem službe vseskozi srečujem vse mogoče avtošole in opazujem kandidate za volanom - nepravilna drža volana( deset do dveh ) je očitno zakoreninjena tudi pri mlajših inštruktorjih, nepravilna nastavitev sedeža - preblizu ali predaleč od volana, neučenje kandidatov o pravilni reakciji ob naletu na oviro na cestišču ob različnih vremenskih razmerah. Med predavanji bi lahko pokazali tudi kakšno sliko ali video posnetek kakšne dobre prometne nesreče in posledice le teh ( 100% dobra zadeva da kandidatu porežeš krila vsemogočna ko sede v vozilo in to ne za nekaj ur, ker te stvari kar dolgo ostanejo v spominu ), obvezno opravljen trening varne vožnje pred izdajo vozniškega dovoljenja, ker stvar deluje zelo učinkovito in te resnično pripravi upoštevanja omejitev - včasih pa tudi ne :oops: :wink:

- kot je nekdo omenil, zakonska omejitev moči avtomobila za mlade voznike, obvezno vsak poskusiti vozilo z zadnjim pogonom, ki se obnaša popolnoma drugače kot običajno z prvim pogonom.

- žal pa je trend tak, ter davek demokracije, da si premožnejši starši za odkupnino in oprvičilo, ker so preživeli premalo časa z svojim otrokom in da njihov sinček ne bo slabši od sosedovega, za končanje šolanja omislijo dober močan avto z vsaj 150 KM in pomožnosti na zadnji pogon. Temu pa sledi posredovanje gasilcev z uporabo hidravličnega orodja, posredovanje reševalcev in njihove kompletne opreme, če imajo srečo pridejo v Sočo, v nasprotnem primeru pa na eno od sosednjih parcel - Žale :evil:

Temu se pač nikoli ne bomo mogli izogniti, lahko pa bi zelo zmanjšali številko, ki je v naslovu, ampak me je strah, da tega filma jaz osebno ne bom videl.

Pa še to, vedno več voznikov je, ki ne vozijo pod vplivom alkohola, ampak pod vplivom drog. Ne eni ne drugi pa niti pod točko razno ne sodijo v promet, zato bi bilo za njih povečanje kazni zelo smiselno, zrven pa bi še dodal večje število opravljenih ur, kjer bi se srečevali z tako ali prizdetimi ljudmi zaradi prometne nesreče.
Gobc me je zmer tepu!
Bivši član povžarske konjenice
Uporabnikova podoba
boštjančk

Objave: 436
Registriran: 3. november 2003, 0:46

Objava najkec » 2. februar 2007, 1:29

Js bi pa takle povedu.....sm star 17 in še nimam izpita za avto, imam pa izpit za motor in sem s skuterjem dosti časa na cesti. Menim da so slabe ceste res lahko vzrok za nesreče, vendar tisti voznik, ki ima nekaj pameti, bo po slabi cesti peljal bolj previdno. In s tem se bo nevarnost za nesrečo bistveno zmanjšana. Menim tudi da visoke kazni ne bodo rešile problema vozniške kulture, saj tisti ki ima namen divjati po cesti bo divjal, pa naj bodo še kako visoke kazni. Bolj kot kazen bi voznika izučilo delo na urgenci, da bi videl do česa lahko pride zaradi prevelike hitrosti. Takšno je moje mnenje, SREČNO vsem na cesti !

Lep pozdrav najkec :wink:
najkec

Objave: 29
Registriran: 25. oktober 2006, 22:27

NazajNaprej

Nazaj na Preventiva

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 0 gostov